Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Drodzy Panowie, pragnę upomnieć iż nie jest to topic o grze WarHammer 40. 000 DoW: Winter Assault lecz o samym uniwersum Warhammera 40K. Tak więc z podbnymi pytaniami odsyłam do topicu o samej grze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem jest że czołg imperialny nazywa się tak samo jak Primarcha Kosmicznych Wilków? (chodzi mi o Lemana Russa) Czy jest to raczej jakiś rodzaj hołdu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 20:02, Misiekow napisał:

Czy przypadkiem jest że czołg imperialny nazywa się tak samo jak Primarcha Kosmicznych Wilków?
(chodzi mi o Lemana Russa) Czy jest to raczej jakiś rodzaj hołdu?



Masz rację, nazywa się tak ale dlaczego to nie wiem :/ rodzaj hołdu? być może,ale jakoś nie wiem czym zasłużył sobie Laman Russ na takie poważanie w oddziałach gwardii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 21:41, Diachi napisał:

Tak, zasłużył sobie, bo był przecież jednym z większych bohaterów imperium.



Tak jak każdy z primarchów lojalych legionów Adeptus Astrates :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 21:41, Diachi napisał:

Tak, zasłużył sobie, bo był przecież jednym z większych bohaterów imperium.



Ale czemu akurat czołg? Przecież KW to zakon HTH bardziej, Na "czołg" nadawał by się Primarcha Iron Hands Ferrus Manus.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie trochę nie na temat, ale co tam. Czy któryś z szanownych kolegów posiada w swoich zbiorach zwykłego Marine Chaosu, ale w takiej pozie, żebym mógł wywalić jego głowę a nałożyć swoją? Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi. Chcę sobie zrobić ava na grono, właśnie w pancerzu CSM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając dziś angielską wikipedię trafiłem na ciekawą informację.

Wiecie że istniała kiedyś taka rasa jak Squats? Byli to "kosmiczni krasnoludowie", wywodzący się od ludzi, jednak mniejsi i mocniej zbudowani. Zdołali się nawet uniezależnić od Imperium, jednak wszystkie światy Squatów zostały zniszczone przez Tyranidów. A tak naprawdę GW usunęło ich, bo chciało stworzyć z W40k coś więcej niż "WFB w kosmosie".

A tu macie link: http://en.wikipedia.org/wiki/Squats_%28Warhammer_40%2C000%29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2006 o 18:26, Hamsolo napisał:

Wiecie że istniała kiedyś taka rasa jak Squats? Byli to "kosmiczni krasnoludowie", wywodzący
się od ludzi, jednak mniejsi i mocniej zbudowani. Zdołali się nawet uniezależnić od Imperium,
jednak wszystkie światy Squatów zostały zniszczone przez Tyranidów. A tak naprawdę GW usunęło
ich, bo chciało stworzyć z W40k coś więcej niż "WFB w kosmosie".


I dobrze zrobili. WarHammer 40.000 musi sie czymś różnić od Fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 19:16, RafiXxx napisał:

Mam pytanie czy jest jakis zestaw poczatkowy(taki jak np.BITWA O MACRAGGE)ukierunkowany w strone
Tyranidow??



No w Bitwie o Macaragge masz zestaw SM vs Tyrki tylko nie wiem jak z zasadami dla obcych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście wyglądali jak krasnoludy żywcem wyciągnięte z fantasy. W sumie dobrze, że ich usunęli. Jakoś krasnoludy niezbyt pasują do sci-fi. Zresztą ras usuniętych z Warhammera było więcej. Wiem, że z fantasy kiedyś usunęli jednostki Chaos Dwarves.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moze sie okazac ze necroni sie budza tylko jak tyranidy sie rozbestwiaja(zapomniany system obrony imperium;p/zeby oddac robali w ofierze)albo imperioum odkryje zapomniane technologie lub slabosc nowego wroga wiec raczej niezapowiada sie na koniec jakiejs rasy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 12:54, RafiXxx napisał:

A moze sie okazac ze necroni sie budza tylko jak tyranidy sie rozbestwiaja(zapomniany system
obrony imperium;p/zeby oddac robali w ofierze)albo imperioum odkryje zapomniane technologie
lub slabosc nowego wroga wiec raczej niezapowiada sie na koniec jakiejs rasy....



Osobiście to z chęcią zobaczył bym walkę Necronów z Tyranidami, choć, cóż jedni nieśmiertelni a drudzy w niepoliczalnej liczbie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować