Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Dnia 07.02.2009 o 18:57, Nagaroth napisał:

Świetny to jest Legion albo Mechanicum z tego cyklu :)


Właśnie, weź streść oba,zobacze czy warto nabyc ;p bo w sumie tylko ich nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nagaroth, jeśli już zamierzasz spełnić prośbę Sturnn''a i streścić książki, to nie psuj mi zabawy i oznacz tekst tym nowym bajerowym przyciskiem spojlera ;P. Cieszę się że później Dan Abnett jeszcze bardziej się rozkręci, bo moim zdaniem już jest świetnie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 21:38, Konował napisał:

Nagaroth, jeśli już zamierzasz spełnić prośbę Sturnn''a i streścić książki, to nie psuj
mi zabawy i oznacz tekst tym nowym bajerowym przyciskiem spojlera ;P. Cieszę się że później
Dan Abnett jeszcze bardziej się rozkręci, bo moim zdaniem już jest świetnie :D.


To zrobmy tak...napisz czy to kolejne,niełaczone watki czy kontynuacja Galaxy In Flames itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mark V - Pancerz "Herezja"
Historia pancerza - Historia Imperium
http://www.cytadela.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=868
I jeszcze po angielsku z Lexicanum
http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Power_Armour

Do do szefa wszystkich szefów BR na lexicanum podany jest Archarius Ravenholm, za to "dziadek" czyli Gabriel Angelos został przedstawiony jako Capitan tudzież Force Comander
http://wh40k.lexicanum.com/wiki/List_of_Chapter_Masters

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 18:54, Konował napisał:

Ja właśnie czytam pierwszą część "Herezji"...świetna po prostu. Polecam.

teraz też czytam i jestem na 7 rozdziale 1 części ksiozki. Naprawdę ciekawa też polecam ;)
A Mk1 kiedy uzywano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mk I "Thunder" używano jeszcze przed wyprawą ludzkości w kosmos, chodzili w niej proto-Astartes podczas Wojen Zjednoczeniowych na Ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 17:24, Maciek2194 napisał:

To jest 1 część sagi a jest reszta ksopzek? Reszta sagi?


Jest. Tylko w Polsce nie występują tłumaczone na rodzimy język.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W gwoli uzupełnienia wg tekstu "Historia Pancerza - Historia Imperium" w trakcie Herezji w walkach udział brały pancerze od Mark IV aż do Mark VII (sam koniec wojny). Jednak najbardziej kojarzącym się ze zdradą jest Mark V.

A i mam takie pytanie. Jaką książkę lub serie polecilibyście na początek dla kogoś takiego jak ja ?
Znam mniej więcej ogólny zarys świata, strony konfliktu, historię i takie tam niuanse ale bez rewolucji.
Ja myślałem nad "Herezja" albo nad cała serią o Guancie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 20:13, Szalony Max napisał:

A i mam takie pytanie. Jaką książkę lub serie polecilibyście na początek dla kogoś takiego
jak ja ?
Znam mniej więcej ogólny zarys świata, strony konfliktu, historię i takie tam niuanse
ale bez rewolucji.
Ja myślałem nad "Herezja" albo nad cała serią o Guancie.


nie wiem jak reszta,ale ja uwazam ze aby poznac wszystkie smaczki herezji itd, trzeba miec jako takie ogarniecie o świecie. Gaunt jest pisany inaczej,z nastawieniem na ludzi ktorzy nie znaja dobrze świata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek to dobra jest trylogia (a właściwie już kwadrylogia bodajże) o Ultramarines Grahama McNeila. Jeśli dobrze czytasz po angielsku kupuj "Ulramarines Omnibus" gdzie masz trzy części w jednym jeśli nie to zostaje ci pierwsza część - "Zwiastun Nocy" wydana po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 20:34, Nagaroth napisał:

Na początek to dobra jest trylogia (a właściwie już kwadrylogia bodajże) o Ultramarines
Grahama McNeila. Jeśli dobrze czytasz po angielsku kupuj "Ulramarines Omnibus" gdzie
masz trzy części w jednym jeśli nie to zostaje ci pierwsza część - "Zwiastun Nocy" wydana
po polsku.

No niestety nie czytam wybitnie pp ang...prawie walce. a pierwszą cześć czytałem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 21:39, Maciek2194 napisał:

No niestety nie czytam wybitnie pp ang...prawie walce. a pierwszą cześć czytałem ^^


Ach te garnięcie sie młodzieży do nauki jezyków obcych... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować