Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Dnia 04.02.2009 o 18:29, Szalony Max napisał:

Szaraki są ciałem Ordo Malleus perswadującym za pomocą siły wszelkie niejasności na temat
wiary i jej dogmatów z demonami oraz manifestacjami Chaosu.

Szarzy Rycerze walczą z demonami, jakiekolwiek sprawy wiary to sprawa Inkwizytorów.

Dnia 04.02.2009 o 18:29, Szalony Max napisał:

Sister of Battle z tego co widzę na stronie GW jest częścią Ordo Herticus zajmująca się
wraz z Inkwizytorami eliminacją mutantów, heretyków oraz wszelkich odszczepieńców od
wiary w Imperatora - są zbrojnym ramieniem Eklezji.

Nie są częścią Ordo Hereticus, jednak na mocy wielu wydarzeń ich współpraca się tak zacieśniła że praktycznie stali się zbrojnym ramieniem tego Ordo.

Dnia 04.02.2009 o 18:29, Szalony Max napisał:

Dodatkowo mniej popularyzowanym zadaniem siostrzyczek jest pomoc ludziom, opatrywanie
rannych na polach bitew a także służba poprzez modlitwę Imperatorowi - ot takie zakonnice
40 milenium.

Mniej popularnym bo WH40K to gra o wojnie, ale większość sióstr to właśnie siostry tego rodzaju. Tj. nie wojowniczki.

Dnia 04.02.2009 o 18:29, Szalony Max napisał:

Co do Tau to ani ich nie uwielbiam ani ich nie tępię, ot kolejna rasa na drodze do całkowitej
dominacji ludzkości, nie ważne czy to pod berłem Imperialnych czy też Chaosu.

Pod żadnym berłem. I ci, i ci ich wyrżną co do jednego.

Dnia 04.02.2009 o 18:29, Szalony Max napisał:

A skoro już tak zeszło na temat siostrzyczek, to czy one przechodzą podobne przemiany
jak panowie Marynarze ?

Nie, ale za to są klonowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 19:00, Maciek2194 napisał:

A w co lub kogo Tau wierzą?
W ogóle to po co wszyscy chcą ich wyrżnąć?


W Greater Good.
Bo jest ich niewiele, szybciej znikną i będzie jedno zmartwienie mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nic nie wierzą, to ateiści bo nie mają odbicia w Osnowie.

A czemu chcą ich wyrżnąć?
Imperium: bo to obcy
Chaos: dla Bogów Chaosu
Necroni: bo wszystko ma umrzeć
Orki: bo czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 19:11, Nagaroth napisał:

W nic nie wierzą, to ateiści bo nie mają odbicia w Osnowie.

A czemu chcą ich wyrżnąć?
Imperium: bo to obcy
Chaos: dla Bogów Chaosu
Necroni: bo wszystko ma umrzeć
Orki: bo czemu nie?

A Eldy?

Wiara w większe dobra... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 19:00, Maciek2194 napisał:

A w co lub kogo Tau wierzą?


W Większe Dobro (Greater Good).

Dnia 04.02.2009 o 19:00, Maciek2194 napisał:

W ogóle to po co wszyscy chcą ich wyrżnąć?


Generalnie, Tau żyją, ponieważ żadna rasa nie ma czasu zawracać sobie głowy jakimś malutkim Imperium leżącym krańcu galaktyki. :P

Ale spójrz na Tau okiem pozostałych sił konfliktu - znikąd pojawia się młodziutka rasa, z malutkim Dominum, nakazująca przyłączyć się do nich innym rasom dla "Większego Dobra", i z celem zjednoczenia galaktyki. Dla Imperium, które mogłoby zdmuchnąć Dominum ot tak, taka wizja wywołuje napad śmiechu. Dla Eldarów (obydwu) wizja bycia pouczanym przez rasę liczącą kila tysięcy lat, budzi co najwyżej uśmiech politowania. W oczach Chaosu i Orków mogą liczyć tylko na wyśmianie, a o Tyranidach i Nekronach nawet nie chce mi się pisać.

Krótko: Tau to mała, głupia rybka w oceanie w której żyją cholernie krwiożercze ryby. No i jak tu się z nich nie śmiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze temat siostrzyczek się spodobał sadzać po ilości odpowiedzi na me pytanie :)
Jednak tutaj pojawia się pewna ciekawa rzecz, wiadomym jest iż u SM pancerz nie działa bez wszczepu "czarnej skóry", wynika z tego iż pancerz "Siostrzyczek" różni się od tego na wyposażeniu "Braci".
Co to wspomagania celowania to siostrzyczki jak cała Inkwizycja celuje w "Oczyszczającym Świętym Płomieniu " co raczej nie wymaga jakiś wielkich umiejętności.
Dodatkowo po co klonować kolejne członkinie, skoro dobry sprawdzony sposób Marinsów działa chyba w miarę poprawnie. Chodzi o rekrutację - powątpiewam aby w kilku biliardowej społeczności nie było żadnej chętnej do służby ludzkości, walki z heretykami oraz modlitwy do Imperatora.

Ja z takim małym przekąsem napisałem o sprawach wiary Szarych Rycerzy.
Po prostu oni przedkładają racje za pomocą Nemezis oraz Boltera. Demony w tej dyskusji używają siły fizycznej, mocy Osnowy i takich tam dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 19:49, Szalony Max napisał:

Widzę ze temat siostrzyczek się spodobał sadzać po ilości odpowiedzi na me pytanie :)
Jednak tutaj pojawia się pewna ciekawa rzecz, wiadomym jest iż u SM pancerz nie działa
bez wszczepu "czarnej skóry", wynika z tego iż pancerz "Siostrzyczek" różni się od tego
na wyposażeniu "Braci".


Geniuszu xD

Dnia 04.02.2009 o 19:49, Szalony Max napisał:

Co to wspomagania celowania to siostrzyczki jak cała Inkwizycja celuje w "Oczyszczającym
Świętym Płomieniu " co raczej nie wymaga jakiś wielkich umiejętności.


Ale one nie maja tylko flamerów...inna bron wymaga precyzji.

Dnia 04.02.2009 o 19:49, Szalony Max napisał:

Dodatkowo po co klonować kolejne członkinie, skoro dobry sprawdzony sposób Marinsów działa
chyba w miarę poprawnie. Chodzi o rekrutację - powątpiewam aby w kilku biliardowej społeczności
nie było żadnej chętnej do służby ludzkości, walki z heretykami oraz modlitwy do Imperatora.


Widocznie jeden wzorzec jest wystarczająco wierny, waleczny, odważny itd. Po za tym, rekrutacja sm nie polega na tym,ze bierzesz goscia, wsadzasz go z pancerz i do boju...

Dnia 04.02.2009 o 19:49, Szalony Max napisał:

Ja z takim małym przekąsem napisałem o sprawach wiary Szarych Rycerzy.
Po prostu oni przedkładają racje za pomocą Nemezis oraz Boltera. Demony w tej dyskusji
używają siły fizycznej, mocy Osnowy i takich tam dodatków.


Każdy z GK to także psyker...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A pytanko - ktoś wie coś o flotach Necronów? Tych kosmicznych? O ile mi wiadomo to istnieją,

Dnia 02.02.2009 o 22:09, Gol Galad napisał:

ponoć nie korzystają z warpu :P u tylko jakiegoś specjalnego silnika, który pozwala im się
poruszać nawet z większą prędkością niż warp! :P


Ktoś jeszcze sie pytał o flotę Necronów wiec oto niektóre cechy:
- aby na pewno nie korzystają z Warpu? Ja tylko wyczytałem że nigdzie nie zostało to udokumentowane. Choć to może błąd w moim tłumaczeniu (dawno nie używałem angielskiego). Jakby co jednak masz rację.
- flota Necronów jest nie tyle prawie niezniszczalna co potrafi w ciągu niecałej minuty naprawic każde uszkodzenie/uszkodzenia. Chyba najlepszy sytem autonaprawy w uniwersum.
- w drugą stronę, jeden wystrzał i każdy, najpotężniejszy okręt Imperium pada.
- są niewykrywalne. Dopiero jak "zapukają do drzwi" to się wie o ich przybyciu.
- o ile okręty Imperium opierają sie na sile ognia to Necron Fleet opiera się na niespodziewanym ataku i ukrywaniu się.
- uzbrojenie okrętów potrafi ominąc osłony energetyczne (wskażniki osłon nawet nie drgną) a okręt i tak dostanie. Ale też potrafi zniszczyć całkowicie osłony bez uszkodzenia okrętów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 20:24, Spector 109948 napisał:

> A pytanko - ktoś wie coś o flotach Necronów? Tych kosmicznych? O ile mi wiadomo
to istnieją,
> ponoć nie korzystają z warpu :P u tylko jakiegoś specjalnego silnika, który pozwala
im się
> poruszać nawet z większą prędkością niż warp! :P


Ktoś jeszcze sie pytał o flotę Necronów wiec oto niektóre cechy:
- aby na pewno nie korzystają z Warpu? Ja tylko wyczytałem że nigdzie nie zostało to
udokumentowane. Choć to może błąd w moim tłumaczeniu (dawno nie używałem angielskiego).
Jakby co jednak masz rację.
- flota Necronów jest nie tyle prawie niezniszczalna co potrafi w ciągu niecałej minuty
naprawic każde uszkodzenie/uszkodzenia. Chyba najlepszy sytem autonaprawy w uniwersum.
- w drugą stronę, jeden wystrzał i każdy, najpotężniejszy okręt Imperium pada.
- są niewykrywalne. Dopiero jak "zapukają do drzwi" to się wie o ich przybyciu.
- o ile okręty Imperium opierają sie na sile ognia to Necron Fleet opiera się na niespodziewanym
ataku i ukrywaniu się.
- uzbrojenie okrętów potrafi ominąc osłony energetyczne (wskażniki osłon nawet nie drgną)
a okręt i tak dostanie. Ale też potrafi zniszczyć całkowicie osłony bez uszkodzenia okrętów.

To oni mogą nakopać każdemu. Hmm a to tylko ludzie a raczej ich duchy zamknięte w metalowych trupach ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siostry nie maja czarnej skory bo urzywaja zbroi wspomaganej MK2(czy jakos tak w karzdym badz erazie starszy model niz ten sm) a cp do klonowania to odsylam do histori siostrzyczek a tak w skroci byl to "zakon/oddzial" na pewnej planecie i byly fanatyczkami jeden z eklezji przekonal je ze jes wyslannikiem imperatora po czym staly sie zbrojnym ramieniem eklezji jednak po jakies bitwie zostalo tak malo siostrzyczek(celibat) ze uznano ze trzeba je klonowac aby utrzymac liczebnosc

a co do Tau to Wieksze dobro zostalo im narzucone przez niebian najlepszy dowod ten typek co zbuntowal sie jak niebianin jego oddzialu zginol;)

P.S. sory za przeklamania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Necroni na pewno nie korzystają z Osnowy, raz że nie mają z nią żadnego połączenia, dwa że C''tanowie jej nienawidza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 20:36, Maciek2194 napisał:

To oni mogą nakopać każdemu. Hmm a to tylko ludzie a raczej ich duchy zamknięte w metalowych
trupach ;o

O Necrontyr nie wiadomo za wiele i czy byli humanoidami.
Chyba tylko jeńcy nimi są i ich przerabiają na "żołdaków".
Co do napędu - niepotrzebnie snułem domysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 21:30, Spector 109948 napisał:

O Necrontyr nie wiadomo za wiele i czy byli humanoidami.
Chyba tylko jeńcy nimi są i ich przerabiają na "żołdaków".
Co do napędu - niepotrzebnie snułem domysły.

Tak, necroni kiedyś byli ludźmi, ale poddali się woli C''tan i weszli do puszek a potem spaczono im umysły i są jak zombie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować