Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Jade Empire - Temat Ogólny

2423 postów w tym temacie

Ja Jade Empire już mam za sobą, tzn. przeszedłem ją krocząc ścieżką zaciśniętej pięści. Ogólnie animacje i walka wyglądają efektownie. Ale gra nie wciągnęła mnie tak jak KotORy... Zacząłem grać na jadeitowym mistrzu, bo tylko na tym poziomie jest jakieś przyzwoite wyzwanie. Całą grę można przejść bez większego wysiłku. Jedyny atut tej gry to niepowtarzalny orientalny klimat i świetna muzyka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 22:33, demrenfaris napisał:

Jest lepsza od KotORa - wystarczy. Epicka opowieść, nietuzinkowi bohaterowie, genialny system
walki.


Co do systemu walki to bym polemizował - toż to marna naparzanka w klawisze, co gorsza rozwijanie umiejętności walki jest kompletnie spaprane, głównie przez to, że i tak bez dobrze rozwiniętego stylu walki wręcz nie idzie nic zdziałać przeciwko duchom (o czym gra w ogóle nie mówi, ja musiałem się przez to sporo namęczyć, bo od początku rozwijałem styl walki bronią białą i po prostu nie wiedziałem, że prawie cały rozdział 2. będzie się kręcić wokół walk z duchami), a najbardziej boli to, że kiedy rozwiniemy sobie już jedną umiejętność na maxa, to nagle zdobywamy o wiele lepszą i braknie nam punktów na jej szybkie rozwinięcie... Przez to wszystko z pewnością nie jeden albo się męczył do końca ze swoimi błędami, albo zaczynał grę na nowo wiedząc już jak zacząć rozwijanie postaci.

Po za tym gra mniej więcej od rozdziału 3. (kiedy trafiamy do miasta) traci sporo ze swoich najlepszych walorów (za dużo tam gadania z npc oraz biegania tam i z powrotem), a jej końcówka mocno rozczarowuje (identycznie jak to było w KotOR, tak samo tutaj wszystko sprowadza się do nieustannej walki z hordami przeciwników, tyle że ta końcówka trwa o wiele dłużej). Brakuje też jakichś ciekawych romansów - moim zdaniem są wyjątkowo ubogie i stawiają przed graczem zbyt dużo wymagań (wszystko zależy od wybranych opcji dialogowych, niestety niezbyt dobrze im to rozwiązanie wyszło).

Ogólnie gra jest dobra (w mojej ocenie 8+), nie jest tak że jestem jej przeciwnikiem, bo sam grałem z wypiekami na twarzy :) Nie da się jednak ukryć, że niektórzy z pewnością tak jak ja mocno się na niej rozczarowali, głównie z tego powodu że mogła być po prostu lepsza i bardziej rozbudowana (zapewne spotkał ją taki sam los jak wiele innych produkcji komercyjnych firm - czyli cięcia funduszy i ścisłe terminy wydawania gier). Nie była warta ceny premierowej, ale teraz cztery dyszki warto za nią dać, szczególnie jeśli gustuje się w takich orientalnych klimatach (w tym przypadku a''la starożytne Chiny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ale nie powiesz, że zwroty akcji w fabule Cię nie zaskoczyły. Zwłaszcza jak się wydaje, że gra się kończy a się okazuje, że wcale nie... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co do tych rozwijanych umiejętności to jednak prawda. Przez całą grę rozwinąłem na maxa styl walki bronią białą i mój pierwotny styl walki wręcz, który miałem od początku gry... Niestety na inne, które pojawiły się w miarę rozwoju fabuły nie starczyło tylu punktów, a były lepsze i bardziej efektowne... Co więcej wybór określonej postaci wcale nie warunkował kroczenia ściśle oznaczoną ścieżką. Poprzez umiejętne dobieranie styli i technik można było łatwo zrównoważyć postać, więc początkowy wybór wcale nie warunkował jak powiedziałem ścieżki rozwoju w stronę szybkich czy wolnych i mocnych styli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fabuła dla mnie była doskonała, świetne postacie, nieoczekiwane zwroty akcji, jedyne co mi się nie podobało to, że kroczenie jedną ze ścieżek, choćby zacisniętej pięści. Pod koniec gry, jedno zdanie może zmienic naszą ścieżke, więc wybór zdań według mnie jest banalny, nie wazne jaka ścieżke wybierzemy pod koniec jednym zdaniem możemy to zmienić. Bez sensu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 17:11, DartiReviMaster napisał:

Gra fajnie wygląda, chciałbym w nią pograć. Szkoda że mój kumpel nie chciał mi jej pożyczyć.

masz nie dobrego kumpla ;P

Dnia 05.11.2007 o 17:11, DartiReviMaster napisał:

Ale z tego co widać gra jest ekstra

Gra jest ekstra, jeśli grałeś w KotORy to poczujesz sie jak u siebie w domu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 17:33, Długi18 napisał:

> Gra fajnie wygląda, chciałbym w nią pograć. Szkoda że mój kumpel nie chciał mi jej pożyczyć.

masz nie dobrego kumpla ;P
> Ale z tego co widać gra jest ekstra
Gra jest ekstra, jeśli grałeś w KotORy to poczujesz sie jak u siebie w domu xD

Grałem we wszystkie KotORy, są tą świetne gry. A RPG''i Bioware są co do tego podobne że interfejs jest bardzo podobny. NVW2 też jest bardzo podobne do KotORa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 17:11, DartiReviMaster napisał:

Gra fajnie wygląda, chciałbym w nią pograć. Szkoda że mój kumpel nie chciał mi jej pożyczyć.
Ale z tego co widać gra jest ekstra

Oj piracimy, piracimy... xD ;) <joke>
Tak porównujecie tutaj JE do KotORa i coś czuję, że muszę sobie wreszcie zakupić egzemplarz i wypróbować...
Co do JE:
-świetny klimat
-wyśmienita ścieżka dźwiękowa
-niezła grafika
-dobra fabuła
-interfejs może być
Co dziwne w JE jest pierwszym RPG, w którym... nie czytałem dialogów. Tylko tak ogólnie patrzyłem czego dotyczą... ;) Nie dotyczy to oczywiście konwersacji dotyczących ważnych elementów fabuły... (np. rozmowa z Wodna Smoczycą)
Reszta elementów tej gry, o których nie napisałem jest dobra. Nie rzuciła mi się w oczy. ;)
Pozdro! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 01:01, Sth`Devilish napisał:

> Jest lepsza od KotORa - wystarczy. Epicka opowieść, nietuzinkowi bohaterowie, genialny
system
> walki.

Co do systemu walki to bym polemizował - toż to marna naparzanka w klawisze, co gorsza rozwijanie
umiejętności walki jest kompletnie spaprane, głównie przez to, że i tak bez dobrze rozwiniętego
stylu walki wręcz nie idzie nic zdziałać przeciwko duchom (o czym gra w ogóle nie mówi, ja
musiałem się przez to sporo namęczyć, bo od początku rozwijałem styl walki bronią białą i po
prostu nie wiedziałem, że prawie cały rozdział 2. będzie się kręcić wokół walk z duchami),
a najbardziej boli to, że kiedy rozwiniemy sobie już jedną umiejętność na maxa, to nagle zdobywamy
o wiele lepszą i braknie nam punktów na jej szybkie rozwinięcie... Przez to wszystko z pewnością
nie jeden albo się męczył do końca ze swoimi błędami, albo zaczynał grę na nowo wiedząc już
jak zacząć rozwijanie postaci.

Może dysponuje innym wydaniem gry(kupowałem na gram.pl) ale u mnie jest to napomniane, że broń biała nie działa na duchy. Zresztą można się o tym przekonać dość wcześnie bo jeszcze w samej szkole na początku gry. A to, że drugim rozdziale walczy się z duchami to już nie wina stylów broni. Kwestią wyboru gracza jest zdecydowanie się na specjalizację, bądź równowagę, którą zalecają twórcy(na ekranach ładowania czy w trakcie czytania zwojów taka wiadomość jest przemycana, nie pamiętam dokładnie). Co do liczby punktów na rozwój, nie można mieć wszystkiego, a style początkowe wcale nie są gorsze od tych późniejszych, szczególnie kiedy mówimy o broni. Wystarczy w Cesarskim mieście artefakt nabyć, na który działają już posiadane rozwinięcia. Sam byłem w stanie wymaksować 4 style w tym jeden otrzymany tak w 3/4 gry. :)
Co do sposobu walki, to się zgodzę, że jest to naparzanka w klawisze, ale z drugiej strony mogli umieścić system z bijatyki, który mnogością kombosów by przytłaczał a więc i tak zmienił by się w zwykłą klepaninę klawiszy(ale bardziej urozmaiconą), albo zastosować tryb turowy, który by tu za bardzo jednak nie pasował.
Walki dużo zyskałyby na lepszym AI, przy obecnym sposobie sterowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 21:37, ReVanMg napisał:

Może dysponuje innym wydaniem gry(kupowałem na gram.pl) ale u mnie jest to napomniane, że broń
biała nie działa na duchy. Zresztą można się o tym przekonać dość wcześnie bo jeszcze w samej
szkole na początku gry. A to, że drugim rozdziale walczy się z duchami to już nie wina stylów
broni.


Pamiętam, że coś takiego było, mimo wszystko gra według mnie zbyt szybko i zbyt boleśnie kara graczy, którzy nie rozwijali za bardzo styli walki wręcz, właśnie głównie w rozdziale II, w którym na duchy napotyka się często i gęsto od samego początku. Niby da się temu zapobiec (ja miałem świadomość tego, że źle zrobiłem, więc póki nie było za późno rozpocząłem grę na nowo nauczony moimi błędami - heh, jak to w komputerowych rpg :)), ale jednak system rozwijania postaci powinien być według mnie bardziej przejrzysty i oferować więcej opcji, a tymczasem jest zrobiony tak, że jak rozwiniesz nie te umiejętności co trzeba, to będziesz cierpieć przez długi czas gry. No i boli też fakt, że niektóre umiejętności zyskujemy w końcówce gry, kiedy nie zawsze ma się jeszcze jakieś punkty do rozdzielenia, a przez to te umiejętności w rezultacie są mniej efektywne od tych, które już rozwinęliśmy.

Dnia 05.11.2007 o 21:37, ReVanMg napisał:

Co do sposobu walki, to się zgodzę, że jest to naparzanka w klawisze, ale z drugiej strony mogli umieścić
system z bijatyki, który mnogością kombosów by przytłaczał a więc i tak zmienił by się w zwykłą klepaninę
klawiszy(ale bardziej urozmaiconą)


Nie chodzi już o same kombosy, ale o zagrania typu jakieś dodatkowe uniki, kontry, jakieś większe zastosowanie czarów zmieniających formę postaci itd. Coś na wzór takiego misz-maszu Devil May Cry z Tekkenem ;) Swoją drogą, pamiętam jak to w trailerach twórcy czarowali graczy, jaki to ich system walki w JE jest wymyślny i w ogóle... A wyszło jak wyszło :) Na jednym z nich pamiętam, że widziałem tą walkę w Dojo (możliwe, że pokręciłem nazwy, mam na myśli ten "bar" z drugiego rozdziału prowadzony uprzednio przez pewną miłą staruszkę :)) i postaci chwytające w ręce elementy otoczenia, wykorzystując je w walce niczym Jackie Chan. W grze czegoś takiego nie uświadczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dojo? Chodziło Ci o herbaciarnię , którą spotkałeś w Lądowisku Tiena. Gdy zniszczysz stół pojawia się itemek i bam. Masz broń. Owszem jest to broń "epizodyczna" ale całkiem miła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś posiada na dysku instrukcję złożenia latawca to może mi podesłac na diablosmaster@interia.pl ?
Niestety link gramowy nie działa, plik prawdopodobnie został skasowany/straony podczas awarii a bardzo tej instrukcji teraz potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 23:43, Mistic napisał:

Jeżeli ktoś posiada na dysku instrukcję złożenia latawca to może mi podesłac na diablosmaster@interia.pl
?


Sorka, że dopiero teraz, ale miałem "rozstanie" z forum i teraz dopiero nadrabiam zaległości w czytaniu. Emil już poszedł, nie musisz dziękować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 12:23, Długi18 napisał:

Wie ktoś może, czy wiadomo coś o Jade Empire 2, kiedys słyszałem, ze ma powstac, ale teraz
nic o nim nie słychac ?

BioWare potwierdził, że JE2 będzie... Na razie na 360-kę... Nic więcej nie wiadomo. Chyba napiszę do nich maila.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2007 o 15:11, szymonsen napisał:


> nic o nim nie słychac ?
BioWare potwierdził, że JE2 będzie... Na razie na 360-kę... Nic więcej nie wiadomo. Chyba napiszę
do nich maila.... :D

napisz, to dobry pomysł. jak ci odpowiedzą to daj znać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Witam, nowy w temacie JE ;]
I na początku kilka pytań- jak mogę sprawdzić ile mam forsy? W ekwipunku jakoś tego nie widzę, muszę łazić do kupców żeby zobaczyć ile mam grosza przy duszy ;]
I druga rzecz- niestety przegrywam z chęcią przechodzenia gry samodzielnie i zaglądam do poradnika- wiem, że straciłem już na początku styl spojrzenie lwa- będzie możliwość nauczenia się go później? Dotyczy też to innych styli- czy szansa nauki każdego z nich jest jednorazowa?

ps walczę póki co skaczącym tygrysem i ładuję w niego punkty- dobry wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 10:10, Budo napisał:

Witam, nowy w temacie JE ;]

Również witam :)

Dnia 16.11.2007 o 10:10, Budo napisał:

I na początku kilka pytań- jak mogę sprawdzić ile mam forsy? W ekwipunku jakoś tego nie widzę,
muszę łazić do kupców żeby zobaczyć ile mam grosza przy duszy ;]

Akurat tego nie pamiętam, ale nie miałem z tym kłopotu - gdzieś ta ilość musi być podana.

Dnia 16.11.2007 o 10:10, Budo napisał:

Dotyczy też to innych styli- czy szansa nauki każdego z nich jest jednorazowa?

Styl o którym mówisz (Spojrzenie Lwa, ale na początku gry można kupić też np. Żelazny Brzuch ;)) to nie są style walki takie jak Skaczący Tygrys, czy Tysiąc Cięć; daje ci on jakąś premię do któregoś współczynnika na stałe (czasem daje coś do jednego, a od drugiego odejmuje - trzeba sprawdzać). Niektóre z nich można kupić tylko od jednego "sprzedawcy" (może raczej trenera), czasem od kilku, to zależy. Mogą trochę pomóc, ale poradzisz sobie też bez nich; w każdym razie jeśli nie będziesz miał co robić z kasą to warto ;) Spojrzenia Lwa akurat nikt cię nie nauczy. Co do poradnika - Jade Empire ma świetną, pełną zwrotów akcji fabułę i jeśli przeczytasz w poradniku za dużo możesz sporo stracić. Życzę ci więc wytrwałości w tej walce z samym sobą ;)

Dnia 16.11.2007 o 10:10, Budo napisał:

ps walczę póki co skaczącym tygrysem i ładuję w niego punkty- dobry wybór?

Każdy styl ma zalety i wady, ale kiedy odpowiednio go rozwiniesz będzie równie zabójczy. Podczas gry będziesz mógł kupić nowe style walki, ale skup się tylko na jednym (nowy styl możesz sobie kupić jako pewną ciekawostkę albo żeby rozwijać go w razie ewentualnego przechodzenia gry na Jadeitowym Mistrzu ;)), na jednym wspomagającym - radziłbym wybrać Smoka Burzy (albo Burzowa Smoczyca, już nie pamiętam) w dalszym etapie gry, jednym magicznym i jakiś z bronią (tu polecałbym Karmazynowe Łzy w Cesarskim Mieście, styl walki dwoma mieczami; możesz też rozwijać Miecz Fortuny i kupić jego ulepszenie - Miecz Smoka, podobnie w przypadku Złotej gwiazdy - Nieskazitelny; ulepszenia zadają więcej obrażeń i zachowują punkty umiejętności jakie zainwestowałeś w styl podstawowy).
Co do Skaczącego Tygrysa - ja akurat miałem Tysiąc Cięć, ale mój brat grał właśnie z tym stylem i szło mu nie gorzej ode mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ok dzieki za rady. Żelazny Brzuch i tą reszte od Uśmiechniętej Góry już kupiłem, myślałem, że Spojrzenie Lwa to osoby styl walki ;]
Magiczne style chyba oleję w ogóle, z broni wybrałem już ten mieczyk (coś tam Fortuny).
PS- z tym poradnikiem to robię tak, że czytam to co już sam przeszedłem- wiem, dziwne- ale przynajmniej wiem co tracę i będe mądrzejszy na przyszłość xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować