Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Jade Empire - Temat Ogólny

2423 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2008 o 21:05, Rzezim napisał:

Grałem skaczącym tygrysem (moim zdaniem jest
lepszy niż legendarne uderzenie - przynajmniej jeśli chodzi o walke z duchami)


Szybkie style są ogólnie lepsze niż style silne. Najlepszym stylem walki wręcz w całej grze jest Żmija, między innymi właśnie dzięki swojej szybkości.

Dnia 13.08.2008 o 21:05, Rzezim napisał:

i mieczem
(nie przemawia do mnie Zemsta Tanga - którą zdobywa się jak dla mnie zbyt późno. W chwili
gdy zdobywam Tanga miecz jest podpakowany prawie na maxa (więc jak dla mnie wybór jest
prosty)
Poza tym w cesarskim mieście można zakupić miecz, który ma +25% do obrażeń a w drodze
do Świątyni (jak już nie żyjemy) można znaleść Demoniczny Miecz, który ma +50% do obrażeń.


Jedynie podstawowa wersja miecza może być używana (po zainwestowaniu w obniżenie kosztów skupienia) bez zużywania skupienia, bardziej zaawansowane wersje tej broni już nie mają tej zalety. Zemsta Tanga natomiast może być podobnie jak Wybraniec Fortuny używana za darmo co jest kluczowe zwłaszcza gdy chce się potem rozpocząć nową grę na Jadeitowym Mistrzu.

Dnia 13.08.2008 o 21:05, Rzezim napisał:

A mam pytanko.
W miejscu gdzie możemy zmieniać NPC jest 9 miejsc + 3 dla (towarzyszy specjalnych)
Jaki jest ten 9-ty NPC bo nie wiem:(


Trudno powiedzieć jaki jest ten dziewiąty jeśli nie wymienisz jakich ośmiu miałeś:) Zgaduję jednak że albo chodzi o Ya Zhena ("ten drugi" demon przebywający w ciele Dzikiego Kwiatu) lub Rękę Śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 13.08.2008 o 21:05, Rzezim napisał:


A mam pytanko.
W miejscu gdzie możemy zmieniać NPC jest 9 miejsc + 3 dla (towarzyszy specjalnych)
Jaki jest ten 9-ty NPC bo nie wiem:(


A podaj tych 8 co masz, to sobie przypomne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2008 o 21:18, Karharot napisał:

Jedynie podstawowa wersja miecza może być używana (po zainwestowaniu w obniżenie kosztów
skupienia) bez zużywania skupienia, bardziej zaawansowane wersje tej broni już nie mają
tej zalety. Zemsta Tanga natomiast może być podobnie jak Wybraniec Fortuny używana za
darmo co jest kluczowe zwłaszcza gdy chce się potem rozpocząć nową grę na Jadeitowym
Mistrzu.


Przy proponowanym przezemnie sposobie rozdawania punktów ubytek w skupieniu to nie jest duży problem. Cośtam pograłem na JM ale jakoś zanudziło mnie to. Choć punkty będę mógł przeznaczyć w Zemste Tanga i relatywnie szybką bym mniał tą umiejętność na maxa. Zastanowie się jeszcze, bo jakoś nudzi mnie gra od "początku" + wiem, że nie będe wypełniał misji lotniczych (niestety nie radze sobie na wyższych poziomach trudności :()

Dnia 13.08.2008 o 21:18, Karharot napisał:

Trudno powiedzieć jaki jest ten dziewiąty jeśli nie wymienisz jakich ośmiu miałeś:) Zgaduję
jednak że albo chodzi o Ya Zhena ("ten drugi" demon przebywający w ciele Dzikiego Kwiatu)
lub Rękę Śmierci.


Ya Zhen nie pomyślałem o nim:D. Może dlatego, że nie grałem nigdy zło postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 23:31, Rzezim napisał:

Cośtam pograłem na JM ale jakoś zanudziło mnie to.


Natychmiastowe podejście od nowa faktycznie może być trochę nudne. Warto jednak zachować sejwy i spróbować tego później (jest to o tyle interesujące że trzeba wykorzystywać pełen wachlarz swoich stylów z końca gry tylko po to aby utrzymać się przy życiu:).

Dnia 14.08.2008 o 23:31, Rzezim napisał:

wiem, że nie będe wypełniał misji
lotniczych (niestety nie radze sobie na wyższych poziomach trudności :()


Szkoda że na JM nie można dostosować poziomu trudności mini-gier bo niektóre z nich faktycznie mogą powalić (mnie do furii doprowadzała zwłaszcza "Pit of Pain" na arenie - to dopiero jest jazda:(.

Dnia 14.08.2008 o 23:31, Rzezim napisał:

Ya Zhen nie pomyślałem o nim:D. Może dlatego, że nie grałem nigdy zło postacią.


Wydaje mi się że jeśli wystarczająco często rozmawiamy z Dzikim Kwiatem w II i III Rozdziale to on się w końcu ujawni niezależnie od tego co mu odpowiemy. Przez pewien czas można wtedy w oknie towarzyszy wybierać demona który będzie opętywał Dziki Kwiat (jakby jeden "gość" to było mało - niektórzy to naprawdę mają w życiu (po życiu) przechlapane:D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2008 o 23:50, Karharot napisał:


> Ya Zhen nie pomyślałem o nim:D. Może dlatego, że nie grałem nigdy zło postacią.


Wydaje mi się że jeśli wystarczająco często rozmawiamy z Dzikim Kwiatem w II i III Rozdziale
to on się w końcu ujawni niezależnie od tego co mu odpowiemy. Przez pewien czas można
wtedy w oknie towarzyszy wybierać demona który będzie opętywał Dziki Kwiat (jakby jeden
"gość" to było mało - niektórzy to naprawdę mają w życiu (po życiu) przechlapane:D).



Wystarczy na początku 3 rozdziału dużo rozmawiać z Dzikim Kwiatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pod koniec III rozdziału, tzn gdzie /nie chcę przegapić/ jestem po arenie i wchodzę do nekropolii czy to gdzieś tam ?
specjalnie dla tego stylu gram od nowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 14:08, Karharot napisał:

Chodzi Ci o styl Żmiji prawda? Jeśli tak to trzeci (i ostatni) zwój z opisem tego stylu
zdobędziesz w fortecy Zabójców Lotosu.


gratki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem dziś na poziomie, "Jadeitowy Mistrz", w "Świątyni w Lamencie", z 3 "Aspektami". Miałem problemy, z ich pokonaniem, ale za którymś razem, gdy przemieniłem się, w Jadeitowego Golema, przestał on tracić "Chi". Zostały mnie do pokonania "Aspekty" magiczne, więc nie odbierały głównemu bohaterowi energii życiowej. Krótko mówiąc, przeszedłem tą walkę, dzięki bugu, z nie traceniem"Chi"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zaczęłam grać w Jade Empire i mam pytanie odnośnie romansowania. Czy osoba z którą romansuję, musi cały czas moim towarzyszem? Czy mogę ją wybierać tylko czasami aby z nią porozmawiać i znowu kogoś innego wybrać? Wpłynie to jakoś na przebieg romansu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 10:21, klaser2 napisał:

czy otwarta dłoń jest lepszą ścieżką od zaciśniętej pięści ?


Tu nie ma czegoś takiego jak lepsza i słabsza ścieżka. Wybierasz, która ci pasuje bardziej(otwarta, dobro, zamknięta-zło) i grasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 10:21, klaser2 napisał:

czy otwarta dłoń jest lepszą ścieżką od zaciśniętej pięści ?

No wiesz, zależy czy lubisz Jasną Stronę czy Ciemna Stronę. Jeśli będziesz na "maksa" zły bądź dobry to będzie miało wymierne korzyści. Chociaż cyba nie aż tak duże, jak np. w KotOR II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 10:24, Ecko09 napisał:

> czy otwarta dłoń jest lepszą ścieżką od zaciśniętej pięści ?

Tu nie ma czegoś takiego jak lepsza i słabsza ścieżka. Wybierasz, która ci pasuje bardziej(otwarta,
dobro, zamknięta-zło) i grasz.

raz grałem otwartą dłonią i w lądowisku tiena jest baba i chłop którzy uczą nowych stylów zależnie od wybraniej ściezki i nie wiem czy jeszcze raz wziąć otwartą dłoń czy zaciśnietą pięść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 10:26, klaser2 napisał:

> > czy otwarta dłoń jest lepszą ścieżką od zaciśniętej pięści ?
>
> Tu nie ma czegoś takiego jak lepsza i słabsza ścieżka. Wybierasz, która ci pasuje
bardziej(otwarta,
> dobro, zamknięta-zło) i grasz.
raz grałem otwartą dłonią i w lądowisku tiena jest baba i chłop którzy uczą nowych stylów
zależnie od wybraniej ściezki i nie wiem czy jeszcze raz wziąć otwartą dłoń czy zaciśnietą
pięść


Jak grałeś raz już otwartą to graj teraz zamkniętą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby romansować z daną postacią musisz jedynie odbywać z nią rozmowy w obozowisku (rozmawiaj tak często jak się da), nie ma żadnego przymusu aby zabierać ze sobą na misje osobę z którą się romansuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłam grę;) Zajęło mi to około 18 godzin i doszłam do 21 poziomu;) Gra bardzo mi się podobała (jak wszystko co wychodzi ze stajni BioWare). Klimat, ciekawe postacie i fabuła;) Jeśli chodzi o style walki to w praktyce korzystałam tylko z dwóch - Loong Sword oraz tego z pazurami;)
Prawie zawsze towarzyszyła mi Gwiazda Zaranna, z towarzyszy lubiłam wszystkich oprócz Zu oraz Nieba (wkurzał mnie ten przesadnie dobry facet;p) Świetne teksty Czarnego Wichra;)
Świetna gra, szkoda że jak na razie nic nie słychać o tym aby drugą część robili. Kiedyś były takie plotki, ale wszystko ucichło;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 20:52, radosiewka napisał:

Właśnie ukończyłam grę;) Zajęło mi to około 18 godzin i doszłam do 21 poziomu;) Gra bardzo
mi się podobała (jak wszystko co wychodzi ze stajni BioWare). Klimat, ciekawe postacie
i fabuła;) Jeśli chodzi o style walki to w praktyce korzystałam tylko z dwóch - Loong
Sword oraz tego z pazurami;)
Prawie zawsze towarzyszyła mi Gwiazda Zaranna, z towarzyszy lubiłam wszystkich oprócz
Zu oraz Nieba (wkurzał mnie ten przesadnie dobry facet;p) Świetne teksty Czarnego Wichra;)
Świetna gra, szkoda że jak na razie nic nie słychać o tym aby drugą część robili. Kiedyś
były takie plotki, ale wszystko ucichło;/


No niestety, ale wątpię, aby mieli zrobić 2 część. Obecnie pracują nad Dragon Age: Origins (które jest planowane na serie) i pewnie nad mass Effect 2 (a po nim Mass Effect 3, bo ME było jako trylogia zaplanowane) oraz KotOR MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 21:17, Ecko09 napisał:

> Właśnie ukończyłam grę;) Zajęło mi to około 18 godzin i doszłam do 21 poziomu;)
Gra bardzo
> mi się podobała (jak wszystko co wychodzi ze stajni BioWare). Klimat, ciekawe postacie

> i fabuła;) Jeśli chodzi o style walki to w praktyce korzystałam tylko z dwóch -
Loong
> Sword oraz tego z pazurami;)
> Prawie zawsze towarzyszyła mi Gwiazda Zaranna, z towarzyszy lubiłam wszystkich oprócz

> Zu oraz Nieba (wkurzał mnie ten przesadnie dobry facet;p) Świetne teksty Czarnego
Wichra;)
> Świetna gra, szkoda że jak na razie nic nie słychać o tym aby drugą część robili.
Kiedyś
> były takie plotki, ale wszystko ucichło;/

No niestety, ale wątpię, aby mieli zrobić 2 część. Obecnie pracują nad Dragon Age: Origins
(które jest planowane na serie) i pewnie nad mass Effect 2 (a po nim Mass Effect 3, bo
ME było jako trylogia zaplanowane) oraz KotOR MMO.


No faktycznie, sporo będą robic. Ale JE 2 by się przydał. Chociaż ciekawa jaka fabuła by była skoro "uratowaliśmy świat przed zagładą".

@radosiewka: Mi zajęła gra 13 godzin i też 21 lvl :P. Ja tam do Nieba nic nie mam. A Roztropny Zu bez chumoru :D. Co do styli: ja używałem Skaczący tygrys tak jak ty to mówisz "styl z pazurami" oraz Jadeitowy Golem i legendarne uderzenie :P. Skaczącym Tygrysem najczęściej sieposługiwałem. Dla mnie chyba najlepszy, styl (bez transformacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 20:52, radosiewka napisał:

Właśnie ukończyłam grę;) Zajęło mi to około 18 godzin i doszłam do 21 poziomu;) Gra bardzo
mi się podobała (jak wszystko co wychodzi ze stajni BioWare). Klimat, ciekawe postacie
i fabuła;) Jeśli chodzi o style walki to w praktyce korzystałam tylko z dwóch - Loong
Sword oraz tego z pazurami;)
Prawie zawsze towarzyszyła mi Gwiazda Zaranna, z towarzyszy lubiłam wszystkich oprócz
Zu oraz Nieba (wkurzał mnie ten przesadnie dobry facet;p) Świetne teksty Czarnego Wichra;)
Świetna gra, szkoda że jak na razie nic nie słychać o tym aby drugą część robili. Kiedyś
były takie plotki, ale wszystko ucichło;/

Ja w to grałem ok. 30 godzin i miałem 24 poziom. Grałem postacią Tygrys Shen i korzystałem głównie z Białego Demona, a potem także Jadeitowego Golema i Karmazynowych Łez. Nieba lubiłem, ale Zu już nie. Był on jakiś ..... drętwy :D No i Gwiazda Zaranna również mi towarzyszyła cały czas. To jej wspomaganie w odzyskiwaniu Chi wiele razy mi się przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować