Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Dizękuję za pomoc wszystkich:) Dalej gram Lublinem i mi dobrze idzie;) Kupiłem Hernaniego i Foc''a oraz dwóch obrońców środkowych i pomocnika (Hinc, ale reszty nie pamiętam) Polecam wszystkich:P Ciężko jest z Bartkiewiczem- ma słaba formę a domaga się gry w pierwszym składzie- co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji, że kilka osób gra w 2k9 zapytam ile lig oraz na jakiej bazie danych gracie? Właśnie usiłuję pograć w końcu nieco właśnie w najnowszy FM, ale mam wrażenie, że chodzi on znacznie wolniej niż 2k8. Pierwsza w miarę poważna rozgrywka to u mnie 16 lig z 12 krajów na dużej bazie, i w pierwszych miesiącach gry dni mielą się znacznie wolniej niż dwukrotnie większej liczbie lig w 2k8 i to po 10 sezonach rozgrywki... Albo ten nowy FM jest żałośnie zoptymalizowany, albo nie wiem...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 21:17, jcl99 napisał:

U mnie ze wszystkimi ligami powłączanymi i wszystkimi krajami nie ma problemu. Gram głównie
26-28 lig+16-18 krajów.


Dopisałbyś jeszcze na jakiej bazie i jakim sprzęcie - konkretnie chodzi o ilość RAM-u i procek...:-) U mnie na Dual Core 2.0 i 3gb powinno działać w miarę szybko, a zachowuje się dziwnie...:-)

Dnia 29.07.2009 o 21:17, jcl99 napisał:


Ja w CM nie widzę już nic ciekawego - odkąd Eidos przestał współpracować z SI ta seria całkiem się pogubiła i nawet jeśli zrobią grę dobrą to i tak nie będzie miała tej magii co FM. Kiedy bracia Collyer wydawali pierwszy CM był on we wszystkim gorszy niż konkurencja - nie było żadnych licencji, za to był brzydki(nie ma się co oszukiwać) wygląd i ślamazarne działanie - ale mimo to gra wciągała jak diabli...:-) Tego nikt nie przebije...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam już nowy sprzęt i chciałbym sobie pograć po raz kolejny w FM. Mija już z 5 miesięcy odkąd nie interesowałem się sceną FM.

Chciałbym zagrać Pogonią w 1 lidze (nie mylić z ekstraklasą). Czy jest jakiś update solidny do najnowszego obecnego sezonu na ekstraklasę i 1 ligę?

Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 22:53, Vattic napisał:

Czy jest jakiś update solidny
do najnowszego obecnego sezonu na ekstraklasę i 1 ligę?


UNO Update 1.5 chyba cos taka magie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FM jest mega wciągający, ale czasami zbyt trudny. Sprawia taką radość, że nie sposób się oderwać od monitora. Więcej na temat moich odczuć na temat FM-a 2k9 przeczytacie na moim GS. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2009 o 12:34, GarosS napisał:

FM jest mega wciągający, ale czasami zbyt trudny. Sprawia taką radość, że nie sposób
się oderwać od monitora. Więcej na temat moich odczuć na temat FM-a 2k9 przeczytacie
na moim GS. :)


Hmm, jesteś już co najmniej druga osoba, która mówi, że nowy FM jest trudny... Ja nie wiem, ale mi on najmniejszych trudności nie sprawia - pierwsza poważniejsza testowa gra i bez najmniejszych problemów prowadzę w drugiej lidze Holandii klubem, który miał być osiemnasty według mediów. W nowym FM bardzo rozbudował się system skautingu, i na prawdę bardzo łatwo wzmocnić zespół, do tego dochodzą rozbudowane porady asystenta(tak moczowo-taktyczne jak i ogólne) i w porównaniu do 2k8 gra się zdecydowanie łatwiej... Gorzej, że optymalizacja gry nie jest tak dobra jak wcześniej, i dni nieco wolniej idą do przodu przy podobnej konfiguracji bazy danych i lig... I póki co to uznałbym za największy minus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest trudno...
Potrafię mieć 100% posiadania piłki i kontrolować mecz, a przeciwnikowi wystarczy jedna akcja aby zakończyć ją golem, ale to nie koniec. Prowadzę, a w ostatniej minucie przeciwnik jest w stanie strzelić mi dowolną ilość bramek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2009 o 23:18, jcl99 napisał:

Potrafię mieć 100% posiadania piłki i kontrolować mecz, a przeciwnikowi wystarczy jedna
akcja aby zakończyć ją golem, ale to nie koniec. Prowadzę, a w ostatniej minucie przeciwnik
jest w stanie strzelić mi dowolną ilość bramek.


Masz 100% posiadania piłki, a rywal konstruuje akcję? ;-D
Nie ma na to cudownego leku. Po prostu trzeba być czujnym i analizować taktykę przeciwnika na bieżąco. W końcówce trzeba być najbardziej czujnym, bo jak bramkę stracisz, to raczej jej nie odrobisz. Gdy prowadzisz, a nie zależy Ci na wysokim zwycięstwie, dobrze jest wymienić zmęczonych graczy, wpuścić walczaków i ustawić bardziej defensywną taktykę. Powinno to zmniejszyć ilość niespodzianek w końcówkach spotkań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2009 o 23:18, jcl99 napisał:

Jest trudno...
Potrafię mieć 100% posiadania piłki i kontrolować mecz, a przeciwnikowi wystarczy jedna
akcja aby zakończyć ją golem, ale to nie koniec. Prowadzę, a w ostatniej minucie przeciwnik
jest w stanie strzelić mi dowolną ilość bramek.


Dobra, ale tak jest od czasu CM 3: 01-02, kiedy to zacząłem przygodę z tą serią gier... Do potęgi entej(w sumie po tych kilku latach) mnożą się sytuacje, kiedy mam gigantyczna przewagę w strzałach i w posiadaniu piłki, a komp wyprowadza jedna kontrę i przegrywam 0-1. Cyferka obok FM nie ma tu nic do rzeczy... Ogólnie takich meczy w sezonie nie ma zbyt wiele i jak już zespół złapie formę, to jest dobrze, a o przegranych się zapomina:-)
Sam FM 2009 - właśnie skończyłem sezon Fortuna Sittard w drugiej lidze Holandii - bilans 29-5-4 przy zerowej kasie na transfery(kilku graczy bez kontraktu tylko sprowadziłem - wiekowych - po 36-39 lat holendrów:-) ) i prognozie mediów na 18 miejsce to nie możne być trudna gra... Za to całkowicie(póki tego jakoś nie naprawię) dyskwalifikuje ja czas zabawy - pełny sezon zajął mi nieco ponad 17 godzin i zdarzyłem przy nim przeczytać zaległą powieść Cusslera, także procent grywalności jest bardzo mały..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czasem te sytuacje są strasznie wkurzające...
P.S Właśnie przegrywałem 2:0 z Blackubrn moim Sunderland by wygrać 3:2... czyli są też takie sytuacje i w drugie strony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 09:13, jcl99 napisał:

Ale czasem te sytuacje są strasznie wkurzające...


Zdarzają się jeszcze bardziej - choćby porażka, kiedy komp nie oddaje strzału na Twoja bramkę i przegrywa się po golu samobójczym..:-) Jakiś czas temu jeszcze w FM 2k7 w 120 minucie dogrywki w pucharze krajowym bramkę strzelił mi bramkarz przeciwnika - tez lekko wkurzające to było...

Dnia 03.08.2009 o 09:13, jcl99 napisał:

P.S Właśnie przegrywałem 2:0 z Blackubrn moim Sunderland by wygrać 3:2... czyli są też
takie sytuacje i w drugie strony ;)


Pewnie, że są i takie momenty - zauważyłem, że wtedy często mówi się o "oszukaniu efema" :-) Dla mnie to jest właśnie część tej magii, za którą gracze kochają FM, i która czyni tą grę wyjątkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 19:01, jcl99 napisał:

Możecie polecić mi jakiegoś dobrego ŚP?


Zależy jaki FM, do jakiego klubu, ile pieniędzy na transfery masz...:-) Taki Luigi Bruins jest całkiem dobry i może też zagrać na obu skrzydłach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 19:14, jcl99 napisał:

FM09, Napoli, 11 mln € :)


Hmm, spróbuj powalczyć o Diego Buonanotte z River. Axel Witsel jest równie wszechstronny jak Bruins, choć nieco słabszy(co nie znaczy zły:-) ). Mati Fernandez z Villarreal często jest do kupienia poniżej 10 mln, wyślij skauta i zobacz, co powie... Do ofensywy świetny jest też Welliton ze Spartaka Moskwa... Całkiem dobrym grajkiem jest też Per Ciljan Skjelbred... Kombinuj:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 19:14, jcl99 napisał:

FM09, Napoli, 11 mln € :)


Adrien (Sporting), Pontus Wernbloom, Eggert Jonsson, Felipe Bastos, Mads Laudrup, Luigi Bruins, Pablo Piatti, Kivuvu, Henri Lansbury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że FM pokazuje swoje piękno jak się włączy 40 lig i największą bazę danych :) Ile tych piłkarzy jest, że masakra :)

Gra o niebo ciekawsza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować