Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Dnia 07.08.2009 o 11:18, Pawlo09 napisał:

Wiadomo ile będzie drużyn w tym CM 10?


A jak myślisz??Tyle co zwykle,bo chyba żadne nowe drużyny profesjonalne w tym sezonie nie powstały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą sytuacje mam w FM2008. Moim najlepszym strzelcem w Athletico Madryt jest Diego Forlan. W każdym sezonie strzela ponad 30 bramek we wszystkich rozgrywkach klubowych. 2 a może nawet 3 razy zdobył Złotego Buta, a przez 4 sezony nie dostałem żadnej propozycji dla niego. Żadna Barcelona, Inter, Chelsea nie zainteresowało sie Forlanem. Obecnie ma już 31 lat, więc szanse na sprzedanie są niskie, ale zawsze mnie to dziwiło, że nikt nie chce kupić Forlana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 22:54, shinoda napisał:

Ciekawą sytuacje mam w FM2008. Moim najlepszym strzelcem w Athletico Madryt jest Diego
Forlan. W każdym sezonie strzela ponad 30 bramek we wszystkich rozgrywkach klubowych.
2 a może nawet 3 razy zdobył Złotego Buta, a przez 4 sezony nie dostałem żadnej propozycji
dla niego. Żadna Barcelona, Inter, Chelsea nie zainteresowało sie Forlanem. Obecnie ma
już 31 lat, więc szanse na sprzedanie są niskie, ale zawsze mnie to dziwiło, że nikt
nie chce kupić Forlana:)


Bo to świetny zawodnik ze wspaniałym instynktem strzeleckim, ale nie wielka gwiazda... Poza tym w FM Atletico to dobry klub i skoro nie chciał z niego odejść, to i nikt nie chciał go kupić... Bawię się teraz w prowadzenie Korony(btw - dawno nie grałem w Polsce, i teraz stwierdzam, że to bardzo łatwa liga) i dopóki któryś z zawodników sam nie stwierdzi, że chce odchodzić nie mam za niego ofert...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[..]

Dnia 06.08.2009 o 17:37, Nephren-Ka napisał:

@Vattic - i Ty się dziwisz, że szybko gra działa... 4x3GHz... Tu właśnie wychodzi,
co robi procek... Też mam 4gb RAM-u, za to procesor tylko 2x2GHz i nowy FM mi się ślimaczy(jak
dla mnie, i w porównaniu do 2k8, bo wszyscy mi mówią, że nie jest tak źle...).

[..]

Ja gram na Win XP z roczną instalacją, mając 1GB ramu oraz stary procek Athlon 1700XP+ (NVIDIA GF 6200) . w FM-ie 2009 odpalam ok. 5 - lig oraz dodatkowo zawodników z Brazylii i Argentyny na małej bazie danych - gram i nie narzekam. W czasie grania robię wiele innych rzeczy i żyję ;>
Sprzęt to nie wszystko, jeszcze istnieje sprawa porządku w systemie ;P
Jak ktoś ma śmietnik to i kompy NASA nie pomogą ;)
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 11:04, SEBASA napisał:

Ja gram na Win XP z roczną instalacją, mając 1GB ramu oraz stary procek Athlon 1700XP+
(NVIDIA GF 6200) . w FM-ie 2009 odpalam ok. 5 - lig oraz dodatkowo zawodników z Brazylii
i Argentyny na małej bazie danych - gram i nie narzekam. W czasie grania robię wiele
innych rzeczy i żyję ;>
Sprzęt to nie wszystko, jeszcze istnieje sprawa porządku w systemie ;P
Jak ktoś ma śmietnik to i kompy NASA nie pomogą ;)
Pozdro


Hmm, na 5 ligach to nowy FM rozwija u mnie astronomiczną szybkość... Z tym, że ja optymalnej rozgrywki potrzebuje około 16 lig i przy tym FM nie tyle wolno działa, co po prostu kilka razy wolniej niż 2k8, gdzie 3 dni lecą w 30 sekund po 15 latach grania...:-) Porządek w systemie raczej mam, szczególnie, że ogólnie mam małego bzika na punkcie takich spraw...:-) W nowy FM pewnie za jakiś czas zagram - tak samo miałem po wyjściu 2k8 - dopiero od niedawna zacząłem w niego grać na dobre...:-)

Btw - nie lepiej zamiast wczytywać wszystkich graczy z jakiegoś kraju wykonać sobie plik DDT z najlepszymi klubami(i tymi z najlepszymi obiektami młodzieżowymi)? Sporo mniej zawodników się wczytuje i znacznie zyskujemy na ich jakości...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W polskiej lidze nie ma sensu grać m.in dlatego iż jest niski poziom ligi(7) oraz status kraju rozwijający się. Gwiazdy nigdy nie przejdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 19:19, jcl99 napisał:

W polskiej lidze nie ma sensu grać m.in dlatego iż jest niski poziom ligi(7) oraz status
kraju rozwijający się. Gwiazdy nigdy nie przejdą.


Mówisz? Póki co łomatam wszystkich w kraju, a w i Europie idzie całkiem nieźle - właśnie znowu wchodzę do LM, bo Besiktas po 4-0 w Stambule już się chyba nie podniesie...:-) Miałem wrzucić jeszcze lanie jakie sprawiłem Zagłębiu, ale w sumie dostają tak niemal co chwilę, także historia tych meczów właśnie się pojawi...:-)

20090811212128

20090811212137

20090811212148

20090811212205

20090811212427

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z bardziej znanych to masz Aquino :)
Ale po jakimś czasie zawodnicy będą chcieli odejść do lepszych lig i zespołów (nawet jak wygrywasz LM, przynajmniej u mnie tak było), a takiego np. Messiego nie ściągniesz bo poziom ligi jest za mały i polska ma status kraju rozwijający się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 22:11, jcl99 napisał:

a takiego np. Messiego nie ściągniesz
bo poziom ligi jest za mały i polska ma status kraju rozwijający się.


A po co Ci Messi skoro wygrywasz? ;]
Po 2 sa w FM 2008 czy 2009 lepsi od niego pilkarze i za nizsza cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 22:11, jcl99 napisał:

Z bardziej znanych to masz Aquino :)


Zany to on jest chyba w FM, bo normalnie to raczej nie wielu o nim słyszało...:-)

Dnia 11.08.2009 o 22:11, jcl99 napisał:

Ale po jakimś czasie zawodnicy będą chcieli odejść do lepszych lig i zespołów (nawet
jak wygrywasz LM, przynajmniej u mnie tak było), a takiego np. Messiego nie ściągniesz
bo poziom ligi jest za mały i polska ma status kraju rozwijający się.


Pewnie, że co jakiś czas ktoś chce odejść, głównie ci, którym gra poskąpiła odpowiedniej mentalności(lojalność i takie tam) oraz Polacy - zagra taki parę świetny meczów, a już by chciał nie wiadomo gdzie grać(choćby Robak i Kiełb tak zrobili). Mi to nic nie przeszkadza, bo sprzedaje ich dobrze(milion funtów+% od następnego transferu) i sprowadzam jeszcze lepszych następców...:-) A wielkie gwiazdy mi nie potrzebne - raz, mam już świetnych zawodników z długimi umowami(obrazki), którzy nie chcą odchodzić, chociaż wile klubów się koło nich kreci i spekuluje od dawna(a są na tyle dobrzy, że i Manchesteru bym ich zabrał:-) ). Dwa - kupuje na pęczki 16-18 latków, którzy szaleją w drużynie u21 i za jakiś czas zapewnią mi stały dostęp do wychowanków. Trzy - co roku rozbudowuje obiekty treningowe i młodzieżowe, co przy porządnym stanie konta(zawsze ponad 10 mln funtów) pozwoli osiągnąć ich najnowocześniejszy poziom za jakieś 3-4 lata. A wtedy to już będę spokojny o wszystko...:-) A póki co i tak robię małą przerwę(po awansie do LM, gdzie już czeka Real, Roma i Brugia) na wyszukanie optymalnej ilości lig/krajów w 2k9...:-)

20090812002357

20090812002409

20090812002421

20090812002430

20090812002458

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od wczoraj gram na nowym update do FM 08 gdzie transfery itd. są przeprowadzone na dzień 1 sierpnia 2009 roku. Zaczęłem grać Manu City i gra się nimi fajnie. Strzelają dużo goli. Troszkę słabiej w obronie jest ale i tak nieco ją wzmocniłem Borucem. Po następnym sezonie trzeba będzie klasowego obrońcę sprowadzić po Toure sam rady nie da.

PS: W tym update są niedociągnięcia np. w Chelsea trenerem jest jeszcze Hiddink a nie Ancelotti ale to tylko takie małe błędy nic nie znaczące, ważne że są zmiany w transferach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 14:23, Nephren-Ka napisał:

Sporo nowych informacji o FM 2010, z jedną bardzo kluczową sprawą - edytor pozwoli nam
tworzyć nowe ligi!(czytaj - witaj Polska 3,4,5 a pewnie i 6 liga:-)
http://www.footballmanager.com/index.php?p=article&newsid=3395


Nie tyle co 4,5,6 lige a okręgową itp:) Ale super,można też będzie tworzyć wogle nie istniejące ligi...Super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 14:23, Nephren-Ka napisał:

Sporo nowych informacji o FM 2010, z jedną bardzo kluczową sprawą - edytor pozwoli nam
tworzyć nowe ligi!(czytaj - witaj Polska 3,4,5 a pewnie i 6 liga:-)
http://www.footballmanager.com/index.php?p=article&newsid=3395


Czekam na to od kiedy gram w FMa.I w końcu się doczekałem.A poza tym mam pytanie, czy w najnowszych (w tym przypadku 08 i 09) wersjach FMa da się w edytorze zmienić kolory strojów i tworzyć nowe kluby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować