Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Można gdzieś znaleźć aktualizacje składów na sezon 2008/09 bo bym se pograł w edycję2008 bo FM 2009 mi nie podszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy logopack itd z wersji 2009 będą pasować do 2008? Więcej dodatków niestety jest do wersji 2009 niż jej poprzedniczki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się ostatnio bawić edytorem i stwierdziłem, że to genialna zabawa. Mam jednak parę problemów:
1. Czy można zmieniać stroje drużynom (albo, czy są w sieci jakieś kitpaki?)
2. Czy można tworzyć własne drużyny? (jakoś tej opcji nigdzie nie zauważyłem ale łudzę się że jest:P)
3. Czy da się stworzyć własną ligę?
Akurat teraz gram w FM07, więc chodzi mi raczej o tę grę, ale fajnie byłoby dowiedzieć się czy w następnych częściach są możliwe są rozwiązane te problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2009 o 22:35, jcl99 napisał:

1. Tak.

Sorry, że jestem cholernie dociekliwy ale gdzie można to zrobić (wiem że w edytorze ale jak dokładnie).

Dnia 12.06.2009 o 22:35, jcl99 napisał:

2. Edit - Create Club.

Też tak myślałem ale jest tylko Create Person

Dnia 12.06.2009 o 22:35, jcl99 napisał:

3. Nie
P.S Po co edytorem? :]

Tak najłatwiej zrobić z Orange Ekstraklasy Premiership, a z Błaszczykowskich czy innych Lewandowskich gwiazdy europejskiej piłki:P Po 11 sezonach z Kolejorzem gra mi się znudziła, teraz gram małymi klubikami ze Szwajcarii, Hiszpanii czy Holandii i nie muszę się już obawiać o stan polskiej piłki.
Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć Create Club. A co do zmiany strojów, to nie wiem czy ci o to chodzi ale: clubs ->nazwa klubu-> kits&colours.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zainstalowałem w końcu (mimo trwającej sesji) FM2009 i szykują się ciekawe wakacje :p
Mam nadzieję, że grając od razu na połatanej grze nie będę miał większości problemów jakie się pojawiały w tym wątku :)
Zawsze wolę poczekać i od razu grać z łatkami i dodatkami jakie tylko są by czerpać maksymalną przyjemność od początku rozgrywki. Gra już mnie zaskoczyła, bo w poprzednich latach po wgraniu dużej ilości dodatków na starcie zawsze kończyło się to reinstalem bo coś odmawiało współpracy. Tym razem śmiga całość aż miło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie:
Znacie może jakiegoś patcha, który uaktualnia składy szczególnie w polskiej Ekstraklasie? Ten wyżej podany przez kolegę link do patcha, nie dodaje do Lecha takich piłkarzy jak Stilić czy Lewandowski. Może jest jeszcze jakaś aktualniejsza wersja patcha na uaktualnienie składów w Football Manager 2008?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2009 o 22:00, laki13 napisał:

Mam do Was pytanie:
Znacie może jakiegoś patcha, który uaktualnia składy szczególnie w polskiej Ekstraklasie?
Ten wyżej podany przez kolegę link do patcha, nie dodaje do Lecha takich piłkarzy jak
Stilić czy Lewandowski. Może jest jeszcze jakaś aktualniejsza wersja patcha na uaktualnienie
składów w Football Manager 2008?
Z góry dzięki za odpowiedź.


Spróbuj ten: http://www.cmrev.com/fileplanet/plik/Fudi-_-Messinho-Revolution-Update-2008_-Final-_fix_.html Sam nie gram na takich uaktualnieniach, ale kilku znajomków ich używa i z tego co pamiętam, ten ponoć był dobry.

@ostry3000 - jak już bierzesz się za nowy FM to polecam mieć przynajmniej 2 kopie zapisu - bo gra ma tendencję do nadużywania(nie u każdego, ale lepiej dmuchać na zimne) komunikatu: zapisana gra nie została wczytana :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problemy gram już 5 sezon Barcą i dlaczego w większości meczów po kilku piłkarzy ma zawsze w motywacji, że gra nerwowo? Co zrobić, żeby to zniwelować?

Hah ostatnio pobiłem rekord transferowy nawet dałem więcej niż Florentino za Ronaldo:D 120 milionów funtów za Torresa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 12:17, kakinho1992 napisał:

Ja mam taki problemy gram już 5 sezon Barcą i dlaczego w większości meczów po kilku piłkarzy
ma zawsze w motywacji, że gra nerwowo? Co zrobić, żeby to zniwelować?

Chodzi Ci o ten tekst: "denerwuje sie przed meczem w którym rywalem jest XXX"? Cóż... też mam z tym problem nieraz. Gram Wisłą (czyli potencjalnie większość zespołów OE jest słabsza), gram z kimś pokroju Odry Wodzisław a zawodnicy się denerwują. Może to wynikać z wielu rzeczy - czy mecz jest u siebie czy na wyjeździe, co powiesz prasie przed meczem (czasami negatywna wypowiedź innego menadżera może wywołać fantastyczne skutki). Może to wynikać z presji albo tego, że tak myślący zawodnik nie jest w formie. Rada? Cóż... przed meczami na wyjeździe nie wyrażaj takiej pewności, że wygrają (czasami zasianie wątpliwości jest sporo lepsze), a jak nie wiesz co wybrać to odmawiaj komentarza. No i chwal po wygranych meczach. Nawet jeśli styl Ci się nie podobał. Nie gań za bardzo po wpadkach na wyjeździe. Są drużyny, które są u siebie po prostu nie do ogrania. Chyba Deportivo należy do takich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 13:30, Latimeria napisał:

> Ja mam taki problemy gram już 5 sezon Barcą i dlaczego w większości meczów po kilku
piłkarzy
> ma zawsze w motywacji, że gra nerwowo? Co zrobić, żeby to zniwelować?
Chodzi Ci o ten tekst: "denerwuje sie przed meczem w którym rywalem jest XXX"? Cóż...
też mam z tym problem nieraz. Gram Wisłą (czyli potencjalnie większość zespołów OE jest
słabsza), gram z kimś pokroju Odry Wodzisław a zawodnicy się denerwują. Może to wynikać
z wielu rzeczy - czy mecz jest u siebie czy na wyjeździe, co powiesz prasie przed meczem
(czasami negatywna wypowiedź innego menadżera może wywołać fantastyczne skutki). Może
to wynikać z presji albo tego, że tak myślący zawodnik nie jest w formie. Rada? Cóż...
przed meczami na wyjeździe nie wyrażaj takiej pewności, że wygrają (czasami zasianie
wątpliwości jest sporo lepsze), a jak nie wiesz co wybrać to odmawiaj komentarza. No
i chwal po wygranych meczach. Nawet jeśli styl Ci się nie podobał. Nie gań za bardzo
po wpadkach na wyjeździe. Są drużyny, które są u siebie po prostu nie do ogrania. Chyba
Deportivo należy do takich.

Ja gram w 2009 i tam podczas meczu jest zakładka motywacja, i kilku ma "gra nerwowo". Nie zależnie czy gram u siebie czy na wyjeździe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podbój La Liga w FM 2008 rozpoczęty... (screen:-) ) Co prawda i tak maksymalnie będzie piąte miejsce - sam nastawiam się raczej na 6-8 - to i tak nieźle jak na beniaminka...:)

20090614210441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie który z nich jest lepszy? Wg mnie Samba, ale scout mówi, że lepszy jest Coda:P W cenie porównywalni Samba 17,5 mln, a Coda 18 z hakiem.


Nephren-ka- Guiherme lewy obrońca? Dobrze sie sprawuje? Obserwuje go na oku od ponad roku i niedługo chce go wykupić z Olympique de Marseille, gdzie jest podstawowym zawodnikiem, z śr. ponad 7, ale koszt to ponad 15 mln prawdopodobnie:P

Jakiej skórki do FM używasz? Fajnie wygląda:)

20090616205825

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówi, że Coda lepszy i jeśli to dobry scout to znaczy, że ma rację.
Ja ostatnio zaliczam małą tułaczkę po Europie, aktualnie prowadzę Newcastle ale coś czuję że ponownie wrócę do Wisły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 21:04, shinoda napisał:

Jak myślicie który z nich jest lepszy? Wg mnie Samba, ale scout mówi, że lepszy jest
Coda:P W cenie porównywalni Samba 17,5 mln, a Coda 18 z hakiem.


Postawiłbym też na Sambę, jest sporo lepszy w mentalnych atrybutach, a to ważne dla stopera.

Dnia 16.06.2009 o 21:04, shinoda napisał:

Nephren-ka- Guiherme lewy obrońca? Dobrze sie sprawuje? Obserwuje go na oku od
ponad roku i niedługo chce go wykupić z Olympique de Marseille, gdzie jest podstawowym
zawodnikiem, z śr. ponad 7, ale koszt to ponad 15 mln prawdopodobnie:P


Nie, to nieco inny zawodnik(na obrazku nr1, niestety musiałem go wypożyczyć, bo inny Brazylijczyk raczył dostać obywatelstwo już po 1 września. Jak widać nie na darmo, bo robi niezłą karierę:) ) Na lewą obronę polecam pana z drugiego obrazka - nie jest zbyt drogi, a wymiata - także na środku obrony czy defensywnej pomocy. Można też zrobić z niego doskonałego AM, szczególnie, że strzela zarąbiste gole z dystansu. Sam na niego poluję, ale póki co woli mieszkać na Majorce(nie dziwię się:) ) Z mniej znanych zawodników świetnie rozwijają się Eduardo i Bruno Lopes - obaj grają w takim brazylijskim zespole jak Bahia...:) A jest tam też świetny pan na prawą stronę - Ramon. Najlepsze jest to, że to klub trzecioligowy i nie ma problemu, żeby za małą kasę ich wyciągnąć :)

Dnia 16.06.2009 o 21:04, shinoda napisał:

Jakiej skórki do FM używasz? Fajnie wygląda:)


Najlepiej sprawdź sam(skin po lekkich ręcznych przeróbkach kilu osób:-) ): http://odsiebie.com/pokaz/3590060---d026.html

@jcl99 - oj, scout nie zawsze ma rację - nie raz panowie z atrybutami(odpowiedzialnymi za ocenę potencjału i umiejętności) prawie idealnymi pomijali przyszłe gwiazdy, a proponowali mi zakup gości, którzy wielkich karier nie zrobili... Lepiej samemu mieć decydujące zdanie. Świetny przykład to w/w Mathieu, który jest kilerem na kilku pozycjach, a żaden wewnętrzny czy zewnętrzny scout Ci tego nie powie...:)

20090616214855

20090616214904

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh szkoda, że zaznaczyłem małą baze danych. Niestety posiadam dość słaby procesor(Athlon 2400+) i obawiam sie, że zaznaczenie średniej/dużej może mocno wydłużyć czas "przetwarzania":/ Jak myślicie, czy zaznaczenie średniej nie będzie zbyt dużym wyzwaniem dla mojego procka? Zaznaczenie większej ilości lig też pewnie spowalnia gre:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 22:15, shinoda napisał:

Ehh szkoda, że zaznaczyłem małą baze danych. Niestety posiadam dość słaby procesor(Athlon
2400+) i obawiam sie, że zaznaczenie średniej/dużej może mocno wydłużyć czas "przetwarzania":/
Jak myślicie, czy zaznaczenie średniej nie będzie zbyt dużym wyzwaniem dla mojego procka?
Zaznaczenie większej ilości lig też pewnie spowalnia gre:/


Sam dawniej grałem na Sempronie 3200(także coś koło 1,8 miał) i 2 GB Ram na 16 ligach z bodaj 10 krajów na małej bazie. Dzięki temu gra działała w miarę szybko(przez kilkanaście sezonów), i miałem też sporo piłkarzy z w/w lig. W sumie to ten system działał u mnie od CM 3, dopiero teraz zmieniłem go na 26/15 na dużej bazie, ale na to spory wpływ miał mały(dosłownie, bo z 4 stówy mnie to kosztowało) wakacyjny upgrade sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 21:49, Nephren-Ka napisał:

Z mniej znanych zawodników
świetnie rozwijają się Eduardo i Bruno Lopes - obaj grają w takim brazylijskim zespole
jak Bahia...:) A jest tam też świetny pan na prawą stronę - Ramon. Najlepsze jest to,
że to klub trzecioligowy i nie ma problemu, żeby za małą kasę ich wyciągnąć :)


To ja dodam jeszcze tylko na lewa strone Julian Ielsch - kupilem za 100 tys. sprzedalem po 4 sezonach za 60 mln. Gra kombinacyjnie, szybko, drybling w miare, strzaly z daleka niczego sobie. Jednakze i tak zawsze na lewa strone biore jednego z dwoch - Mamadou Sakho (~3 mln zakup, po kilku sezonach nawet ponad 100 mln mozna za niego chciec) lub Arturo Vidal (~15 mln - najdrozej sprzedalem go do Interu za Cambiasso, Balotellego i 80 mln ojro).
Vidal wslawil sie tym u mnie grajac w Napoli ze Krysie Ronaldo w 1 meczu LM sfaulowal i Krysia byla na L4 od wrzesnia tego do grudnia nastepnego roku :] Arturo oczywiscie dostal reprymende od sedziego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować