Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Dnia 09.04.2009 o 20:07, jcl99 napisał:

A co spowodowało u ciebie takie długi?
Może zacznij zagrać Liv od nowa?

Takie długi SĄ od początku, przynajmniej na mojej bazie danych - UNO Update.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 15:12, NecroVisioneR napisał:

1 czy u was też Adebyor to prawdziwy "morderca" który strzela w sezonie po 50 bramek??[w
samej lidze] bo raz dla Wigan zaaplikował ich 8...CZy to nie jakiś bug??


Zobacz, czy w następnym sezonie też tak nastrzela. Sam nigdy nie maiłem tak, żeby napastnik strzelił aż 50 goli w samej lidze(nie liczę tu niższych lig Anglii) - mój absolutny rekord to David Villa i jego 39 trafień w PD(fart - bez żadnych urazów przez cały sezon). Normalnie jak dojdzie się do 30 to jest świetnie. No i zależy w jakiego FMa grasz, w różnych jego wersjach różne rzeczy są skuteczne i można zrobić naprawdę skutecznego gracza(np. w FM 2008 są killer-rogi w pole bramkowe - ktoś świetnie skacze i gra głową i mamy kilkadziesiąt goli w kieszenie*)

Dnia 09.04.2009 o 15:12, NecroVisioneR napisał:

2 Co sądzicie o taktyce 4-2-2-2[z tym że w drugiej dwójce wysunięci skrzydłowi są]??


Każde ustawienie może być dobre. Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiednich proporcjach między atakiem i obroną. Resztę załatwiają polecenia indywidualne i drużynowe. Jak masz trochę czasu(i nie znasz tego) to polecam artykuły Piotra Sebastiana: http://www.cmrev.com/manifesty/blog/11289,Piotr-Sebastian.html?page=2 Jest ich kilkanaście, cały czas dochodzą nowe i jest tam wszystko, jeśli chodzi o taktykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 16:57, jcl99 napisał:

Czy warto poprowadzić Man City?
Chodzi mi o to, czy się po krótkim czasie się nie nudzi.

Dziwne pytanie To tak jakbyś zapytał czy warto prowadzić Manchester United? Każdym klubem waro grać i znudzi się wtedy kiedy ci się znudzi( kiedy np,( wszystko osiągniesz). Najlepiej zagraj sobie tym klubem lub reprezentacją któremu/której najbardziej kibicujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 16:57, jcl99 napisał:

Czy warto poprowadzić Man City?
Chodzi mi o to, czy się po krótkim czasie się nie nudzi.


No ja City prowadziłem przez 2 sezony,wygrałem w Anglii Wszystko co się da + 1 x Puchar Mistrzów,teraz Cty to światowa potęga,nawet beze mnie wygrywają LM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 16:57, jcl99 napisał:

Czy warto poprowadzić Man City?
Chodzi mi o to, czy się po krótkim czasie się nie nudzi.


Wszystko zależy od Ciebie. Znam ludzi, którzy grają dużymi klubami po 20 sezonów i czerpią z tego satysfakcję... Sam gram raczej małymi(które potem zazwyczaj stają się wielkie...) i tez zabawa jest przednia. Zawsze możesz pobawić się się w jakieś utrudnienia - zagrać jako bezrobotny i czekać na jakąś ofertę, albo wystawiać w pierwszym składzie samych wychowanków i nie kupować żadnych drogich graczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 17:33, Nephren-Ka napisał:

Wszystko zależy od Ciebie. Znam ludzi, którzy grają dużymi klubami po 20 sezonów i czerpią
z tego satysfakcję...

Pewnie, że idzie mieć z tego satysfakcję. Zawsze np. silny polski klub można sprawdzić w europejskich pucharach. Ja w pierwszym sezonie (gram Wisłą w FM2008) zdobyłam mistrzostwo, ale PP i PE kompletnie zawaliłam (faza grupowa w PE i 3. runda w PP). W tym sezonie wygrałam już Superpuchar, jestem w fazie grupowej Pucharu UEFA, ale teraz z kolei mam problem bo gram mecze co 3 dni (taka seria 18 spotkań z jedną 5-dniową przerwą mniej więcej pośrodku :P). Jeśli chodzi o talenty to ściągnęłam sobie jednego 18-latka za darmo, bo był bez kontraktu a koleś w debiucie został wybrany najlepszym zawodnikiem i strzelił bramkę (i to wcale nie w sparingu!). Choć konkurencja na jego pozycję silna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 20:04, Latimeria napisał:

Pewnie, że idzie mieć z tego satysfakcję. Zawsze np. silny polski klub można sprawdzić
w europejskich pucharach. Ja w pierwszym sezonie (gram Wisłą w FM2008) zdobyłam mistrzostwo,
ale PP i PE kompletnie zawaliłam (faza grupowa w PE i 3. runda w PP). W tym sezonie wygrałam
już Superpuchar, jestem w fazie grupowej Pucharu UEFA, ale teraz z kolei mam problem
bo gram mecze co 3 dni (taka seria 18 spotkań z jedną 5-dniową przerwą mniej więcej pośrodku
:P). Jeśli chodzi o talenty to ściągnęłam sobie jednego 18-latka za darmo, bo był bez
kontraktu a koleś w debiucie został wybrany najlepszym zawodnikiem i strzelił bramkę
(i to wcale nie w sparingu!). Choć konkurencja na jego pozycję silna :D


Hmm, pisząc silne kluby miałem raczej na myśli coś pokroju Barcy, ManU czy Interu:) Polska liga ogólnie to dla mnie zagdaka - brak drużyn B, konieczność zgłaszania graczy do rozgrywek, mało zespołów - dla mnie rzeczy całkowicie psujące rozgrywkę. Ostatnio na naszych ziemiach walczyłem w FM 2006 swoją Koroną i z drugoligowego beniaminka zrobiłem coś, co załatwiło Milan na San Siro kilkoma golami:) Ale to był łatwy Fm, to się nie liczy :)
Spotkania co 3 dni uwielbiam(poważnie), zawsze staram się mieć dość szeroką kadrę i zawodnicy przynajmniej nie marudzą mi, że nie grają.
Talenty z free transfer są całkiem ciekawe, jeszcze jak się trafi kogoś z wysokim potencjałem to jest git:) Takie coś jak na obrazku przygarnąłem właśnie na ft - wyrósł z niego postrach obrońców Primera Divison i reprezentant kraju...

20090412205847

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 20:59, Nephren-Ka napisał:

brak drużyn B, konieczność zgłaszania graczy do rozgrywek,
mało zespołów - dla mnie rzeczy całkowicie psujące rozgrywkę.

Wiesz, małą ilość zespołów idzie jeszcze przeżyć. Tym bardziej, że jest PE, PP, a jak jest silniejszy klub to i europejskie puchary. Brak drużyny B boli, tym bardziej, że na początku sezonu ci, co są za starzy na U-21 lądują w pierwszym zespole. I znowu ich trzeba przenosić, bo są po prostu słabi i utrudniają podgląd tych naprawdę podstawowych zawodników zespołu. Konieczność zgłaszania zawodników też jest kiepska. Czasami jest mecz z kompletnym kelnerem, chciałoby się pograć tymi naprawdę drugorzędnymi zawodnikami a tu lipa bo większość niezgłoszona. Gdyby ten limit był chociaż wyższy (30-35) to jeszcze jeszcze.

Dnia 12.04.2009 o 20:59, Nephren-Ka napisał:

Spotkania co 3 dni uwielbiam(poważnie), zawsze staram się mieć dość szeroką kadrę i zawodnicy
przynajmniej nie marudzą mi, że nie grają.

Spotkania co 3 dni też nie są złe, ale aż tyle? :D Taka długa seria jeszcze nigdy mi się nie zdarzyła. Kadra niby szeroka, ale jeśli są np. 4 mecze pod rząd z bardzo silnym rywalem to przecież kelnerów nie wystawię. Bo kelnerzy to ledwo ledwo pokonali GKS Jastrzębie w PP :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra w polskiej lidze jest nudna jak flaki z olejem. Właściwie to już w drugim max trzecim sezonie z każdego zespołu można zrobić kosiarkę, która będzie golić frajerów na zawołanie. Jedyne co jest ciekawe w takiej grze to europejskie puchary, ale ich jest raptem kilka meczów w sezonie. Nuuudy. Choć w sumie w każdym kolejnym eFeMie zaczynam od gry Wisłą (lub jakimś innym polskim klubem), ale 09 chyba najszybciej mnie znudził, bo w drugim sezonie po kilkunastu meczach miałem komplet zwycięstw, i nawet puchary mnie nie zaciekawiły na tyle bym choć dograł sezon do końca.
Natomiast teraz zacząłem grać Worcesterem (pół zawodowy klub, 6. liga angielska) i to jest prawdziwa zabawa! Po 3 sezonach awansowałem do 5. ligi i teraz jako beniaminek walczę o awans ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 12:22, Latimeria napisał:

Wiesz, małą ilość zespołów idzie jeszcze przeżyć. Tym bardziej, że jest PE, PP, a jak
jest silniejszy klub to i europejskie puchary. Brak drużyny B boli, tym bardziej, że
na początku sezonu ci, co są za starzy na U-21 lądują w pierwszym zespole. I znowu ich
trzeba przenosić, bo są po prostu słabi i utrudniają podgląd tych naprawdę podstawowych
zawodników zespołu. Konieczność zgłaszania zawodników też jest kiepska. Czasami jest
mecz z kompletnym kelnerem, chciałoby się pograć tymi naprawdę drugorzędnymi zawodnikami
a tu lipa bo większość niezgłoszona. Gdyby ten limit był chociaż wyższy (30-35) to jeszcze
jeszcze.


Po pierwszym sezonie się ten limit nie zwiększa? Coś kiedyś czytałem na forum, że tak się dzieje, aczkolwiek sam nie sprawdzałem. Z tego co widać, ogólnie FM 2008 jest lekko popsuty przez te opcje - właśnie próbuje grać w niego w hiszpańskiej lidze(testowo) j lekki dramat jest, bo nie da się wystawić w pierwszej drużynie nikogo kto jest zgłoszony do składu B. A powinno się dać co najmniej sześciu zawodników...

Dnia 13.04.2009 o 12:22, Latimeria napisał:

Spotkania co 3 dni też nie są złe, ale aż tyle? :D Taka długa seria jeszcze nigdy mi
się nie zdarzyła. Kadra niby szeroka, ale jeśli są np. 4 mecze pod rząd z bardzo silnym
rywalem to przecież kelnerów nie wystawię. Bo kelnerzy to ledwo ledwo pokonali GKS Jastrzębie
w PP :D


Ile wlezie:) Ostatnio grałem 5 spotkań z Barceloną , każde co 3 dni - 2 razy Liga Mistrzów, 2 razy Puchar Króla, raz La Liga. Zmęczenie jakieś tam było(po 96% kondycji mieli grajkowie), ale po obu stronach. I o ile w lidze mnie pogonili, w pucharze przeszli fartem(karnymi) to w LM dostali niezłego łupnia(mecz na Camp Nou na obrazku). Kasy wpadło do kluby co niemiara i w każdym meczu były ekstra emocje... I love this stuff...:)

20090414101610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 10:16, Nephren-Ka napisał:

Po pierwszym sezonie się ten limit nie zwiększa

Nie. Ciągle jest 25 zawodników. Dobrze, że bardziej liberalny jest Puchar Ekstraklasy, tam musi być w składzie ledwie 8 zgłoszonych zawodników, reszta może być z tych niezgłoszonych. Tylko co z tego, skoro w tych rozgrywkach jestem pod kreską i ostatni mecz muszę wygrać :D A mało tego liczyć na potknięcie innego zespołu. Więc w tym momencie wystawienie kiepskiego składu odpada. Ech... to nie ten sezon, kiedy się Lecha goniło rezerwami 3-0 w Poznaniu, 4-1 Legię w Krakowie i 5-1 Bełchatów na wyjeździe... :P

Dnia 14.04.2009 o 10:16, Nephren-Ka napisał:

popsuty przez te opcje -

Czy popsuty to nie wiem, ale bardziej drażni mnie kompletnie tępy asystent i scout od rozpracowywania najbliższego rywala. Mam napisane, że mam uważać na Ediego Andradine (dobrze napisałam?), a kolesia nawet nie ma na ławce rezerwowych :P Oczywiście już od dawna zaczęłam sama sprawdzać co nieco o rywalu.

Dnia 14.04.2009 o 10:16, Nephren-Ka napisał:

Ile wlezie:) Ostatnio grałem 5 spotkań z Barceloną ,

Ja grałam 3 mecze z Górnikiem kiedyś. 2 w Pucharze Ekstraklasy i jeden ligowy. Wyników nie pamiętam, bo to poprzedni sezon był :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 12:59, Latimeria napisał:

Czy popsuty to nie wiem, ale bardziej drażni mnie kompletnie tępy asystent i scout od
rozpracowywania najbliższego rywala. Mam napisane, że mam uważać na Ediego Andradine
(dobrze napisałam?), a kolesia nawet nie ma na ławce rezerwowych :P Oczywiście już od
dawna zaczęłam sama sprawdzać co nieco o rywalu.


To się od początków FM nic nie zmieniło... Już dawno nauczyłem się, że można niemal tylko na sobie polegać - asystent i scout coś tam powiedzą o rywalu, ale zawsze i tak warto samemu się przyjrzeć. Edi pewnie był najlepszy w drużynie, ale nie mógł zagrać(kontuzja albo kartki) czego sztab nie uwzględnił. W FM 2009 za to bardzo dużym plusem są ciekawe podpowiedzi asystenta, który jednak może się pomylić, w końcu jest tylko człowiekiem:)

@NecroVisioneR - żadnych indywidualnych poleceń nie daję - wychodzę z założenia, że to przeciwnik ma kombinować jak mnie zatrzymać, a nie ja jego. Ogólnie Messi i inni skrzydłowi Barcy nie są jakoś szczególnie trudni do upilnowania(teoretycznie, bo praktycznie maja przebłyski geniuszu, a wtedy nic nie pomoże) - moi skrzydłowi graja agresywnie i ze ścisłym kryciem, przez co boczni obrońcy Blaugrany(i innych drużyn) nie mają łatwego życia i nie jest łatwo uruchomić im akcję po skrzydle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś może czy jest aktualna baza danych do FM07 z aktualizowanymi transferami i statystykami w polskiej lidze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym sezonie ManCity drużyna grała ciągle nierówno. Potrafiła pokonać Chelsea, aby potem ulec Wigan. Na 7 ostatnich kolejek(akurat rozpoczynałem z Liverpoolem) zmieniłem dla zabawy nastawienie na hiperofensywne...i proszę. Wszystkie wygrane a najmniejsza ilość bramek jaką strzeliłem w mezcu to 4, awans z 7 miejsca na 3(i tak słabo) oraz Huntelaar królem strzelców(36 bramek w 36 meczach)... i kto mi powie, że fantazja nie popłaca?xD

20090418165119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 16:51, fataem napisał:

i kto mi powie, że fantazja nie popłaca?xD

Ja co prawda tak z nastawieniem nie szarżuję, ale również gram ofensywnie. Gram Wisłą, która potencjał ma w pomocy i ataku (a nawet jeśli nie, to moje wzmocnienia szły głównie w tym kierunku ;P). Trójka w obronie, trójka w pomocy, dwójka jako OPŚ i dwójka napastników. Wcześniej grałam jednym OPŚ, jednak nie mogłam się zdecydować kto z dwójki Goliński-Jirsak ma grać w pierwszym składzie (do tego jest bardzo zdolny Trznadel, którego ściągnęłam za free). Pojechałam do Warszawy z taką "nową" taktyką i wygrałam 6-2 z Legią xD Oczywiście nastawienie ofensywne, ale nie hiper. Na razie grają też nierówno. W PE, PP i PUEFA nawet nieźle, we wszystkich tych pucharach zagrają na wiosnę (jestem prawie w przerwie zimowej), ale w lidze bywa różnie. Na razie około 8 miejsca, ale mam sporo zaległych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować