Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2009 o 13:55, Marrcinusss napisał:

Grając pierwszy raz Wisłą pozbyłem się Brożka i Sobolewskiego i powiem szczerze, że żałowałem
tej decyzji. Gdyż zawodnicy, których sprowadziłem za Pawła Brożka oraz Radosława Sobolewskiego
nie radzili sobie w pierwszym sezonie dopiero w drugim sezonie były rezultaty.... Więc
czasami jest lepiej zachować kluczowych zawodników niż ich się pozbywać. Zresztą zależy
to również od stylu Twojej gry. W tej chwili jak zaczynam grac od nowa to pozbywam się
większości zawodników czyli tworze drużynę od podstaw i po swojemu. Zazwyczaj nie popełniam
drastycznych błędów. Lubię eksperymentować :)


Może ci gracze mieli słabe parametry aklimatyzacyjne? Co do transferów, to pewnie, że trzymałbym tych piłkarzy, gdyby nie chcieli odchodzić, ale takich niezadowolonych nie ma sensu na siłę trzymać. Za takich wymiataczy(w Polsce:-) ) jak Robak czy Bonin dostałem grube pieniądze(po 1,5 miliona funtów) i bez problemu sprowadziłem zawodników lepszych, którzy w Polskiej lidze nawet w słabej formie nie mieli problemów, żeby się wyróżniać. Po kolejnym sezonie kilka tych nabytków też zaczęło marudzić i też zostało sprzedanych - i taka sytuacja w takiej lidze jak Polska będzie raczej nie do zmiany, ale to już nie nasza(ani SI) wina.
Jest taka fajna kariera na CM/FM forum, gdzie jeden użytkownik grał bardzo długo Lechem i miał już na koncie zwycięstwa(całkowite, nie pojedyncze mecze) w LM czy LE, a mimo to zawodnicy chcieli wyjeżdżać, a w kraju nie było całkowicie rywalizacji, kończył każdy sezon z olbrzymia przewagą. I tego się nie przeskoczy, chociaż przez kilka początkowych lat jest fajnie...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że jest to do zmiany.
Wzrost poziomu ligi i status kraju rozwinięty, wtedy będzie chciał odejść jakiś zawodnik tylko jeśli będzie się czuł wypalony, więc to jest wina SI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 13:45, jcl99 napisał:

Ależ oczywiście, że jest to do zmiany.
Wzrost poziomu ligi i status kraju rozwinięty, wtedy będzie chciał odejść jakiś zawodnik
tylko jeśli będzie się czuł wypalony, więc to jest wina SI.


Tu akurat się nie zgodzę, bo SI świetnie odwzorowała to, co się u nas dzieje - nasze drużyny(z których każdy, kto zagra choćby pół roku przyzwoicie zaraz chce odchodzić) dostają baty od niemal każdego w Europie, a poziom całego państwa jeszcze długo(bardzo długo) nie będzie zasługiwał na status rozwinięty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 13:45, jcl99 napisał:

Ależ oczywiście, że jest to do zmiany.
Wzrost poziomu ligi i status kraju rozwinięty, wtedy będzie chciał odejść jakiś zawodnik
tylko jeśli będzie się czuł wypalony, więc to jest wina SI.

E tam.
Znasz może najlepszą ligę świata - Premiership? A klub który zdobywa 3 razy z rzędu mistrzostwo w tej lidze i 2 razy z rzędu jest w finale LM (z czego raz w nim wygrało) czyli Manchester United? No to wyobraź sobie że grał tam taki piłkarz który chciał odejść, i to do klubu który bodajże od 5 lat nie przeszedł nawet 1/8 LM. Cristiano Ronaldo się ten gość zwie. A takich przykładów jest więcej, i bez zastanowienia od razu nasuwają myśl chociażby Ruud van Nistelrooy, czy inny Figo.
Więc jeśli takie coś jest możliwe to tym bardziej możliwe jest że zawodnicy będą chcieli odchodzić z gównianej ligi w której jest tylko jeden dobry zespół. No bo powiedz mi czy w realnym świecie ktoś na poważnie bierze ligę szkocką? Przecież mają tam 2 naprawdę dobre zespoły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 14:04, misioo napisał:

/ciach/


Z najlepsza liga polemizowałbym, a najchętniej załatwił to tak: Hiszpania ≥ Anglia. Z góry zaznaczam, że lubię obydwie ligi, ale poziom piłkarski mimo wszystko przechyla się na stronę Hiszpanów.
Ronaldo w FM miałby po prostu komunikat "want a new challenge" - po tylu sukcesach to nie było by nic dziwnego, do tego kasa od Realu i wizja najdroższego piłkarza świata zrobiły swoje - w FM tez bym go za tyle sprzedał.
Ruud odszedł z United z powodu konfliktu z Fergusonem, także to inna para kaloszy. A Figo poleciał zwyczajnie na kasę...:-)
Hmm, ciekawe, który zespół z naszej ligi jest dobry, bo ja szczerze nie widzę teraz, żeby jakikolwiek prezentował się chociażby przyzwoicie na tle Europy...

@Pawlo09 - tym samym, czym różni się w FM 2k8, 2k7, 2k6 i 2k5...:-) Wczytuje Ci się więcej klubów, zawodników, nie-zawodników(czytaj wszelkiej maści trenerów, asystentów, skautów, itp), a co za tym idzie bardziej obciąża kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam problem w FM 08. Otóż chodzi o Mistrzostwa Europy. Eliminacje przebiegają normalnie i kwalifikują się najlepsi. Problem w tym, że gdy przychodzi czas na mistrzostwa, zespoły wyłonione w eliminacjach (+gospodarz) nie biorą udziału w ME. Więc jakie drużyny grają ? Już mówię-Estonia, Bośnia, San Marino, Białoruś, Mołdawia etc, a więc zespoły z najniższej półki. Trochę mi to przeszkadzało, ale starałem się tym nie przejmować, do czasu. Otóż zacząłem prowadzić reprezentację Francji i zakwalifikowałem się do Euro 2012. Na zakładce Euro pięknie widnieją zakwalifikowane drużyny, jednak nie dostawałem zgłoszeń o losowaniu grup. Dzisiaj patrzę, grupy wylosowane ! A w nich Estonia, Bośnia, San Marino, Białoruś, Mołdawia etc...
Proszę o pomoc, z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 14:23, Lesiu napisał:

/ciach/


Masz banalny problem - to co wyżej opisałeś, to takie małe zabezpieczenie anty pirackie, które przypadkiem przedostało się również do oryginałów, sam miałem z tym kiedyś problem. Sprawę całkowicie rozwiązywała już pierwsza łatka, ale zainstaluj sobie najnowszą: http://www.cmrev.com/fileplanet/plik/Football-Manager-2008-Patch-8_0_2-_fix_.html

Dobra porada na przyszłość - zawsze instaluj w każdym FM najnowsze łatki(zawierają w sobie zmiany z wcześniejszych), bo to chyba jedna z najbardziej zabugowanych serii gier, granie bez patchy to istne samobójstwo...

PS - ftp na CMRev często ma żałosny transfer, także tu masz alternatywne źródło: http://www.idg.pl/ftp/gry_6542/Football.Manager.2008.Patch.8.0.2.html Jakby i z tego wolno szło, polecam użyć jakiegoś wspomagacza, jak choćby FlashGet.

PS2 - problem oczywiście naprawi się dopiero przy starcie nowej gry, już na załatanej bazie danych.

PS3 - na wszelki wypadek, gdybyś po jakimś czasie zauważył brak kadry Niemiec(same "szarak"i by były), czy nie poprawne nazwy rozgrywek, polecam to: http://www.cmrev.com/fileplanet/plik/Vetr_s-Revolution-Fake-Patch-v_3_33.html Pasuje do każdego FM, jak wszystko przekopiować masz napisane w instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 14:30, Nephren-Ka napisał:

PS2 - problem oczywiście naprawi się dopiero przy starcie nowej gry, już na załatanej
bazie danych.


To jest właśnie najgorsze :/

Dnia 27.08.2009 o 14:30, Nephren-Ka napisał:

PS3 - na wszelki wypadek, gdybyś po jakimś czasie zauważył brak kadry Niemiec(same "szarak"i
by były), czy nie poprawne nazwy rozgrywek, polecam to: http://www.cmrev.com/fileplanet/plik/Vetr_s-Revolution-Fake-Patch-v_3_33.html
Pasuje do każdego FM, jak wszystko przekopiować masz napisane w instrukcji.


Zauważyłem już dawno, też mnie dziwiło.

Za wszystko wielkie dzięki, chociaż to i tak problemu do końca nie rozwiąże, bo gry nie od nowa nie zacznę, gdyż w obecnej idzie mi po prostu genialnie (od początku gram Benfiką Lizbona i na 4 sezony zdobyłem 3 mistrzostwa i 1 drugie miejsce, wygrywałem wszystkie krajowe puchary oraz wygrałem LM, a dwukrotnie doszedłem do półfinału, wygrałem także klubowe MŚ, składzik po prostu miodzio; natomiast Francją gram od niedawna i zdołałem póki co wywalczyć awans do tych nieszczęsnych ME)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 19:28, jcl99 napisał:

Mi chodziło o to, aby ten poziom ligi wzrastał.


A zamierzasz prowadzić wszystkie drużyny w Ekstraklasie? Bo na sukcesy zespołów prowadzonych przez kompa bym nie liczył - często dostajemy bęcki jeszcze lepiej niż w rzeczywistości(chociaż ostatnio Wisła zrobiła coś podobnego) i poziom ligi do tego nie wzrośnie, nawet gdyby w grze była taka opcja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 19:41, Lesiu napisał:

Zauważyłem już dawno, też mnie dziwiło.


Tu akurat jest pocieszna wiadomość, bo fake zaktywuje przy wczytaniu zapisu, a kadra Niemiec będzie wyglądała poprawnie od najbliższych powołań.

Dnia 27.08.2009 o 19:41, Lesiu napisał:

Za wszystko wielkie dzięki, chociaż to i tak problemu do końca nie rozwiąże, bo gry nie
od nowa nie zacznę, gdyż w obecnej idzie mi po prostu genialnie (od początku gram Benfiką
Lizbona i na 4 sezony zdobyłem 3 mistrzostwa i 1 drugie miejsce, wygrywałem wszystkie
krajowe puchary oraz wygrałem LM, a dwukrotnie doszedłem do półfinału, wygrałem także
klubowe MŚ, składzik po prostu miodzio; natomiast Francją gram od niedawna i zdołałem
póki co wywalczyć awans do tych nieszczęsnych ME)


Kiedyś zaczniesz grać przecież od nowa, a część zmian zadziała już w istniejącej grze. Ciekawe, czy stanie się też tak z ME na które awansowałeś, bo jeśli nie, to w nich chyba nie zagrasz...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 01:09, Nephren-Ka napisał:

Tu akurat jest pocieszna wiadomość, bo fake zaktywuje przy wczytaniu zapisu, a kadra
Niemiec będzie wyglądała poprawnie od najbliższych powołań.


Uf, całe szczęście.

Dnia 28.08.2009 o 01:09, Nephren-Ka napisał:

Kiedyś zaczniesz grać przecież od nowa, a część zmian zadziała już w istniejącej grze.
Ciekawe, czy stanie się też tak z ME na które awansowałeś, bo jeśli nie, to w nich chyba
nie zagrasz...:-)


Kiedyś zapewne, oby zadziałało, bo jak nie to stanie się to co napisałeś i chyba pożegnam się z Francją na rzecz drużyny z innego kontynentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale gdy ty awansujesz do LM dostajesz jakieś punkty do rankingu, później wzrasta współczynnik kraju i dostajesz dodatkowe miejsca, z czasem inne drużyny awansują do LM automatycznie, a do polski chce przejść Artem Milevskyi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, zainstalowałem obydwie łatki i nie widzę zmian, które miała wprowadzać ta od reprezentacji Niemiec, tzn. nazwy lig się nie pozmieniały itd. Co do dużej łatki to niestety także nie widzę efektu, szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 10:16, Lesiu napisał:

Dziwne, zainstalowałem obydwie łatki i nie widzę zmian, które miała wprowadzać ta od
reprezentacji Niemiec, tzn. nazwy lig się nie pozmieniały itd. Co do dużej łatki to niestety
także nie widzę efektu, szkoda.


Fake to nie łatka, to taki fanowski dodatek, i niemal zawsze użytkownicy mają problemy z jego poprawnym wprowadzeniem. Polecam zrobić wszystko od początku, najlepiej w taki sposób: z plików, które ściągnąłeś interesują Cię dwa, znajdujące się w katalogu lnc: clubs.lnc i fejk.lnc. Temu drugiemu zmień nazwę na fake.lnc - chyba nie jest to konieczne, ale ja tak robię dla porządku i wszystko działa. Teraz oba pliki skopiuj i podmień w z tymi w katalogach:
\Sports Interactive\Football Manager 2008\data\db\800\lnc\all
\Sports Interactive\Football Manager 2008\data\updates\update-801\db\801\lnc\all
\Sports Interactive\Football Manager 2008\data\updates\update-802\db\802\lnc\all
Jak nie masz któregoś(do 8.0.1) to nic złego, po prostu nie masz bazy danych z tej łatki, co i tak jest nie potrzebne, bo uzywa się albo domyślnej(8.0.0) albo najnowszej(8.0.2). Fake ma to do siebie, że musi pojawić się we wszystkich katalogach z bazami danych jakie się ma, inaczej nie będzie działał.

Efekty dużej łatki powinieneś zauważyć w silniku meczowym, bo tam poprawiono sporo bugów - choćby ten z kręcącym się w kółko pomocnikiem czy obrońcami rozbiegającymi się, zamiast atakować przeciwnika. Poza tym w głównym katalogu gry pojawił Ci się plik txt changelist i tam możesz sobie dokładnie sprawdzić, jakie zmiany wprowadził - a jest tego trochę...:-)

@Pawlo09 - zależy od tego, jakiego masz kompa i od wersji FM. Kiedyś(CM 03/04) grałem na małej bazie, która umożliwiał mi granie na 16 ligach z dużą szybkością przez wiele lat... W FM 2k8 bez problemu gram na dużej bazie z 26 ligami i nawet po 15 sezonach nic nie zwalnia. Z kolei w FM 2k9 gra działa wyraźnie wolniej, ale mam niemal identyczne efekty na każdej bazie, bo SI coś spaprało z optymalizacją chyba...

@jcl99 - jedna drużyna w LM za nic nie wyrobi tyle punktów rankingowych, żeby zwiększyć na tyle współczynnik... Mam do tego świetny materiał testowy w karierach na FM Forum - Gość ponad 20 lat walczył Lechem(z małymi przerwami na inne kluby), osiągnął bardzo wiele w Europie, a mimo to w innych polskich klubach nic się nie zmieniło... Sam dwa lata z rzędu byłem ostatnio Korną w LM, wychodziłem z grupy i odpadałem dopiero na wiosnę z klubami nie do przejścia(Barca, Chelsea), dwa inne kluby zawsze wchodziły do grupy LE(w tym raz i Wisła i Legia wyszły z tej grupy), a mimo to punktów w rankingu nie starczyło, żeby chociaż jedna drużyna grała bezpośrednio w fazie grupowej LM... Także w obecnych warunkach raczej ciężko będzie wykonać plan, jaki zaproponowałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie najlepiej dać polecenia jednemu wysuniętemu napastnikowi?
Mam z tym problem, bo oboje których mam grają piach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 10:17, jcl99 napisał:

Jakie najlepiej dać polecenia jednemu wysuniętemu napastnikowi?
Mam z tym problem, bo oboje których mam grają piach :/


Zaleznie od taktyki, jak grasz defensywnie i powoli, dominujac na boisku beda inne a jak grasz szybko i z kontry czy szybko i krotko tez inne.
Po 2 zalezy jaki to napastnik - taki Tur jak Drogba czy zwinny i szybki jak Miccoli i Pato.
Napisz cos wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować