Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Tego się właśnie obawiałem. Trybu 3D nie używam, gdyby na nim mi zależało to i tak niedościgniony byłby Fifa Manager, jednak i tam go nie używam. Reszta raczej będzie kopią w nowej skórce. Ehh, więc raczej w cenie promocyjnej się nie skuszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i niestety Athletico Madryt nie przydłużyło ze mną kontraktu. W moim ostatnio sezonie udało mi sie zająć drugie miejsce, kończąc sezon z taką samą ilością pkt pierwsza FC Barcelona. Gdyby w swoim ostatnim meczu Barca nie zremisowała z Valancia, zdobyłbym mistrzostwo:P Szkoda, bo wreszcie miałem taki skład jaki chciałem. Świetnie grał Roberto Soldado, na skrzydłach szaleli Quaresma(interes życia, wyciągnięty z rezerw Interu) oraz Andres Guardado, całkowicie zwróciło sie 30 mln euro wydanych na Arshavina. Szkoda polubiłem ten klub^^

Połowa lipca i ja nie dostałem, żadnej sensownej propozycji. Tylko dwie oferty z drugiej ligi Niemieckiej. Moje podania o prace w AS Roma, Evertonie, oraz Werderze Brema zostało odrzucone:/

20090917122924

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznij grę od nowa :)
Ja teraz gram Notts na uaktualnieniu, mam Campbella, Smeichela w składzie i dużo kasy, a to przecież 4 czy 5 liga angielska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla takich chwil warto grać w FMa:
http://www.bankfotek.pl/view/396012
Szkoda mi tylko dobrego piłkarza, na początku nie przekonywał, ale jak potem złapał formę, to miał najwyższą średnią w drużynie. Już wolałbym sprzedać Keane''a, który choć strzelił najwięcej bramek w zespole, to miał straszne wahania formy, i mogłem być pewien, ze w każdym meczu zmarnuje 3 100% sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 19:38, Asthariel napisał:

Dla takich chwil warto grać w FMa:
http://www.bankfotek.pl/view/396012
Szkoda mi tylko dobrego piłkarza, na początku nie przekonywał, ale jak potem złapał formę,
to miał najwyższą średnią w drużynie. Już wolałbym sprzedać Keane''a, który choć strzelił
najwięcej bramek w zespole, to miał straszne wahania formy, i mogłem być pewien, ze w
każdym meczu zmarnuje 3 100% sytuacje.


Niezła wymiana całkiem...:-) Pamiętam, że w mojej pierwszej grze testowej w 2k8 doczekałem się prowadzenia kadry Anglii i Crouch najpierw zawalił jakiś mecz w eliminacjach, potem obraził się na dowołanie go do składu za innego zawodnika, następnie przeprosił i na MŚ 2010 został królem strzelców...:-)
A tak poza tym to FM - tutaj czasami zdarza się wypożyczyć zdolnego zawodnika za 20 mln funtów i za sezon mamy go z powrotem...:-)
Btw - widzę po klubie jaki prowadzisz, że nie miałbyś problemu z moim dylematem(dwa posty wyżej na obrazku) - a ja już 3 dni się zastanawiam...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 19:58, Nephren-Ka napisał:


Po prostu Spurs są moim ulubionym angielskim klubem (obok Liverpoolu), a że od dłuższego czasu nie miałem natchnienia do gry kimkolwiek (zaczynałem kimś innym po 2h, i tak w kółko), to wróciłem do klubu który już kiedyś prowadziłem, ale odbiłem się po 2 sezonach/ teraz spróbuję wytrzymac aż do zdobycia mistrzostwa.
Po Agbonlahorze nie mam wielkich nadziei, ale gdy kiedyś grałem Aston Villą, to po pół roku udało mi się go sprzedać MC za 35 milionów Euro. Może znów mi się uda?
Pochwalę się jeszcze transferem z przerwy zimowej - sprowadziłem Giuseppe Rossiego za 28 milionów. Tanio, nie?
W ogóle Tottenhamem gra się pysznie, ale teraz w wakacje problem, po po 12 (!) zawodników zgłąsza się europejska czołówka. Defoe, Jenas, Modric, Krancjar, Corluka, King, Woodgate, dos Santos, Mihelic, Sapara, Bale... Trudno będzie wszystkich zatrzymać.
Próbowałem kupić Aguero za 40 mln + Santos, ale nie wiem, czy dalej licytować...
A, i jeszcze mam ofertę od MC za Santosa - 8 mln + Michael Johnson. Nie wiesz czasem, jak się sprawuje?
I kończę na dzisiaj, z tyloma ciężkimi decyzjami lepiej się przespać ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Santos jest perspektywistyczny, ja bym nie sprzedawał. Do tego Jonson jest trochę średniawy, jednak w MC pisze, że w przyszłości może być kluczowym zawodnikiem. Gdy prowadziłem Sunderland to dostałem Santosa+kilkadziesiąt mln za Malbrenqe.
A ja aktualnie prowadzę Dynamo Kijów :) Jest tam mój ulubiony napastnik w 09 czyli Artem Milevskyi do tego w parze z Shevcenko.
Nephren-Ka
Ja bym się nawet nie zastanawiał, bierz. Chociaż z tego co wiem to wolisz prowadzić słabsze kluby.
Wrócę jeszcze do FM10. Gra nie jest zabugowana, jedynie jest kłopot z bramkarzami i z tym, że prawie każde dośrodkowanie kończy się golem, SI postara się załatać te błędy, więc jest możliwe że już w premierę dostaniemy produkt dopracowany (mało prawdopodobne, ale jednak). W tym roku postanowili poprawić to co jest więc mam nadzieję, że ujrzymy najlepszego FM''a w historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 20:11, Asthariel napisał:

Po prostu Spurs są moim ulubionym angielskim klubem (obok Liverpoolu), a że od dłuższego
czasu nie miałem natchnienia do gry kimkolwiek (zaczynałem kimś innym po 2h, i tak w
kółko), to wróciłem do klubu który już kiedyś prowadziłem, ale odbiłem się po 2 sezonach/
teraz spróbuję wytrzymac aż do zdobycia mistrzostwa.


Hmm, ja mam ten problem, że w Anglii lubię niemal wszystkie zespoły, choć tym pierwszym dawno temu są United. Maja niestety bardzo duża pożyczkę, a ja takich klubów w FM nie lubię, nawet na poziomie ostatniej ligi. Ogólnie koncepcję masz słuszną, i chyba sam przy niej zostanę - zrobię z moich The Reds mistrza Anglii, i to najlepiej wielokrotnego...:-) Dołożę sobie tylko dodatkowe wyzwanie - sami wychowankowie, ale to dopiero od Premiership...:-)

Dnia 18.09.2009 o 20:11, Asthariel napisał:

Po Agbonlahorze nie mam wielkich nadziei, ale gdy kiedyś grałem Aston Villą, to po pół
roku udało mi się go sprzedać MC za 35 milionów Euro. Może znów mi się uda?


To FM, wszystko jest możliwe:-)

Dnia 18.09.2009 o 20:11, Asthariel napisał:

Pochwalę się jeszcze transferem z przerwy zimowej - sprowadziłem Giuseppe Rossiego za
28 milionów. Tanio, nie?


Sam w życiu go nie kupowałem, ale za to zawsze(!) w moich karierach przechodzi do jakiegoś mocnego klubu po pierwszym sezonie za jakieś gigantyczne pieniądze, co akurat uważam za lekki bug...:-)

Dnia 18.09.2009 o 20:11, Asthariel napisał:

W ogóle Tottenhamem gra się pysznie, ale teraz w wakacje problem, po po 12 (!) zawodników
zgłąsza się europejska czołówka. Defoe, Jenas, Modric, Krancjar, Corluka, King, Woodgate,
dos Santos, Mihelic, Sapara, Bale... Trudno będzie wszystkich zatrzymać.


Na Twoim miejscu pozbyłbym się tych co starszych, w tym FM strasznie szybko lecą w dół atrybuty u graczy po 30stce(swoją droga ciekawe, że niektórzy mają się lepiej, inni gorzej...) Poza tym często jest pozbyć się(za dobra kasę) piłkarzy nawet pierwszego składu, i sprowadzić jeszcze lepszych, a młodszych.

Dnia 18.09.2009 o 20:11, Asthariel napisał:

Próbowałem kupić Aguero za 40 mln + Santos, ale nie wiem, czy dalej licytować...
A, i jeszcze mam ofertę od MC za Santosa - 8 mln + Michael Johnson. Nie wiesz czasem,
jak się sprawuje?


Statystykami stoi całkiem dobrze, jak grasz z klasycznym/i MC to powinien być porządnym graczem. Sam nigdy go nie prowadziłem, ale u kompa noty miał ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 20:37, jcl99 napisał:

Ja bym się nawet nie zastanawiał, bierz. Chociaż z tego co wiem to wolisz prowadzić słabsze
kluby.


Miałem ochotę się przenieść do Londynu, ale doszedłem do wniosku, że sam awansuję do Premiership, a nie na tak na gotowe będę przychodził...:-) Finanse były dość kuszące, bo w Redich nie mam nawet 10% tego co miałbym w Spurs, ale na całe szczęście tu kasa nie gra :-) Jedno, co mi się nie podoba, to mój stadion, na 5k miejsc, w tym aż 400 siedzących...-) Jak nie daj boże awansuję, to będzie parodia...:-)

Dnia 18.09.2009 o 20:37, jcl99 napisał:

Wrócę jeszcze do FM10. Gra nie jest zabugowana, jedynie jest kłopot z bramkarzami i z
tym, że prawie każde dośrodkowanie kończy się golem, SI postara się załatać te błędy,
więc jest możliwe że już w premierę dostaniemy produkt dopracowany (mało prawdopodobne,
ale jednak). W tym roku postanowili poprawić to co jest więc mam nadzieję, że ujrzymy
najlepszego FM''a w historii.


Ta, FM niezabugowany = marzenie ściętej głowy...:-) Już o 2k9 mówili, że może to FM, w którym żadne łatki nie będą potrzebne... Poza tym, jak będzie mi działał tak samo wolno jak 2k9(czyli dobrze, ale 2k8 jest o niebo szybszy) to dziękuję bardzo... Zresztą niedługo wyjdzie demo i się przekonamy, jak to będzie...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie.
MC wystawiło na listę transferową Richardsa, za 39 mln Euro. Zalicytowałem, a czemu nie, i jakimś cudem udało mi się wygrać tą licytację z Milanem (dawał 48! mln Euro), MU, czy Barcą. rzecz w tym, ze idzie na to cała moja kasa, a ja negocjuję transfer Veloso, a na prawej stronie mam już m.in. Huttona, Zuiverloona, a równie dobrze może tam grac i Bale. Co robić?
Ew. Richards pójdzie na środek, a ja sprzedam Woodgate''a lub Kinga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tych dwóch co masz nie znam, jednak Richards jest świetny. Zwłaszcza później bo PA ma coś około 180. Ja bym brał, a tych dwóch albo jednego sprzedał. Bale na lewą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 14:43, Asthariel napisał:

Pytanie.
MC wystawiło na listę transferową Richardsa, za 39 mln Euro. Zalicytowałem, a czemu nie,
i jakimś cudem udało mi się wygrać tą licytację z Milanem (dawał 48! mln Euro), MU, czy
Barcą. rzecz w tym, ze idzie na to cała moja kasa, a ja negocjuję transfer Veloso, a
na prawej stronie mam już m.in. Huttona, Zuiverloona, a równie dobrze może tam grac i
Bale. Co robić?
Ew. Richards pójdzie na środek, a ja sprzedam Woodgate''a lub Kinga...


Mim zdaniem to Micah wcale się za bardzo nie nadaje na bok obrony - za słaby jest w ataku, a boczny obrońca musi atakować. Na DC za to powinien spisywać jak najbardziej dobrze. Na DR jak chcesz poszaleć to wyjmij skądś(bo pewnie gdzieś już przeszedł) Daniego Alvesa...:-) Chretien tez jest całkiem niezły, podobnie jak Carlos Diogo Ilsinho... Na środku obony też możesz zbudować potężną i bardzo bramkostrzelna parę - np. Vidal - Sakho, świetny zawodnik robi się też z Breno po kilku latach. A z Veloso lepiej nie robić obrońcy, dużo bardziej przydatny będzie jako defensywny pomocnik, gdzie też i pewnie będzie znacznie lepsze noty zbierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 11:33, shinoda napisał:

Jeśli wybiore zamiast w całości Ligę Brazylijską, a tylko wszystkich zawodników z tej
ligi przyspieszy to działanie gry?


Tak, gra nie będzie przecież symulowała spotkań drużyn brazylijskich, więc będzie potrzebne mniej obliczeń. Z drugiej strony, spowoduje to mniejszą ilość regenów z Brazylii, na czym, wydaje mi się, Ci zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 11:33, shinoda napisał:

Jeśli wybiore zamiast w całości Ligę Brazylijską, a tylko wszystkich zawodników z tej
ligi przyspieszy to działanie gry?


Jak nie zamierzasz grać w tej lidze nigdy to:
http://www.cmrev.com/fileplanet/plik/Profesorska-Bomboniera-Reprezentacyjna-_-Wersja-bezalkoholowa.html

Działa w każdym FM, i masz zapewnioną stałą liczbę fredów z całego świata, możesz poprowadzić też niemal wszystkie kadry, przy wczytaniu choćby jednej ligi.
Ogólnie jednak polecałbym odpalić choćby jedna ligę z Brazylii, bo kluby mają tam jedne z najlepszych obiektów młodzieżowych w grze i wytworzą Ci pewnie bardzo dużą liczbę zdolnych juniorów.
Co głównego pytania, to wszystkich graczy wczytywać się nie opłaca, po co Ci te kilkanaście tysięcy(bo pewnie na całym świcie jest ich tylu) zawodników... Lepiej odpalić ich jedną ligę(grałem i na jednej i na wszystkich i nie zauważyłem, żeby liczba brazylijskich talentów była różna po kilku latach), albo bombonierę(sporo osób na FM forum gra długie kariery bez ligi brazylijskiej i właśnie z tym dodatkiem, na ilość graczy z Brazylii po 15-20 latach nikt nie narzeka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam od pewnego czasu dobrego bramkarza i jakoś nie mam na razie przekonania do żadnego. Gram Wisłą i na transfer mogę przeznaczyć do 1,5 mln euro.
Pawełek od pewnego czasu marudzi, że klub będzie zmieniał (ostatnio zainteresowała się nim FcB O_o), a już samo to powoduje, że mam ochotę kopnąć go ze składu. Interesuje mnie bramkarz z dość dobrymi parametrami (kluczowe 13 lub więcej), a do tego perspektywiczny. Przejrzałem stronkę z talentami, którą tu podawaliście, ale Ribeiro wybrał grę w jakimś bambusowym raju, a Fiorillo krzyknął sobie takie warunki finansowe, że ja dziękuję postoję.
Najchętniej przygarnąłbym jakiegoś rodaka, ale Fabiański do mnie nie przyjdzie, Kuszczak pewnie też nie. Ligowi bramkarze odstają od szukanego poziomu, może poza Przyrowskim, ale jakoś nie mam do niego przekonania.
Może ktoś z Was natrafił na jakiś fajny talent, który nie pogardziłby grą w zespole mistrza Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować