Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

I znowu nie powodzenie...:( Ciekawą rzecz zauważyłem - gdy wspinałem się po szczeblach angielskiej piłki, w Championship do wygrania ligi i awansu wystarczyło zawsze około 80-85 punktów. Jak tylko tam się znalazłem, poziom podniósł się do 100-105 punktów...:-) Dwa razy zdobyłem ich ponad 90 i wytaczało to tylko na baraż, w którym drugi raz z rzędu odpadłem w finale(patrz screen) z drużyną która niedawno spadał z Premiership i jeden jej zawodnik zarabia więcej niż cała moja drużyna...:-) W sumie nie wiem jakim cudem nie zostałem zmasakrowany, bo piłkarzy mieli o klasę lepszych... Sam awans to też lekka parodia by była - klub ze stadionem na 5000k miejsc, w tym całe 400 siedzących w jednej z najlepszych lig świata... Tylko w FM się (nie)może zdarzyć. Coś mi się wydaje, że niedługi przeniosę się na kontynent, w Holandii może nie ma wielkiej piłki, ale przynajmniej nie ma też żadnych limitów na graczy - a shortlista wręcz pęka mi od ciekawych zawodników, którzy w Anglii nie zagrają nigdy.

20091003194856

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, u mnie też brzydko. Grając Wisłą marzyłem sobie o fazie grupowej, to byłoby coś! I z 3 miejsce do Ligi Europejskiej. 1 runda - ok, 2 runda - ok, w trzeciej trafiłem na Arsenal. Zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 15:14, haderQ napisał:

Jeszcze jest Łukasz Nawotczyński, też bardzo dobry na nasze realia, na prawą stronę bądź
środek obrony :)

Zależy na jakie realia. Jeśli to jest budowanie zespołu pod tryumfy ligowe to jak najbardziej jest to dobry zawodnik (choć u mnie częściej był tym piątym obrońcą, dla którego akurat miejsca brakło :P), jednak jeśli celem jest wojowanie np. w Lidze Mistrzów to nie wiem, czy nie okaże się zbyt słaby. Ale jest to na pewno wybijający się ponad przeciętność obrońca. Dużo bardziej jednak wolę Hernaniego, który u mnie grywał na lewej stronie obrony i dostał się do 11 sezonu (na tej właśnie pozycji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 13:21, Latimeria napisał:

Zależy na jakie realia. Jeśli to jest budowanie zespołu pod tryumfy ligowe to jak najbardziej
jest to dobry zawodnik (choć u mnie częściej był tym piątym obrońcą, dla którego akurat
miejsca brakło :P), jednak jeśli celem jest wojowanie np. w Lidze Mistrzów to nie wiem,
czy nie okaże się zbyt słaby. Ale jest to na pewno wybijający się ponad przeciętność
obrońca. Dużo bardziej jednak wolę Hernaniego, który u mnie grywał na lewej stronie obrony
i dostał się do 11 sezonu (na tej właśnie pozycji).


No to wiadomo, ale jeśli się szuka gości na początek do wojowania w lidze to są jak najbardziej wystarczający. A dodaj to, że dobry trening może doprowadzić do tego, że i w LM wielu takich sobie może poradzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 14:00, haderQ napisał:

No to wiadomo, ale jeśli się szuka gości na początek do wojowania w lidze to są jak najbardziej
wystarczający. A dodaj to, że dobry trening może doprowadzić do tego, że i w LM wielu
takich sobie może poradzić :)


PA i tak nie przeskoczysz, to nie stary CM...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem sezon Wisłą Kraków 2008/2009 na 4 miejscu trochę wstyd ale w lidze mistrzów doszedłem do fazy grupowej.
Teraz gram w lidze europejskiej jak na razie jest dobrze wygrałem 2 mecze eliminacyjne teraz wygram 3 mecz i będę w fazie grupowej.
No i mam 55MILIONÓW na Transfery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kolejny raz przekonałem się, że w polskiej lidze nie ma sensu grać. Najlepsi gracze po sezonie zaczęli jęczeć, że chcą odejść. Wracam do Hoffenheim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 14:40, Pawlo09 napisał:

Skończyłem sezon Wisłą Kraków 2008/2009 na 4 miejscu trochę wstyd ale w lidze mistrzów
doszedłem do fazy grupowej.
Teraz gram w lidze europejskiej jak na razie jest dobrze wygrałem 2 mecze eliminacyjne
teraz wygram 3 mecz i będę w fazie grupowej.
No i mam 55MILIONÓW na Transfery.


Ale złotych czy ojro ? :D

@Nephren-Ka wiem, że nie jest to do przeskoczenia, mimo wszystko niektórzy zawodnicy sobie w LM poradzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej pytanko mam. Gram sobie jeszcze w FM 08(tak wiem tu śmiech wszyscy macie przynajmnie 09) Ale dawno nie grałem i chciałem sobie pograc. Zainstalowałem od nowa. Daje gre na Pathu 8.0.2 Wszystkie ligi w krajach:Włochy,Anglia,Polska,Niemcy,Hiszpania baza danych duża. Dochodzi mi do Konfiguracja Bazy danych mnie więcej do litery y i się zatrzymuje. Czekam 10 minut i nic. Trza kompa resetować. Wie ktoś może o co kaman bo nigdy mi tak nie robiło.

I czy FM 09 pójdzie mi na czymś takim?
Procek:1.6ghz
Karta:512mb
512Ram
Windows XP prefessional

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 20:50, Wijet napisał:

Ej pytanko mam. Gram sobie jeszcze w FM 08(tak wiem tu śmiech wszyscy macie przynajmnie
09) Ale dawno nie grałem i chciałem sobie pograc. Zainstalowałem od nowa. Daje gre na
Pathu 8.0.2 Wszystkie ligi w krajach:Włochy,Anglia,Polska,Niemcy,Hiszpania baza danych
duża. Dochodzi mi do Konfiguracja Bazy danych mnie więcej do litery y i się zatrzymuje.
Czekam 10 minut i nic. Trza kompa resetować. Wie ktoś może o co kaman bo nigdy mi tak
nie robiło.


Raz: granie w Fm 2k8 to nic śmiesznego, sam dalej gram, bo 09 irytuje mnie wieloma powodami...:-) 18 lig na dużej bazie to może być nieco za dużo jak na Twojego kompa, czekanie 10 minut to zdecydowanie za mało, poczekaj do póki się nie odpali po prostu - ale nie wiem, czy to ma jakiś sens w ogóle, bo Ci to będzie strasznie wolno działać... Wybierz sobie na początku "zalecane", wyskoczy Ci na ilu ligach możesz mniej-więcej grać, potem możesz je oczywiście pozamieniać, ważne, żeby ilość się zgadzała. A - FM 2k8 startuje bardzo szybko, przynajmniej w stosunku do innych części serii - jak masz takie problemy, to polecam grę na 1 pełnym krtaju(wszystkie ligi) z bombonierą, która i tak wczyta Ci odpowiednią liczbę zawodników z każdego kraju.

Dnia 09.10.2009 o 20:50, Wijet napisał:

I czy FM 09 pójdzie mi na czymś takim?
Procek:1.6ghz
Karta:512mb
512Ram
Windows XP prefessional


Szanse, że się dopali są, ale na płynna grę raczej nie ma - FM 2k8 na moim piecyku śmiga po 20 sezonach(na 30 ligach) jak huragan, a nowa wersja miewa lekkie problemy już na starcie... Do nowym FM musisz ewidentnie lekko unowocześnić kompa, ew. wybrać metodę jak pisałem wyżej. Albo zabrać się za 2k6, który według najlepszych graczy jest najbardziej grywalną częścią serii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 15:14, Pawlo09 napisał:

chciałem kupić za tą kasę jakiegoś sławnego napastnika.


Sławnego to ciężko będzie Ci sprowadzić, ale rozsyłaj skautów, szukaj młodych zawodników. Jak na polskie realia nieźle może grać Jacek Kiełb, albo Mąka czy choćby Robert Lewandowski, który u mnie w pierwszym sezonie nie błyszczał, w drugim strzelał jak najęty. Każdy z nich grał u mnie w Wiśle, Lewy radził sobie najlepiej w sumie. Niezłych zawodników można znaleźć w II lidze w Belgii czy Coca-Cola League 1 z tego co pamiętam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowego kompa nie kupie bo mam ps3 ;) Ale poczekam na laptopa mamy. Swoją drogą wkurza mnie to że nie ma dobrego managera na konsole. Szkoda że 2008 wyszedł na Xboxa :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 10:24, Wijet napisał:

Nowego kompa nie kupie bo mam ps3 ;) Ale poczekam na laptopa mamy. Swoją drogą wkurza
mnie to że nie ma dobrego managera na konsole. Szkoda że 2008 wyszedł na Xboxa :(.


Z tego co wiem, to FM na konsole różnił się nieco niż ten znany nam, i to chyba na minus, będąc znacznie uproszczonym produktem...
Poza tym jak mówiłem wyżej: mała baza danych, z 2-3 ligi plus bomboniera( http://www.cmrev.com/fileplanet/plik/Profesorska-Bomboniera-Reprezentacyjna-_-Wersja-bezalkoholowa.html ) i spokojnie powinieneś móc pograć na tej konfiguracji, którą dysponujesz. Jak nie planujesz jakieś ekstra długiej rozgrywki, to powinno być ok.
Masz tez zawsze jeszcze taka opcję: http://www.cmrev.com/newsroom/wiadomosc/Championship-Manager-01_02-za-darmo_.html CM 3 01\02 to jedna z najlepszych wersji i jak tylko przeboleje się uboga grafikę(ale od czego gra w okienku) i tylko jeden tryb wizualizacji meczu(napisy) nadal można się nieźle bawić, całkowicie za darmo i legalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem odpalić na 8 ligach z 3 kraji i śmiga strasznie szybko. Ale szkoda że na małej bazie danych jest mało zawodników. Ej a co to ta bomboniera?

oki już wiem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 16:00, Wijet napisał:

Spróbowałem odpalić na 8 ligach z 3 kraji i śmiga strasznie szybko. Ale szkoda że na
małej bazie danych jest mało zawodników. Ej a co to ta bomboniera?

oki już wiem :p


I tak napiszę - teraz będziesz miał generowanych graczy z każdego kraju, także mała baza nie będzie miała wielkich minusów, i tak będzie się pojawiać sporo zawodników, a zapis się nie obciąży.
Pamiętaj, żeby wgrać ją we wszystkie 3 katalogi - jeden z domyślna bazą i dwa z bazą z łatek(chyba, że masz tylko tą z 8.0.2), wtedy na pewno będzie działać - zresztą możesz ją zgasić w opcjach=>dodatkowe pliki jakby nie była Ci już potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 15:18, Arkads napisał:

Tak, nie ma to jak wyśmiać 125mln euro za Fabregasa. Zawsze próbuję go kupić i nic, do
żadnej drużyny nie przejdzie.


Musisz poczekać na odpowiedni moment, prezes Arsenalu powinien w końcu się wtrącić. Sam zawodnik po odpowiednio długim czasie może szukać nowych wyzwań i wtedy też można wyciągnąć.
Sam w życiu bym nie wydał takiej kasy na zawodnika, wolałbym odkryć jego młodszą wersję i wytrenować na wielkiego piłkarza w swoim klubie...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować