Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Gdybyśmy tych błędów nie popełniali to znaczyłoby, że w sumie nie robimy nic ;)

Jeszcze nie sprawdzałem opcji treningowych w FM 2010, muszę dobrze się im przyjrzeć, bo w poprzednich częściach miałem z tym problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 00:50, Nephren-Ka napisał:

Hmm, nie uważasz, że jednak 100 euro tygodniowo na pensje to jest bug(a raczej niedopracowanie autora uaktualnienia)?


Źle mnie zrozumiałeś, albo to ja zamieszałem, bo te 100 euro to kwota o którą przekraczałem budżet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 22:58, walgierz napisał:

Źle mnie zrozumiałeś, albo to ja zamieszałem, bo te 100 euro to kwota o którą przekraczałem
budżet :)


I to i to...:-)

Dnia 17.10.2009 o 22:58, walgierz napisał:

Na transfery mam 0 euro, płace są większe o jakieś 100 euro tygodniowo od budżetu.


Od razu skojarzyłem sobie, że masz budżet płacowy większy o 100 euro od transferowego, co dało tą właśnie sumę...:-)
W sumie to nie jest to duże przeciążenie, i piłkarze którzy otrzymają status kluczowych(przy transferach) powinni móc otrzymywać maksymalne pensje - a przy rodzaju klubu, jakim grasz każdy co lepszy zawodnik będzie chciał być kluczowy :P Udało Ci się już jakoś poukładać ten zespół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 01:02, Nephren-Ka napisał:

Udało Ci się już jakoś poukładać ten zespół?


Dałem sobie na razie na wstrzymanie i wróciłem do wisły walczyć w LM :D
Może zacznę niedługo jeszcze raz od nowa Rakowem, tym razem mądrzejszy o kilka doświadczeń ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 19:55, Lukasz924 napisał:

ma juz ktos FM 2k10??? niech wrzuci fotki pudełka i zawartosci jak wyglada. I niech ktos
opisze wrazenia z gry



Proszę fotki. Jakość nie jest dobra bo robione są telefonem...

Co do rozgrywki to gra się tak jak w poprzednie odsłony gry lecz zmieniony interface sprawia, że czujemy się całkiem obco. po kilku minutach już wiemy gdzie są najważniejsze opcje. Jedynym minusem to instrukcja, która zawiera kilka stron, dosłownie kilka... Co tu dużo mówić, jeśli grałeś w poprzednie części to gra Ciebie wyglądem zaskoczy ale po krótkim czasie poczujesz się jak w domu :)

20091030211551

20091030211601

20091030211614

20091030211623

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 11:02, Vattic napisał:

Panowie czy są już skiny do FM 2010 ? Chodzi mi o obrazki piłkarzów.


Z tego co wiem to zdjęć piłkarzy na sezon 2009/2010 nie ma, lecz herby i koszulki pasują z poprzedniej odsłony to i zdjęcia raczej też, tyle że nie jestem pewien w 100% czy na ten sezon będą zdjęcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 12:29, Vattic napisał:

Czy taka ilość gwiazdek wystarczy? Bo nie wiem na co patrzeć :(


Czym więcej gwiazdek tym lepiej. Tutaj jest dobrze tyle, że rozgrywka będzie długa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, kumpel zrobił super prezencik. Własnie przyniósł FM''a 2010 :D Tak ogólnie, to jak rozgrywka? Fajniejsza niż 09? Ogólnie jak gra, bo zamierzam instalować zara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FM 2k9 w stosunku do najnowszej wersji jest słabiutki. Szybkością działania nowe dzieło SI przypomina wersję 2k8, a ma mnóstwo nowych opcji i moim zdaniem jest znacznie bardziej przełomowy niż poprzednik, pomimo, że to tam po raz pierwszy został stworzony tryb 3D. Nieco rzeczy do poprawienia pewnie jest, ale już teraz można się całkiem przyjemnie pobawić..:>
Co ciekawe, przy 14 ligach FM pokazał mi przybliżoną szybkość rozgrywki na pół gwiazdki, a dni płyną jak szalone.:P
Jedno co mi się na razie nie podoba, to ilość okien, przez które musimy się przedzierać do meczu... Jeszcze w 2k7 dwa kliknięcia i gramy, a teraz się robi robota na kilka dobrych chwil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś managera piłkarskiego i proszę o waszą pomoc :) otóż na rynku są trzy gry tego typu, wybór ograniczyłem tylko do FM2010 i FIFAM10. O tym ze seria FM jest lepsza słyszałem wielokrotnie, wiem też ze mają nowy tryb 3D, ale mimo wszystko wygląda on ponąć duuuzo słabiej od tego z FIFAM który silnik graficzny trybi 3D brany jest z FIFA09. Proszę o konstruktywne argumenty a nie teksty typu: FM jest lepszy, bije gre EA o głowę bez porównania i takie tam :D słyszałem ze gra FM ma wiele elementów świetnie dopracowanych jeśli chodzi o managera piłkarskiego ale czy elementy ekonomiczne takie jak rozbudowa stadionów, marketing klubowy i wiele innych elementów moze nie zwiazanych tylko z pracą trenera ale bardziej zwiazaną z prowadzenie klubu też jest dobrze odwzorowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 16:08, Paoro napisał:

/ciach/


Są odwzorowane na tyle, ile prawdziwy menadżer piłkarski zazwyczaj o nich wie...:> Nie zajmujesz się tu projektowaniem nowego stadionu czy ustalaniem cen hot-dogów...:P Owszem, można poprosić o rozbudowę stadionu, o zmianę murawy, określić przed sezonem wymiary boiska, ale nic ponad takie ogólne zagadnienia. Ekonomia znacznie bardziej jest za to rozbudowana w systemie transferowym, gdzie można już naprawdę sporo zrobić i pokombinować.
Ogólnie główna różniąca miedzy FM a FIFA to to, że produkt SI posiada w sobie magię... Nie da się tego określić racjonalnie słowami, trzeba samemu ją odkryć... W sumie jak bardziej liczy się dla Ciebie ładna grafika, to może lepsza będzie gra od EA... Chociaż i tak seria PES bije ją na głowę na PC...:P
A - gdybyś zdecydował się na FM, lepiej zacznij od jakiegoś starszego - 2k8 czy 2k6, wtedy łatwiej będzie Ci się połapać, o co w tym chodzi... Z góry uprzedzę, że tam nie ma wcale 3D...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 16:08, Paoro napisał:

Szukam jakiegoś managera piłkarskiego i proszę o waszą pomoc :) otóż na rynku są trzy
gry tego typu, wybór ograniczyłem tylko do FM2010 i FIFAM10. O tym ze seria FM jest lepsza
słyszałem wielokrotnie, wiem też ze mają nowy tryb 3D, ale mimo wszystko wygląda on ponąć
duuuzo słabiej od tego z FIFAM który silnik graficzny trybi 3D brany jest z FIFA09. Proszę
o konstruktywne argumenty a nie teksty typu: FM jest lepszy, bije gre EA o głowę bez
porównania i takie tam :D słyszałem ze gra FM ma wiele elementów świetnie dopracowanych
jeśli chodzi o managera piłkarskiego ale czy elementy ekonomiczne takie jak rozbudowa
stadionów, marketing klubowy i wiele innych elementów moze nie zwiazanych tylko z pracą
trenera ale bardziej zwiazaną z prowadzenie klubu też jest dobrze odwzorowana?


Może ja zabiorę głos, bo gram w obie;p
Różnica jest spora, FM to czysty manager i nic więcej.Skupiony jest tylko na drużynie i jeśli na tym Ci zależy to jest jak najbardziej dla Ciebie. Fifa Manager jest trochę inny. Po pierwsze jest o wiele bardziej rozbudowana opcja prowadzenia klubu. Możesz wszystkim zajmować się sam, lub określić czym masz się zajmować. Możesz być np. dyrektorem sportowym klubu i nie zajmować się zawodnikami wcale. Możesz być odpowiedzialny tylko np. za finanse i nic więcej lub być tylko rzecznikiem. Możesz też zajmować się wszystkim. Jeśli chodzi o tryb 3D to Fifa M. nie ma sobie oczywiście równych jeśli chodzi o managery i tak naprawdę pamiętam jeszcze wypowiedzi panów z SI że tryb 2D jest do takich gier najlepszy. Od roku jednak widzimy że zmienili zdanie. Mnie to nie rusza bo i tak z niego nie korzystam. Oczywiście jest jeszcze aspekt życia prywatnego, ale to także można sobie spokojnie odpuścić.

Niestety nie zaryzykował bym polecenia jednej z obu tych gier. Obie są godne polecenia a są na tyle różne od siebie że spokojnie można grać w obie.Produkt z SI jest bardziej "skondensowanym" magerem a EA postawiła na troszkę inny produk, choć oba się do siebie powoli zbliżają. Wydaje mi się jednak, że to FM zbliża się do EA i ich podgląda. Kiedyś przed edycją 08 było zupełnie inaczej, królował niepodzielnie FM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra zainstalowana, patch zainstalowany, odpalam grę.. i niespodzianka. Różni się wygląd dużo od 09, a w 09 grałem cholernie dużo. Teraz nawet trudno mi się połapać. Ale jestem mile zaskoczony :) Sezon ManCity zaczynam, kilka transferów, praca nad taktyką, treningi ustawione. Jakoś pójdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować