Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Dnia 01.11.2009 o 19:48, Pawlo09 napisał:

PsyhoSpider kopiłeś 2 menagery :)?


Oczywiście, co roku kupuję oba. Jedynie w CM gram tylko w demo gdyż od czasu odejścia ekipy SI nie mogę przełknąć obecnego produktu Segi. Raz do roku mogę się szarpnąć, tym bardziej że naprawdę obie gry dosłownie katuję. W FM 09 mam 1000 godzin gry więc można powiedzieć że przemęczyłem ją pod każdym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 19:38, PsyhoSpider napisał:

Niestety nie zaryzykował bym polecenia jednej z obu tych gier. Obie są godne polecenia
a są na tyle różne od siebie że spokojnie można grać w obie.Produkt z SI jest bardziej
"skondensowanym" magerem a EA postawiła na troszkę inny produk, choć oba się do siebie
powoli zbliżają. Wydaje mi się jednak, że to FM zbliża się do EA i ich podgląda. Kiedyś
przed edycją 08 było zupełnie inaczej, królował niepodzielnie FM.


To może zabrzmieć głupio ale bardziej mi w managerze zależy na prowadzeniu klubu niż samej drużyny :p i z tego co piszecie wynika ze bardziej pasowałaby mi FIFAM10, zainstalowałem sobie nawet demo i nie powiem ze jest całkiem niezłe. Nie chodzi mi o hardcorowe podejście do prowadzenia drużyny, zajmowanie się treningiem itd., ale bardziej klubem, a przy okazji obejrzeć sobie meczyk swojej drużyny, lekko prowadzonej w trybie 3D, albo tekstowym. Nie ukrywam ze lubię gry ekonomiczne i dlatego też skłaniałbym się do FIFAM10 :p W takim razie poziom się wyrównał? Ja rozumiem ze teraz to troche inne gry jak pisał PsyhoSpider ale jakies czas temu nie było wątpliwości która gra jest lepsza only FM? Druga sprawa gra EA pojawiła się na półkach a tu zonk! Ma to zabezpieczenie związane z łączeniem się z internetem i limitem instalacji :( Czy to jest to samo co w NFS:Undercover? bo ze strony EA można było ściągnąć jakiś plik, ogólnie myślałem ze z tego zrezygnowali i zrezygnowali praktycznie we wszytkich grach NFS:Shift, w tej pożal się Fifie10, ale nie tu! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci którzy się zastanawiają jeszcze, niech się nie zastanawiają tylko kupują. Jest kilka błędów (te cholerne spalone), mam nadzieję że poprawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się objawia błąd ze spalonymi? Nie zauważyłem, ale zauważyłem, że kreator taktyk jest głupi ;) Polecenia jakie wydaje są imo głupie właśnie, nie wtrącając się i grając tym co mi wygenerował zdobyłem Widzewem 7 pkt w 8 meczach! Zrobiłem taktykę "klasycznie" i 12 spotkań bez porażki i już nie chcą mnie zwalniać ;) Jakie są wasze odczucia, może po prostu ja sobie z kreatorem nie poradziłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwiększyć dyscyplinę w zespole i jak sprawić aby moi piłkarze nie grali na pół gwizdka ze słabszymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 09:59, jcl99 napisał:

Jak zwiększyć dyscyplinę w zespole i jak sprawić aby moi piłkarze nie grali na pół gwizdka
ze słabszymi?


Z tego co wiem to tylo krytykującach ich po słąbszych meczach,zwiększa sie dyscypline[ewentualnie zatrzymanie pensji] bo nie ma żadnego suwaka warunkującego dyscypline itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 09:59, jcl99 napisał:

Jak zwiększyć dyscyplinę w zespole i jak sprawić aby moi piłkarze nie grali na pół gwizdka
ze słabszymi?


Możesz rządać od nich zwycięstwa przed meczem, a po meczu zagranym na pół gwizdka ich krytykować. Z tym, że nie zawsze to działa, tak na prawdę takich spotkań uniknąć się nie da. Ja staram się wtedy nadrabiać taktyką (obrona wysoko, pressin, agresja) wtedy praktycznie kopacze nie mają wyjścia i muszą się zaangażować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Atletico Madryt skończyłem już jeden sezon na trzecim miejscu w lidze bez pucharów i nawet wyjścia z grup UEFY i LM... Teraz też dupa bo z CskMoskwa 5:3 dostałęm i jestem ostatni w grupie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten bug ze spalonymi jest tragiczny. Co rusz jakas szybka akcja,ktora moze poskutkowac to zaraz spalony. Chociaz go nie ma to i tak jest odgwizdany podobnie z kornerami...jest dosrodkowanie i nagle gwizdek ze spalony albo pomocnik pod bramka rywala wycofuje pilke zeby strzelic z dystansu nagle co?! SPALONY ;/ Za bardzo chyba chcieli urzeczywistnic te gre ;/ Ale i tak gra mi sie podoba chociaz Fifa Manager niesamowicie podgonila FM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 15:45, walgierz napisał:

Dziś zarząd trochę mnie zaskoczył. Nazwać to można drobną korekta budżetu ^^

Haha widzę, że nieźle Ci idzie, skoro zarząd Wisły (Kraków jak rozumiem :)) tak sypnął groszem. Ja póki co kończę drugi sezon Wisłą (w wersji 08). Awansowałam do Ligi Mistrzów (3. miejsce w grupie) i budżet z miliona z hakiem skoczył do prawie 8 (ponad 4 dostałam za sam awans!). Jak przedłużą mi kontrakt to spodziewam się większej kasy na transfery niż niewidzialne 180 tys, które "dostałam" na początku drugiego sezonu (info, że je dostałam było, ale kasy nie :P musiałam zdać się na resztki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 16:11, Latimeria napisał:

/ciach/


Tak, gram Wisłą Kraków. Regularnie gram w LM, w zeszłym sezonie wyszedłem nawet z grupy i stoczyłem zażarty bój z AC Milan (2-2 i 1-2), ale Włosi okazali się lepsi. Tym razem też mam szansę na awans, ale o wszystkim zadecyduje mecz z Lyonem na wyjeździe, gdzie potrzebuję remisu ;)
Póki co, to pieniążki na tranfery polezą sobie, bo skauci pięknie pracują i wynajdują masę perełek - młodych zdolnych zawodników, którzy dobijają się do pierwszego składu kosząc wszystkich w lidze U-21. Mam nawet dwóch reprezentantów Hiszpanii U-21 , z którymi wiążę spore nadzieje ;)
Ogólnie gra się fajnie, tylko wkurzają niektórzy zawodnicy - chcą odejśc do lepszego klubu, a wybierają oferty jakichś popierdółek, gdy ze mną mogą grać o fazę pucharową LM. Miałem satysfakcję w poprzednim sezonie, gdy Przyrowski, który nie chciał przyjśś do mnie i poszedł do Lens, dostał w dwumeczu 8 bramek ;]
BTW, Jirsak mnie zdrażnił żądaniem transferu, puściłem go w pierwszym sezonie za 1,2 mln euro, kupując w zamian Milę, który wymiata niesamowicie. Polecam go jeśli ktoś chce budowac mocny polski zespół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To przez ten cholerny status państwa rozwijającego się i niski poziom ligi, który nie można powiększyć. Piłkarze z polski, którzy się wyróżniają chcą wyjechać przy byle okazji. W 2010 zagrałem 1 sezon w Polsce, więc nie wiem czy jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 16:26, walgierz napisał:

też mam szansę na awans, ale o wszystkim zadecyduje mecz z Lyonem na wyjeździe, gdzie
potrzebuję remisu ;)

Haha pamietam jak ja potrzebowałam remisu z Ajaxem do tego trzeciego miejsca w grupie. Osiągnęłam 3-3 przegrywając juz 2-0 i strzelając ostatnią bramkę w ostatniej akcji spotkania. Biedny Ajax... xD (nie wiem czy sie juz o tym nie chwaliłam tutaj :D)

Dnia 11.11.2009 o 16:26, walgierz napisał:

Ogólnie gra się fajnie, tylko wkurzają niektórzy zawodnicy - chcą odejśc do lepszego
klubu, a wybierają oferty jakichś popierdółek,

U mnie Sobolewski nie chce przedłużyć kontraktu. Ja za to dostałam za free dwóch dobrych zawodników z rezerw Borussi na wypożyczenie. Nie płaciłam ani im ani za nich. I jeszcze proponowano mi kupno jednego za psie pieniądze (400 tys przy wartości zawodnika 1,2 mln euro), ale sam zawodnik nie chce ze mną podpisać kontraktu.

Dnia 11.11.2009 o 16:26, walgierz napisał:

BTW, Jirsak mnie zdrażnił żądaniem transferu, puściłem go w pierwszym sezonie za 1,2
mln euro, kupując w zamian Milę, który wymiata niesamowicie.

Ja w zamian za Jirsaka proponuję albo Golińskiego albo Nowackiego. Szczególnie ten drugi. Teraz go mam i jest świetnym zmiennikiem (bo Jirsak to kontuzjogenne stworzenie, choć nieocenione).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 19:35, jcl99 napisał:

To przez ten cholerny status państwa rozwijającego się i niski poziom ligi, który nie
można powiększyć. Piłkarze z polski, którzy się wyróżniają chcą wyjechać przy byle okazji.
W 2010 zagrałem 1 sezon w Polsce, więc nie wiem czy jest lepiej.



W 2010 jest lepiej. Gram już piąty sezon Polonią w LM są 2 zespoły w fazie grupowej i jeden dochodzi z kwalifikacji, w PE też są 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować