Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2010 o 21:11, ibisz napisał:

Jeżeli cena nie gra roli, to oczywiście Daniele De Rossi ;)


Aj Rossiego to aż szkoda marnować na tyrającego tylko w defensywie "rygla" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 21:48, gloody napisał:

Aj Rossiego to aż szkoda marnować na tyrającego tylko w defensywie "rygla" ;)

Niby tak, ale lepszego od niego chyba nie znajdzie :P Facet ma staty które pozwalają mu na grę właściwie w każdej roli na def. pomocniku :D Jeżeli ma to 50mln, które trzeba dać to będzie raczej dobry zakup :) Inna sprawa, że za nic nie wydałbym całego budżetu transferowego na jednego zawodnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od czego zależy prawdopodobieństwo otrzymania przez zawodnika pozwolenia na pracę w Anglii? Odpowiada za to jakiś losowy współczynnik czy coś w tym stylu?

Ps: Znacie jakiegoś niedrogiego napastnika , który zgodził by się przejść do Nottingham Forest i sprawdził się w Premiership. Gram w FM 08.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 23:10, raven91 napisał:

Od czego zależy prawdopodobieństwo otrzymania przez zawodnika pozwolenia na pracę w Anglii?
Odpowiada za to jakiś losowy współczynnik czy coś w tym stylu?


W teorii(i w rzeczywistości) musi mieć rozegrane 70% spotkań w swojej reprezentacji w danym roku. Sporo gram właśnie w Anglii i zauważyłem, że równie z tym bywa - czasami zawodnik nie ma nic lub gra tylko w młodzieżówce, a pozwolenie dostaje. Zawsze dobrze jest się odwoływać, a jeśli to nie pomoże to próbować do oporu zawodnika sprowadzić - a nóż za którymś razem zaskoczy.:> Jakiś wpływ ma też reputacja zespołu, którym gramy - miałem takie wrażenie, że jednak ci najlepsi mają jakieś chody w siedzibie Football Association.:P

Dnia 03.06.2010 o 23:10, raven91 napisał:

Ps: Znacie jakiegoś niedrogiego napastnika , który zgodził by się przejść do Nottingham
Forest i sprawdził się w Premiership. Gram w FM 08.


Mika Aaritalo, Genero Zeefuik, Bogdan Stancu - jak dorwiesz tych dwóch ostatnich to masz atak, który starczy na długo i wygra wszystko, co się da.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się również, że oprócz tego co powiedział Nephren-Ka, wydanie pozwolenia zależy od tego jaką rolę w drużynie zaproponujemy piłkarzowi. Np. miałem taką sytuację, że chciałem ściągnąć młodego, utalentowanego brazylijczyka do Celticu, zaproponowałem mu 15tyś funtów i rolę Młodego Talentu. Pozwolenia nie dostał nawet mimo odwołania. Wkurzyłem się, jeszcze raz spróbowałem, dałem Zawodnik Kluczowy, a kwotę taką samą. Tym razem pozwolenie dostał od razu. Jednak możesz mieć przez to problemy, jeśli dałeś grajkowi Zawodnik Kluczowy, a potem sadzasz go cały czas na ławkę, to może być niezadowolony.

A co do napastnika do FM2008, to u mnie w Celticu zawsze wymiatał Jo z CSKA Moskwa. Tylko sprowadzenie go może Cię trochę kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 21:11, ibisz napisał:

> Moi mili... Szukam DPŚ. Maksymalny wiek to 26 lat. Cena nie gra roli, chce piłkarza,

> który jest IDEALNY do pozycji Rygiel Obrony. To tyle:) jakieś propozycje?
Jeżeli cena nie gra roli, to oczywiście Daniele De Rossi ;)

UPS... Chcą ode mnie 65mln, niestety nie dysponuje takimi funduszami;)

Dnia 03.06.2010 o 21:11, ibisz napisał:

A tak z bardziej przyziemnych zawodników, wyślij scouta po Miguela Veloso. Na ryglu defensywy
powinien sobie poradzić (chyba?), choć u mnie gra jak cofnięty rozgrywający.
No i oczywiście podani przez gloody Annan i Sandro - szczególnie ten drugi może
wskoczyć szybko do pierwszego składu, jeżeli dasz mu szansę. I można go naprawdę tanio
kupić.

Zobaczę ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 12:07, Magok napisał:

a kim grasz ?


A zapomniałem dopisać :D Man City

Prosiłbym też o jakąś ofensywna taktyke i o to jak mam treningi przeprowadzać:)Będe wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.06.2010 o 12:07, NecroVisioneR napisał:

Prosiłbym też o jakąś ofensywna taktyke i o to jak mam treningi przeprowadzać:)Będe wdzieczny

Ja też mam FM 10 i niech nie zrazi cię, że te treningi są do FM 09. Działają tak samo:)
http://www.cmrev.com/artykuly/czytaj/FM-2009-w-pigulce_-poradnik-treningowy.html
No i taktyka (polecam też Dwójkę):
http://www.cmrev.com/artykuly/czytaj/Graj-jak-Barcelona_szkolenie_taktyka_zarzadzanie.html
Alternatywna (gotowa) taktyka dla barcy jak i trochę słabszych klubów:)
No i również ważne:
http://www.cmrev.com/artykuly/czytaj/Rozmowy-motywacyjne.html
Życzę zdobywania trofeów:)
Co do piłkarzy to zakup Giorgio Chiellini i postaw go na środek defensywy (najlepszy OŚ w grze) i polecam na skrzydło Pedro z Barcelony jeżeli nie masz kim grać na skrzydle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 12:07, NecroVisioneR napisał:

> a kim grasz ?
>

A zapomniałem dopisać :D Man City

Prosiłbym też o jakąś ofensywna taktyke i o to jak mam treningi przeprowadzać:)Będe wdzieczny

Taktyka to 4.1-2-1-2, czyli diament, ale nią chyba wszyscy grają, więc lepiej wymyśić coś własnego :-P
Z piłkarzy polecam Anthonnego Annana (DP), Simona Vukcevica (OPŚ), Oscara Cardozo (N), Mathiasa Jorgensena (OŚ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 12:07, NecroVisioneR napisał:

A zapomniałem dopisać :D Man City

Prosiłbym też o jakąś ofensywna taktyke i o to jak mam treningi przeprowadzać:)Będe wdzieczny

Masz Man City, możesz kupić właściwie każdego.
Co do taktyk - najlepiej samemu sobie zbudować, jeżeli robisz to pierwszy raz to w dziesiątce jest całkiem przyjazny kreator taktyk. A ustawienie możesz zrobić częściowo pod swoich zawodników, szczególnie jak nie masz zbyt silnej drugiej jedenastki. Ja jak nie wiedziałem od czego zacząć tak właśnie robiłem. Obserwuj też jak klub gra naprawdę - ja tak zrobiłem w Juve i taktyka jak najbardziej się sprawdza :)
Co do treningów - tu już ciężko ustawić coś samemu, można próbować, ale często opiera się to na metodzie prób i błędów. Jeżeli chcesz by twój zespół od pierwszego meczu był przygotowany do gry, ściągnij treningi z neta.

@Bithda
Położenie ustalonej kwoty na stół to nie jest jedyny sposób. Dawaj zawodników na wymianę, oferuj procenty, spłaty w ratach - masz duże możliwości. Inna sprawa, że 65 mln to ogromna kwota i musisz się poważnie zastanowić, czy go chcesz :P Lepiej chyba tamci zawodnicy.

Swoją drogą w trzecim sezonie mam już gotowy skład na dominację w Europie :) Mówią, że od przybytku głowa nie boli, ale musiałem już ustawić Gourcuffa na skrzydle żeby się wszyscy zmieścili :D
W pierwszym składzie: Buffon - Criscito, Chiellini, Sakho, Richards - Veloso - Di Maria, Gourcuff - Diego - Neymar, Dżeko. A na ławce czekają tacy zawodnicy jak Otamendi, Sissoko, Modric, Pjanic, Lukaku. Teraz trzeba to tylko dobrze poskładać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.06.2010 o 13:31, ibisz napisał:

@Bithda
Położenie ustalonej kwoty na stół to nie jest jedyny sposób. Dawaj zawodników na wymianę,
oferuj procenty, spłaty w ratach - masz duże możliwości. Inna sprawa, że 65 mln to ogromna
kwota i musisz się poważnie zastanowić, czy go chcesz :P Lepiej chyba tamci zawodnicy.

Swoją drogą w trzecim sezonie mam już gotowy skład na dominację w Europie :) Mówią, że
od przybytku głowa nie boli, ale musiałem już ustawić Gourcuffa na skrzydle żeby się
wszyscy zmieścili :D
W pierwszym składzie: Buffon - Criscito, Chiellini, Sakho, Richards - Veloso - Di Maria,
Gourcuff - Diego - Neymar, Dżeko. A na ławce czekają tacy zawodnicy jak Otamendi, Sissoko,
Modric, Pjanic, Lukaku. Teraz trzeba to tylko dobrze poskładać :)

Czyli według Ciebie warto jest różne warianty stosować przy kupnie? Teraz kupię na raty Sandro bo chcą grubej kasy. jak można wykorzystać te warianty? Chcą 21,5mln. Pomożesz? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 12:07, NecroVisioneR napisał:

A zapomniałem dopisać :D Man City


Grając City to można mówić o uzupełnieniach składu, masz tam już taka pakę, że nie ma czego wzmacniać za bardzo.:P Kogo możesz sprowadzić ewentualnie: Igor Akinfeev, Marco Verratti, Diego Buonanotte, Miguel Veloso, Pablo Mouche, Ashley Young, Yoann Gourcuff, Bernardo, Angel Di María, Darijo Srna.

Dnia 04.06.2010 o 12:07, NecroVisioneR napisał:

Prosiłbym też o jakąś ofensywna taktyke i o to jak mam treningi przeprowadzać:)Będe wdzieczny


Hmm, nie uważasz że to lekka przesada?:P Świetny klub, masa kasy, do tego gotowa taktyka i trening - efekt będzie taki, że skosisz wszystkich w przeciągu 2-3 lat i zacznie się nuda. Ale mój bart gra tak cały czas, także jednak można.:> Poszukaj w sieci taktyki Complete Dominance 10.2 - na najnowszej łatce kosi równie dobrze jak na tej na którą była zrobiona. Trening to mniej istotna sprawa(i tak 70% wpływu na wzrost/spadek atrybutów mają twoje obiekty treningowe), jak chcesz koniecznie coś sprawdzonego to Tug''s Training 2010 będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 17:03, Bithda napisał:

Niech ktoś szybko napisze czym różnią się midfielders of full back w taktyce Tug''s Training
2010:)


Na moje oko midfielders to pomocnicy, a full back to boczni obrońcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 17:03, Bithda napisał:

Niech ktoś szybko napisze czym różnią się midfielders of full back w taktyce Tug''s Training
2010:)


To nie taktyka tylko reżimy treningowe.:> Jak widać po ustawieniach suwaków boczni obrońcy są nastawieni bardziej na sprawy związane z defensywą, a pomocnicy z ofensywą. Jak przetłumaczyć te nazwy ostry3000 Ci już wytłumaczył.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 21:02, Bithda napisał:

Nie wiem czy dobrze ustawiam trenerów na co mają trenować i się pytam czy jest dobrze:)


Trenerów ustawiłeś dobrze, ale piłkarzy chyba nie przypisałeś wszystkich do treningów, bo widzę, że jest ich tylko 8 maksymalnie...
Gdy przypiszesz wszystkich zawodników to jeden trener na jedną kategorię to zbyt mało i przyda się jeden szkoleniowiec, którego przypiszesz do wszystkich treningów. Nie chodzi wtedy o jego gwiazdki i umiejętności, a o utrzymanie niskiego obciążenia, gdyż jeden trener nie poradzi sobie z grupą kilkudziesięciu zawodników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na półmetku drugiego sezonu, zaczął się styczeń. Matias Fernandez się w końcu odblokował, strzela z daleka jak w poprzednim sezonie, gra świetnie, chociaż zdarzają mu się słabsze mecze (ale w granicach 6.9, więc nie jest źle). Thiago dałem do rezerw, na jego życzenie wystawiłem go już dawno na listę transferową, ale zawodnik nie chce odchodzić z klubu teraz, spodobało mu się chyba :P W zabójczej formie jest Adriano, ma więcej strzelonych goli niż występów, ostatnio wprowadzony na 15 ostatnich minut strzelił 2 gole, nie wyobrażam sobie ataku w meczach z silniejszymi przeciwnikami bez tego zawodnika. Do słabszych rywali jest Rondon, który również dużo strzela. Abou Diaby jest mistrzem w asystowaniu. Przez jakiś czas miał kontuzję, gdy tylko się wyleczył ta mu się odnowiła (3 tygodnie przerwy, potem wszedł w 60. minucie meczu i w tej samej znowu kontuzja, również 3 tygodnie), ale teraz nie ma meczu, w którym Diaby by nie asystował. Obrona jest dobra, chociaż za kwotę 28,7 mln euro mogłaby grać troszeczkę lepiej, bo czasami popełniają błędy, ale ogólnie jestem zadowolony, naprawdę rzadko zdarzają się mecze z oceną niższą niż 7 w obronie.
Teraz mam mały problem, gdyż nie wiem jak ustawić defensywnego pomocnika. Gra tam Veloso, czasem de la Red i zwykle mają ocenę poniżej 7. Czy to normalne na tej pozycji? Grają dobrze, ale niczym się nie wyróżniają i nie wiem czy to taka rola defensywnego pomocnika czy to moi tak mają. No i mam problem z jednym transferem. Real chce się pozbyć van der Vaarta, a mnie klasowy ofensywny by się przydał, właśnie sprzedałem Izmailova, bo na tej pozycji się nie odnajdywał. Tylko holender żąda 72 tys. euro tygodniowo, a ja mogę mu zapewnić maksymalnie 58 i to przy ''kluczowym zawodniku'' (a wolałbym mu nie dawać takiej funkcji). Próbowałem dać mu trochę więcej niż chciał za podpisanie kontraktu, większe premie za bramki, ale wyśmiewa moje oferty. Proponować mu gigantyczną kasę, czy zostawić w spokoju ten transfer?
I jeszcze jeden problem. Mój napastnik ma już 33 lata, więc za długo nie pogra. Ściągnąłem wprawdzie do klubu dwóch innych, ale ze słabszymi rywalami gram na 3 napastników i wtedy stosuję rotację i każdy napastnik się przydaje, więc szukam jakiegoś zawodnika w jego miejsce. Jest Milevskyi, którego mogę nabyć na zasadzie wolnego transferu (ale walczą o niego inne kluby), albo Vagner Love, którego pozbyć chce się CSKA. W tym drugim przypadku nie wiem jednak ile goli strzelił ostatnio, gdyż liczniki są już wyzerowane, ale myślę że razem z Adriano stworzyliby świetny duet. Kogo z tej dwójki opłaca się kupić bardziej?
Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować