Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Dnia 08.08.2010 o 15:53, Nephren-Ka napisał:

A na starcie całkiem udany atak na ligę.:>


Już jestem w Premiership :) Bo ściągnąłem jakieś uaktualnienie i jestem właśnie Newcastle w PR już. Pieniążków mam mało, bo zaledwie 1,5 mln na transfery. Nie wiem kogo kupić, a potrzebuje dobrego napastnika (Kean wolny był, ale poszedł do Chelsea) i środkowego obrońcę.

Nie wiem czy zrobiłem dobry ruch, bo wypożyczyłem Flecka za pół miliona, ale mi się przyda, bo mam lekki deficyt w ofensywnych formacjach. Jeszcze walczę o Mendy''ego, który jest bez kontraktu, ale wątpie, żeby do mnie przyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 16:31, Budep napisał:

Już jestem w Premiership :) Bo ściągnąłem jakieś uaktualnienie i jestem właśnie Newcastle
w PR już. Pieniążków mam mało, bo zaledwie 1,5 mln na transfery. Nie wiem kogo kupić,
a potrzebuje dobrego napastnika (Kean wolny był, ale poszedł do Chelsea) i środkowego
obrońcę.


Nie wiem czy to nie jest mały minus grania na uaktualnieniu.:P Dwa lata spędziłem w niższych ligach i dzięki temu był czas na budowę drużyny i zgranie zawodników(większość gra już rok razem). Kasa też całkiem nieźle wpadała w tych latach i mogłem sporo wydać teraz.:>

Dnia 08.08.2010 o 16:31, Budep napisał:

Nie wiem czy zrobiłem dobry ruch, bo wypożyczyłem Flecka za pół miliona, ale mi się przyda,
bo mam lekki deficyt w ofensywnych formacjach. Jeszcze walczę o Mendy''ego, który jest
bez kontraktu, ale wątpie, żeby do mnie przyszedł.


Cóż, mam ograniczone polec manewru i nie wiem kogo polecić, bo nie gram na żadnych nowych bazach. Fleck powinien grać przyzwoicie, ale na fajerwerki nie licz lepiej - ma pewnie takie umiejętności jak u mnie na poziomie League One miał(pierwszy sezon), chyba że autor bazy nieco graczy rozwinął już.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.08.2010 o 17:12, Nephren-Ka napisał:

Cóż, mam ograniczone polec manewru i nie wiem kogo polecić, bo nie gram na żadnych nowych
bazach. Fleck powinien grać przyzwoicie, ale na fajerwerki nie licz lepiej - ma pewnie
takie umiejętności jak u mnie na poziomie League One miał(pierwszy sezon), chyba że autor
bazy nieco graczy rozwinął już.:>


Mam aktualne transfery i drużyny w ligach. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 17:25, Budep napisał:

Mam aktualne transfery i drużyny w ligach. Tyle.


W sumie fajnie, bo kadra klubu też aktualna, także masz m/w to co w nowym FM będzie.:> Ale chyba jednak wolałbym sam budować od Championship zespół.:>

Właśnie rozegrałem sobie drugą kolejkę PL i całkiem ciekawie się to układa. Muszę się bliżej przyjrzeć mojemu asystentowi, który w raporcie przedsezonowym nie widział Gastona Fernandeza w pierwszym składzie. Szkoda, że gość ma już 28 lat.:( Póki co w ligach stuknął w 90 meczach 77 bramek i ma szansę na zostanie legendą klubu.

20100808173813

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imo kupowanie 20 zawodników w okienku zabija grę uwydatniając jej bezsens - 11 przeciętnych zawodników, którzy dopiero się poznali walczy na równi ze zgranymi drużynami ligi złożonymi z piłkarzy o podobnych umiejętnościach. Dlatego kupuję maksymalnie 2-3 na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 15:56, demerenfarsz napisał:

Imo kupowanie 20 zawodników w okienku zabija grę uwydatniając jej bezsens - 11 przeciętnych
zawodników, którzy dopiero się poznali walczy na równi ze zgranymi drużynami ligi złożonymi
z piłkarzy o podobnych umiejętnościach. Dlatego kupuję maksymalnie 2-3 na rok.


Ja kupuję do 20 zazwyczaj, z czego 75% trafia do juniorów i rezerw żeby sobie potrenować z 2-3 lata. Kilku zawsze trafia do pierwszego zespołu, a na reszcie przeważnie zarabiam na rynku transferowym.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 16:54, Nephren-Ka napisał:

> Imo kupowanie 20 zawodników w okienku zabija grę uwydatniając jej bezsens - 11 przeciętnych

> zawodników, którzy dopiero się poznali walczy na równi ze zgranymi drużynami ligi
złożonymi
> z piłkarzy o podobnych umiejętnościach. Dlatego kupuję maksymalnie 2-3 na rok.

Ja kupuję do 20 zazwyczaj, z czego 75% trafia do juniorów i rezerw żeby sobie potrenować
z 2-3 lata. Kilku zawsze trafia do pierwszego zespołu, a na reszcie przeważnie zarabiam
na rynku transferowym.:>


Ja tam na poczatku gry jakims klubem zwykle robie tam dream team, po 3-4 sezonach juz kupuje 1-2 zawodnikow a sklad zaczynam opierac na wychowankach - szczyt szczytow to moja gra w Atalancie, gdzie oprocz Wijnalduma 28 letniego byli sami wychowankowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 19:30, Skolland napisał:

Ja tam na poczatku gry jakims klubem zwykle robie tam dream team, po 3-4 sezonach juz
kupuje 1-2 zawodnikow a sklad zaczynam opierac na wychowankach - szczyt szczytow to moja
gra w Atalancie, gdzie oprocz Wijnalduma 28 letniego byli sami wychowankowie


U mnie dream team jest po ~10 sezonach, jak już się juniorzy porozwijają. Teraz jestem na etapie zwiększania reputacji klubu i właśnie dwie przyszłe gwiazdy postanowiły pograć w lepszym klubie, co też chętnie im umożliwiłem(nie lubię narzekań w drużynie).
Właśnie zaczyna się to co sezon temu - graczy brakuje, to sama gra drużyny wygląda znakomicie(5 wygranych, bilans bramkowy 20-1).:P
Muszę jakoś ratować kadrę, także wyciągnąłem młodego fina wypatrzonego miesiąc temu przez skauta. Ma chłopak papiery na granie, tylko trzeba go nauczyć MC/AMC i będzie dobrze.:>

20100810194023

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, a nawet dwa.
Po pierwsze, staram się ściągać zawodników do trzydziestki, ale ten Van Der Bergh jest dość kuszący. Chce tylko 6 tysięcy funtów, ale muszę się spieszyć, bo Siena mu dała ofertę. Na razie przebywa u mnie na testach. Szkoda, że taki stary, ale po sezonie można go za jakieś grosze op..sprzedać.

Drugie:
Można sprawdzić kiedy się kończy okno transferowe? bo nie wiem czy w tym updejcie co ja mam, nie ma jakiegoś buga, który nie zamyka okna.Bo jak tak jest, to chyba się wkurzę...

20100810205714

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 20:57, Budep napisał:

Mam takie pytanie, a nawet dwa.
Po pierwsze, staram się ściągać zawodników do trzydziestki, ale ten Van Der Bergh jest
dość kuszący. Chce tylko 6 tysięcy funtów, ale muszę się spieszyć, bo Siena mu dała ofertę.
Na razie przebywa u mnie na testach. Szkoda, że taki stary, ale po sezonie można go za
jakieś grosze op..sprzedać.


Na moje oko to on się wcale nie nadaje na swoją pozycję - ani nie jest za szybki, ani nie umie za bardzo dryblować. IMO szybko zwolnić z testów i zapomnieć.:>

Dnia 10.08.2010 o 20:57, Budep napisał:

Drugie:
Można sprawdzić kiedy się kończy okno transferowe? bo nie wiem czy w tym updejcie co
ja mam, nie ma jakiegoś buga, który nie zamyka okna.Bo jak tak jest, to chyba się wkurzę...


Nie wydaje mi się, żeby w uaktualnieniu było coś takiego możliwe do zrobienia. To już by trzeba w kodzie gry grzebać, a to chyba jest dość trudna sztuka. BTW - graczy bez klubów można sprowadzać już po zamknięciu okna transferowego(które kończy się 31 sierpnia w Europie).:>

W mojej karierze coraz ciekawiej, bo walczymy(póki co:P) o mistrza PL. W styczniu udało się nieźle poszaleć i nawet nagroda dla menadżera miesiąca wpadła.:>
Mały bonus dla graczy posiadających Johna Flecka w kadrze - dajcie mu strzelać z daleka.:>

20100810212638

20100810212750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 21:28, Nephren-Ka napisał:

> Mam takie pytanie, a nawet dwa.
> Po pierwsze, staram się ściągać zawodników do trzydziestki, ale ten Van Der Bergh
jest
> dość kuszący. Chce tylko 6 tysięcy funtów, ale muszę się spieszyć, bo Siena mu dała
ofertę.
> Na razie przebywa u mnie na testach. Szkoda, że taki stary, ale po sezonie można
go za
> jakieś grosze op..sprzedać.

Na moje oko to on się wcale nie nadaje na swoją pozycję - ani nie jest za szybki, ani
nie umie za bardzo dryblować. IMO szybko zwolnić z testów i zapomnieć.:>

> Drugie:
> Można sprawdzić kiedy się kończy okno transferowe? bo nie wiem czy w tym updejcie
co
> ja mam, nie ma jakiegoś buga, który nie zamyka okna.Bo jak tak jest, to chyba się
wkurzę...

Nie wydaje mi się, żeby w uaktualnieniu było coś takiego możliwe do zrobienia. To już
by trzeba w kodzie gry grzebać, a to chyba jest dość trudna sztuka. BTW - graczy bez
klubów można sprowadzać już po zamknięciu okna transferowego(które kończy się 31 sierpnia
w Europie).:>

W mojej karierze coraz ciekawiej, bo walczymy(póki co:P) o mistrza PL. W styczniu udało
się nieźle poszaleć i nawet nagroda dla menadżera miesiąca wpadła.:>
Mały bonus dla graczy posiadających Johna Flecka w kadrze - dajcie mu strzelać z daleka.:>


No wiem, że można bez kontraktu brać kiedy się da, ale można sprawdzić kiedy się kończy (okno), czy nie ? :D

Co do Flecka - mam i w sparingach gra jak wariat. Strzela, drybluje, asystuje, wali bomby z dystansu. Raz takiego rogala zwinął, jak Kaziu Deyna za swoich najlepszych lat :) Bardzo obiecujący zawodnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 21:32, Budep napisał:

No wiem, że można bez kontraktu brać kiedy się da, ale można sprawdzić kiedy się kończy
(okno), czy nie ? :D


Letnie to 1.07 - 31.08, zimowe - 1.01-31.01 i gwarantuję Ci, że właśnie taki system masz w grze.:> Zawsze sam możesz to sprawdzić, czy taki Man City będzie sprowadzał kolejnych graczy listopadzie np.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka mam:
1. Jakiego skina używasz? Bo patrzę na te screeny z Leeds i fajna skórka jest.
2. Nie wiesz przypadkiem czemu tak jest, że włączając nową grę, mam 5-6 państw i chcę grać od najniższej we Francji to nie mogę? Krajową mam, ale tej CFA, czy jakoś tak nie, mimo, że w opcjach początkowych ustawiam, że chcę w niej grać również.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 22:09, haderQ napisał:

1. Jakiego skina używasz? Bo patrzę na te screeny z Leeds i fajna skórka jest.


Skin to onepiece_ca, a polecam wypróbować też neue2 i fmforst. Aczkolwiek background jest mój, w skórce są inne do wyboru.

Dnia 10.08.2010 o 22:09, haderQ napisał:

2. Nie wiesz przypadkiem czemu tak jest, że włączając nową grę, mam 5-6 państw i chcę
grać od najniższej we Francji to nie mogę? Krajową mam, ale tej CFA, czy jakoś tak nie,
mimo, że w opcjach początkowych ustawiam, że chcę w niej grać również.


Zdaje się, że to liga tylko dla rezerw/amatorskich klubów jest. Od czasów FM 2008(wtedy się pojawiła) jest niegrywalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 22:48, haderQ napisał:

No to już się zabieram za granie i skinów szukanie. Powodzenia z Leeds i trzymaj kciuki,
ruszam na podbój Francji ;)


W razie problemów zawsze mogę je na jakiś serwer wrzucić.:>
Kariera francuska ma fajny plus - możesz bez ograniczeń ściągać talenty z Afryki, a kilka klubów(jak ASEC) powinno Ci ich sporo zapewnić.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 01:06, Nephren-Ka napisał:

W razie problemów zawsze mogę je na jakiś serwer wrzucić.:>
Kariera francuska ma fajny plus - możesz bez ograniczeń ściągać talenty z Afryki, a kilka
klubów(jak ASEC) powinno Ci ich sporo zapewnić.:>


Hehe, sam właśnie ściągłem paru grajków (odpaliłem Ammiens) - dwóch z WKS i jednego z Francji, no i jak to mam w zwyczaju kilku polaków - w tym wypadku Magdonia, Ganowicza i łebka z OKS-u Olsztyn - Alancewicza. Czas się zdrzemnąć, a rano zaczynam ligowe zmagania :P Dobrej nocy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 01:24, haderQ napisał:

Hehe, sam właśnie ściągłem paru grajków (odpaliłem Ammiens) - dwóch z WKS i jednego z
Francji, no i jak to mam w zwyczaju kilku polaków - w tym wypadku Magdonia, Ganowicza
i łebka z OKS-u Olsztyn - Alancewicza. Czas się zdrzemnąć, a rano zaczynam ligowe zmagania
:P Dobrej nocy ;)


Poczekaj, niech no się zaczną regeni na czarnym lądzie produkować.:>
Tez bym poszedł spać, ale fajnie(niespodziewanie dobrze) się gra.:>

| Poz | Inf | Zespół | | M | Z | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |
| ------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------|
| 1. | | Leeds United | | 28 | 22 | 3 | 3 | 68 | 16 | +52 | 69 |
| ------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------|
| 2. | | Manchester United | | 27 | 19 | 5 | 3 | 42 | 18 | +24 | 62 |
| ------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------|
| 3. | | Manchester City | | 28 | 16 | 8 | 4 | 62 | 28 | +34 | 56 |

Albo nie, zastosuję Twój pomysł i będę kontynuował zabawę w PL rano, za dużo szczęścia w FM jak na jeden dzień już nastąpiło.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze wypowiedzi postanowiłem zagrać kolejny raz Bury - drużyną z Coca-Cola Leauge 2. Co z tego wyjdzie, opiszę innym razem, do tej pory udało mi się pozyskać paru Polaków, wypożyczyć kilku zawodników i ustawić treningi. Cel jest tylko jeden - awansować do Leauge 1!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja męczę Newcastle, sezon się zbliża. Pewnie po sezonie odejdę do jakiegoś słabszego klubu, żeby awansować :).

Irytuje mnie to w angielskich klubach, że nie mogę ściągać niezłych grajków z Afryki, bo nie ma pozwolenia na pracę. Tak jak grałem Evertonem przesrałem np. Kalu Uche ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować