Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Gram Barceloną , i nie wiem co zastosować grę Stoper/Zabezpieczenie czy Obrona/Obrona ???

Proszę o szybką odpowiedź , z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 22:18, nani7 napisał:

Gram Barceloną , i nie wiem co zastosować grę Stoper/Zabezpieczenie czy Obrona/Obrona ???

Dnia 26.07.2010 o 22:18, nani7 napisał:

Proszę o szybką odpowiedź , z góry dziękuję


Sprecyzuj nieco bardziej dokładnie pytanie, wtedy może uda się coś wymyślić.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś dobry reżim treningowy? Skończyłem w końcu sezon Man United, ale zawodnicy coś niezbyt się rozwijają, niektórzy nawet tracą umiejętności (i nie mówię o Giggsie, czy Neville''u, ale o np. Johnnym Evansie albo Gourcuffie). Zdziwiło mnie to, bo myślałem że ''Tug''s Training'' będzie pasował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 16:20, MisticGohan_MODED napisał:

Nie mogę się doczekać nowej odsłony :]
Oby ten nowy system treningowy młodzieży był tak sprawny jak opisują :]


Ja mam mieszane uczucia. Z jednej strony też czekam i mam nadzieję na dobrą grę, ale polityka SI ostatnio nie idzie w dobrym kierunku. Ładnie to Piotr Sebastian rozpisał w artykule "Koniec złudzeń":
http://www.cmrev.com/artykuly/czytaj/Koniec-zludzen.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 16:39, Nephren-Ka napisał:

Ja mam mieszane uczucia. Z jednej strony też czekam i mam nadzieję na dobrą grę, ale
polityka SI ostatnio nie idzie w dobrym kierunku. Ładnie to Piotr Sebastian rozpisał
w artykule "Koniec złudzeń":
http://www.cmrev.com/artykuly/czytaj/Koniec-zludzen.html

Nom... niestety jest tak zawsze przy tego typu seriach ,które wychodzą co roku ;/
Zwłaszcza przy tych sportowych ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiacie się może ile meczy można zagrać w ciągu tygodnia. Otóż 5, jeśli za dobrze wam idzie...

Mam kadrę pozwalającą na wystawienie dwóch jedenastek, a i tak musiałem liczyć na fuksa w pucharze (wygrałem karnymi 8-7) i odpuścić mecz w lidze (zagrałem kadrą u-21). Ale okazało się, że warto - ustawienie na kontry i Dla kibiców! zszokowało kibiców Totenhamu :D

20100729214452

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 21:47, walgierz napisał:

Zastanawiacie się może ile meczy można zagrać w ciągu tygodnia. Otóż 5, jeśli za dobrze
wam idzie...


Nieźle.:> Pamiętam, jak kiedyś(Fm 2007) w krótkim odstępie czasu grałem kilka meczów z Interem w Serie A - 2x puchar kraju, 2x Liga Mistrzów i raz liga.:P

Fajnych graczy potrafi wygenerować FM na Węgrzech, przykład poniżej powstał w klubie Győri Egyetértés Torna Osztály - 700k funtów i już jest na Elland Road. Jak uda się go dłużej zatrzymać jest szansa na pobicie kilku rekordów klubowych.:>

20100802090754

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem scoutów na Węgry :P
Ja już się nie muszę martwić o bramkę United, mam gracza na przynajmniej kilkanaście sezonów ;] Jeszcze tylko musi wygrać rywalizację o jedynkę na koszulce z Manuelem Neuerem i Joe Hartem :P

20100806141716

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 14:28, Kapizak1 napisał:

Wysłałem scoutów na Węgry :P


Dobry plan. Sam tak zrobiłem, żeby znaleźć jakieś towarzystwo dla mojego pomocnika i całkiem ciekawy ST się trafił(vide obrazek).:>

Dnia 06.08.2010 o 14:28, Kapizak1 napisał:

Ja już się nie muszę martwić o bramkę United, mam gracza na przynajmniej kilkanaście
sezonów ;] Jeszcze tylko musi wygrać rywalizację o jedynkę na koszulce z Manuelem Neuerem
i Joe Hartem :P


Daj mu opiekę od aktualnego łapacza numer 1 to rozwinie się jeszcze szybciej.:>

20100806161135

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 16:12, Nephren-Ka napisał:

Dobry plan. Sam tak zrobiłem, żeby znaleźć jakieś towarzystwo dla mojego pomocnika i
całkiem ciekawy ST się trafił(vide obrazek).:>

Kopalnia talentów na Węgrzech ;]

Dnia 06.08.2010 o 16:12, Nephren-Ka napisał:

Daj mu opiekę od aktualnego łapacza numer 1 to rozwinie się jeszcze szybciej.:>

Od Van der Sara się nie chciał uczyć, teraz pracuje z Neuerem, z rodakiem zawsze lepiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabawa Leeds w drugim sezonie dobiegła końca i była nawet lepsza niż w niższej lidze. Co ciekawe - im bliżej końca sezonu, tym FM zabierał mi więcej zawodników(kontuzje, kartki), ale rezerwowi grali jeszcze lepiej. W sumie moi zawodnicy są najlepsi w lidze we wszystkim, wykluczając wślizgi(tu nie ma nawet nikogo w czołówce) i czerwone kartki(Juan Manuel Torres jest tu drugi z trzema wykluczeniami - swoja drogą, to nie polecam kolesia, na 28 spotkań 20 żółtych kartek to jest przesada). Co ciekawe, w celności podań lideruje mój bramkarz, który 99% piłek kierował do bocznego obrońcy i uzbierał tak 85% skuteczności.:P
Budowa takiej drużyny jest dziecinnie prosta - dobre wypożyczenia(taki John Fleck sam strzelił 22 gole i dorzucił 14 asyst), kilka transferów za free(Gaston Fernandez drugi sezon z rzędu jest królem strzelców, ciekawe co pokaże w PL), kilka transferów za niewielką kasę(jak niedawno pokazany Gabor Rosa, który ma najlepszą średnią w lidze - 7,98 za 36 meczów+9 bramek i 22 asysty).
Ciekawe, czy poza walką o utrzymanie w Premier League uda się coś wyczarować.:> Ale ostatni mecz z dość silnym Newcastle pokazał, że jest nadzieja.:D

20100807164205

20100807164235

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 16:53, Nephren-Ka napisał:

Zabawa Leeds w drugim sezonie dobiegła końca i była nawet lepsza niż w niższej lidze.
Co ciekawe - im bliżej końca sezonu, tym FM zabierał mi więcej zawodników(kontuzje, kartki),
ale rezerwowi grali jeszcze lepiej. W sumie moi zawodnicy są najlepsi w lidze we wszystkim,
wykluczając wślizgi(tu nie ma nawet nikogo w czołówce) i czerwone kartki(Juan Manuel
Torres jest tu drugi z trzema wykluczeniami - swoja drogą, to nie polecam kolesia, na
28 spotkań 20 żółtych kartek to jest przesada). Co ciekawe, w celności podań lideruje
mój bramkarz, który 99% piłek kierował do bocznego obrońcy i uzbierał tak 85% skuteczności.:P
Budowa takiej drużyny jest dziecinnie prosta - dobre wypożyczenia(taki John Fleck sam
strzelił 22 gole i dorzucił 14 asyst), kilka transferów za free(Gaston Fernandez drugi
sezon z rzędu jest królem strzelców, ciekawe co pokaże w PL), kilka transferów za niewielka
kasę(jak niedawno pokazany Gabor Rosa, który ma najlepszą średnią w lidze - 7,98 za 36
meczów+9 bramek i 22 asysty).
Ciekawe, czy poza walką o utrzymanie w Premier League uda się coś wyczarować.:> Ale
ostatni mecz z dość silnym Newcastle pokazał, że jest nadzieja.:D


Huh, ostro. Jak tak czytam, to chce mi się grać w FM, ale brakuje mi czasu. Nie wiem też czy jest sens grac na kompie z GF 6200 i 1 GB ram. Chyba nie, a szkoda, bo mógłbym pociupwać więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 16:56, Budep napisał:

Huh, ostro. Jak tak czytam, to chce mi się grać w FM, ale brakuje mi czasu. Nie wiem
też czy jest sens grac na kompie z GF 6200 i 1 GB ram. Chyba nie, a szkoda, bo mógłbym
pociupwać więcej.


Grafika nie ma za wiele do rzeczy, bardziej proc+ram. Dorzuć dodatkowe giga i będzie przyzwoicie(a taki FM 2008 to już ogólnie będzie śmigał aż miło).:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Dziwne. Ja miałem wypożyczonego Flecka gdy grałem w II lidze Coventry, i był Absolutnie Totalnie Bezużyteczny. Czyżby przez rok aż tak mu staty wzrosły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 17:45, Asthariel napisał:

Dziwne. Ja miałem wypożyczonego Flecka gdy grałem w II lidze Coventry, i był Absolutnie
Totalnie Bezużyteczny. Czyżby przez rok aż tak mu staty wzrosły?


Jak dla mnie, to on już od początku gry jest świetny(przez te dwa sezony tylko nieco się rozwinął, na starcie wygląda podobnie). Gra u mnie na AMC, zupełnie zwolniony z zadań defensywnych, często wykańcza akcje któregoś z napastników wchodząc z głębi pola. Natomiast moim ulubionym jego zagraniem są strzały z daleka, tak piekielnie mocne bomby jak i loby z 30 metrów.:>
Pierwszy sezon w PL się ciekawie zaczyna, środek lipca i dopiero zdjęli mi embargo transferowe(kibice chcieli klub przejąć, nie udało się niestety) i mogę zacząć inwestować te 26 baniek, które zostawił zarząd.:>
Póki co sparingi wyjazdowe co dwa dni za 230k jeden w liczbie jakiś 15, trzeba dbać o przyszłość klubowej kasy.:D

20100807190812

20100807190823

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 20:05, demerenfarsz napisał:

Może ma losowe CA...


CA ma stałe na poziomie 108, za to PA ma losowe i ustawione na -8. Co w sumie i tak wiele nie zmienia, bo wszytskie atrybuty ma już ustawione.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam chwilę czasu, to sobie pogram teraz. Tylko kompletnie nie wiem kim. Chyba zacznę w Championship, albo Bundesliga :D Może Newcastle wejdę do PR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 11:24, Budep napisał:

Mam chwilę czasu, to sobie pogram teraz. Tylko kompletnie nie wiem kim. Chyba zacznę
w Championship, albo Bundesliga :D Może Newcastle wejdę do PR.


Nie powinno być trudno(w Newcastle), ale musisz sobie dobrze radzić z presją - tam uważają, że musisz być pierwszy.:>
U mnie póki co nieco transferów(standardowo młodzież+nieco starszych do pierwszej drużyny):

| Data | Osoba | Z | Opłata |
| ------------------------------------------------------------------------------------- |
| 1.7.2011 | Fuster, David | Villarreal CF | Wolny |
| ------------------------------------------------------------------------------------- |
| 1.7.2011 | Ducasse, Pierre | Girondins Bordeaux | Wolny |
| ------------------------------------------------------------------------------------- |
| 1.7.2011 | Rodwell, David | Barnsley FC | £60tys. |
| ------------------------------------------------------------------------------------- |
| 17.7.2011 | Vidovic, Ivica | TSG Hoffenheim | £5.5mln |
| ------------------------------------------------------------------------------------- |
| 18.7.2011 | Boateng, Joseph | Rot-Weiß Erfurt | £10t |
| ------------------------------------------------------------------------------------- |
| 18.7.2011 | Dumitrache, Lucian | CFR Cluj | £160tys. |
| ------------------------------------------------------------------------------------- |
| 18.7.2011 | Horvat, Urban | Rudar Velenje | £80tys. |
| ------------------------------------------------------------------------------------- |
| 18.7.2011 | Alkemade, Elvis | NAC Breda | £20tys. |
| ------------------------------------------------------------------------------------- |
| 18.7.2011 | Irimia, Marian | Steaua Bukareszt | £10tys. |
| ------------------------------------------------------------------------------------- |
| 18.7.2011 | Fleck, John | Glasgow Rangers | £7mln |
| ------------------------------------------------------------------------------------- |
| 18.7.2011 | Costa, Simone | Empoli FC | £800tys. |
| ------------------------------------------------------------------------------------- |
| 19.7.2011 | Jakab, Gábor | Újpest FC | £110tys. |
| ------------------------------------------------------------------------------------- |
| 19.7.2011 | Johnson, Michael | Manchester City | £1.2mln |
| ------------------------------------------------------------------------------------- |
| 19.7.2011 | Pierson, Hiraldo | INF Clairefontaine | £180tys. |
| ------------------------------------------------------------------------------------- |
| 19.7.2011 | De Laet, Ritchie | Manchester United | £2mln |
| ------------------------------------------------------------------------------------- |
| 20.7.2011 | Zitka, Miroslav | Slavia Praga | £375tys. |
| ------------------------------------------------------------------------------------- |
| 24.7.2011 | Angeleri, Marcos | Red Bull Salzburg | £3.4mln |
| ------------------------------------------------------------------------------------- |
| 28.7.2011 | Vanden Borre, Anthony | Genoa CFC | £1mln |
| ------------------------------------------------------------------------------------- |
| 3.8.2011 | Flynn, Danny | Northampton Town | £600tys . |
| ------------------------------------------------------------------------------------- |
| 6.8.2011 | Matheu, Carlos | Independiente | £3mln |
| ------------------------------------------------------------------------------------- |
| 11.8.2011 | Robinson, Joseph | Crewe Alexandra | £500tys.
| ------------------------------------------------------------------------------------- |
| 11.8.2011 | Stow, Lewis | Wycombe Wanderers | £500tys.
| ------------------------------------------------------------------------------------- |
| | Suma | | £26.5mln |
| ------------------------------------------------------------------------------------- |

A na starcie całkiem udany atak na ligę.:>

20100808155307

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować