Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Dnia 28.02.2008 o 09:57, paweldomar1 napisał:

No to czekamy na Edycję specjalną. Tylko coś lepszego niż długopis prosimy:P

Spokojnie , na razie bym się jeszcze nie zapalał .W zeszłym roku było bardzo podobnie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2008 o 11:31, spider88 napisał:

Spokojnie , na razie bym się jeszcze nie zapalał .W zeszłym roku było bardzo podobnie
;p


No i nie będzie to EK tylko ES... Różnica niby niewielka, ale jednak wiele mówi. Ja tam jednak jestem dobrej myśli - coś sensownego powinno się udać wymyślić. Zapewne jeszcze przed wakacjami poznamy wszystkie szczegóły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i będziemy mieli Edycję Specjalną, na szczęście. Może nie jest to Edycja Kolekcjonerska, więc na góry dodatków wszelakich bym nie liczył, ale na pewno coś ciekawego się znajdzie ;) Zobaczymy oczywiście jak to wyjdzie, ale mam nadzieję na pozytywne finalne rozwiązanie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2008 o 18:41, Rafal G napisał:

No i nie będzie to EK tylko ES... Różnica niby niewielka, ale jednak wiele mówi. Ja tam
jednak jestem dobrej myśli - coś sensownego powinno się udać wymyślić. Zapewne jeszcze
przed wakacjami poznamy wszystkie szczegóły...


Wiesz , mnie martwi co innego . Czym jest edycja specjalna , oraz jak będzie się miała w stosunku dodatki - cena . Powiedzmy sobie szczerze , cena będzie na pewno wyższa , dodatki natomiast mogą być , powiedzmy delikatnie troszkę naciągane . Po co właściwie słowo " specjalna " . Czym by się miała różnić od " kolekcjonerskiej " . To są pytania które mnie przerażają i niepokoją . Jeśli dodadzą długopis i np. facepak i logosy a cena wzrośnie o powiedzmy 20 pln-ów to ja dziękuję . Anim praktycznie się chyba wyłączył , ale mam jeszcze nadzieję że CDP potrafi zaskoczyć . W sumie nigdzie nie zostało chyba powiedziane że ES ma być gorsze od EK . Jeszcze pozostaje nadzieja że jeśli nawet ES będzie " lipą" to nie spoczną na laurach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Facepacka i logosów nie dodadzą, bo tutaj decydują kwestie licencyjne - jak jest licencja, grafiki są w grze niezależnie od wersji regionalnej i typu zestawu, a jak nie ma licencji, nie ma i dodatków graficznych. Stawiam na szalik reprezentacji, już raz coś takiego było, o ile dobrze pamiętam :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2008 o 19:33, spider88 napisał:

Wiesz , mnie martwi co innego . Czym jest edycja specjalna , oraz jak będzie się miała
w stosunku dodatki - cena . Powiedzmy sobie szczerze , cena będzie na pewno wyższa ,
dodatki natomiast mogą być , powiedzmy delikatnie troszkę naciągane . Po co właściwie
słowo " specjalna " . Czym by się miała różnić od " kolekcjonerskiej " . To są pytania
które mnie przerażają i niepokoją . Jeśli dodadzą długopis i np. facepak i logosy a cena
wzrośnie o powiedzmy 20 pln-ów to ja dziękuję . Anim praktycznie się chyba wyłączył ,
ale mam jeszcze nadzieję że CDP potrafi zaskoczyć . W sumie nigdzie nie zostało chyba
powiedziane że ES ma być gorsze od EK . Jeszcze pozostaje nadzieja że jeśli nawet ES
będzie " lipą" to nie spoczną na laurach .


Pająk! ja się nie wyłączyłem, byłem wczoraj w SEGA i rozmawiałem miedzy innymi na ten temat :)

Postaram się na łamach fm.gram.pl powiedzieć kilka słów o tym i o owym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 09:41, Anim napisał:

Pająk! ja się nie wyłączyłem, byłem wczoraj w SEGA i rozmawiałem miedzy innymi na ten
temat :)

Postaram się na łamach fm.gram.pl powiedzieć kilka słów o tym i o owym.


Dziękuję bardzo , dzięki tej odpowiedzi wraca we mnie wiara . Naprawdę dopadł mnie już najczarniejszy scenariusz .Tyle nękania , marudzenia a efektów jakoś widać nie było . Cieszę się że jednak nie wszystko stracone ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 18:36, spider88 napisał:

Dziękuję bardzo , dzięki tej odpowiedzi wraca we mnie wiara . Naprawdę dopadł mnie już
najczarniejszy scenariusz .Tyle nękania , marudzenia a efektów jakoś widać nie było .
Cieszę się że jednak nie wszystko stracone ;))


Pamiętam i staram się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: podczas przygotowań przed sezonem, grając powiedzmy 6 spotkań, lepiej grać 2 składami po połowie, czy po całym spotakniu ?? Oczywiście w ogólnym zarysie, bo wiadomo że nie będzie to dokładnie tak wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 21:31, hehe napisał:

Mam pytanko: podczas przygotowań przed sezonem, grając powiedzmy 6 spotkań, lepiej grać
2 składami po połowie, czy po całym spotakniu ?? Oczywiście w ogólnym zarysie, bo wiadomo
że nie będzie to dokładnie tak wyglądać.


Ja gram takim systeme, że pierwsze 4 spotkania grają dwie jedenastki po 45 minut a dwa ostatnie mecze grają dwie jedenastki po 90 minut. Przy czym wcześniej gra ta, którą zamierzam wystawić w pierwszym meczu o stawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam sobie sezon w polskiej lidze, a tu zanim się obejrzę - moich najlepszych zawodników chcą odkupic inne kluby, a co lepszy trener również dostaje propozycje. Na sprzedaż zawodników mogę się nie zgodzić, ale powoduje to u nich spore niezadowolenie, ale na trenerów nie mam wpływu. Na dobrą sprawę sezon się jeszcze nie rozpoczął, a już nie mam zawodników stanowiących o sile napędowej mojego zespołu, ani najlepszych trenerów... Nie wspomnę o głupocie gry, bo trener który w realnym świecie od wieków jest w moim klubie nie przeszedłby do jakiegoś słabego francuskiego klubiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 21:31, hehe napisał:

Mam pytanko: podczas przygotowań przed sezonem, grając powiedzmy 6 spotkań, lepiej grać
2 składami po połowie, czy po całym spotakniu ?? Oczywiście w ogólnym zarysie, bo wiadomo
że nie będzie to dokładnie tak wyglądać.


To zależy czy chcesz sprawdzić dużą ilość zawodników i ich ograć. Jeśli tak to graj dwoma składami, jeśli nie to jednym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 12:13, hehe napisał:

Zaczynam sobie sezon w polskiej lidze, a tu zanim się obejrzę - moich najlepszych zawodników


Przed pierwszym kliknięciem DALEJ sprawdź kontrakty i kwoty odstępnego!

[..]
Samo życie ;>

Dnia 11.03.2008 o 12:13, hehe napisał:

stanowiących o sile napędowej mojego zespołu, ani najlepszych trenerów... Nie wspomnę


Możesz im zaproponować nowe warunki zatrudnienia, gdy pojawia się info, że ktoś złożył propozycję :)

Dnia 11.03.2008 o 12:13, hehe napisał:

o głupocie gry, bo trener który w realnym świecie od wieków jest w moim klubie nie przeszedłby

[..]

Nigdy nie mów nigdy ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że przy prośbie do asystenta o sugestie w sprawie rozmowy motywacyjnej bardzo często proponuje on "Brak" dla wszystkich zawodników... U Was też tak się dzieje, czy to tylko u mnie gra odmawia współpracy (lub asystent nie jest zbyt rozgarnięty;))?
I jeszcze jedno - czy istnieje jakaś możliwość wymuszenia na zarządzie organizacji dnia fanów? Pomimo dość obszernego stadionu i dobrych wyników na mecze przychodzi poniżej tysiąca ludzi...
(Oczywiście cały czas mowa o FM2008 - wersja 8.0.2;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 15:51, Rafal G napisał:

Ostatnio zauważyłem, że przy prośbie do asystenta o sugestie w sprawie rozmowy motywacyjnej
bardzo często proponuje on "Brak" dla wszystkich zawodników... U Was też tak się dzieje,
czy to tylko u mnie gra odmawia współpracy (lub asystent nie jest zbyt rozgarnięty;))?

hmm.. Tak u mnie zawsze pisało przy rozmowach motywacyjnych "brak",ale nie masz sie czym przejmować bo zawodnicy i tak powinni być zmotywowani:)

Dnia 16.03.2008 o 15:51, Rafal G napisał:

I jeszcze jedno - czy istnieje jakaś możliwość wymuszenia na zarządzie organizacji dnia
fanów? Pomimo dość obszernego stadionu i dobrych wyników na mecze przychodzi poniżej
tysiąca ludzi...
(Oczywiście cały czas mowa o FM2008 - wersja 8.0.2;))


Liczba kibiców zależy od:wagi spotkania-wiadomo na mecze towarzyskie mało osób przyjdzie,pozycji kulubu w lidzei ogólnie od formy klubu im lepiej grasz tym wiecej kibiców przyjdzie:)Pozdro

P.S Tak na marginesie jeśli ktoś ma problemy z FM służe pomocą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 13:23, rafekx 12 napisał:

hmm.. Tak u mnie zawsze pisało przy rozmowach motywacyjnych "brak",ale nie masz sie czym
przejmować bo zawodnicy i tak powinni być zmotywowani:)


Nie w tym rzecz. Oczywiste jest, że domyślnie wyświetla się brak, ale u mnie asystent sugeruje mi "Brak" (w większości przypadków), co już normalne nie jest. Brak jakiekolwiek rozmowy powinien być stosowany jedynie w niezwykle rzadkich i szczególnych przypadkach.

Dnia 17.03.2008 o 13:23, rafekx 12 napisał:

Liczba kibiców zależy od:wagi spotkania-wiadomo na mecze towarzyskie mało osób przyjdzie,pozycji
kulubu w lidzei ogólnie od formy klubu im lepiej grasz tym wiecej kibiców przyjdzie:)Pozdro


Wiem, od czego zależy liczba kibiców:) Problem w tym, że u mnie jest ona nieproporcjonalnie mała w stosunku do czynników, które na nią wpływają... Stąd moje pytanie o dzień fanów...

****

Obawiam się, że wymuszenia (czyt. złożenia prośby) dnia fanów nie ma nigdzie... Przynajmniej nigdzie nie udało mi się trafić na taką opcję... A wielka szkoda. Gdyby była taka możliwość taki dzień miałby wtedy jakiś sens. W obecnym układzie, kiedy wszystko zależy od widzimisię zarządu, trochę mija się to z celem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 20:18, Rafal G napisał:

A wielka szkoda. Gdyby była taka możliwość
taki dzień miałby wtedy jakiś sens. W obecnym układzie, kiedy wszystko zależy od widzimisię
zarządu, trochę mija się to z celem...


W Fifa Manager taka opcja jest , faktem jest ze w Footbal Managerze sie z nia nie spotkalem .Moze w kolejnej edycji gdy bardziej dopracuja kalendarz taka opcja sie pokaze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z wynikiem końcowym w meczu?!

Nigdy jakoś nie zwracałem na to uwagi, jednak był to dla mnie drugi mecz rewanżowy w LM.
U siebie wygrałem 1:0. Pojechałem na drugi mecz, tam po krótkim czasie przegrywałem 3:0, dokonałem zmiany taktyki i zaraz zmienił się wynik na 3:1, chwilkę później na 3:2. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że
w podsumowaniu przegrałem dwu-mecz 3:2, bo mecz rewanżowy zakończył się wynikiem 3:1 !!! - niewiedzieć czemu? ;<<<
Ktoś miał coś podobnego?
Gram na wersji: 8.0.2 117931(m.e v665)
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny w 100% (jakoś mi się nie chciało temu dokładnie przyglądać), ale kilka razy po zmianie taktyki pojawiały się bramki (chyba) "z kapelusza". Zawsze na moje konto. Nie wykluczam, że grzebiąc w ustawieniach mogłem przeoczyć strzeloną bramkę... ale chyba trochę zbyt dużo tych zbiegów okoliczności...
Wersja gry ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[..]

Dnia 25.03.2008 o 18:03, Rafal G napisał:

trochę zbyt dużo tych zbiegów okoliczności...

[..]

Nooo to przynajmniej nie jestem sam ze swoim problemem ;>
Save game uratował mi życie :)

Pozdro
p.s.
A może zdarzył się przypadek wyskoczenia okienka: Out of bonus (lub podobnie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować