Zaloguj się, aby obserwować  
Don_Vasylus

Arcanum - RPG

538 postów w tym temacie

mam wykupione tylko jedno zaklęcie (zwiększenie siły ze szkoły ziemi), więc chyba nie powinno być żle. Rzucanie czarów ze zwojów zawsze mi sie udaje, ale nie wiem czy to ma coś do rzeczy.

Czyli jeżeli mam INT = 9 i kupiłem dwie książki do kowalstwa, to mam tę umiejętność na poziomie 18 pkt, tak?
Jeżeli tak, to wszystko jasne, muszę dokupić jeszcze jedną knigę :)

Dzięki bardzo za poradę, jutro napiszę czy dałem radę zrobić toporek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Podchodziłem parę razy do Arcanum i nigdy nie przeszedłem gry, chociaż podobała mi się diabelnie (zawsze coś stawało na przeszkodzie, a to format, a to spalony procesor).
Mam ochotę przejść ją w końcu i w związku z tym mam pytania, bo zawsze grałem technologiem, a teraz chciałbym zagrać dyplomatą z bronią palną, kradzieżą kieszonkową i odrobiną magi. Czy takie połączenie jest realne?
Wiem, że mag-dyplomata-złodziej to nie problem.
Ale czy da się być dyplomatą, złodziejem, magiem i i dzierżyć broń palną?
I czy można w późniejszej części gry kupić jakieś dobre bronie, bo nie chciał bym inwestować w schematy.
Dałbym max w broń palną, kradzież i perswazje ( tylko chyba broń palna rozwija technologie ) do tego cechy wszystkie w miarę wysokie zaniżając jedynie siłę. No i czary takie jak krzywda, otwieranie zamków, żeby nie dawać max w siłę woli.
Wiem wiem, postać do wszystkiego to postać do niczego, ale może poziom trudności się zawyży, bo czasami grało się za łatwo.
Czy taka postać jest realna?
Czy mając trochę Magii będę mógł korzystać z broni palnej?
Czy zdobędę (znajdę, wykradnę, kupię) jakąś dobrą broń palną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 14:43, Transylvanian_Hunger napisał:

Odpalę tę grę na Win7? Parametry: Intel Cor 2 Duo 2.20 GHz, 4 GB RAM, GeForce GT 320M
(VRAM 1 GB).

Powinieneś odpalić bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 09:22, Ajk napisał:

Witam wszystkich.
Podchodziłem parę razy do Arcanum i nigdy nie przeszedłem gry, chociaż podobała mi się
diabelnie (zawsze coś stawało na przeszkodzie, a to format, a to spalony procesor).
Mam ochotę przejść ją w końcu i w związku z tym mam pytania, bo zawsze grałem technologiem,
a teraz chciałbym zagrać dyplomatą z bronią palną, kradzieżą kieszonkową i odrobiną magi.
Czy takie połączenie jest realne?
Wiem, że mag-dyplomata-złodziej to nie problem.
Ale czy da się być dyplomatą, złodziejem, magiem i i dzierżyć broń palną?
I czy można w późniejszej części gry kupić jakieś dobre bronie, bo nie chciał bym inwestować
w schematy.
Dałbym max w broń palną, kradzież i perswazje ( tylko chyba broń palna rozwija technologie
) do tego cechy wszystkie w miarę wysokie zaniżając jedynie siłę. No i czary takie jak
krzywda, otwieranie zamków, żeby nie dawać max w siłę woli.
Wiem wiem, postać do wszystkiego to postać do niczego, ale może poziom trudności się
zawyży, bo czasami grało się za łatwo.
Czy taka postać jest realna?


Taka postać będzie miała problemy ze strzelaniem lub z magią, zależy to od tego w którą stronę bardziej wychyli się wskaźnik magia/technologia. Z drugiej strony prawdopodobnie pozostaną otwarte drzwi do i do sklepów magicznych i do sklepów technicznych. No i kwestia wykorzystania magicznych przedmiotów: słabo działają u postaci z małym wychyleniem w kierunku magii.
Kradzież i dyplomacja zasługuje na osobną wzmiankę ze względu na specyficzne zadanie związane ze zdobyciem tytułu mistrza kradzieży kieszonkowej. W samej rozgrywce to nie przeszkadza ale jeśli chodzi o "wczuwanie się w rolę" - bo to w końcu gra rpg - to raczej jest niedopuszczalne u dyplomaty.

Dnia 19.04.2011 o 09:22, Ajk napisał:

Czy mając trochę Magii będę mógł korzystać z broni palnej?
Czy zdobędę (znajdę, wykradnę, kupię) jakąś dobrą broń palną?


Znajdziesz schemat najlepszej broni palnej , ale pod koniec gry, i trochę gorszej ale strzelającej fajnie wyglądającymi pociskami gdzieś tak w środku. Jeden z npców wykona dla ciebie karabin automatyczny jeśli dostarczysz części. Można ukraść lepszy od przeciętnego rewolwer jednemu ze sprzedawców
, chyba w Tarancie. No i niektóre bronie są do zdobycia w paru zadaniach (np. strzelba na słonie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem ze strzelaniem? W jakim stopniu może być to problematyczne? Nie będę mógł strzelać w ogóle? ( przy magi 100?)
Nie wiem ile punktów technologii będę miał po rozwinięciu broni palnej.
I ile w rezultacie magi jak rozwinę trochę czarów.
Czy to i to da mi np wypośrodkowany wskaźnik.
I czy przy wypośrodkowanym wskaźniku moje czary będą w miarę skuteczne i to samo tyczy się moich zdolności strzeleckich.
Może trochę przekombinowałem wymyślając takiego twora, ale miło by sięgrało magiem który włącza sobie tarczę i strzela z broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 11:06, Ajk napisał:

Problem ze strzelaniem? W jakim stopniu może być to problematyczne? Nie będę mógł strzelać
w ogóle? ( przy magi 100?)

Częściej będziesz miał "krytyczne porażki": a to broń nie wypali, a to wypadnie z rąk...
Coś podobnego do efektu prób uzdrawiania technologa zaklęciem - udaje się baaaardzo rzadko.

Dnia 19.04.2011 o 11:06, Ajk napisał:

Nie wiem ile punktów technologii będę miał po rozwinięciu broni palnej.
I ile w rezultacie magi jak rozwinę trochę czarów.
Czy to i to da mi np wypośrodkowany wskaźnik.

Po prostu obserwuj ten wskaźnik z prawej strony, na ekranie postaci. Jeżeli z umiejętności technologicznych rozwiniesz tylko strzelanie z broni palnej , i rozwiniesz też magię to wskaźnik raczej będzie oscylował w okolicy położenia neutralnego.

Dnia 19.04.2011 o 11:06, Ajk napisał:

I czy przy wypośrodkowanym wskaźniku moje czary będą w miarę skuteczne i to samo tyczy
się moich zdolności strzeleckich.
Może trochę przekombinowałem wymyślając takiego twora, ale miło by sięgrało magiem który
włącza sobie tarczę i strzela z broni.


Ja grałem kiedyś elfem magiem z rozwiniętą na maksa umiejętnością naprawy. Ta naprawa mocno zredukowała siłę tej postaci jako maga. Dopiero pod koniec kiedy dostał sporo pkt w magię.
Moim zdaniem nie warto ładować w magię i technikę jednocześnie. Postać nie jest wtedy ani dobrym magiem ani dobrym technologiem.
A jeśli chcemy postać obojętną na magię i technikę to lepiej pakować w umiejętności społeczne, albo złodziejskie bo postać zorientowana na walkę strasznie upośledza rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda, warto w Arcanum skupić się na na konkretnej kategorii.
Grałem różnymi postaciami z wszelakimi umiejętnościami i zdecydowanie najłatwiej było magiem,polecam ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez ten wskaźnik Technologia/Magia tworzenie i kierowanie taką mieszaną postacią jest bardzo trudne, wręcz niemożliwe.

@up: parę razy próbowałem się przekonać do maga ale... ile jest gier w których gram takim technikiem jak tutaj? A magiem? No właśnie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 14:05, Essau napisał:

To prawda, warto w Arcanum skupić się na na konkretnej kategorii.
Grałem różnymi postaciami z wszelakimi umiejętnościami i zdecydowanie najłatwiej było
magiem,polecam ; )

Również lubiłem grać magiema, ale pamiętam jak mnie zżerała ciekawość jak znalazłem jakiś fajny schemat. Musiałem zagrać technologiem.
No i wydaje mi się, że w tej technologii też jest coś z magii :)

A poza tym Lucek dobrze gada. Jak się chce postać neutralną to lepiej zostać kimś kto obejdzie się bez wysoko rozwinietej magyi i technologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie orientujecie się może czy w Arcanum można posłużyć się kodem na przywołanie przedmiotu? Zazwyczaj brzydzę się i nie korzystam z kodów, ale mam emergency i muszę.

A sprawa zaczęła się od tego, że w obecnej grze postanowiłem w końcu złożyć ofiary wszystkim bogom i uzyskać megabłogosławieństwo ;)
Otóż dostałem misję naprawy ołtarza Halcyona. Polecono mi odwiedzić Kamieniołom Torina i zabrać kamień. Ale problem polega na tym, że kamieniołom odwiedziłem dużo wcześniej i Sogg (w swej chciwości) kamyk zgarnął do plecaka niejako mimochodem. A ja, jak ten głupi, kamień wywaliłem z plecaka na ziemię i odszedłem w siną dal. A jak przyszło do wykonywania questu, to kamienia już nie było :/

No to wiecie może jak temu zaradzić?

Druga sprawa: czy istnieje górna granica (jeżeli tak, to jaka) dla punktów statystyk (siła, zręczność itp.) ? Czy mając daną cechę na maksa (powiedzmy siła 20) to po otrzymaniu błogosławieństwa będzie 21?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 19:24, Abi_Dalzim napisał:

Druga sprawa: czy istnieje górna granica (jeżeli tak, to jaka) dla punktów statystyk (siła, zręczność itp.) ? Czy mając daną cechę na maksa (powiedzmy siła 20) to po otrzymaniu błogosławieństwa będzie 21?

Z tego co pamiętam w Arcanum można było przekroczyć 20 punktów więc jeśli już masz daną cechę na 20 to błogosławieństwo wciąż Ci się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 19:33, Karharot napisał:

więc jeśli już masz daną cechę na 20 to błogosławieństwo wciąż Ci się przyda.

Ale tu http://arcanum.phx.pl/arcanum/a_main.html
przecztałem takie zdanie:
"Jeśli cechę którą chcemy zwiększyć ofiarą jest już maksymalnie zwiększona bóg nie chce przyjąć ofiary."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Wykonywałem ten quest podczas większości przejść i nie przypominam sobie aby ofiara została kiedykolwiek odrzucona, wydaje mi się też że widziałem kiedyś w statystykach swojej postaci wartość 21... Głowy sobie za to uciąć nie dam bo może mi się już mylić z czymś innym ale wciąż myślę że warto by było gdybyś tego spróbował, nawet jeśli nie uda Ci się zakończyć całego questa przez brak kamienia (przykro mi ale w Arcanum chyba nie ma żadnych kodów) to wciąż możesz się załapać na różne pomniejsze błogosławieństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 19:24, Abi_Dalzim napisał:

No to wiecie może jak temu zaradzić?

>

http://www.terra-arcanum.com/phpBB/viewtopic.php?p=187816&sid=a0cb392fb3c51d6690c50015f6b7a98a
Po angielsku opis jak dodac przedmiot,
Jeszcze jest mozliwość dodania przedmiotu za pomoca edytora do swiata gry wg tego co tam napisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jeśli cechę mamy maksymalną to błogosławieństwo jej nie zwiększy , a jedynie wyświetli się ona na zielono, chyba że to maksimum jest mniejsze niż 20.
Granicę powyżej 20 determinuje rasa, życiorys może cechę zwiększyć ale nie zwiększa górnej granicy, natomiast może ją zmniejszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na taką postać:
Broń palna,
Uniki,
Perswazja,
Kradzież kieszonkowa,
Trochę hazardu,
Taki Mad Max w realiach Arcanum, z psem na doczepkę,
Dałbym radę przejść grę własną postacią i psem? ( może jeszcze Virgil )?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedną z głównych zalet inwestowania w perswazję (i jednocześnie charyzmę) jest to że możesz dzięki temu zbudować dużą drużynę (która będzie mogła wspierać postać która rozwinęła dyplomację kosztem innych skilli) więc prowadzenie potem niemal solowej rozgrywki taką postacią byłoby sporym utrudnieniem. Ponadto choć broń palna ma swoje zalety to nie jest ona tak wydajna w radzeniu sobie z przeciwnikami jak niektóre inne metody walki co dodatkowo utrudniłoby grę tak małą drużyną, z kolei kradzież kieszonkowa choć jest przydatna może zostać dość skutecznie zastąpiona punktami losu które pozwolą na ukradzenie tych kilku naprawdę wartościowych przedmiotów (

Spoiler

taka drobna rada - jeśli jednak zdecydujesz się na prowadzenie tego typu postaci to rusznikarz w Tarancie ma w swoim ekwipunku unikatową odmianę rewolweru która jest dość przydatna na wczesnym etapie gry dla postaci posługującej się bronią palną

;).
Ogólnie - jeśli się zaprzesz to przejdziesz grę taką postacią ale ostrzegam że momentami będzie ciężko, postać w stylu Mad Maxa pasuje dużo bardziej do innego cRPG a mianowicie Fallouta (którego pierwsza i druga część bardzo zresztą przypomina Arcanum bo w końcu to po części dzieło tych samych ludzi) gdzie oprócz większej przydatności wymienionych przez Ciebie umiejętności możesz jeszcze eksplorować post-nuklearny świat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A główną zaletą licznej drużyny jest możliwość transportowania dużych ładunków: no ktoś musi dźwigać cały ten złom jaki znajdziemy po drodze. Zwłaszcza jeśli gramy magiem i nie mamy innych technologów ważne jest zbieranie przedmiotów ze względu na pieniądze. Technolog z pieniędzmi nie ma żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co głównie wpływa na liczbę dostępnych dialogów i możliwość załatwienia spraw pokojowo, perswazja i co za tym idzie charyzma, czy też spora inteligencja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować