Zaloguj się, aby obserwować  
Don_Vasylus

Arcanum - RPG

538 postów w tym temacie

Dnia 29.02.2012 o 12:33, paraGaladh napisał:

Tego klasyka akurat nigdy nie przeszedłem, ale dobre 7 lat temu spędziłem przy nim z
kilka/naście h, a jeszcze wcześniej też go liznąłem. Najwyższa pora, by nadrobić!


Mam dokładnie to samo. Przez tego posta przypomniałem sobie o Arcanum i teraz gram zamiast siedzieć przy programowaniu... Żeby cię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.02.2012 o 20:07, Noirr napisał:

Mam dokładnie to samo. Przez tego posta przypomniałem sobie o Arcanum i teraz gram zamiast
siedzieć przy programowaniu... Żeby cię...

<lubię_to> :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejść grę jest trudno, głównie z powodu nieciekawego wątku głównego, nudy i braku wbijania poziomów postaci (wspominałem o ekspresowym tempie wbijania poziomów?).
Mnie na chyba 6 podejść udało się przejść grę... raz.

Najmilej wspominam nauki mistrzostwa (motywują do wybierania innych klas i kombinowania z umiejętnościami, można w ten sposób odkrywać grę na nowo) i zbieranie błogosławieństw z ołtarzy. Trzeba to zrobić w dobrej kolejności, czasem wykonać parę zadań ale trud jest tego warty. +100 HP i Fatigue i skok statystyk oraz skilli to dobra rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zamierzasz grac z spolszczeniem czy bez? Upewnij się, że masz gre w wersji 1.0.7.4, bo na plycie z gamestara jest patch 1.0.7.0. A 1074 poprawia wazne bledy.
I jak bedziesz chcial uzywac Niwelator poziomów to polska wersja 1.0.7.4 gamestar wymaga innego pliku, bo gra ma zdjete zabezpieczenia sprawdzajace plyte.
Wg. mnie nie jest potrzebny niwelator, bo gre raz skonczylem i nie byl mi potrzebny. Wiem, ze mozna nabic level w pewnej lokacji, ale to zrodelko tez sie wyczerpuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tak właściwie mogę ''przyexpić'' w pierwszym mieście? Wstyd się przyznać, ale już na początku mam problem w postaci zrobiłem wszystko co było do zrobienia a jako gnom nadal jestem za słaby żeby dać radę tym przy moście. Mam w drużynie i pół-ogra i pseudo-mnicha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 21:35, griefDIVISION napisał:

Gdzie tak właściwie mogę ''przyexpić'' w pierwszym mieście? Wstyd się przyznać, ale już
na początku mam problem w postaci zrobiłem wszystko co było do zrobienia a jako gnom
nadal jestem za słaby żeby dać radę tym przy moście. Mam w drużynie i pół-ogra i pseudo-mnicha.


Mozesz tak poprowadzic rozmowe,

Spoiler

ze przekonujesz ich, ze jestes z gildii zlodziei i wtedy placa ci pare stow i uciekaja, albo wykonujesz dla nich zadanie - sabotowanie budowy mostu

. Nie koniecznie musisz z nimi walczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne, z pół-ogram dość łatwo się ich zabija. Spróbuj takiej taktyki: uderz i zacznij uciekać. Staraj się biegać tak aby twoi pomocnicy mogli ich atakowac. Jeśli jesteś magiem to polecam czar "krzywda", ew możesz spróbować zaciągnąć ich do miasta, powinno być tam łatwiej. Pracy dla nich nie polecam. Questów jest w sumie sporo jak na taką małą mieścinę. W pierwszej lokacji pozabijaj wszystko, poza tym za wyjściem z niej są wilki, dają dość przyzwoitą ilość expa. W samym mieście możesz zagadać do doktora bodajże Robertsona, da Ci pracę. Alchemik też ma dla Ciebie zadanie. Oba questy mają kolejne questy. Jest też quest aby sprawdzić co się dzieje w kopalni, ten polecam zrobić. poza tym nad kopalnią wałęsają się kulawe wilki. W kopalni uważaj na trujące pająki. Jeżeli postanowisz walczyć z bandytami na moście polecam zaopatrzeć się w mikstury ze sklepu bądź zdobyte w queście alchemika. Właśnie dlatego ta gra jest taka wspaniała, każda pierdółka ma kilka rozwiązań. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 21:35, griefDIVISION napisał:

Gdzie tak właściwie mogę ''przyexpić'' w pierwszym mieście? Wstyd się przyznać, ale już na początku mam problem w postaci zrobiłem wszystko co było do zrobienia a jako gnom nadal jestem za słaby żeby dać radę tym przy moście. Mam w drużynie i pół-ogra i pseudo-mnicha.

Możesz zacząć walkę rzucając im pod nogi granat co powinno zdjąć im trochę życia (jeśli nie jesteś wyszkolony w rzucaniu zapisz najpierw grę bo 9 na 10 rzutów pośle granat zupełnie gdzie indziej niż celujesz). Jeśli brakuje Ci dobrego sprzętu to możesz to rozwiązać wysadzając laską dynamitu skrzynię u kowala (oczywiście musisz dopilnować aby nikt Cię nie widział ale to nie takie trudne) - pozwoli Ci to zgarnąć wszystko co ma w ofercie całkowicie za darmo (sprawdź najpierw co tam ma otwierając zwykłe okno zakupów), uważaj tylko bo takie coś spowoduje że kowal już nigdy nie będzie miał niczego na sprzedaż (w grze jest jednak cała masa innych kowali i kupców więc to nie jest wielki problem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już na szczęście jestem w Tarancie. Zirytowany wracając do miasta spotkałem tę ''mądrą kobietę'' czy jak ona tam miała, odnosiła się do mnie z pogardą (jak 90% świata, w opisie rasy nic nie było że gnomy są utożsamiane z największym biedactwem!) więc się jej pozbyłem zdobywając z jej zwłok bagatela 5000. Nakupowałem najdroższego sprzętu, zaatakowałem, poszczęściło mi się z krytycznymi atakami no i jakoś dałem radę. Ale dziękuję za pomoc wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 21:58, griefDIVISION napisał:

odnosiła się do mnie z pogardą (jak 90% świata, w opisie rasy nic nie było że gnomy są utożsamiane z największym biedactwem!)

Gnomy z biedactwem? Czy gnomy przypadkiem nie są na samym szczycie piramidy finansowej tego świata (a przynajmniej Tarantu)? Nigdy nie grałem tą rasą ale wydaje mi się że powszechna niechęć wobec nich wiąże się raczej z tym że były one postrzegane jako słaba "łatwa do popychania" rasa która nagle wybiła się na sam szczyt...
Choć może mi się coś miesza przez to że dawno nie grałem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 21:23, griefDIVISION napisał:

Znów ja. Gdzie mogę w grze dostać wytrychy? Obszedłem cały Tarant i nigdzie znaleźć nie mogę.

Wydaje mi się że czasami mają je na sprzedaż niektórzy kupcy, oferty w sklepach zmieniają się co pewien czas więc nawet jeśli teraz nikt ich nie ma wystarczy że pobiegasz trochę po mapie świata i wrócisz a u kogoś mogą się pojawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 21:23, griefDIVISION napisał:

Znów ja. Gdzie mogę w grze dostać wytrychy? Obszedłem cały Tarant i nigdzie znaleźć nie
mogę.


Najlepiej jest je kupic na samym poczatku gry:) Z tego co pamietam mozna znalezc komplet w wilczej jaskini (pewnosci nie mam), na zachod, poludniowy-zachod od Czarnegokorzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem niedawno ponownie grać w Arcanum i tym razem zrobiłem sobie maga. I właśnie z tego co zauważyłem, to mag bez problemu może chodzić w ciężkich zbrojach, gdyż nie mają one ograniczeń. Wychodzi na to, żę wszelkie szaty są zbędne. Mój tok rozumowania jest dobry? W Arcanum magowie biegają w zbrojach? Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2012 o 23:33, Orion napisał:

Zacząłem niedawno ponownie grać w Arcanum i tym razem zrobiłem sobie maga. I właśnie
z tego co zauważyłem, to mag bez problemu może chodzić w ciężkich zbrojach, gdyż nie
mają one ograniczeń. Wychodzi na to, żę wszelkie szaty są zbędne. Mój tok rozumowania
jest dobry? W Arcanum magowie biegają w zbrojach? Proszę o szybką odpowiedź.


Dla maga najważniejsze jest by nie używać przedmiotów technicznych. Może nosić dowolne ubrania, szaty, zbroje , byle by były magiczne. Im większa biegłość w magii (wskaźnik magia/technika), tym lepsze bonusy dają magiczne wdzianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę zacząć grać w arcanum, ale zatrzymałem się na pierwszym queście, instalacji...
Przy instalacji (dvd) prosi o płytę cd 2, nie mogę tego przeskoczyć, próbowałem z dysku, ale wtedy, nawet nie chciało się zaczać instalować, bo wyskakuje błąd o jakieś niezgodności (mam win 7 64bity).
Mam zapomnieć o Arcanum, czy ktoś zna jakieś tricki żebym mógł to zainstalować?
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez mam Win 7 64bity i mi gra smiga az milo...ale przyznam szczerze, ze jest krucho z innymi starszymi grami, przykladowo Legacy of Kain : Defiance po instalacji i plycie w napedzie prosi o oryginalna plyte itp. Przy wielu produkcjach zwisy itp. Trudne jest zycie gracza :( Zycze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 22:15, Longer napisał:

Tez mam Win 7 64bity i mi gra smiga az milo...ale przyznam szczerze, ze jest krucho z
innymi starszymi grami, przykladowo Legacy of Kain : Defiance po instalacji i plycie
w napedzie prosi o oryginalna plyte itp. Przy wielu produkcjach zwisy itp. Trudne jest
zycie gracza :( Zycze powodzenia.


Mnie zwykle pomaga jednoczesne zaznaczenie trybu zgodności z Windows 98 oraz uruchamiania z uprawnieniami administratora. Sprawdzone na kilku grach (inne kombinacje zwykle nic nie dają) - może u Was też zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się :) Możesz je pobrać choćby stąd: http://arcanum.phx.pl/arcanum/_pliki.html
Pobierze sobie patcha 1079. PL. Przy jego instalacji będą co prawda pojawiały się błędy o niezgodności niektórych plików, ale wystarczy je na czas instalacji spolszczenia pousuwać z folderu gry, a po instalacji przywrócić ponownie i powinno wszystko działać. Niestety filmiki pozostaną po angielsku.
Aha, dobrze jest jeszcze sobie zainstalować patcha 1.0.7.4. PL. Tutaj też będzie wywalało błędy o niezgodności plików, ale na pewno się z tym uporasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować