Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zabezpieczenia World of Warcraft pokonane przez płytkę Sony?

35 postów w tym temacie

lol O_o dzięki za szczegółowy opis jak radzić sobie z tego typu sytuacjami :]
$sys$ ... no i gdzie ja miałem tą płytkę...? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domek

Jedną z ważniejszych cech gier sieciowych muszą być jak najdoskonalsze zabezpieczenia przeciwko oszustom. W innym wypadku zabawa może zostać przez takich kompletnie zrujnowana. Dotychczas na tym polu World of Warcraft radził sobie zupełnie dobrze, teraz jednak jego twórcy stają przed dość poważnym wyzwaniem...

Przeczytaj cały tekst "Zabezpieczenia World of Warcraft pokonane przez płytkę Sony?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wystarczy ze wspomniana poprawke rootkita blizzard dolaczy do najblizszego patcha wow i bedzie po klopocie. tez mi problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie niebardzo, bo jak... instalowałaby się tylko jak już wykryto by "zabezpieczenie SONY" czy każdemu...? ja nie chcę żeby instalująć grę Blizzarda instalowało mi się oprogramowanie SONY... O_o

i nie tylko ja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 16:27, KHRoN napisał:

no właśnie niebardzo, bo jak... instalowałaby się tylko jak już wykryto by "zabezpieczenie SONY" czy każdemu...? ja nie
chcę żeby instalująć grę Blizzarda instalowało mi się oprogramowanie SONY... O_o

i nie tylko ja...

zgadzam sie kto zagwarantuje że usuwając tego nie zainstaluje innego, tym razem już porządnie napisanego? skoro sie za szpiegowanie legalnych użytkowników wzieli, to nieszybko zaufanie (ex)klientów odzyskają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 16:27, KHRoN napisał:

no właśnie niebardzo, bo jak... instalowałaby się tylko jak już wykryto by "zabezpieczenie SONY" czy każdemu...? ja nie
chcę żeby instalująć grę Blizzarda instalowało mi się oprogramowanie SONY... O_o

i nie tylko ja...


paranoidalne. po pierwsze nowe plytki sony beda mialy nowe zabezpieczenie, ktore pewnie bedzie "poprawiac" stare. wiec i tak ci sie ono zaktualizuje. po drugie jak chcesz grac w dana gre to musisz spelniac wymagania - w tym przypadku jednym z wymagan bedzie posiadanie aktualnej (bac zadnej) wersji rootkita. co sie buntujesz? zeby zagrac w soldiers musisz miec starforce, zeby zagrac w juiced musisz miec securom - no i co nie bedziesz ich instalowal? przeciez instaler sie nawet ciebie nie zapyta o to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No byle lama nie jest na tyle psrytna aby wiedziec jak to uzyc :-] Ale ogolem dopoki Blizz nic nie zrobi cheaterzy maja wolne pole do dzialania :-] . Przez ten czas zdaza sie niezle oblowic :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 16:33, Lailonn napisał:

bledem jest podanie szczegolow tej "usterki" oprogramowania. teraz byle lamka moze znalezc infromacje...

masz racje lepiej niech wiedzą nieliczni, a już broń boże zwyczajnie użytkownicy (jescze wywalą to ustrojstwo i ci co sprawdzili będą musieli swoim złośliwym programom włąsne mechanizmy zabezpieczające dorobić.....) skoro wszystkie "pochowane" pliki zaczynają sie od $sys$, to jest chyba logiczne że ktoś o złych zamiarach sprawdzi czy każdy plik zaczynający sie od tego ciągu znaków jest automatycznie ukrywany. o dziurach wszelakich należy szeroko informować, to jedyny sposób żeby wymusić ich załatanie (chociaż niezawsze działa, microsoft nic sobie z tego nie robi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lailonn zgadzam się z Tobą w 100%. Bez sensu podawać takie szczegóły. Właśnie teraz zacznie się dopiero oszukiwanie. Sig, co do Twojej wypowiedzi. Wolałbym, aby w WoW (też gram) był jeden oszust i nikt o niczym nie wiedział, niż ma być ich 10.000 przez podanie tak szczegółowych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś bedzie chciałoszukać WoWa to to i tak zrobi.... zawsze może w HexEdicie tak skopac klienta, zeby nic nie sprawdzał...
a że praktycznie nikt nie ma takiego "skila" w programowaniu? JAk yto spatchują to tęz bedzie miałten sam problem...
a pewnie niedługo blizz tak przerobi tego strażnika, żeby widział wszystko co ukrywa to ustrojstwo Sony i tyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 16:33, Lailonn napisał:

bledem jest podanie szczegolow tej "usterki" oprogramowania. teraz byle lamka moze znalezc infromacje...


o to mi w pierwszym poście chodziło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>zawsze twierdziłem, że żadne zabezpieczenia sobie nie poradzą z piratami/hackerami/innymi komputerowymi oszustam

No tym mnie rozbawiłeś:) Z tego co napisałeś widać że nie wiesz kto to haker :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 16:37, penny napisał:

paranoidalne. po pierwsze nowe plytki sony beda mialy nowe zabezpieczenie, ktore pewnie bedzie "poprawiac" stare


kto nie potrafi poradzić sobie z zabezpieczeniem to jego sprawa, ja na własny użytek potrafię :P

Dnia 07.11.2005 o 16:37, penny napisał:

i tak ci sie ono zaktualizuje


no właśnie ja nic nie muszę instalować żeby płytki na kompie słuchać, więc jak będę używał tego rootkita to tylko we wiadomym celu (nie mówię o WoWie - są lepsze zastosowania) ;]

Dnia 07.11.2005 o 16:37, penny napisał:

z wymagan bedzie posiadanie aktualnej (bac zadnej) wersji rootkita. co sie buntujesz?


bo mogę używać wersji jakiej chcę O_o co ma Blizzard do SONY poza tym "problemem"...
... zresztą - czemu o WoW piszecie jak to teraz jest problem KAŻDEJ gry sieciowej? ;]

Dnia 07.11.2005 o 16:37, penny napisał:

zeby zagrac w soldiers musisz miec starforce
zeby zagrac w juiced musisz miec securom - no i co nie bedziesz ich instalowal?


ale one są częścią oprogramowania (= gry) więc nic nie mówię :) zabezpieczenie płyt audio nie jest częścią WoWa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 17:25, Arn1 napisał:

Z tego co napisałeś widać że nie wiesz kto to haker :/


"stereotypowy haker" to lama co siedzi na infie i "hakuje" kompa (= udało jej się zainstalować winampa i z HOWTO przed oczyma trojana na sąsiednim kompie ;] )
... fakt faktem że do hakera z prawdziwego zdażenia mu jak stąd do księżyca O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ale one są częścią oprogramowania (= gry) więc nic nie mówię :) zabezpieczenie płyt audio nie jest częścią WoWa ;]

A blizard wprowadzajac te zabezpieczenia do najnowszej latki zrobi z nich czesc wowa i tez nie bedziesz sie mail o co pluc i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi tylko o WOWa. starczy że nazwa pliku wirusa/trojana/dialera/spyware będzie zaczynała sie od $sys$, a jesli masz rootkita sony ŻADEN antywirus/antyspyware go nie znajdzie (chyba że wcześniej usunie to badzieiwe firmowane przez sony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 17:29, KHRoN napisał:

"stereotypowy haker" to lama co siedzi na infie i "hakuje"
kompa (= udało jej się zainstalować winampa i z HOWTO przed oczyma trojana na sąsiednim kompie ;] )
... fakt faktem że do
hakera z prawdziwego zdażenia mu jak stąd do księżyca O_o


I niestey właśnie przez takie stereotypy 98% społeczeństwa nie odróznia hakera od crackera, i na sam dźwięk słowa "chakier" wyłączają komputer w trosce o swoje poufne dane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 18:11, Niput napisał:

A blizard wprowadzajac te zabezpieczenia do najnowszej latki zrobi z nich czesc wowa
i tez nie bedziesz sie mail o co pluc i tyle


to też głupie rozwiązanie ;]

powinni to "po cichu" naprawić i święto, a nie na każdym portalu głosić jak nazwać plik wykonywalny żeby TO zrobić... jeszcze mogli by dać instalkę "ukrywacza" (do testów oczywiście :) )

a nie... O_o no cóż... jakielkolwiek rozwiązanie nie przjdzie, to mam nadzieję że będzie "eleganckie" wobec graczy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować