Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ekranizacje gier video – część druga

31 postów w tym temacie

Weltmarktführer in der Verfilmung von Videospielen" - możźe zechcielibyście przetłumaczyć? Uczę się tego przeklętego języka dopiero od 7 lat* i jeszcze nie rozumiem w nim prawie nic :P

Podstawówka + gimnazjum od podstaw i strasznie powoli, tak, że miałem dużo czasu na zapomnięcie wszystkiego z podstawówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wciąż czekam na SplinterCella, Prince of Persia no i Half-Life.. choć ten ostatni lepiej, żeby nigdy nie powstał, ponieważ jeżeli nie wyjdzie on któremuś z reżyserów, stracę wiarę w kinematografię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.10.2006 o 19:06, lampak napisał:

Podstawówka + gimnazjum od podstaw i strasznie powoli, tak, że miałem dużo czasu na zapomnięcie
wszystkiego z podstawówki.


spoko jak raz się nauczysz to już nie zapomnisz papież musi znać 50 języków tego ja nie pojmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 19:06, lampak napisał:

Weltmarktführer in der Verfilmung von Videospielen" - możźe zechcielibyście przetłumaczyć?


W wolnym tłumaczeniu znaczy to mniej więcej tyle co "Światowy lider w ekranizacjach gier komputerowych" czy jakoś tak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Silent Hill jest najlepszą grą w jaką grałem. Film natomiast jest tylko dobry, aczkolwiek jest to najlepsza ekranizacja gry komputerowj jaką widziałem. Z serii gier najbardziej bym polecał część drugą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do autora bo już przy poprzednim artykule trochę się plułem o ekranizację przygód Maxa Payne''a. Czy informacja o przygotowaniach do ekranizacji tej gry są jakkolwiek potwierdzone czy jest to po prostu "dodatek od autora"?

BTW: Rozumiem że z tym Pac-Manem to taki żart był?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 19:34, M0hh4M3D napisał:

Mam pytanie do autora bo już przy poprzednim artykule trochę się plułem o ekranizację przygód
Maxa Payne''a. Czy informacja o przygotowaniach do ekranizacji tej gry są jakkolwiek potwierdzone
czy jest to po prostu "dodatek od autora"?

BTW: Rozumiem że z tym Pac-Manem to taki żart był?:)

http://www.imdb.com/title/tt0467197/
http://www.imdb.com/title/tt0473377/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie właśnie odwiedziłem Filmweba i wiecie co..............

Pac Man (2007)

produkcja: USA gatunek: Animacja, Fantasy

scenariusz Hal Haberman, Gil Kenan

I teraz pytanie:

W jaki sposób nie odbiegając od Pac-Manowego świata panowie Haberman i Kenan chcą przykuć widza to ekranu przecież to jest CHORE. Idiotyczniejszymi egranizacjami byłyby chyba tylko windowsowski Saper , Tetris i Strip Poker. Pieniądze są ważne owszem ale bez przesady w jaki niby sposób niby oni chcą na tym zarobić?? Musieliby chyba nie wypuszczać do sieci trailera i liczyć na to że na premiery przyjdzie troche osób bo pózniej to już wątpie żeby sale kinowe przepełniały się ludźmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.10.2006 o 19:41, Lucas the Great napisał:


Dla zainteresowanych tematem tu mamy to samo w polskiej wersji językowej (informacji jest tyle co nic ale są po polsku :) )

http://www.filmweb.pl/Max+Payne++2007++o+filmie,Film,id=234006

http://www.filmweb.pl/Film?id=249275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 19:44, M0hh4M3D napisał:

W jaki sposób nie odbiegając od Pac-Manowego świata panowie Haberman i Kenan chcą przykuć widza
to ekranu przecież to jest CHORE. Idiotyczniejszymi egranizacjami byłyby chyba tylko windowsowski
Saper , Tetris i Strip Poker. Pieniądze są ważne owszem ale bez przesady w jaki niby sposób
niby oni chcą na tym zarobić?? Musieliby chyba nie wypuszczać do sieci trailera i liczyć na
to że na premiery przyjdzie troche osób bo pózniej to już wątpie żeby sale kinowe przepełniały
się ludźmi


Powiadasz, że ekranizacje np Sapera bylyb chore? Wcale nie. "Saper" - wciągający dreszczowiec o pewnym saperze, który znalazł się w obozie wroga Microsoft i musi jak najszybciej uciec omijając coraz to nowsze "bomby-errory" "Tetris" z kolei zapowiada się na dramat obyczajowy, w ktorym glownym bohaterem będzie konstruktor budowlany, któremu w życiu nigdy nic nie wychodzi. "Pac-man" będzie pewnie teledyskiem do "Weź pigułkę" Dj Hazela xD A co do "Strip Poker" to on sam o ekranizację się prosi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje by Uwe Boll zekranizował Tetrisa...

Filmy jego to dno,ale z ciekawości chętnie bym zobaczył Postala w jego wykonaniu...ta gra w ogóle nie miała fabuły przecież.

BloodRayne ogłądałem akurat... nie wiem jak mógł wpaść,aby przenieść grę o parę setek lat wcześniej...pewnie za mało forsy na umundurowanie Wermachtu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 19:11, Maxtreme napisał:

spoko jak raz się nauczysz to już nie zapomnisz papież musi znać 50 języków tego ja nie pojmuje


A mi sie wydawalo, ze Papierz ma poprostu wszystko napisane fonetycznie co ma wyglosic a tak to tylko zna jakies podstawy (calkiem mozliwe, ze to co o tym czytalem bylo bujda.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film jest przeze mnie odbierany jako osobne dzielo. Nie bede za kazdym razem czytal ksiazki, czy gral w gre na podstawie ktorych dany obraz powstal - on sam ma przekazywac wszystkie informacje niezbedne do zrozumienia fabuly. Jesli rezyser nie jest w stanie w taki sposob filmu nakrecic - to nigdy nie powinien sie zabierac za dana ekranizacje. Dlatego nie obchodzi mnie, czy utwor ma jakies ukryte smaczki, widoczne dopiero po poznaniu pierwowzoru - bo nawet tam nie zajrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować