Zaloguj się, aby obserwować  
Tomaszek92

Karty Dźwiękowe

245 postów w tym temacie

Witam wszystkich!

Mam kilka pytań dotyczących karty dźwiękowej Creative Sound Blaster Audigy SE:
1. Czy obsługuje ona głośniki 7.1?
2. Czy ma dekoder Dobly Digital 5.1 lub inne dekodery?
3. Czy będzie dobrze współpracować z głośnikami: Creative SoundWorks SBS-580 5.1 lub Creative 5.1 Inspire P5800 lub Labtec Arena 685 (które z tych kupuje sobie).

Za odpowiedzi na moje pytania dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba cofnę Szanownych Forumowiczów o kilka lat. Mam SB 64 AWE jeszcze na ISA. Są tam dwa wyjścia: zielone Line-Out i czarne. Pod które powinienem podpiąć kartę do amlitunera?

I jeszcze jedno, mam w komputerze tuner TV. Dzwięk dziwnie brzmi przy oglądaniu telewizji, jest jak gdyby przesterowany, gdy lektor wymawia "s", "sz" itp, słychać aż nieprzyjemny świst. Może jakaś sugestia lub rada...?

Pozdrawiam

Anjinsan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 13:06, Anjinsan napisał:

Chyba cofnę Szanownych Forumowiczów o kilka lat. Mam SB 64 AWE jeszcze na ISA. Są tam dwa wyjścia:
zielone Line-Out i czarne. Pod które powinienem podpiąć kartę do amlitunera?

Line out. To jest wyjście sygnału dźwiękowego, a zadaniem ampli jest wzmocnienie go. To chyba logiczne.

Dnia 20.10.2006 o 13:06, Anjinsan napisał:

I jeszcze jedno, mam w komputerze tuner TV. Dzwięk dziwnie brzmi przy oglądaniu telewizji,
jest jak gdyby przesterowany, gdy lektor wymawia "s", "sz" itp, słychać aż nieprzyjemny świst.
Może jakaś sugestia lub rada...?

To po prostu kiepskie pasmo przenoszenia. Przy spółgłoskach pojawiają się wysokie szumy z samego założenia. Sprawę rozwiąże nowa karta, minimum SB live.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 13:37, hans olo napisał:

Line out. To jest wyjście sygnału dźwiękowego, a zadaniem ampli jest wzmocnienie go. To chyba
logiczne.

Dnia 20.10.2006 o 13:37, hans olo napisał:

To po prostu kiepskie pasmo przenoszenia. Przy spółgłoskach pojawiają się wysokie szumy z samego
założenia. Sprawę rozwiąże nowa karta, minimum SB live.


Dzięki serdeczne za wyjaśnienia. Odnośnie drugiego tematu, to niepokoi mnie, że objawy te wystepują tylko przy oglądaniu telewizji, przy innych okazjach (muzyka, gry) karta mimo swojego wieku sprawuje się nad wyraz dobrze.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 14:26, Anjinsan napisał:

Dzięki serdeczne za wyjaśnienia. Odnośnie drugiego tematu, to niepokoi mnie, że objawy te wystepują
tylko przy oglądaniu telewizji, przy innych okazjach (muzyka, gry) karta mimo swojego wieku
sprawuje się nad wyraz dobrze.

Pozdrawiam

A jaki tuner i z jakiej anteny odbierasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 14:55, hans olo napisał:

A jaki tuner i z jakiej anteny odbierasz?


Jest to tuner Avacs Smart TV, z Connexant BT878, podłączony do telewizji kablowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 15:04, Anjinsan napisał:

> A jaki tuner i z jakiej anteny odbierasz?

Jest to tuner Avacs Smart TV, z Connexant BT878, podłączony do telewizji kablowej

A to nie wiem. Nie mialem z nimi do czynienia. Ale w takim razie sprobowałbym użyć tego tunera na innym kompie z lepsza kartą dźwiękową żeby mieć pewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 15:21, hans olo napisał:

w takim razie sprobowałbym użyć tego tunera
na innym kompie z lepsza kartą dźwiękową żeby mieć pewność.


Chyba tak właśnie zrobię. A i karta dźwiękowa pójdzie chyba już na zasłużoną emeryturę. Dzięki za pomoc i za cierpliwość :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy do karty SB Live! 1024 Player da się podłączyć głośniki SBS 580?
http://www.creative.com/products/product.asp?category=4&subcategory=25&product=14095
Z tego, co znalazłem, to głośniki mają trzy wejścia stereo (analogowe, jak sądzę :P) - przód, tył i subwoofer + głośnik centralny. Natomiast karta ma dwa wyjścia analogowe stereo (przód, tył), jedno cyfrowe oraz dwa wejścia (to w sumie nieistotne, mic in i line in). Nigdzie nie znalazłem informacji, czy głośniki mają wejście cyfrowe (gdyby miały, to nie byłoby problemu) - jeśli nie mają, to jak można je podłączyć do tej karty, by wszystkie działały (nie tylko przód i tył)? A jeśli jest to niemożliwe, to jaką kartę polecacie (max do 100 zł, jakościowo porównywalną z Live!)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe uzupełnienie do posta powyżej - ten SB Live! to model CT 4830.
Wygląda na to, że nie ma on obsługi 5.1 (w sterownikach można ustawić 2.0, 4.0, słuchawki i Live!Surround, cokolwiek miałoby to znaczyć ;)), a głośniki SBS 580 prawdopodobnie nie mają wejścia cyfrowego (sądząc po fotkach na benchmark.pl). Czy w takim razie opłacałoby mi się zamienić tego SB Live! na AVACS SoundMan6 MAX (49-57 PLN :)):
http://www.avacs.com.pl/index.php?id_prod=2131
Ma ktoś jakieś doświadczenia z tą kartą? Czy nie ma problemów z grami, muzyką itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na kupnie słuchawek 5.1... mam zintegrowaną karte dzwiekowa z płytą główną i nei wiem czy mi to pociągnie dobrze... Znacie jakieś dobre karty w dobrej cenie ?xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam właśnie pytanie i czy ktoś mógłby mi pomóc.
Posiadam kartę dźwiękową Creative Sound Blaster X-Fi ExtremeMusic i gdy próbuję zainstalować nowsze sterowniki pojawia mi się ten błąd:

20070724110154

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 12:12, Marcelpol napisał:

czym różni się karta Sound Blaster X-Fi XtremeMusic od Xtreme Audio?? W sklepach jest tylko
ta druga, a wolał bym kupić tą pierwszą.


Jeżeli na kompie grasz, a nie tworzysz muzykę, to niczym. Możesz brać tańszy model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 11:07, ziptofaf napisał:

> czym różni się karta Sound Blaster X-Fi XtremeMusic od Xtreme Audio?? W sklepach jest
tylko
> ta druga, a wolał bym kupić tą pierwszą.

Jeżeli na kompie grasz, a nie tworzysz muzykę, to niczym. Możesz brać tańszy model.


czyli mam rozumieć ,że parametry mają te same? przy sluchaniu muzyki nie ma roznicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 00:44, Marcelpol napisał:

czyli mam rozumieć ,że parametry mają te same? przy sluchaniu muzyki nie ma roznicy?

Właśnie tak. W jakości odtwarzanej muzyki nie ma żadnej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 19:54, Kolumb22 napisał:

MAm taki problem:
Dzisja włanczam kompa,ok odpalam gra tam taki dziwny "zepsuty" dźwięk co robic?szczegóły na
gg( w podpisie)

hmm przeinstaluj sterowniki do dźwięku może, sprawdź kable.
mozesz też pogrzebać w kompie, wyjąć kartę dźwiękową jeśli nie jest zintegrowana i włożyć ją z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować