Zaloguj się, aby obserwować  
Virganius

Smoki - temat ogólny

97 postów w tym temacie

Najważniejsze stworzenia światów fantasy - smoki. Jedni twierdzą, że są piękne, inni, że paskuden. Ale ja je kocham. Postanowiłem założyć ten temat, aby każdy mógł się wypowiedzieć. Zamieszczajcie tutaj szkice, arty, tapety, teksty i wszystko co związane ze smokami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smoki To niezwykłe istoty. Wystepuja w durzej ilości książek i gier fajntastycznych. Te istoty jeszcze nie wymyślono prawdopodobnie do końca.. pomyśl, twoja ukochana istota i ma tak malo umiejetnosci ??
tlumaczenie w slowniku PWN
*
smok
1. «w bajkach, w wierzeniach ludowych: skrzydlaty potwór, często wielogłowy»
2. «sito na wlocie przewodu ssawnego pompy, chroniące ją przed zasysaniem większych zanieczyszczeń»
• smoczy • smoczyca
*
smok latający «jaszczurka mogąca szybować w powietrzu dzięki powierzchniom lotnym utworzonym ze skóry rozpiętej po bokach ciała, żyjąca m.in. na Półwyspie Malajskim»

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smoki europejskie, dominujące w mitologiach kontynentu oraz w konwencji fantasy, mają wygląd mocno wyrośniętej jaszczurki (czy też jak kto woli czworonożnego dinozaura), z dodanymi skrzydłami. Jako symbol pojawiają się już w Imperium Rzymskim. Potrafią zionąć ogniem, nierzadko mają wiele głów i są na ogół symoblem zła, a także Szatana.
W mitologiach smok jest przedstawiany jako zwierzę, rodzaj olbrzymiego, latającego gada. Smoki obdarzone były przewrotną inteligencją i według wielu mitów potrafiły posługiwać się mową oraz posiadały rozmaite skarby.Smoki występujące w utworach fantasy oraz grach RPG posiadają często zdolność do ziania różnorakimi gazami (np. chlorem), zimnem, kwasem lub nawet błyskawicami. Występują w wielu kolorach. Najpowszechniejsze to smoki czerwone, czarne, białe, zielone, złote, srebrne i niebieskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smoki to fajne zwierzaczki domowe, lepsze niż koty i psy, ale problemy z wyżywieniem są ;) Tak serio to lubie smoki, są takie fajne filmy ze smokami tylko tytułów nie pamiętam :( Tylko w jednym filmie był taki motyw: smoki opanowywują świat, a siedzibę jedynego samca mają w Londynie. Było tak, że był jeden samiec, a reszta samice. Mógłby ktoś podać tytuł???

A oto pare zdjęć, to pierwsze nie na serio:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie smoki to wspaniałe istoty.Bez nich nie byłoby gier RPG :)A w załączniku, kilka moich ulubionych tapet ze smokami.

P.S. Czy ma ktoś jakieś fajne avatry ze smokami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smoki heh, te stworzenia intrygują. Pamietam kiedyś na Discavery było coś o smokach, czy mogły istnieć, dlaczego wywołują w ludziach takie silne emocje. Kiedyś też oglądałem film "Władcy Ognia" też fajne spojżenie na smoki :) Polecam :) No i kilka smoków na koniec, a co ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 19:58, Bambadil napisał:

kilka smoczków z Warhammera:):):)



Wyglądają jakoś... hm... "nienormalnie"(?) :D Ja tam wolę standardowe smoczki np. z D&D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 20:00, Dark Demon napisał:

Wyglądają jakoś... hm... "nienormalnie"(?) :D Ja tam wolę standardowe smoczki np. z D&D.


czemu "nienormalnie"??...no dobra drugi (ten czerwony) jest zmutowany:P:P...ale reszta jest moim zdaniem wporządku:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smoki jak smoki. Z różnych światów różne smoki. Według mnie to najlepsze ze stworzeń fantasy. Na szyi noszę nawet medalion ze smokiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 20:04, Kamil.i.Maciek napisał:

Fajny temat :) Baardzo lubimy smoki nasz nick w siecie to też SUPER_SMOKI :D w dodatku mamy
nazwisko Smocze ;))

Pozdro dla was. byliście w CD-A.elo !! nara!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 20:07, DamianBO napisał:

> Fajny temat :) Baardzo lubimy smoki nasz nick w siecie to też SUPER_SMOKI :D w dodatku
mamy
> nazwisko Smocze ;))
Pozdro dla was. byliście w CD-A.elo !! nara!!

WOW:) Szybko to zauważyłeś ;D Ale serio : Wole smoki fantasty,niż,np:z Warhammera.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować