• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

i5 to całkiem fajny i wydajny procesor, szkoda tylko że ceny mobo na s1156 są jednak sporo większe niż na am3 (choć i tak tańsze niż s1366, gdzie płytka za ok. 550zł od ASrocka jest najbardziej ekonomiczną opcją :D). Ale zarówno i5 i7 mają swoją jedną podstawową wadę: nie ma na nich żadnego takiego bardziej "budżetowego" procka (choć w i7 jest to zrozumiałe: ta platforma nigdy nie miała być tania), który skłonił by większą ilość ludzi do inwestowania w tą platformę, takiego odpowiednika Athlonów i Phenomów x2/x3. Póki Intel nie wypuści czegoś takiego (co jednak powinno za jakiś czas nastąpić, z tego co słyszałem), większa (bo tańsza) część rynku będzie jednak należeć do AMD.

Dnia 15.10.2009 o 22:34, Luk4s napisał:

LGA775 juz dlugo nie pociągnie ;-)


No niestety nie da się ukryć. Dlatego też ja, w niedalekiej przyszłości zamierzam się przesiąść się na coś innego (zapewne właśnie na am3 + athlona 620) i sprzedać moje graty na lga775 (tj. proc, pamięci ddr2 i płyta), póki jest na to jeszcze jakiś popyt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Chciałem zmodernizować starego kompa bratu. Ma on w środku płytę główną ASUS P4 P800 SE i podstawę pod proc socket 478. Obecnie ma proca Intel Celeron D 320. Ale ten proc już dosyć długo nie wystarczał do gier. Jaki proc polecacie pod tą podstawkę. Najlepiej jak by był dwurdzeniowy.... Proszę o odp :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.10.2009 o 16:45, blacklio2 napisał:

Zbierać na nowego, mam podobny problem tylko ze Asus P4C800 Deluxe+ P4 2.4Ghz + 2x512MB
Ram + X1950 Pro, szkoda kasy na jakikolwiek upgrade


Hahha. Też mu tak mówiłem ale on jest uparty jak osioł i chce teraz lepszego kompa. Upierdliwe dziecko..... Sześć lat i jakie wymagania stawia hhahxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Takie nietypowe pytanko.
Czy z prockami dwurdzeniowymi intela [np e8400, e8600 itp] da się zrobić podobny trik jak na procach amd z łączeniem rdzeni ?
Bodajże do procesorów amd wypuszczało jakiś soft który pozwalał "oszukiwać" gry/aplikacje wykorzystujące tylko 1 core tak aby widziały zsumowane 2 rdzenie jako 1.

Szukam jakiś tematów na sieci o tym ale za chiny nie mogę nic znaleźć, a ciekaw jestem czy się da i jeśli tak to czy na intelach też ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jaka jest temp. C2D E8400 w spoczynku i w stresie? Na 3GHz (nominalna) ma do 42 stopni w spoczynku i do 58 w stresie, a po podkreceniu do 3,4GHz na BOXowym chlodzeniu i pascie noctua nt-h1 mam do 47 w spoczynku i do 58 w stresie... Troche za wysoka wydaje mi sie temp. przy obciazeniu, co dziwne jest taka sama na 3GHz, jak i 3,4GHz. Mam nadzieje, ze bedzie nizsza jak kupie Karakorum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2009 o 20:46, kuba9876543210 napisał:

Jaka jest temp. C2D E8400 w spoczynku i w stresie? Na 3GHz (nominalna) ma do 42 stopni
w spoczynku i do 58 w stresie, a po podkreceniu do 3,4GHz na BOXowym chlodzeniu i pascie
noctua nt-h1 mam do 47 w spoczynku i do 58 w stresie... Troche za wysoka wydaje mi sie
temp. przy obciazeniu, co dziwne jest taka sama na 3GHz, jak i 3,4GHz. Mam nadzieje,
ze bedzie nizsza jak kupie Karakorum.


Jest dobrze ale wiecej nie podkrecaj.
Boxowe chlodzenie jest do bani. Kup cos porzadnego, to temperaturki spadna o pare stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.10.2009 o 19:33, kuba9876543210 napisał:

EDIT: TEmp. ktore podalem to temp. rdzenia pierwszego. Temp. CPU wynosi max. 50. przy
3,4GHz w stresie i max 44 w spoczynku.


Na rdzeniach zawsze jest wiecej niz w sumie i zawsze ruznia sie temperaturami. wszystko zalezy od watkowosci aplikacji obciazajacej procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.11.2009 o 15:19, blacklio2 napisał:

O takie rzeczy pyta się przed kupnem kompa, a nie po

Ja się wtedy pytałem i wiem jaki jest a ja chcem zapytać was o opinie jakie o nim macie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam mam pytanie i potrzebuje szybkiej odpowiedzi gdyż chce iśc kupić ten procek

Mianowicie czy ten procesor będzie działał dobrze z tą płytą główną

General information
Type CPU / Microprocessor
Family AMD Athlon 64 X2
Model number ? 4200+
CPU part number ADA4200DAA5CD
Box part number ADA4200CDBOX
Stepping codes ACBWE LCB9E LCBQE
Frequency (MHz) ? 4200+ (rated)
2200 (real)
Package 939-pin lidded organic microPGA
1.57" x 1.57" (4 cm x 4 cm)
Socket Socket 939

Architecture / Microarchitecture
Processor core Toledo
Core stepping E6
Manufacturing process 0.09 micron
150 million transistors
Data width 64 bit
Number of cores 2
Floating Point Unit Integrated
Level 1 cache size ? 2 x 64 KB 2-way associative instruction cache
2 x 64 KB 2-way associative data cache
Level 2 cache size ? 2 x 512 KB exclusive 16-way associative cache
Physical memory 1 TB
Virtual memory (TB) 256
Features

* MMX technology
* 3DNow!
* SSE
* SSE2
* SSE3
* AMD64 technology ?
* Enhanced Virus Protection ?

Low power features

* Halt state
* Stop Grant state ?

On-chip peripherals

* Dual-channel DDR SDRAM memory controller
* HyperTransport link


Electrical/Thermal parameters
V core (V) ? 1.3 / 1.35
Maximum operating temperature (°C) ? 49 - 71
Thermal Design Power (W) ? 89


a tu płyta główna


Pole Wartość
Właściwości płyty głównej
ID płyty głównej 08/11/2005-NF-CK804-6A61FG0EC-00
Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-K8N Ultra-9

Właściwości magistrali FSB
Typ magistrali AMD Hammer
Rzeczywista częstotliwość taktowania 200 MHz
Efektywna częstotliwość taktowania 200 MHz
Częstotliwość taktowania HyperTransport 1000 MHz

Właściwości magistrali pamięci
Typ magistrali Dual DDR SDRAM
Szerokość magistrali 128-bitowy(a)
Rzeczywista częstotliwość taktowania 201 MHz (DDR)
Efektywna częstotliwość taktowania 402 MHz
Przepustowość 6432 MB/sek

Informacje fizyczne płyty głównej
Liczba gniazd procesora 1 Socket 939
Liczba gniazd rozszerzeń 3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16
Liczba gniazd pamięci 4 DDR DIMM
Urządzenia zintegrowane z płytą główną Audio, Dual Gigabit LAN, IEEE-1394
Współczynnik postaci ATX
Rozmiar płyty głównej 240 mm x 300 mm
Mikroukład płyty głównej nForce4-Ultra
Dodatkowe własności DualBIOS, SATA, RAID

Producent płyty głównej
Nazwa firmy Gigabyte Technology Co., Ltd.
Informacje o produkcie http://tw.giga-byte.com/MotherBoard/Products/Products_NewProduct_List.htm
Uaktualnienie BIOS''u http://tw.giga-byte.com/Motherboard/Support/BIOS/BIOS_List.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2009 o 20:46, kuba9876543210 napisał:

Jaka jest temp. C2D E8400 w spoczynku i w stresie? Na 3GHz (nominalna) ma do 42 stopni
w spoczynku i do 58 w stresie, a po podkreceniu do 3,4GHz na BOXowym chlodzeniu i pascie
noctua nt-h1 mam do 47 w spoczynku i do 58 w stresie... Troche za wysoka wydaje mi sie
temp. przy obciazeniu, co dziwne jest taka sama na 3GHz, jak i 3,4GHz. Mam nadzieje,
ze bedzie nizsza jak kupie Karakorum.

Ja mam Karakorum 120mm(bo jest jeszcze mini 80mm) i paste Arctic Cooling 5 pro(Bodajże 5 czy 8zł za tubke) , i na swoim E8500 przy napięciu 1,36V i 4GHZ mam tempy 38-42''C w spoczynku i maks jaki widziałem to 48 w stresie.(Jakies 3h w Cryssisa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.11.2009 o 15:12, blacklio2 napisał:

Jeśli masz wersję biosu F4 na tej płycie, to nie powinno być problemów z uruchomieniem
tego procka


da rade to sprawdzić w evereście ??


Pole Wartość
Właściwości BIOS''u
Typ BIOS''u Award Modular
Typ BIOS''u Award Award Modular BIOS v6.00PG
Informacja z BIOS''u Award GA-K8N Ultra-9 F6
Data BIOS''u systemowego 08/11/05
Data BIOS''u wideo 05/23/08



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować