PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2008 o 10:11, Crew 900 napisał:

No i kurde nadal charczy :/ No cholera myślałem że jak kupię kartę dźwiękową to nie
będę miał tego problemu , a tu taki sam dźwięk jak w zintegrowanym dźwięku :/
Najgorzej to w grze z serii Hard Truck :/

Prawdopodobnie to wina głośników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 20:02, blacklio2 napisał:

Widzę że masz kartę na AGP, ściągnij Xtreme-G Catalyst 8.7 XP 32bit AGP
z stąd
http://www.tweakforce.com/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=19


Nic nie pomaga, wyskakuje ten sam error, tylko że w polskim dialekcie... Szkoda gadać, może jakiś inny sterownik trzea najpierw zainstalować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 14:50, blacklio2 napisał:

To nie wiem sam mam X1950 AGP i instaluję te stery zero problemów


Udało mi się zainstalować ten sterowqnik, problem tkwił w tym, że trzeba było odinstalować stary catalyst i wszystko się zainstalowałe, lecz to nadal nie rozwiązuje problemu, ciągle "nie wysyłaj"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Przedwczoraj przeskanowałem system i usunąłem ok.3 wirusy . Niestety coś pozostało , przez co mój internet chodzi około 60-70% wolniej (np. forum gram.pl ładował się 1.5 minuty ) . Czym przeskanować system (np. z raportem) .
Z góry dziękuję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 17:20, Prateorian napisał:

Witam.
Przedwczoraj przeskanowałem system i usunąłem ok.3 wirusy . Niestety coś pozostało ,
przez co mój internet chodzi około 60-70% wolniej (np. forum gram.pl ładował się 1.5
minuty ) . Czym przeskanować system (np. z raportem) .

Z góry dziękuję
.


A jakiego masz antywirusa ? Jak jakiegoś darmowego to mógł nie wykryć, najlepszy będzie kaspersky, chba że ten wius zostawił jakiś syf w rejestrze, bo też tak może być to weź od jakiegoś kumpla płytkę z nortonemi przeskanuj system Windoctorem, on naprawi lub usunie możliwe błędy... o ile się nie mylę jest gdzieś darmowa wersja windoctora, ale nie jestem pewnien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 21:35, Prateorian napisał:

> > <ciach>
Mam avast!''a ...

kiepski wybór, z darmowych polecam avg free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Nie umiem znaleźć odpowiedniego tematu więc spróbuje tutaj. czy ktoś może mi powiedzieć jak wysłać zdjęcia z komórki przez maila na o2.pl i czy się da? A jeśli się nie da to przez jakie maile się da (tzn. np przez interie itp.)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 22:02, Tieru napisał:

Witam . Nie umiem znaleźć odpowiedniego tematu więc spróbuje tutaj. czy ktoś może mi
powiedzieć jak wysłać zdjęcia z komórki przez maila na o2.pl i czy się da? A jeśli się
nie da to przez jakie maile się da (tzn. np przez interie itp.)?


Portal na jakim założysz maila raczej nie ma tu znaczenia.
Po prostu piszesz maila na komórce i dodajesz załącznik ze zdjęciem.
Tu mogą się pojawić ograniczenia w zależności od telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj posiadam Orange Freedom bo w końcu mi podłączyli. Lecz jest problem bo niby wszystko chodziło wczoraj lecz co zaledwie 10 minut wyskakiwał błąd GENERIC HOST PROCESOR FOR WIN32 i wyłączał neta. Przeczytałem na internecie że to mogą być blastery / robale sieciowe. Ściągnąłem odpowiednie dwie łatki z microsoft i za działało. Przez następne 4h jak użytkowałem wszystko działało jak należy.

Dziś od rana do 13 było okej ale poszedłem zaledwie z psem i wracam komputer wyłączony !! oja ale mnie przerażiło, że pewnie się spalił lub coś :(. Włączyłem i chciałem sprawdzić gdzie tkwi problem czy sam się wyłączył czy wyłączył się tak jakbym go sam wyłączył. Wiem, że sprawdza się to w pliku o nazwie ShedLog ale go odziwo nie mam w C:\Windows\ !!! tydzień temu był bo pamiętam. Co jest grane?

Tak samo dziwnie się zachowuje przeglądarka jak zresetuje za jakimś razem komputer to jakby wszystkie hasła były wykasowane i na każde fora muszę się ponownie logować. Coś jakby tkwił wirus.

Przeleciałem SPYBOTem i wykrył jakieś śmieci ale nie sądzę aby to było to. Teraz sprawdzam innymi programami typu Adware itp.

Na dodatek też włączyłem program Windows Worms Door Cleaner i wlaczylem wszystkie ptaszki aby były zielone.

ALe czemu się komputer wyłączył ? Podejrzewam, że to jakiś robal bo wczoraj sygnał ADSL sprawdzałem na drugim komputerze i nagle internet działa i po chwili "do wyłączenia komputera zostało 60sek" WOW ale na razie się tam nie bawiłem. Bo mój jest najważniejszy ;p. Dziwne bo ja używam na swoim komputerze NOD32 zaktualizowany. Może to jednak nie wystarcza?

Teraz moje pytanie brzmi jak sprawdzić czy komputer się wylączył tak jakby ktoś go zdalnie wyłączył poprzez start -- zamknij czy jednak coś poważniejszego typu zasilanie itp.

Mój komputer to:
Athlon 64 3000
2gb ram
gf 7600
Chieftec 420W i jakoś nie podejrzewam, że to wina sprzętu bo on mi się nie przegrzewa a na dodatek upałów nie ma.


Proszę o pomoc jak sprawdzić co spowodowało wyłączenie się komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Często pod takimi łatkami do Win. kryją się spyware''y albo trojany. Jest możliwość, że ktoś przejął kontrolę nad twoim komputerem, osobiście ja również mam NOD32, ale do tego używam jeszcze Zone Alarm i od tego czasu gdy mam dodatkowo tego firewall''a nikt nie wbił mi się na kompa.

A przypadkiem Orange Freedom nie jest bezprzewodowe na WiFI? Może ktoś się podłączył Ci pod internet, ktoś taki co ma w bloku router bezprzewodowy albo kartę sieciową z WiFI. Wszystko możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, to także może być Blaster albo Sasser. Co ciekawe aby zapobiec wyłączaniu się komputera wystarczy w ciągu tych 60 sek. cofnąć zegar systemowy. A potem już tylko robaka odnaleźć i usunąć. O ile się nie mylę Sasser jak i zarówno Blaster tworzy swoje kopie w głównym katalogu systemowym...bodajże może to być lsasss.exe ale także *****-up.exe.

Gdzie w miejsce * mamy liczby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem everestem mój procesor i pokazuje:

CPUID: nazwa procesora Intel (R) Core (TM) 2 Duo CPU E4600 @2.40GHz

Typ procesora : Unknown, 2400 MHz (4x600)


Ale czasami podczas gry w Gothica 3 mam dziwne odczucie, że procesor ma tylko 1 rdzeń, lub zamiast dwóch, pracuje tylko jeden. On ma naprawdę 2 razy po 2,4GHz? łącznie 4,8? A może to jest jakaś słabsza wersja C2D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 21:07, Mangekou napisał:

Sprawdziłem everestem mój procesor i pokazuje:

CPUID: nazwa procesora Intel (R) Core (TM) 2 Duo CPU E4600 @2.40GHz

Typ procesora : Unknown, 2400 MHz (4x600)


Ale czasami podczas gry w Gothica 3 mam dziwne odczucie, że procesor ma tylko 1 rdzeń,
lub zamiast dwóch, pracuje tylko jeden. On ma naprawdę 2 razy po 2,4GHz? łącznie 4,8?

Tak, łącznie ma 4,8 GHz. I co z tego? Jak zdołasz napisać pojedynczy program, który zdoła wykorzystać 100% mocy obu rdzeni, to gratuluję, bo to jeszcze się chyba nikomu nie udało...
Dlaczego?
Jako przykład podam grę o bilardzie. Powiedzmy, że 1 rdzeń obsługuje połowę bil, a drugi drugą połowę. Dochodzi do uderzenia w bilę "kontrolowaną" przez rdzeń I. II rdzeń nie będzie miał nic do roboty (nie on obsługuje tę bilę), więc nie ma żadnego przyspieszenia działania. Albo inaczej, uderzona bila trafia w kolejną, tym razem sterowaną przez rdzeń II. Niestety, 2x przyspieszenia nie będzie, ponieważ najpierw I rdzeń musi obliczyć, że "jego" bila dotrze do drugiej i przekazać o tym informacje II rdzeniowi, który dopiero wtedy zacznie liczyć, co dzieje się z 2. bilą.

Dnia 24.08.2008 o 21:07, Mangekou napisał:

A może to jest jakaś słabsza wersja C2D?

Nie, to normalny Core 2 Duo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 21:28, ziptofaf napisał:

Tak, łącznie ma 4,8 GHz. I co z tego? Jak zdołasz napisać pojedynczy program, który zdoła
wykorzystać 100% mocy obu rdzeni, to gratuluję, bo to jeszcze się chyba nikomu nie udało...

To nie takie trudne jak ci się wydaje, weźmy np raytracking (oświetlenie z grafiki 3d). każdy promień światła jest tam niezależny od innych,a co za tym idzie różne promienie mogą być liczone na różnych rdzeniach. naturalnie nie każdy program da się tak ładnie podzielić na mniejsze, w pełni niezależne fragmenty (przy wspomnianym przez ciebie bilardzie można by co najwyżej zrobić tak że jeden rdzeń obsługuje grę, a drugi całą resztę z systemem włącznie (i tak właśnie obecnie "obsługa 2 rdzeni" w wielu wypadkach wygląda). Przy prawdziwej obsłudze wzrost wydajności mógłby nawet przekroczyć 100% (bo system obciążał by tylko jeden rdzeń, albo oba w dużo mniejszym stopniu niż przy jednym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 21:56, sig. napisał:

To nie takie trudne jak ci się wydaje, weźmy np raytracking (oświetlenie z grafiki 3d).
każdy promień światła jest tam niezależny od innych,a co za tym idzie różne promienie
mogą być liczone na różnych rdzeniach. naturalnie nie każdy program da się tak ładnie
podzielić na mniejsze, w pełni niezależne fragmenty (przy wspomnianym przez ciebie bilardzie
można by co najwyżej zrobić tak że jeden rdzeń obsługuje grę, a drugi całą resztę z systemem
włącznie (i tak właśnie obecnie "obsługa 2 rdzeni" w wielu wypadkach wygląda). Przy prawdziwej
obsłudze wzrost wydajności mógłby nawet przekroczyć 100% (bo system obciążał by tylko
jeden rdzeń, albo oba w dużo mniejszym stopniu niż przy jednym)

Nie raytracking, a raytracing chyba :)
A to, że taki 3ds Max, Maya, czy Blender sobie z tym radzą, to wiem, ale w typowej grze to na razie chyba niemożliwe do zaimplementowania - gdyby podzielić tak, że np. I rdzeń to grafika, II fizyka, III AI wrogów, to przy dwurdzeniowym układzie mamy pokaz slajdów, a przy czterordzeniowcu używamy tylko 75% jego mocy...
Do obliczeń równoległych z prawdziwego zdarzenia jeszcze daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się