PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

/.../

Spróbuj zrobić konfigurację 2x1GB na różnych slotach: A1+A2, A1+B1, B1=B2, A2+B2. Z tego co widzę to zamieniałeś kości i nie próbowałeś obsadzić tego czwartego slotu. Może to on jest uszkodzony, a nie kość pamięci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 23:53, HeadMaaaster napisał:

Prosze o szybka odpowiedz na moje pytanie...(jest na poprzedniej stronie)

Owszem, możesz dowolnym programem do partycjonowania. Osobiście używam system rescue cd (płyta z której odpala się kompa, rzeczowy manager partycji jak najbardziej obecny).

ps Ja bym zrobił więcej niż 2 partycji na tak dużym dysku

pps Jak chcesz to tą już istniejącą da się bez problemu powiększyć, w przeciwieństwie do zmniejszania nie powinno to przynieść negatywnych następstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki problem, trochę, a nawet bardzo, banalny.

Otóż - kiedy wyłącza się Windowsa Vistę to jak jest ten ekranik "Zamykanie" to przy nim kręci się kółeczko - kursor. U mnie przestaje się ono kręcić na ok. 2 sekundy przed wyłączeniem. Wcześniej tak nie było, a nagle po zainstalowaniu nowego BIOSu się takie coś zrobiło.

Czy to nie jest jakiś sygnał, że pliki jakieś są uszkodzone etc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 23:47, mrosi napisał:

Spróbuj zrobić konfigurację 2x1GB na różnych slotach: A1+A2, A1+B1, B1=B2, A2+B2. Z tego
co widzę to zamieniałeś kości i nie próbowałeś obsadzić tego czwartego slotu. Może to
on jest uszkodzony, a nie kość pamięci...


masakryczny błąd, ale cóż - głupota nie boli :)
dzięki za porade, oczywiście masz rację - coś jest nie tak z (chyba) czwartym slotem. no cóż - panowie z serwisu się ucieszą, zostało jeszcze parę dni gwarancji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

mam pewien problem z internetem. Ostatnio (od kilku dni) strony w przeglądarce zaczęły mi się dziwnie długo wczytywać. Pobieranie zostało bez zmian, nie zmniejszył się transfer, ale na strony musze czekać dosyć długo. Widać to zwłaszcza po tym, że w poprzednim stanie wczytywały mi się 10sekund, a teraz potrzeba przynajmniej pół minuty i to w najlepszych wypadkach. Co yest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 15:42, Ancient_Lord napisał:

Siemka.

mam pewien problem z internetem. Ostatnio (od kilku dni) strony w przeglądarce zaczęły
mi się dziwnie długo wczytywać. Pobieranie zostało bez zmian, nie zmniejszył się transfer,
ale na strony musze czekać dosyć długo. Widać to zwłaszcza po tym, że w poprzednim stanie
wczytywały mi się 10sekund, a teraz potrzeba przynajmniej pół minuty i to w najlepszych
wypadkach. Co yest?


10 sekund !!!.
A jakiego masz dostawce ?. Chello ?.
Ja stracilem poczte w chello i nie wiem co jest. Trza bedzie dzwonic bo internet dobrze mi chodzi.
Moze odinstaluj przegladarke i zainstaluj od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 15:50, Misquamaqus napisał:

10 sekund !!!.
A jakiego masz dostawce ?. Chello ?.

Gemini - jakaś tam sieć radiowa podzielona na WiFi w domu.

Dnia 16.05.2009 o 15:50, Misquamaqus napisał:

Ja stracilem poczte w chello i nie wiem co jest. Trza bedzie dzwonic bo internet dobrze
mi chodzi.
Moze odinstaluj przegladarke i zainstaluj od nowa.

No w sumie to nie za bardzo mi się chce, ale spróbuje ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że ostatnio aktualizowałem BIOS i chyba doszła mi taka opcja, że mogę więcej rzeczy poustawiać w BIOSie, związanych oczywiście z pamięciami.

Płyta główna to Asus M2N-E 570 Ultra, BIOS 1701, pamięci - 4 kości po 1 GB (GeIL Dual Ultra 2 GB DDR2 800 MHz & PDP Patriot 2 GB DDR2 800 MHz).

Nie chodzi mi o żadne OC (zresztą nie znam się na tym) tylko o to, żeby wszystko w BIOSie nie było na Auto, tylko żeby dopasować ustawienia do faktycznych możliwości pamięci.

Wrzucam zdjęcia BIOSu i CPU-Z.

Jeśli tak ktoś mógłby mi powiedzieć co w poszczególnych miejscach ustawić to byłbym bardzo wdzięczny :)

20090516230000

20090516230028

20090516230114

20090516230126

20090516230148

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 12:40, heaton_1992_bdg napisał:

Kiedy chce wejść na forum Prison Break, wyskakuje taki oto błąd jak na zdjęciu. Wie ktoś
jaka może być przyczyna ?


To jest błąd połączenia z bazą danych.
To jest wina serwera na której stoi strona, a nie czegoś w Twoim kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę w biosie, w ustawienich pamięci znaleź opcji Command Rate (CR) wqszystko wskozuje na to, że moja płyta główna (Gigabyte K8NS) jej nie ma. To możliwie żebym w ogóle nie miał takiej opcji? Ta płyta posiada chipset nForce 3 250.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 14:35, Pitej napisał:

Nie mogę w biosie, w ustawienich pamięci znaleź opcji Command Rate (CR) wqszystko wskozuje
na to, że moja płyta główna (Gigabyte K8NS) jej nie ma. To możliwie żebym w ogóle nie
miał takiej opcji? Ta płyta posiada chipset nForce 3 250.


Poczytaj w manualu do plyty glownej czy aby nie masz ukrytych zaawansowanych opcji biosu. U mnie wdfi nalezy nacisnac F9 przy starcie systemu, zeby do nich wejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 15:01, barth89 napisał:

Ja może się przypomnę :P Pomoże ktoś kilka postów wyżej? :)


Masz dobrze...bios wykryl fabryczne ustawienia.
Mozesz na sztywno pobawic sie tmingami, ale nie ma gwarancji, ze bedzie wszystko stabilnie dzialac.
Nie wiemy jakie masz timingi w pamieciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 15:04, Misquamaqus napisał:

> Ja może się przypomnę :P Pomoże ktoś kilka postów wyżej? :)

Masz dobrze...bios wykryl fabryczne ustawienia.
Mozesz na sztywno pobawic sie tmingami, ale nie ma gwarancji, ze bedzie wszystko stabilnie
dzialac.
Nie wiemy jakie masz timingi w pamieciach.


A timingi to jest np 4-4-4-12?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo przed chwilą pojawił się niespodziewany problem. Otóż po zainstalowaniu nowych sterowników Nvidia 185.85 do mojego GeForce''a 8600 GTS nie mogę ustawić domyślnej rozdzielczości dla mojego monitora (1440x900), bo w ustawieniach nie ma tej rozdziałki, przez co wszystko wygląda dość paskudnie. Jest jakieś rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 17:23, barth89 napisał:

A timingi to jest np 4-4-4-12?


Tak, to sa te podstawowe. Innych nie ruszaj.
Comand Rate (T) zostaw jak dal bios, choc dla proby mozesz sobie ustawic T1.
Przygotoj sie na clear cmos :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Athlon 64 X2 5200+, 2X 1024mb DDR2, BFG GeForce 9600GT OC 512Ram. Podczas oglądania filmów na youtubie gdy włączam tryb pełnoekranowy po chwili obraz przestaje chodzić a słychać tylko dzwięk, bez trybu pełnoekranowego chodzi dobrze...;/ mam tez takie coś przy odtwarzaniu niektórych i także niestety podczas grania:(
Słysze dźwięk ale obraz co chwila się wiesza:(( Format nic nie dał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się