PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2009 o 22:54, Honestus napisał:

Drodzy gramowicze, potrzebuje pomocy;/ Zlozylem dzis kompa, wszystko niby ok, wszystko
prawidlowo (mam nadzieje) popodlaczane, jednak gdy wciskam POWER, od razu slysze pisk
(ten systemowy, mowiacy o bledzie) a monitor w ogole sie nie wlacza, nie mam nawet mozliwosci
wejsc do BIOSu. Co mam robic? Zaznacze, ze plyta i procesor sa nowe, takze moim zdaniem
nie powinny byc uszkodzone... Nie podlaczylem tylko dvd, moze to ma jakies znaczenie?



Podociskaj wszystko. Ramy, karte graf, zobacz czy wszytsko jest dobrze podlaczone, zamontowane. Powinno pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 22:54, Honestus napisał:

Drodzy gramowicze, potrzebuje pomocy;/ Zlozylem dzis kompa, wszystko niby ok, wszystko
prawidlowo (mam nadzieje) popodlaczane, jednak gdy wciskam POWER, od razu slysze pisk
(ten systemowy, mowiacy o bledzie) a monitor w ogole sie nie wlacza, nie mam nawet mozliwosci
wejsc do BIOSu. Co mam robic? Zaznacze, ze plyta i procesor sa nowe, takze moim zdaniem
nie powinny byc uszkodzone... Nie podlaczylem tylko dvd, moze to ma jakies znaczenie?


Gdybyś mógł dać fotki tego, jak to poskładałeś, byłoby znacznie prościej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślałem gdzie mam zadać to pytanie i chyba ten temat będzie najbardziej odpowiedni.
Do rzeczy: Da się ustawić opcję, żeby komputer wyłączył się sam po pewnym czasie? Mam na myśli np: sytuację gdy kładziemy się spać, tutaj pięknie ściąga nam się coś, ale nie będzie to trwało całej nocy tylko jeszcze powiedzmy 2 godzinki - no i ustawiamy żeby za te 2h 15 min system się wyłączył. Grzebałem trochę w panelu sterowania ale nic podobnego nie znalazłem.

EDIT: Bach wdarł się błąd składniowy (pewnie nie jedyny ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sreena. Ale i tak późno zobaczyłem, bo nawalił system powiadomienia o odpowiedzi. Ten dymek pojawił się przy nazwie tematu, który zobaczyłem dopiero teraz. Wziąłem sobie przywracanie systemu i sądzę, że wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się da. Jeśli korzystasz z jakiegoś menedżera pobierań - w większości z nich jest opcja "wyłącz komputer po zakończeniu pobierania". A jak nie - ja korzystam z DrTweaka - ustawiam godzinę zamknięcia kompa i już (oczywiście z marginesem bezpieczeństwa)
Btw - ten Dr Tweak to fajny program - można nieźle system skonfigurować bez włażenia w dwadzieścia różnych zakładek, co osobom mniej znającym się na kompach bardzo przypasuje.
http://www.pobieralnia.pl/plik-667-doctortweak-xp-1.75.html

edit: Co do tematu - ten byłby lepszy jednak :P
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=21598&u=423

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kiedy byłem w internecie, mój komputer zawiesił się...było widać jedynie czarny ekran. Po restarcie problem nie ustąpił. Nadal było widać jedynie czarny ekran. Dzisiaj komputer chodzi normalnie z tym że co 15 minut ekran wyłącza się jak wczoraj, a pomaga tylko restart. Kiedy monitor się wyłącza wyświetla się informacja o włączeniu energooszczędnego trybu i tak jak wspomniałem widać czarny ekran. NA innych monitorach dzieje się to samo. Ktoś orientuje się co może być tego przyczyną i jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 23:32, Pitej napisał:

Tak sobie myślałem gdzie mam zadać to pytanie i chyba ten temat będzie najbardziej odpowiedni.
Do rzeczy: Da się ustawić opcję, żeby komputer wyłączył się sam po pewnym czasie? Mam
na myśli np: sytuację gdy kładziemy się spać, tutaj pięknie ściąga nam się coś, ale nie
będzie to trwało całej nocy tylko jeszcze powiedzmy 2 godzinki - no i ustawiamy żeby
za te 2h 15 min system się wyłączył. Grzebałem trochę w panelu sterowania ale nic podobnego
nie znalazłem.

EDIT: Bach wdarł się błąd składniowy (pewnie nie jedyny ;p)

Do tego służy program CWK (czasowy wyłącznik komputera) jest darmowy i mało waży.. Można pobrać go z http://www.instalki.pl/programy/download/sterowanie_komputerem/CWK.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 11:37, Master_J napisał:

Wczoraj kiedy byłem w internecie, mój komputer zawiesił się...było widać jedynie czarny
ekran. Po restarcie problem nie ustąpił. Nadal było widać jedynie czarny ekran. Dzisiaj
komputer chodzi normalnie z tym że co 15 minut ekran wyłącza się jak wczoraj, a pomaga
tylko restart. Kiedy monitor się wyłącza wyświetla się informacja o włączeniu energooszczędnego
trybu i tak jak wspomniałem widać czarny ekran. NA innych monitorach dzieje się to samo.
Ktoś orientuje się co może być tego przyczyną i jak temu zaradzić?


Jaki system i jaka karta ?.
Jak xp i nvidia, to wejdz we wlasciwosci ekranu i odszukaj opcji zasilania. Moze cos sie przelaczylo w tryb oszczedny. Nie pamietam dokladnie jak sie to nazywalo (chyba schemat zasilania lub cos w ten desen).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vista i GF GTS 250. W opcjach zasilania jest włączony tryb zrównoważony i wyłączanie monitora na nigdy. Dodam jeszcze, że zauważyłem, że monitor wyłącza się kiedy komputer zaczyna głośniej pracować (prawdopodobnie kiedy chłodzenie zaczyna głośniej pracować). Teraz jakoś się to uspokoiło ale wcześniej było jak opisałem. Może to zasilacz już nie wyrabia? Mam bodajże 500W przy konfiguracji Q6600, 4GB ramu i wyżej wymieniony GF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 14:49, Master_J napisał:

Vista i GF GTS 250. W opcjach zasilania jest włączony tryb zrównoważony i wyłączanie
monitora na nigdy. Dodam jeszcze, że zauważyłem, że monitor wyłącza się kiedy komputer
zaczyna głośniej pracować (prawdopodobnie kiedy chłodzenie zaczyna głośniej pracować).
Teraz jakoś się to uspokoiło ale wcześniej było jak opisałem. Może to zasilacz już nie
wyrabia? Mam bodajże 500W przy konfiguracji Q6600, 4GB ramu i wyżej wymieniony GF.


Zrob odczyt temperatur tym programikiem po powiedzmy 10 minutach gry:

http://www.programosy.pl/program,hwmonitor.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 16:30, Master_J napisał:

Omg znowu się ten głupi monitor wyłącza...Ledwo ten odczyt zrobiłem.


Napiecia sa w porzadku. Temperatura gpu jest OK. Gorzej z cpu. Jak to robione jest w idle, to jest za wysoko. Otworz bude i sciagnij chlodzenie z procesora. Zmien paste. Jak jeszcze raz nastapi ta glosna praca w komputerze, to przysluchaj sie co tak chalasuje. Stawian na coolerek procesora. Podociskal bym jeszcze wszystkie wtyki i urzadzenia tzn. pamieci i karte grafiki. Najlepiej powyciagaj je i wloz z powrotem.


EDIT: Dla czego nie masz coolerka nawiewowego z przodu obudowy ?. Z tylu budy tez musi byc wywiew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 13:08, Isil napisał:

witam, mam problem ze ściąganiem plików z sieci, w trakcie ściągania wszystko jest ok,
ale po zakończeniu ściągany plik o prostu gdzieś znika - jakby proces w ogóle nie miał
miejsca...czy to coś nie tak z programem antywirusowym, czy jakiś iny problem?
Mam Eset, wcześniej miałem Nortona i być może w trakcie odinstalowywania coś się niepotrzebnie
usunęło...
sorki, za offtopa na temacie o Viście
> >
> Spróbuj pobrać czymś innym np Internet Explorer (matko naprawdę to napisałem? :(
) i
> powiedz czy masz to samo

A próbowałeś otwierać programy bezpośrednio menadżerami, którymi je pobierałeś? Znaczy
się np. w Operze zawsze po pobraniu dostępna jest lista pobranych plików i z tej listy
można np. otworzyć taki plik bezpośrednio w Operze a nie wyszukują plik na dysku.

Podobną sytuację miałem ostatnio kiedy pobierałem jakiś plik worda a zajmował on 0
miejsca na dysku- i po pobraniu pliku, nie było go w miejscu docelowym- ale można go
było otworzyć (pusty dokument word) właśnie w ten opisany przeze mnie sposób.

Dnia 21.06.2009 o 13:08, Isil napisał:

Możesz zainstalować go ponownie choć to raczej nie pomoże. Utwórz nowy profil użytkownika
z uprawnieniami admina i tam spróbuj coś pobrać, może to wina ustawień konta. Drugą opcją
są problemy z rejestrem albo cookies (znajomy nie mógł zbuforowac filmów z YT bo miał
pełny limit ciasteczek). Do rejestru i plików cookies polecam Ccleaner.


Wracam do mojego pytania, niestety porady powyżej nie pomogły:-/
ma ktoś jeszcze jakieś pomysły o co kaman, że nie mogę zapisać w żadnym miejscu na kompie plików, które próbuje ściągnąć z sieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem kuzyn wyłączył mi boczny pasek w windows media player i nie wiem jak go włączyć zaznaczyłem go czerwoną linią tam gdzie powinien być

20090625183735

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 18:37, damian111 napisał:

witam mam problem kuzyn wyłączył mi boczny pasek w windows media player i nie wiem jak
go włączyć zaznaczyłem go czerwoną linią tam gdzie powinien być


Glowy nie dam, ale na dole wprawym rogu sa takie strzaleczki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to odpowiedni temat.
Otóż, po każdym włączeniu systemu, wyskakuje taki komunikacik (screen poniżej)
Niby nic nie robi, oprócz tego, ze nie mogę wejść do ŻADNEJ PARTYCJI ALBO DYSKU PENDRIVE, normalnie (czyli 2-krotne kliknięcie). Natomiast AVG sygnalizuje wirusa, o tym samej ścieżce (odmowa dostępu jest również wtedy gdy próbuję wejść na partycję (c/d/e/f), ale zmienia się ścieżka. (Odpowiednio po kliknięciu na daną partycję)
Po kliknięciu eksploruj, można normalnie eksplorować zasoby :). Poniżej screeny, w tym jeden dziwny. Co ma partycja do AUTO ODTWARZANIA?

Prosze o wyjaśnienie. Spróbuję Combofix''a, może pomoże :)

20090625190832

20090625190838

20090625190848

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 19:08, Jackal-pl napisał:

Myślę, że to odpowiedni temat.
Otóż, po każdym włączeniu systemu, wyskakuje taki komunikacik (screen poniżej)
Niby nic nie robi, oprócz tego, ze nie mogę wejść do ŻADNEJ PARTYCJI ALBO DYSKU PENDRIVE,
normalnie (czyli 2-krotne kliknięcie). Natomiast AVG sygnalizuje wirusa, o tym samej
ścieżce (odmowa dostępu jest również wtedy gdy próbuję wejść na partycję (c/d/e/f), ale
zmienia się ścieżka. (Odpowiednio po kliknięciu na daną partycję)
Po kliknięciu eksploruj, można normalnie eksplorować zasoby :). Poniżej screeny, w tym
jeden dziwny. Co ma partycja do AUTO ODTWARZANIA?

Prosze o wyjaśnienie. Spróbuję Combofix''a, może pomoże :)


Czyzby jakis wirus sie zagniezdzil ?.
Moze zrob skan spybotem i ad-awarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 19:18, Misquamaqus napisał:

> Myślę, że to odpowiedni temat.
> Otóż, po każdym włączeniu systemu, wyskakuje taki komunikacik (screen poniżej)
> Niby nic nie robi, oprócz tego, ze nie mogę wejść do ŻADNEJ PARTYCJI ALBO DYSKU
PENDRIVE,
> normalnie (czyli 2-krotne kliknięcie). Natomiast AVG sygnalizuje wirusa, o tym samej

> ścieżce (odmowa dostępu jest również wtedy gdy próbuję wejść na partycję (c/d/e/f),
ale
> zmienia się ścieżka. (Odpowiednio po kliknięciu na daną partycję)
> Po kliknięciu eksploruj, można normalnie eksplorować zasoby :). Poniżej screeny,
w tym
> jeden dziwny. Co ma partycja do AUTO ODTWARZANIA?
>
> Prosze o wyjaśnienie. Spróbuję Combofix''a, może pomoże :)

Czyzby jakis wirus sie zagniezdzil ?.
Moze zrob skan spybotem i ad-awarem.


Combofix to nie jest wcale dobry program. ON JEST ZAJE.. wsystko naprawił. Już działa, teraz tylko AVASTa zainstaluje, bo avg nic nie potrafił zrobić nawet...
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 18:50, Misquamaqus napisał:

> witam mam problem kuzyn wyłączył mi boczny pasek w windows media player i nie wiem
jak
> go włączyć zaznaczyłem go czerwoną linią tam gdzie powinien być

Glowy nie dam, ale na dole wprawym rogu sa takie strzaleczki....


są ale to są funkcje przełącz do trybu kompaktowego i pełen ekran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się