PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam wszystkich mam taki problem mój komputer od czasu do czasu zwalnia a tak dokładnie ilość FPS-ów spada z 60-80 nagle na poziom 1-10 trwa to jakieś max 5 sekund i powtarza się co około 20 minut gdy kupiłem komputer to nic takiego nie zauważyłem jest tak dopiero od jakiegoś czasu

Tutaj parametry mojego PC
Athlon 5000+ GeForce Palit 9600GSO 386MB 2GB Ramu i zasilacz Feel 500W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 01:24, KaRkAsZo napisał:

co jakis czas wyskakuje mi takie cos: co to i czy nie niszczy pcta?

Ten komunikat oznacza że masz za mało pamięci na karcie graficznej żeby uruchomić tą grę, kompa naturalnie w żaden sposób nie uszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 01:51, Lukiwwo94 napisał:

Witam wszystkich mam taki problem mój komputer od czasu do czasu zwalnia a tak dokładnie
ilość FPS-ów spada z 60-80 nagle na poziom 1-10 trwa to jakieś max 5 sekund i powtarza
się co około 20 minut gdy kupiłem komputer to nic takiego nie zauważyłem jest tak dopiero
od jakiegoś czasu

Tutaj parametry mojego PC
Athlon 5000+ GeForce Palit 9600GSO 386MB 2GB Ramu i zasilacz Feel 500W


Karta sie przegrzewa i gpu zaniza taktowania, zeby sie nie uszkodzil.
Otworz bude i wyczysc radiator na karcie grafiki. Zobacz czy w ogole wentylatorek sie kreci.
Jak trzeba, to sciagnij chlodzenie i zmien paste .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 23:42, szypek26 napisał:

Ja proponuję tak - ściągasz 30-dniówkę Kasperskiego, skanujesz, usuwasz wirusy.

Znalazło mi tylko satylity.q (coś takiego) i za nic nie chce usunąć

Dnia 28.06.2009 o 23:42, szypek26 napisał:

usuwasz śmieci programami: CCleaner, Odkurzacz, RegSeeker i NT Reg Opt, dalej defragmentujesz

Usunąłem wszystkie śmieci jakie znalazły

Dnia 28.06.2009 o 23:42, szypek26 napisał:

dysk (ja używam Smart Defraga) oraz usuwasz sterowniki (patrz przypięty post w temacie
o kartach graficznych), po czym instalujesz nowe.

Jeszcze ten punkt wypełnie...

Dnia 28.06.2009 o 23:42, szypek26 napisał:

Dodatkowo - ściągnij HiJacka, zrób raport i wklej na tą http://www.hijackthis.de/#anl
stronę, ona ci powie czy nie masz "nieodpowiednich" procesów.

Tylko cztery miało oznaczenie "possibly nasty" i nie wiem co to znaczy

Dnia 28.06.2009 o 23:42, szypek26 napisał:

Jeśli masz dwurdzeniowy procesor od AMD, zasysasz Dual Core Optimizer.

Niestety nie mam :D

Dnia 28.06.2009 o 23:42, szypek26 napisał:

Postaraj się też wywalić niepotrzebne procesy, działające w tle i/lub uruchamiające się
przy starcie systemu. Wpisz w ''uruchom'' polecenie ''msconfig'' i przejdź do zakładki
''uruchamianie'', odznacz co niepotrzebne.

Mam już raczej tylko co jest potrzebne.

Jeszcze tylko wypełnię ten jeden punkt co napisałeś i podam temperatury z Everesta i to raczej wszystko. Zrobię to jak wrócę z miasta.

20090629082055

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem sobie teraz grę i jak wczytałem ostatni zapis to wyskoczył mi bardzo dobrze znany mi już błąd(znany bo od paru miesięcy ciągle się pokazuje) OfficeWaston lub Microsoft Office: dwwin.exe-Zły obraz Aplikacja lub biblioteka DLL C:\Program Files\Logitech\SetPoint\lgscroll.dll nie jest poprawnym obrazem systemu Windows NT. Sprawdź to z dyskietką instalacyjną

Co to jest sie pytam ;o! :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 07:19, S1G napisał:

> co jakis czas wyskakuje mi takie cos: co to i czy nie niszczy pcta?
Ten komunikat oznacza że masz za mało pamięci na karcie graficznej żeby uruchomić tą
grę, kompa naturalnie w żaden sposób nie uszkadza.

Hmm to dziwne, na Crysis gralem w medium/high ustawieniach i przez 2 godziny nawet bylo wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Ostatnio włączając komputer przestała działać karta graficzna, tzn. została odłączona. Podłączając pod kartę zintegrowaną wszystko gra. Udało mi się znaleźć sposób na podłączenie karty graficznej w BIOSie, czyli przy włączaniu wciskam Delete, potem Load Optimized Default a potem Save&Exit. Pomaga to, ale przy ponownym włączeniu komputera znowu karta graficzna zostaje odłączona i działa jedynie zintegrowana. Jak na zawsze załączyć mojego GF? -_- Problem zaczął się 2 dni temu, wcześniej miałem tak samo, ale po jakimś czasie to zintegrowana się odłączała i działał GeForce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc. Wstrzymałem się z kupnem nowej "dobrej" karty dźwiękowej i kupiłem tymczasowo kartę Mint 3D sound (za 35zł). Zainstalowałem pięknie sterownik, wyłączyłem integrę w biosie, ale... dźwięku nie ma! Kiedy klikam w głośniczek wywala " Nie ma dostępnych urządzeń miksujących ". Kiedy wchodzę w dźwięk w panelu sterowania to pokazuje " brak urządzeń audio ". Co gorsze - w menedżerze sprzętu pokazuje żółty wykrzyknik w " Aplikacja zbierająca informacja o oprogramowaniu urządzeń Plug n'' Play ". Jak pisałem - Ze starej karty zintegrowanej najpierw usunąłem sterowniki, a potem wyłączyłem ją w biosie. Prosze pomóżcie mi i nie mówcie - "google"... szukam od 2,5 godziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 15:14, Jaki_Gahn napisał:

Witam, mam problem. Ostatnio włączając komputer przestała działać karta graficzna, tzn.
została odłączona. Podłączając pod kartę zintegrowaną wszystko gra. Udało mi się znaleźć
sposób na podłączenie karty graficznej w BIOSie, czyli przy włączaniu wciskam Delete,
potem Load Optimized Default a potem Save&Exit. Pomaga to, ale przy ponownym włączeniu
komputera znowu karta graficzna zostaje odłączona i działa jedynie zintegrowana. Jak
na zawsze załączyć mojego GF? -_- Problem zaczął się 2 dni temu, wcześniej miałem tak
samo, ale po jakimś czasie to zintegrowana się odłączała i działał GeForce.


Wejdz do biosu i wylacz zintegrowana karte grafiki i ustaw jako priorytet karte GF. Nie wiem jaka masz plyte glowna, to i nie powiem jaki slot ma byc jako pierwszy. Moze to byc AGP lub PCI-E. Jak to ustawisz klikasz F10 i ENTER.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam dość męczący problem z grafiką ASUS EAH HD3650 Silent Magic. Na tej grafice nie mogę uruchomić ponad połowy gier. Niektóre mogę uruchomić tylko raz, niby wszystko działa, grafika jest dobrze wyświetlana, nie ma żadnych artefaktów i innych schorzeń. Ale gdy wyjdę z gry i uruchomię ponownie, już nawet nie tej samej a każdej innej kończy się wywaleniem do Windows. Próby uruchomienia innych to zazwyczaj wywal do Windows z informacja "problem dana gra.exe coś tam.dll"

Po jednym z takich wyjść do Windowsa zarzuciłem test DirectDraw i Direct3D oto rezultat:
---------------------------
Narzędzie diagnostyczne DirectX
---------------------------
Wystąpił błąd podczas ustawiania trybu wyświetlania na 640x480 pikseli z kolorem 16-bitowym (high color). Komputer może nie obsługiwać tego trybu. Nie jest to problem, jednak niektóre programy mogą nie działać bez obsługi tego trybu.
---------------------------
---------------------------
Wystąpił błąd w kroku 39 (Ustaw tryb SetDisplayMode na 640x480x16): HRESULT = 0x80004001 (Nie zaimplementowano)
---------------------------
To jest tymczasowa grafika, jako ze główna poszła z dymem (radek hd4870, z którym nie miałem żadnych problemów wszystko działało cacy) Mimo wszystko nim uzbieram parę grosza na nowa, chciał bym z tej skorzystać, a jak na razie mam z nią same problemy, instalowałem już wszystkie możliwe sterowniki, skanowałem system różnymi antywirusami (czysto) Przeinstalowywałem Windowsa parę razy i rezultat ciągle taki sam.

Config:
płyta ASUS P5QC
procek Intel e8400 3.0
dysk WD 500G
ram 2x2048 Geil Ultra
zasilacz Chieftec 650W
i poczciwy stary WinXP

Temperatura grafiki w stresie to około 45 stopni (obudowa to lodówka)
Mam nadzieję ze wiecie co jest grane, bo jestem o krok od wylądowania w wariatkowie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 08:23, Jedimax napisał:

Tylko cztery miało oznaczenie "possibly nasty" i nie wiem co to znaczy

"Możliwe, że niebezpieczne" - ja bym się nie przejmował, wygląda na to, że wszystko jest w porządku, a po prostu te programy masz zainstalowane gdzie indziej niż skrypt na stronie ma zapisane w bazie danych.

Pomęcz kompa w jakiś programach (ostre gry albo benchmarki) i podaj temperatury oraz obciążenie podzespołów. Faktycznie - jest opcja, że to karta graficzna, ale 70* to nie jest przegrzewanie się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 01:32, EPRE napisał:

gram 5 minut i monitor gaśnie (przypuszczam ze karta graficzna sie przegrzewa i wyłącza

Sprawdź temperatury (GPU-Z, Everest itp) to zobaczymy, czy się przegrzewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 20:22, KaRkAsZo napisał:

dlaczego pc mi wolniej troche chodzi jak gram pare godezin w empire: total war?


Bo Empire to badziewna zabugowana gra która ma problemy z ''wyciekiem'' ramu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś chciałem zainstalować sobie grę pt. " Counter Strike Source " gra jest moja oryginalna i wystąpiło rozczarowanie :/ otóż taki błąd

20090629203601

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 20:26, igor8472 napisał:

> dlaczego pc mi wolniej troche chodzi jak gram pare godezin w empire: total war?


Bo Empire to badziewna zabugowana gra która ma problemy z ''wyciekiem'' ramu...

czyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 20:36, filip1-1 napisał:

Witam dziś chciałem zainstalować sobie grę pt. " Counter Strike Source " gra jest moja
oryginalna i wystąpiło rozczarowanie :/ otóż taki błąd

Spróbuj zainstalować jeszcze raz, jak nie da rady - skopiuj zawartość płyty na dysk i z niego instaluj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dość skomplikowany problem z internetem. Otóż dzisiaj wprowadziłem sie do akademika i podłączyłem się do gniazdka kablem ethernet.Admin włączył mi neta i wszystko cacy tylko nie mogę grać w żadną grę przez sieć.Problem głównie dotyczy call of duty 4 i rainbow six vegas 2. Na innych forach wyczytałem ze to może być problem zablokowanych portów.Znalazłem port do cod 4 -- 28960. Wziąłem go dodałem i dalej nic.Firewall mam wyłączony Nod''a usunąłem i nie wiem w czym może tkwić problem.Bardzo proszę o pomoc.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej są zablokowane na urządzeniu łączącym akademik z internetem. bez dobrej woli admina się nie obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się