PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam problem z obrazem , w jakiej kol wiek grze jak chodzę lub przewijam myszką to obraz mi się tak jak by faluje takie fale są jakby odświeżanie ekranu by było coś takiego nie wiem jak to nazwać , tak się przewijają
Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Właśnie dostałem paczke z komputroniku z kompem. Podłączyłem wszystko cacy, włączam go, działa ładnie aż nagle po załadowaniu się Windy monitor wyświetla komunikat, że nie ma sygnału. Z czym to zjesc? Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 15:03, Fum4R napisał:

Mam problem. Właśnie dostałem paczke z komputroniku z kompem. Podłączyłem wszystko cacy, włączam
go, działa ładnie aż nagle po załadowaniu się Windy monitor wyświetla komunikat, że nie ma
sygnału. Z czym to zjesc? Oo


Zakładam że podłączyłeś monitor do komputera, więc problem tkwi najprawdopodobniej w sterownikach do karty graficznej lub monitora. Spróbuj usunąć stare i zainstalować jeszcze raz monitor i kartę graficzną. Jeśli nie da sie w sposób normalny to spróbuj wtrbie awaryjnym, który możesz wybrać jeśli będziesz wciskał podczas ładowania się windowsa klawisz F8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 15:11, Nufiko napisał:

Zakładam że podłączyłeś monitor do komputera, więc problem tkwi najprawdopodobniej w sterownikach
do karty graficznej lub monitora. Spróbuj usunąć stare i zainstalować jeszcze raz monitor i
kartę graficzną. Jeśli nie da sie w sposób normalny to spróbuj wtrbie awaryjnym, który możesz
wybrać jeśli będziesz wciskał podczas ładowania się windowsa klawisz F8



W sposob normalny napewno nie da bo w ogole nie wchodzi windows. Laduje sie i monitor traci sygnal. Poza tym nie mam sterownikow do monita. To wlasciwie jest telewizor z mozliwoscia podlaczenia kompa.

Z serwisu mi napisali ze mozliwe, ze ten moj monitor nie wytrzymuje czestotliwosci odswiezania karty graficznej... moge to jakos zwiekszyc uzywajac starego kompa (z ktorego aktualnie pisze)?

Poradzili mi tez sprobowanie z innym monitem... w piwnicy mam starego CRT LG, ale oplaca sie go wyciagac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 15:29, Fum4R napisał:

W sposob normalny napewno nie da bo w ogole nie wchodzi windows. Laduje sie i monitor traci
sygnal. Poza tym nie mam sterownikow do monita. To wlasciwie jest telewizor z mozliwoscia podlaczenia
kompa.


Jeśli to jest typowy telewizor to musisz najpierw w ustawieniach sterwoników karty graficznej ustawić żeby dawała sygnał na wyjście telewizyjne, zyli musisz jednocześnie mieć podłączony i monitor i telewizor.

Dnia 09.02.2007 o 15:29, Fum4R napisał:

Z serwisu mi napisali ze mozliwe, ze ten moj monitor nie wytrzymuje czestotliwosci odswiezania
karty graficznej... moge to jakos zwiekszyc uzywajac starego kompa (z ktorego aktualnie pisze)?


Niestety odświeżanie możesz jedynie ustawić z właściwości karty graficznej komputera, w którym jest zamontowana, gdyż odświeżanie jest przypisane do karty graf, a nie do monitora.

Dnia 09.02.2007 o 15:29, Fum4R napisał:

Poradzili mi tez sprobowanie z innym monitem... w piwnicy mam starego CRT LG, ale oplaca sie
go wyciagac?


Opłaca jeśli to jest problem jak mówiłeś z tym że telewizor nie chce działać jak trzeba po podłączeniu do komputera. Poza tym telewizor ma zazwyczaj mniejszą rozdzielczość i gorsze odświeżanie od monitora komputerowego i z tego powodu często napisy są na nim niewyraźne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 15:21, Deejay napisał:

Poszukuję programu do diagnozy procesora. Coś jak 3D Mark dla grafiki. Jest coś takiego?

Rzuc okiem na program CPU-Z
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Od dwoch dni mój komputer dziwnie halasuje. Nie wiem z czym to jest związane. Rozkręcilem komputer i wszysyto wyczyscilem i jednak dziwne "buczenie" nie przesatlo byc. Nie za kazdym razem się tak dzieje.
Wie ktoś o co może chodzić i ewentualnie jak to naprawic?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mój sprzęcik (duron 750 :) + riva tnt 2 + nowa płyta główna i ramy, ale to akurat nie jest tu chyba ważne) strasznie hałasuje :( Rzekłbym nawet, że to istny Warczący Potwór (tak go też nazywam :) Z konsultacji (kumpel jako-tako się orientujący zajrzał tu i ówdzie, ale nic konkretnego nie poradził) wynika, że wiatraczek (-ki) za szybko chodzą i stąd ten hałas. Wydaje się to nawet prawdopodobne. Pytanie gdzie mogę sprawdzić/zmienić te ustawienia i jakie byłyby optymalne?
Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 15:38, Nufiko napisał:

Jeśli to jest typowy telewizor to musisz najpierw w ustawieniach sterwoników karty graficznej ustawić żeby dawała sygnał na wyjście telewizyjne, zyli musisz jednocześnie mieć podłączony i monitor i telewizor.


Dobra. Podlaczylem stary monitor i... dziala. E, czyli mam jeszcze podlaczyc tv do drugiego dvi? I co dalej?

Sie znerwicowalem i nie moge jasno myslec:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Postaram się wyjaśnić Ci. Miałem swego czasu laptopa marki mało znanej w Europie - Averatec. On również miał płytki (sztuk 3) zwane "recovery disc", które z kolei instalują system wraz z programami, które są przypisane do tego komputera.
W przypadku laptopa Twojego kumpla jest on zabezpieczony w dwujnasób. Po pierwsze ukryta partycja (która umożliwia "zrobienie" systemu od zera (z zachowaniem samej siebie) z tym, że jak zauważyłeś może ona być czymś zarażona (zdarza się jednak to niezmiernie rzadko). Po drugie, używając recovery disc (w zależności jak jest skonstruowany system instalatorów na tych dyskach) można albo postawić na nowo system tworząc również ukrytą partycję (rzadko) lub instalator z recovery formatuje do zera dysk fizyczny i stawia wszystko od początku (z reguły sam robi jedną partycję a Twoja rola ogranicza się tylko do wymiany kolejnych płytek w momencie kiedy instalator poprosi). Wiąże się to z tym, że oprócz Windowsa będziesz miał ciągle kupę innych programów (które nie wiedzieć po co producent zainstalował, a które Tobie nie są tak naprawdę do niczego potrzebne).
Ja zrobiłem to jeszcze inaczej. Po prostu zainstalowałem swojego XP (polskiego), doszukałem na stronie producenta sterów od urządzeń, zainstalowałem je i tyle.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zmniejszyć częstotliwość odświeżania, może się też okazać konieczne zmniejszenie rozdzielczności (telewizory ani jednym ani drugim nie imponują, no chyba żeby "gęste" (wyższa z 2 rozdzielczości) hdtv ale to raczej nie w twoim przypadku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak je spowolnisz to z kolei komputer się będzie przegrzewał, więc nie tędy droga. lepiej po prostu kupić inne i założyć zamiast tych hałasujących. ew włączyć między wiatraczek a płytę sprzętowe regulatory napięcia (też do kupienia) tylko że wtedy będzie trzeba pilnować temperatury, bez powodu się tak szybko nie kręcą (no chyba że zasilacz marny i im za duże napięcie podaje, to właśnie od niego zależy liczba obrotów wentylatora)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 18:23, sig. napisał:

zmniejszyć częstotliwość odświeżania, może się też okazać konieczne zmniejszenie rozdzielczności
(telewizory ani jednym ani drugim nie imponują, no chyba żeby "gęste" (wyższa z 2 rozdzielczości)
hdtv ale to raczej nie w twoim przypadku)


Spokojnie gralem na sporych rozdzialkach na starym kompie. Wiec chyba nie tu problem ?

Co dziwne, patrze w ustawieniach monitora i jest napisane ze odswieza z czestotliwoscia 60Hz. Na starym kompie ten telewizor tez dzialal na 60Hz Oo Zmniejszyc sie nie da, tylko zwiekszyc. Chyba, ze bedzie mozna zmniejszyc jak podlacze jeszcze tego ti wi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 18:26, sig. napisał:

jak je spowolnisz to z kolei komputer się będzie przegrzewał, więc nie tędy droga. lepiej po
prostu kupić inne i założyć zamiast tych hałasujących. ew włączyć między wiatraczek a płytę
sprzętowe regulatory napięcia (też do kupienia) tylko że wtedy będzie trzeba pilnować temperatury,
bez powodu się tak szybko nie kręcą (no chyba że zasilacz marny i im za duże napięcie podaje,
to właśnie od niego zależy liczba obrotów wentylatora)


A gdzie można sprawdzić liczbę obrotów i te ustawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 18:33, Badzi napisał:

A gdzie można sprawdzić liczbę obrotów i te ustawienia?

poleciłbym speedfana, ale pod pewnego czasu nie jest rozwijany (autor stwierdził że za dużo jest modeli czujników żeby je wszystkie obsłużyć) sprawdź płytkę dołączoną do płyty głównej, tam powinien być program pokazujący temperatury, obroty wentylatorów i napięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój kolega ma płyte główną Asusa i od jakiegoś czasu uskarżał się na małą stabilność systemu...dzis gdy rozkręciłem mu bude okazało się że wiatrak od chipsetu wogule się nie kręci...teraz pytanie czy mógł poważnie uszkodzić płyte ? Jutro zawozi ją do serwisu....na szczęście jeszcze ma pare miesięcy gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 21:14, Dead-pl napisał:

Mój kolega ma płyte główną Asusa i od jakiegoś czasu uskarżał się na małą stabilność systemu...dzis
gdy rozkręciłem mu bude okazało się że wiatrak od chipsetu wogule się nie kręci..


Chyba raczej wiatrak na procesorze :] Tak czy siak, trudno powiedzieć, ale jeżeli faktycznie od dłuższego czasu się nie kręcił, to coś uszkodzeniu mogło ulec, choc najprawdopodobniej sam procesor - ale o tym ci już serwis powie. Nie bez powodu jest tam wiatrak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 22:11, Sth`Devilish napisał:

> Mój kolega ma płyte główną Asusa i od jakiegoś czasu uskarżał się na małą stabilność systemu...dzis

> gdy rozkręciłem mu bude okazało się że wiatrak od chipsetu wogule się nie kręci..

Chyba raczej wiatrak na procesorze :] Tak czy siak, trudno powiedzieć, ale jeżeli faktycznie
od dłuższego czasu się nie kręcił, to coś uszkodzeniu mogło ulec, choc najprawdopodobniej sam
procesor - ale o tym ci już serwis powie. Nie bez powodu jest tam wiatrak :)

Chyba wyraźnie napisałem na chipsecie.... --'' wiesz chyba co to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się