PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 01.01.2006 o 22:27, buras napisał:

u mnie z temp chipsetu roznie ... od 35 do 38 ... ale wiecej nigdy nie mialem...


Płyty bardzo nieczęsto pokazują temperaturę Chipsetu samego w sobie.
Czujnik najczęśćiej jest umieszczony pomiędzy socketem a chipsetem (Mostkiem Północnym) lub też na samym dole płyty (Częste u ASUS''a - ma na celu pokazywanie temperatury wewnątrz obudowy, gdzie na dole jest najniższa, więc im wyżej tym cieplej najczęściej).
Inaczej się może mieć sprawa z płytami 754 czy 939 gdzie nie ma już 2 mostków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, na pocztę już się da zalogować. Ale pozostał problem Mozilli Thunderbirda. Kiedy otwieram program pojawia się błąd: wysyłanie indentyfikatora uzytkownika nie powiodło się: Bad Login\Błędny login lub hasło. Nie wiem czemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, tego powyższego błędu już nie ma. Coś się udało zrobić. Natomiast nadal nie da się wysłać poczty. Pojawia sie okienko, że musze wpisać hasło dla serwera poczty wychodzącej. Wpisuje i nic. Okienko pojawia się znów. I tak w kółko Macieju. Wie ktoś jak temu zaradzić? Próbowałem już wszystkich haseł których używam, ale nawet prawidłowe nie wchodzi. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2006 o 09:41, HumanGhost napisał:

Ok, tego powyższego błędu już nie ma. Coś się udało zrobić. Natomiast nadal nie da się wysłać poczty.

Sprawdzałeś te ustawienia, o których pisałem na poprzedniej stronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2006 o 11:29, Treant napisał:

Sprawdzałeś te ustawienia, o których pisałem na poprzedniej stronie?


Mogę odbierać wiadomości. Ze strony WWW wysłałem kilka maili na moje adresy i wiadomości doszły. Natomiast nie mogę wysyłac z programu pocztowego. Ciągle ta prośba o wpisanie hasła. W kółko to samo, bez względu co bym wpisał. :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba jednak coś nie tak z programem, bo na koncie w wirtualnej polsce też tak mam. Wpisałem jak podają na tej stronce i nadal wyskakuje: Wprowadź hasło użytkownika xxx na serwerze xxx. :-/ Chyba napiszę do twórców Thunderbirda, moze coś pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2006 o 13:55, HumanGhost napisał:

To chyba jednak coś nie tak z programem, bo na koncie w wirtualnej polsce też tak mam. Wpisałem
jak podają na tej stronce i nadal wyskakuje: Wprowadź hasło użytkownika xxx na serwerze xxx.
:-/ Chyba napiszę do twórców Thunderbirda, moze coś pomogą.


Pozmieniajcie ustawienia co do protokołów SSL i tych od bezpieczeństwa w poczcie (uwierzytelnienie hasła, etc itp.). Niektóre serwery teraz wymagają takich poświadczeń - większość menedźerów poczty ma te ustawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ufff, działa! Pozmieniałem ustawienia w serwerze poczty wychodzącej. Dobrze napisali na tej stronce, jak mówiłeś Hegemon. Tylko zapomnieli dodać że dla każdego konta trzeba ustawić inny serwer i hasło. Ale ważne że działa. :-D Dzięki wszystkim za pomoc! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kodekami... Co zainstaluje jakies i chce odtworzyc film pojawia sie niebieski ekran i wystepuje blad z SMSENS.SYS... Kodeki audio dzialaja, film sie odtwarza tylko nie ma obrazu jak nie mam zainstalowanych zadnych kodekow... Instalowalem XP Codec pack ale tez wywala niebieski ekranik, CODEC PACK tez instalowalem i tez niebieski... Czy ktos moze wie, jak usunac wszystkie kodeki? Jakis program do tego? ? ? A potem poprosilbym o niezawodny zestaw dzialajacy... Bo juz nie mam sily, siedze trzecia godzine i mam dosc powoliiiiiiiii :(:(:(:(:( Blagam o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha i jak nie mam zainstalowanych zadnych kodekow (chyba, bo juz sam nie wiem;( ) i nawet jak probuje odpalic film przy pomocy Windows Media Player to tez wywala niebieski ekran, licze na Wasza pomoc, bo jestem bliski załamania nerwowego... Nie wiem o co chodzi i mam dosc tego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam uciazliwy problem z kompem :(

A wiec po kolei czym to sie objawia:
Screen 1 - mimo, ze w folderach widok mam ustawiony na minatury, one wcale sie nie wyswietlaja :(
Screen 2 - podobnie jak wyzej, tyle, ze z ustawieniem na przezrocze :(
Screen 3 - ikony na pulpicie dostaly taka niebieskie ramki :(
Screen 4 - nie moge zmienic tapety, ani z menu Zadania obrazow, ani z wlasciwosci pulpitu, (w tych ostatnich wyswietla sie zamiast tapety niebieski ekran :(

Sam w gruncie rzeczy nie mam pojecia co moze byc przyczyna tych problemow, jednak mam tylko pewne podejrzenia. Kilka dni temu na onecie dali newsa o nowym wirusie/dziurze (nie pamietam juz) i ze mozna sie uchronic wpisujac ta komende: regsvr32 -u %windir%\system32\shimgvw.dll w Uruchom. Mniej wiecej od tego czasu zaobserwowalem zanik miniatur i przezroczy, a dopiero wczoraj probowalem zmienic tapetke, to wlaczyly sie niebieskie ikony i odkrylem niemozliwosc zmiany :(
Powtarzam jednak, ze nie mam pewnosci czy to od tej komendy i tylko strzelam (jesli to jednak ona, to jak odkrecic?).

Czy ktos ma jakies inne pomysly? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 16:10, Rayic napisał:

regsvr32 -u %windir%\system32\shimgvw.dll

Dnia 03.01.2006 o 16:10, Rayic napisał:

Powtarzam jednak, ze nie mam pewnosci czy to od tej komendy i tylko strzelam (jesli to jednak
ona, to jak odkrecic?).


parametr -u oznacza "wyrejestruj serwer"
wiec zeby odwrocic dzialania wpisz:
regsvr32 %windir%\system32\shimgvw.dll

btw. ten dll ma w sobie blad w obsludze plikow wmf (nie ma jeszcze poprawki, wiec wszyscy zalecaja wyrejestrowanie tego pliku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 17:43, Arkadiusz napisał:

parametr -u oznacza "wyrejestruj serwer"
wiec zeby odwrocic dzialania wpisz:
regsvr32 %windir%\system32\shimgvw.dll

btw. ten dll ma w sobie blad w obsludze plikow wmf (nie ma jeszcze poprawki, wiec wszyscy zalecaja
wyrejestrowanie tego pliku)


No i pomoglo :)
Tak czulem, ze to o to chodzi, a ze nie znam sie na rejestrze to wolalem nie grzebac sam i nie kombinowac :)
Thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem, otóż muszę przeinstalować Windowsa XP Pro (zaznaczam, ze orginalna wersja), ale karka z serialem mi gdzies zginęła. Czy da się w jakiś sposób wyciągnąć z zainstalowanej kopi serial na jakim została zainstalowana, czy musze sie pogodzic ze stratą kodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 20:48, Kiełek napisał:

Mam mały problem, otóż muszę przeinstalować Windowsa XP Pro (zaznaczam, ze orginalna wersja),
ale karka z serialem mi gdzies zginęła. Czy da się w jakiś sposób wyciągnąć z zainstalowanej
kopi serial na jakim została zainstalowana, czy musze sie pogodzic ze stratą kodu?


Jest taka szansa , piraty tak robiły z instalacją sp1 , wyciogali cdkeya z systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema,mam pewien proble z moimi stacjami dysków.Są dobrze podłączone,stacja się wysówa,dioda się pali ale ich nie widzi tzn jak klikam na "mój komputer"to są tylko wirtualne napędy pokazane,nawet w biosie ich i nie ma pokazanych,niewiem co mam robić pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2006 o 14:34, Sycylius napisał:

Siema,mam pewien proble z moimi stacjami dysków.Są dobrze podłączone,stacja się wysówa,dioda
się pali ale ich nie widzi tzn jak klikam na "mój komputer"to są tylko wirtualne napędy pokazane,nawet
w biosie ich i nie ma pokazanych,niewiem co mam robić pomożecie?


Lampka się pali a tacka wysuwa gdy podłączone jest napięcie.
A działa poprawnie wówczas gdy dobrze wpięte są Taśmi IDE i poprawnie ustawione zworki.

Gdy na 1 taśmie są 2 napędy to jeden musi być ustaiony na Master a drugi na Slave. Jeśli masz ustawiony choćby 1 na twardo (master lub slave) a drugi na Cable Select to bardzo ważne jest to w jaki sposób podpiąłeś taśmę - Dalsza wtyczka to Master a bliższa to Slave.
Najlepiej jednak zawsze ustawiać zworki na twardo - wówczas można taśmy podłączać wg własnego uznania (jak lepiej pasują).

Należy też pamiętać, że w momencie współistnienia na jedenej taśmie Dysku i CD-ROMa trzeba odpowiednio ustawić zworki na Dysku. Niektóre mają inne ustawienia na Single Maste i Master with Slave Present.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się