PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

chce kupić taką płyte główną Gigabyte GA-8IPE1000G Intel 865PE BOX + Gb LAN. co oneij sądzicie

(komp wykorzystywany do grania)

Intel Celeron 2,4 Ghz
1GB RAM DDR 400mhz (2x512)
Radeon 9600 Pro
2x 40GB HDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 10:33, Konrad162 napisał:

chce kupić taką płyte główną Gigabyte GA-8IPE1000G Intel 865PE BOX + Gb LAN. co oneij sądzicie


(komp wykorzystywany do grania)

Intel Celeron 2,4 Ghz
1GB RAM DDR 400mhz (2x512)
Radeon 9600 Pro
2x 40GB HDD


dopiero skladasz czy wymieniasz w kompie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi wytłumaczyć czemu jeśli próbuje odpalić w Allplayerze od MP3 po filmy dostaje zawsze ten sam komunikat "brak filmu"?Co jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 07:18, Jarzy napisał:

Czemu jak wcisne na mojej klawiaturze więcej niż 3 przyciski to słychac dźwięk(takie bip czy
cuś)i sie klawiatura blokuje?Da sie to wyłączyć?


w wiekszosci przypadkow to wina konstrukcji klawiatury - pod klawiatura masz siatke (nie doslownie) a przyciski sa na przecieciach - to jak z gra w statki, jak nacisniesz za duzo to klawa glupieje :) wniosek - zmien klawe,

ostatnio kupilem zestaw bezprzewodowy logitecha i nie mam takich problemow, mysza dziala juz 4 tydzien bez wymiany baterii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 10:54, Konrad162 napisał:

heh zabawne juz trzeci raz czytam te same komentarze słowo w słowo a z innych stron :P


Np. na cdrinfo.pl sa niekiedy identyczne komentarze (polaczony sklep maja chyba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 12:08, Jarzy napisał:

Nie.Akurat w tym przypadku nie.Piszczy kiedy naciskam więcej niż 4 klawisze :/


Wyglada to po prostu na przeladowanie bufora klawiatury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam mojego posta, bo widzę, że zginął w gąszczu innych...

Mam dziwny problem. W sumie to jestem zaskoczony, że takowy zaistniał.
Chodzi o wyświetlanie grafiki 3D... Odpaliłem sobie dziś grę Etherlords i nie było w niej żadnych obiektów 3d :/ Same 2d - tekstury mapy i interfejs gry .
Kompletnie nie mam pojęcia w czym tkwi provblem. Zauważyłem już wcześniej coś takiego przy aplikacjach Shockwave na necie i myślałem, że to problem związany z przeglądarką, ale wtedy też zamiast 3D były krzaczki (teraz tak myślę, że to może mieć też związek ze sobą).
Mam sterowniki z 20 lipca 2005, więc nie są stare. Mój sprzęt:
Win XP Pro SP1, Celeron 400mhz, 192mb ram, GF 2 MX400 64mb.
A i jeszcze mam Directx 9c, którego testy karta graficzna przechodzi wzorowo.
Przeinstalowałem sterowniki i dalej to samo...
Czy może być to wina przyśpieszenia szyny FSB ??? Pamiętam, że kiedyś grałem w Etherlords normalnie, a teraz nie da rady. Szynę przyspieszyłem z 66mhz do 75mhz, co daje mi teraz 450Mhz na procesorze... Pomocy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę stworzyć na dyskietce " dysk startowy MS-DOS " w win xp, ale w wersji angielskiej? Posiadam win xp pro i robi mi się w wersji polskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w tym momencie rośnie Ci także prędkość AGP/PCI to owszem może to być wina przetaktowania.

Do GF4 zaleca się sterowniki sprzed 66.93WHQL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Pomocy!!!

Padł mi komputer, normalnie chyba miał zawał. Juz pisze o co chodzi, ale ostrzegam, to moze być gługi post...
Mój leciwy już sprzęt to athlon 1000, na płycie Abit KT7A z raidem, dwa razy po 128 mb sdr, karta Gforce Titanium. Zainstalowałem sobie dziś Call Of Duty, wszystko było do tego czasu ok. Włanczam, odpaliłem, zaczynam grać i obraz zmienił sie na falujące paski na całej szerokości, w różnych kolorach. Extra, pomyślałem, reset z palca, inaczej nic nie pomagało. Załadował sie system, w rozdziałce 800x600, informacja że system wykrył nowy sprzęt tzn moją karte graficzną. Hmm, jednak nie zdążyłem sie za bardzo zastanowić, znów pokazały sie paski. Znów reset, tym razem uruchomił sie juz w normalnej, wcześniej ustawionej przeze mnie rozdzielczości. Znów paski. Po kolejnym resecie juz sie nie podniósł. Wydawał z siebie tylko dwa piski, pierwszy chyba dłuższy niz drugi. Wywaliłem karte dzwiękową, sieciową, nic to nie dało. Siostra ma też przedpotopowego kompa, z Rivą na pokładzie. Zamieniłem do swojego. Nic, nawet ne było pisków. A co gorsza, komp nie reaguje od razu na wciśniecie zasilania, dopiero po jakimś czasie sie rozkręca, ale nic nie robi. Moja karta w kompie siostry nie działa. Nie wiem co sie stało, czy to płyta, czy karta graficzna (chyba padła na bank), czy może coś jeszcze. Ta sprawa z zasilaniem wydaje mi sie dziwna, to ze nie reaguje od razu, dopiero po jakimś czasie. A jak zasilanie zaskoczy samo z siebie, nie można go nawet zresetować przyciskiem, jedynie wyłączyć. ... Chyba usłyszał, że chce zmienić płyte, procka i pamięć i może sie wkurzył :) skurkowaniec jeden. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły co z tym zrobić, proszę o pomoc... Aha, dysk jest dobry, podłączyłem go do siostry kompa, widzi go, działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, sprawdz zasilacz, kiedys mialem podobne efekty, podobno przestal dawac 12V albo cos takiego (dawno bylo)

spojrz na to z innej strony - nowy wymuszony komp napewno bedzie lepszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kuzyn ma problemz monitorem. Zestaw komputerowy nowy kupił jakieś 2 miesiace temu. Niedawno ostro przesiedział 20h jakieś i od tego momentu monitor "nagrzewa" się i wyłącza. Tzn. obraz zniknie a dioda się pali komputer działa normalnie i wszystko gitez, film oglądał tyle że ekran czarny. Po wyłączeniu i włączeniu widać ekran przez 2-3 sek i spowrotem się czarny robi. Monitor jest LCD 17 calowy. Co się stało ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega chcial sprawdzic jaka ma temp. procka, przeslalem mu speedfana i on wyswietla to co na screnie. Czy to jakis blad, i jesli tak, jak to naprawic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2005 o 01:30, Ledoke napisał:

Kolega chcial sprawdzic jaka ma temp. procka, przeslalem mu speedfana i on wyswietla to co
na screnie. Czy to jakis blad, i jesli tak, jak to naprawic??


Temp 1 i Temp 2 to temperatury Procka i czujnika na płycie. Z czego ta wyższa procka a ta niższa na płycie. Temp 3 się w ogóle może ni liczyć, bo 3ciego czujnika brak.
Natomiast pierwsze 2 wyglądają na temperatury Procesora Graficznego i Pamięci RAM karty. Jednak temperatura albo jest błędna, albo kolega ma mocno przegrzaną kartę. Proponowałbym sprawdzić jeszcze RivaTuner''em temperatury Karty Graficznej - być może tam zostaną odczytane poprawnie.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby użycie programu danego przez producenta karty graficznej wraz ze sterownikami - powinno coś takiego być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Real Player ma funkcje łapania klatki z filmu.
*****
Dzisaij po paru miesiącach ponownie spróbowałem naprawidź niedziałający napęd + niedziałające napędy wirtualne(to było najdziwniejsze). Próbowałem wcześniej wszystkiego, zmiany zworek, wymiany taśmy, sprawdźenia zasilania i nic. Rozwiązałęm ten problem w najmniej oczekiwany sposób, wyciągnełem zworki z HDD i wszystko ok :D a jak włoże je na nowo to już nie działa xD bezsens xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się