PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

@ziptofaf
Ściągnąłem DialerKiller. Przy skanowaniu nic nie wykrył, zobaczymy, czy będzie blokował w najbliższym czasie.

Dnia 04.07.2008 o 11:16, macned napisał:

Na twoim miejscu zacząłbym od Spybot Search & Destroy.

Brat już to robił i nic nie dało. Cóż, spróbuję jeszcze raz, w takich sytuacjach wolę ufać swoim oczom. :)

Dnia 04.07.2008 o 11:16, macned napisał:

HijackThis - program do ręcznego usuwania wszelakiego rodzaju wirusów i trojanów .

OK, zobaczę. Sam na pewno nic z tym nie zdziałam. A Ty się na tym znasz? ;]

Dnia 04.07.2008 o 11:16, macned napisał:

Czy korzystasz na co dzień z IE? Jeśli tak to przejdź na Operę lub Firefoxa.

IE służy tylko do ściągnięcia Firefoxa i Opery. Korzystam z liska, Operę włączam bardzo rzadko, IE - wcale.

Nie chcę

Dnia 04.07.2008 o 11:16, macned napisał:

nic sugerować, ale najczęściej takie popupy wyskakują jeżeli wcześniej chodziłeś po stronach
o tematyce xxx/warez/... ;)

Nie było mnie tydzień w domu, to zaraz jakieś problemy :P Nie interesuje mnie ni jedno, ni drugie. Jakby mi xxx nie przeszkadzało, to bym tutaj o Paris nie pisał. :)

Dnia 04.07.2008 o 11:16, macned napisał:

Na przyszłość zabezpiecz się lepiej (włączony antywirus, zapora przeciwogniowa - firewall,
regularne skanowanie Spybotem, korzystanie z przeglądarki bezpieczniejszej od IE, najnowsze
aktualizacje w Windowsie).

Mam Avasta, zaraz zainstaluję Ashampoo Firewall, Spybot już jest, kolejne punkty też spełnione. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze słuchawkami, to nie wina komputera, tylko słuchawek bo sprawdzałem na 2 komputerach.
Gdy słucham muzyki, to nie słychać słów, a gdy gram np. w CS''a to nie słychać jak chodze czy strzelam (tylko moich kroków i strzałów nie słychać). Słuchawki działają normalnie gdy wkładam je lekko wszystko działa w porządku tylko, że raz działa głośniej raz ciszej i to strasznie denerwuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 13:41, Ari Zmc napisał:

Mam problem ze słuchawkami, to nie wina komputera, tylko słuchawek bo sprawdzałem na
2 komputerach.
Gdy słucham muzyki, to nie słychać słów, a gdy gram np. w CS''a to nie słychać jak chodze
czy strzelam (tylko moich kroków i strzałów nie słychać). Słuchawki działają normalnie
gdy wkładam je lekko wszystko działa w porządku tylko, że raz działa głośniej raz ciszej
i to strasznie denerwuje :/

Trudna sprawa. Ja na twoim miejscu nie kombinował bym co się stało i poszedł wymienić słuchawki i bym miał już spokój po kilku godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 11:55, Zbyszlaw napisał:

Brat już to robił i nic nie dało. Cóż, spróbuję jeszcze raz, w takich sytuacjach wolę
ufać swoim oczom. :)

Możesz też spróbować z Ad-Aware albo SpySweeper. Nieraz jeden program nie widzi spyware''u, który dostrzega inny, więc może warto spróbować? Wtedy tylko musiałbyś odinstalować Spybota bo te programy mają ze sobą konflikt (jeden może drugiego widzieć jako spyware - podobnie jakbyś miał 2 antywirusy).

Dnia 04.07.2008 o 11:55, Zbyszlaw napisał:

OK, zobaczę. Sam na pewno nic z tym nie zdziałam. A Ty się na tym znasz? ;]

Uruchom program. Zapisz raport. Ja troszkę się na tym znam, ale nie w dużym, stopniu. Nie gwarantuję, że przeanalizowałbym raport w 100%, chociaż przy pomocy internetu można sobie poradzić (jak nie wiesz za co proces odpowiada wklejasz nazwę w google). Jak chcesz możesz wkleić raport. Postaram się pomóć.

Dnia 04.07.2008 o 11:55, Zbyszlaw napisał:

Mam Avasta, zaraz zainstaluję Ashampoo Firewall, Spybot już jest, kolejne punkty też
spełnione. :)

A czy komputer jest świeżo po instalcji Windowsa? Pytam, bo czysty Windows bez wbudowanego SP2 i najnowszych aktualizacji jest narażony na zainfekowanie nawet wtedy, gdy jesteś jedynie podłączony do internetu. Kiedyś miałem Windowsa XP zainstalowanego, ściągał się ServicePack i aktualizacje, antywirus itp. Przez ok. godzinę system był niezabezpieczony. Mimo, że później go zabezpieczyłem to trojany zdołały już wniknąć do systemu i pozostały niezauważone. Przekonałem się o ich instnieniu następnego dnia... Przy kolejnej reinstalacji internet podłączyłem jako ostatni w kolejce. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zadam pytanie takie bardziej o ryzyko. Otóż odpalam peca i paseczek ładowania XP a tu prąd wyłączaja. Nie raz sie tak zdarza ale zawsze nie wiem jak duża jest szansa że uszkodzi mi to kompa (na dodatek oni nie ponoszą odpowiedzialności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 22:21, Piwomaniak napisał:

Ja zadam pytanie takie bardziej o ryzyko. Otóż odpalam peca i paseczek ładowania XP a
tu prąd wyłączaja. Nie raz sie tak zdarza ale zawsze nie wiem jak duża jest szansa że
uszkodzi mi to kompa (na dodatek oni nie ponoszą odpowiedzialności).

O ile zasilacz w miarę dobry, to nic się nie stanie. No, niby istnieje mniej więcej 1% ryzyko uszkodzenia wczytywanego właśnie pliku systemowego, ale to naprawdę mało prawdopodobne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wystarczy zaopatrzyć się w UPS-a - koszt (za dobry model) w granicach 200PLN. Nie dość, że ma kilkunastominutowe podtrzymanie zasilania (spokojnie zdążysz zapisać dokumenty czy skończyć grę) to jeszcze zabezpiecza przed takimi historiami - przepięciami, itp.
Jeśli nie to wystarczy porządna listwa zasilająca z filtrami przeciwprzepięciowymi - koszt ~80PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 22:33, mrosi napisał:

Jeśli nie to wystarczy porządna listwa zasilająca z filtrami przeciwprzepięciowymi - koszt ~80PLN.

A żeby taka listwa spełniała swoje zadanie, trzeba mieć zapewne uziemienie w gniazdku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś podać spis dźwięków które wydaje PC(chodzi o np. 1 piśnięcie czy coś w tym stylu, nie pamiętam zbytnio jak to się dokładnie nazywało). Kiedyś miałem ich listę, ale po formacie straciłem ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 10:29, Gol Galad napisał:

Mógłby mi ktoś podać spis dźwięków które wydaje PC(chodzi o np. 1 piśnięcie czy coś w
tym stylu, nie pamiętam zbytnio jak to się dokładnie nazywało). Kiedyś miałem ich listę,
ale po formacie straciłem ją.

chodzi ci o te piszczenia na początku uruchamiania kompa? zależy to od biosu, jednolitego standardu niestety niema.
edit wpisz do szukajki (np googli) producenta/model swojego biosu oraz post (to właśnie podczas tej procedury są te piszczenia), a powinna ci stosowną tabelkę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 23:29, Deejay napisał:

A żeby taka listwa spełniała swoje zadanie, trzeba mieć zapewne uziemienie w gniazdku?


o tym wcale nie pisałem, bo dla mnie jest to oczywiste, ale tak. Musi mieć uziemienie. W dodatku filtry zabezpieczające. Kiedyś był jakiś test listw zasilających gdzie były opisane wartości po ilu milisekundach musi nastąpić odłączenie zasilania, itp. Chociaż sam nie posiadam to jednak wśród większości kumpli (jeśli nie wśród wszystkich) zajmujących się komputerami, optymalnym rozwiązaniem jest UPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Sorry za długi post, ale oto spis, o który prosiłeś:

BIOS firmy AWARD - nie ma skomplikowanej gamy dźwięków. Informuje praktycznie tylko o błędach związanych z kartą graficzną lub pamięcią. I tak dźwięk:

* 1 krótki - wszystko w porządku.
* 1 długi - błąd pamięci
* 1 długi, 2 krótkie - błąd parzystości RAM
* 1 krótki 2 długie - błąd karty graficznej
* ciągły - błąd pamięci RAM lub karty graficznej


Standardowy BIOS IBM
* 1 krótki - wszystko w porządku. => Procedura testowa wszystkich urządzeń przebiegła pomyślnie
* 1 długi i 1 krótki - POST wykrył uszkodzenie płyty głównej. => Sprawdź zamocowanie płyty głównej, prawidłowość podłączenia zasilania i wszystkich urządzeń
* 3 długie - błąd klawiatury. Sprawdź, czy podłączona jest klawiatura (czy wtyk PS/2 klawiatury nie jest podłączony pod gniazdo myszki)
* 2 krótkie - Testy wypadły niepomyślnie dla jednego urządzenia zainstalowanego w zestawie. => Sprawdź prawidłowość umocowania w gniazdach. Czasami wystarczy wyciągnięcie i ponowne włożenie urządzenia (karty)
* 1 długi i 2 krótkie - Błąd karty graficznej (CGA). => Zazwyczaj jest to spowodowane przez błąd w obrębie BIOS-rom (suma kontrolna jest nieprawidłowa) lub przez nieprawidłowe umocowanie karty
* 1 długi i 3 krótkie - Błąd karty graficznej (EGA/VGA). => Zazwyczaj jest to spowodowane błędem DAC karty grafiki, błędem detekcji monitora lub błędem pamięci RAM karty graficznej
* ciągły - błąd pamięci RAM lub karty graficznej
* ciągły - Problem z zasilaczem, płytą główną => Możliwe, że gdzieś jest zwarcie * brak sygnału - Uszkodzony zasilacz lub głośniczek


BIOS firmy AMI

* 1 dźwięk - błąd odświeżania RAM => Należy sprawdzić osadzenie kości RAM, zamienić je miejscami lub przełożyć w inne miejsce
* 2 dźwięki - błąd parzystości RAM (w pierwszych 64kB)=> Należy sprawdzić osadzenie kości RAM, zamienić je miejscami lub przełożyć w inne miejsce
* 3 dźwięki - to samo co w przypadku 2 sygnałów
* 4 dźwięki - błąd zegara systemowego => Należy wymienić pamięć jak w przypadku jednego tonu. Jeżeli to nie pomoże, oznacza to, że uszkodzona jest płyta główna i nie obejdzie się bez naprawy / wymiany
* 5 dźwięków - błąd procesora => Należy wymontować procesor i zamieścić go jeszcze raz * 6 dźwięków - błąd kontrolera klawiatury/ błędne działanie linii adresowej A20 => Należy uruchomić SETUP i wybrać opcję "Fast Gate A20"
* 7 dźwięków - błąd trybu wirtualnego procesora => Procesor wykrył uszkodzenie, które pominął BIOS, lub też sam jest uszkodzony
* 8 dźwięków - błąd I/O pamięci karty graficznej => Uszkodzona jest pamięć karty graficznej
* 9 dźwięków - błąd sumy kontrolnej BIOSu => Należy zainstalować aktualną wersję BIOSu
* 10 dźwięków - błąd pamięci CMOS => Jeżeli to możliwe należy uruchomić SETUP i ponownie zapisać ustawienia
* 11 dźwięków - błąd pamięci cache => Uszkodzona zewnętrzna pamięć podręczna. Należy sprawdzić umocowanie modułów tej pamięci. Jeżeli są przylutowane, nie obejdzie się bez wymiany / naprawy płyty głównej
* ciągły dźwięk - to błąd pamięci RAM lub pamięci karty graficznej => Należy sprawdzić zamocowanie modułów RAM i karty graficznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom , dźwięk zintegrowany mi się zepsuł :/ Nie dość że dźwięk charczy i strzela , to teraz zainstalowałem sobie F.E.A.R. Perseus Mandate i w ogóle dźwięku nie mam :,(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 14:44, Crew 900 napisał:

Nom , dźwięk zintegrowany mi się zepsuł :/ Nie dość że dźwięk charczy i strzela ,
to teraz zainstalowałem sobie F.E.A.R. Perseus Mandate i w ogóle dźwięku nie mam :,(

sprawdzałeś systemowy mikser? w ramach dopasowania do torii chaosu Windows może sam z siebie wyciszyć część kanałów lub nawet całość. poodciskał bym tez wszystkie wtyczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 14:51, Crew 900 napisał:

A gdzie to sprawdzić ?

koło zegara systemowego masz ikonkę głośnika, prawoklik i właściwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aa to , nie wszystko mam głośno i nic nie wyciszone .... Raptem w tej grze nie mam dźwięku :/ A jak kupiłem ten komputer to działał dźwięk i nie charczał .... Cóż pozostaje mi więc reklamacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

Przed formatem zgrałem moje ważne rzeczy na płytę DVD-RW. Po formacie chcę wszystko skopiować z powrotem ale wyskakuje błąd danych CRC.
Jak robię obraz płyty Alkoholem 120% to wyskakuje błąd.
Jak robię Nero to też wyskakuję błąd.
Niezależnie jakim programem to robię to wyskakuje błąd a płyta jest nowiutka nie uszkodzona.

Ma ktoś jakieś pomysły? A może to wina komputera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się