PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam.
Otóż mój problem przedstawia się następująco:
Gdy odinstalowywałem Games for Windows Live podczas tego procesu wyświetlił się jakiś komunikat związany z dźwiękiem, gdy później chciałem odtworzyć jakąś muzykę np. w Aimpie to już się nie otwierała. To samo było w Windows Media Player, po instalacji nowych sterowników muzyka się odtwarza ale tylko w WMP, nie działają mi także dźwięki w Gadu-Gadu. Miał ktoś może taki problem? Lub wie jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.
sciągnąłem dzisiaj program SpeedFan, który monitoruje temperatury podzespołów komputera i okazało się że są one naprawde wysokie... zresztą popatrzcie na screen. Co mam do cholerki robić żeby komp mi sie nie spalił?
Szczegółowe informacje o temperaturze mojego kompa na screenie.

parametry komputera:
Celeron D 2.67 GHz (jednordzeń)
512 mb ram
GF 5200 FX Ultra 128
Dysk Seagate 120 GB

możecie się śmiać, ale komp kupowany był na początku 2005 więc wtedy był bardzo dobry a przynajmniej dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 13:59, KrzyCH1995 napisał:

sciągnąłem dzisiaj program SpeedFan, który monitoruje temperatury podzespołów komputera
i okazało się że są one naprawde wysokie... zresztą popatrzcie na screen. Co mam do cholerki
robić żeby komp mi sie nie spalił?

Zmienić program do monitoringu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam otworzyć obudowę i go odkurzyć (ja zawsze do tego używałem odkurzacza i nigdy jeszcze mi się nic złego nie przytrafiło), polecam odkręcić ma czas odkurzania wentylatorki z radiatorów. A jeśli masz czystko i takie temperatury to sprawdź czy wszystkie wentylatory się kręcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 14:15, Nufiko napisał:

Polecam otworzyć obudowę i go odkurzyć (ja zawsze do tego używałem odkurzacza i nigdy
jeszcze mi się nic złego nie przytrafiło), polecam odkręcić ma czas odkurzania wentylatorki
z radiatorów. A jeśli masz czystko i takie temperatury to sprawdź czy wszystkie wentylatory
się kręcą.


Nie, dzięki już są mniejsze ponieważ zmieniłem program jak radził poprzednik ;)
Temperatury są w normie a ja nie będę go odkurzał (bo mam czysto, zdejmowalem obudowe), ale codziennie postaram się, aby nie chodził zbyt długo i będę wietrzył pokój bo to też pomaga ;D

dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 21:42, mrosi napisał:

> ... Dodam, że komputer ma 40 Gb dysk. ;)

... a to ma akurat najmniejsze znaczenie. Istotą jest procesor, pamięć i grafika (w przypadku
gier, filmów, etc.). :-D



Tak, tylko 40Gb dysk to jego największa zaleta. ;D
Procesor: Intel Celeron 2.66 GHz
Pamięć RAM: 478 Mb
Karta graficzna (uwaga!): SiS 651_661FX_741_760_760GX_M661MX_M741_M760_M760GX (pamięć 32Mb)
Używam AVG Free 8.0 i Spyware Doctor, jeśli ma to znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy
Skopiowałem gre agent 007 ten najnowszy bond:) na dysk twardy komputer zaczoł wariować skasowałem go ale przy włanczniu
komputera pokazują się czerwone i zielone kropki. Nic nie widać.
Pojawią się napisy Komputer pyta jak ma uruchomić komputer.Włanczam funkcje uruchomienia z ostatnia konfikguracja w której działał komputer poprawnie naciskam ale gdy włanca się windows zacina się i koniec.
Pomocy co robić?
Może sformatować dysk?
Jak to zrobić?
Po co ja to robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Zmieniłem rozdzielczosc ekranu, na taka jaka byla poprzednio (bo zmienilem na inna, byl maly problem...) i ostrosc drastycznie spadla. Jak to zmienic? Wszystko jest teraz jakies niewyrazne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 19:03, Budep napisał:

Witam,
Zmieniłem rozdzielczosc ekranu, na taka jaka byla poprzednio (bo zmienilem na inna, byl
maly problem...) i ostrosc drastycznie spadla. Jak to zmienic? Wszystko jest teraz jakies
niewyrazne..


Jak masz LCD to zmień odświeżanie na niższe mi to zazwyczaj pomagało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał zainstalowany defragmentator OO i teraz przy włączaniu Windowsa pojawia mi się okienko sprawdzania dysków pod kątem błędów, w którym pisze tylko, że nie można znaleźć modułu OODB. Jak toto usunąć? Grzebałem w rejestrze (ręcznie i odpowiednimi programami), sprawdzałem autostart i czyściłem kompa z syfu odkurzaczem/ccleanerem. Jak widać - nie pomogło. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego problemu opisywanego trochę wcześniej (chodziło o złe działanie napędu) to widocznie format jest lekarstwem na wszystko:) Dzisiaj zrobiłem z kolegą i nie mam już problemów z napędem, który działa już jak należy:) Dziwie mnie natomiast fakt, że dysk zamienił się nazwą właśnie z napędem. Miałem partycję F teraz mam E a napęd nazywa się F lol. Niektóre instalki, które były właśnie na partycji F jakby się usunęły. Niby jest ikonka ale zajmuje tylko kilka KB i przy próbie uruchomienia wyskakuje błąd lub nic się nie dzieje. Dobrze, że siostra ma te które się usunęły (głównie typowe do laptopa np od bluetootha czy touch pada). Aha musiałem pobrać SP3 bo system sam nie chciał się aktualizować. Dopiero po jego instalacji kilka dodatkowych aktualizacji się pobrało. I kolejny dziwny problem to brak Net frameworków, które również musiałem pobrać (wersję 2.0) Ehh te komputery;| Cały dzień zmarnowałem sam sp3 ściągał się ponad 2godz jednocześnie z sp1 do offica:| Strach pomyśleć gdybym musiał pobrać to na swoim bezprzewodowym łączu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Alkochol 120% i program chciał aby zaktualizować sterowniki, więc zgodziłem się na to, lecz teraz cały czas komputer się resetuje. Udało mi się zobaczyć że resetuje się na aktualizacji biosa. Używam systemu Vista i nie chcę reinstalke systemu robić. Jak by ktokolwiek mógł pomóc, niech napisze co robić (najlepiej tak po najprostrzym języku, ponieważ jeszcze się nie zapoznałem dobrze z Vistą).

Błagam o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po co Ty to robiłeś...
Jeśli nie masz jakiś bardzo ważnych danych na dysku to proponuję zrobić format.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 16:05, Skarmory napisał:

No właśnie po co Ty to robiłeś...
Jeśli nie masz jakiś bardzo ważnych danych na dysku to proponuję zrobić format.

Jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 16:23, kubos2006 napisał:

> No właśnie po co Ty to robiłeś...
> Jeśli nie masz jakiś bardzo ważnych danych na dysku to proponuję zrobić format.

Jak to zrobić?


Bierzesz plyte z systemem (i kluczem jesli jest to komercyjny OS), ustawiasz w BIOSie, w Boot Order (kolejnosc bootowania) jako pierwsze, naped, do ktorego wkladasz plyte i instalujesz system od nowa, caly dysk twardy najlepiej formatujac, a nie tylko systemowa partycje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 16:23, kubos2006 napisał:

> No właśnie po co Ty to robiłeś...
> Jeśli nie masz jakiś bardzo ważnych danych na dysku to proponuję zrobić format.

Jak to zrobić?

I jak pomogło ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 20:33, kubos2006 napisał:

Zacznijmy od tego że nie mam pyty z systemem?

A nie dostałeś, gdy kupowałeś kompa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się