PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2009 o 16:09, rafal144 napisał:

Mam pytanie. Od jakiegoś czasu w Menadżerze Zadań użycie procesora 50 - 100% nawet jak
nic nie robie jest 50%. Wie ktoś może co jest nie tak?? Z góry dzięki.


Od razu pare pytan:

1) Jaki procesor? Jesli np. AMD Duron 1GHz i uzywasz Windowsa Visty, to sie nie dziw ;]
2) Jakie masz chlodzenie procka? Z jaka predkoscia kreci sie wiatrak?
3) Jak masz zakurzone wnetrze odubowy, to je wyczysc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 16:09, rafal144 napisał:

Mam pytanie. Od jakiegoś czasu w Menadżerze Zadań użycie procesora 50 - 100% nawet jak
nic nie robie jest 50%. Wie ktoś może co jest nie tak?? Z góry dzięki.


Zobacz w menadzeze jaki proces tyle zabiera i podejmij odpowiednie kroki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mia3em wyświetlone dwie przyczyny , ale przez przypadek schowa3em te informacje co za pliki spowalniają , jak moge je przywrócia tu czy jeszcze raz je odczytaa ?

20090129162751

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 16:14, kuba9876543210 napisał:

> Mam pytanie. Od jakiegoś czasu w Menadżerze Zadań użycie procesora 50 - 100% nawet
jak
> nic nie robie jest 50%. Wie ktoś może co jest nie tak?? Z góry dzięki.

Od razu pare pytan:

1) Jaki procesor? Jesli np. AMD Duron 1GHz i uzywasz Windowsa Visty, to sie nie dziw
;]
2) Jakie masz chlodzenie procka? Z jaka predkoscia kreci sie wiatrak?
3) Jak masz zakurzone wnetrze odubowy, to je wyczysc.

1) AMD 54 X2 5000+
2) Z jaką prędkością to nie wiem. A chłodzenie zwykłe co dostałem razem z procesorem.
3) Nie jest zakurzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 14:36, Manieklbl napisał:

Ale mój monitor to nie CRT a LCD. Chodzi mi o to, po czyjej stronie leży wina, bo ciekawi mnie czy zmiana
komputera rozwiąże ten problem.


Oczywiście, że tak. Natywna rozdziałka dla tego monitora to 1680x1050, więc nic dziwnego, że grafika nie daje rady. Po wymianie grafiki na nowszy model nie powinieneś mieć problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 08:28, kuba9876543210 napisał:

Troche duzo jak na 80 stopni, ze miales tak rozgrzana karte... moze cos sie troche sfajczylo?
A jesli chodzi o stery, to czy przed zainstalowaniem 8.12, odinstalowales stare?


Niestety,nie wiem jak to zrobic - zwykle instaluję nowe sterowniki na stare.

Dnia 29.01.2009 o 08:28, kuba9876543210 napisał:

Co do Crysisa, to z tym wczytywaniem szczegolow tez tak czasem mam, ale trwa to tylko
po pierwszym zaladowaniu planszy i to nie wiecej niz 2-3 sekundy, dlatego ze gram w 1920
x 1200 z wszsytkim na max. (+ AA max. + AF max.) ;).


Też gram na maxa i wcześniej / z 4 miesiące temu / było ok - Warhead przeszedłem bez problemów,tylko ostatnia misja,przycinała.

Dnia 29.01.2009 o 08:28, kuba9876543210 napisał:

Ja bym na Twoim miejscu sprawdzil karte w innym komputerze; jak bedzie to samo, to oddaj
karte do serwisu.

>
Niestety,nie mam możliwości wypróbowania karty na innym kompie.

Dnia 29.01.2009 o 08:28, kuba9876543210 napisał:

P.S. Moglbys jeszcze sprobowac wiatrak ustawic na 100%, wtedy bedziesz mial pewnosc,
ze Ci sie nie przegrzewa (no chyba, ze z chlodzeniem cos nie tak...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 10:47, Nufiko napisał:

Pytanie takie: czy komputer się wiesza czy restartuje jak restartuje to znaczy że dostaje
bluescreena, warto więc by w takim wypadku podać komunikat jaki jest wyświetlany. Temperatura
w nowych radeonach rzędu 80 st to nic niezwykłego i w takiej też pracują stabilnie. Możliwe
że problem leży gdzie indziej. A tak wogóle to ostatnią wersją sterów które działały
mi poprawnie na Viście były 8.10

Komp się nie restartuje,tylko się wiesza - nic nie działa,także klawiatura i muszą robić restart.
Moze rzeczywiście to wina po stronie sterów/ - poprzednio też grałem na 8.10,od niedawna mam 8.12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj popołudniu instalowałem Cs Source, wyszedłem z pokoju, wchodzę po 5 minutach, patrzę a tu komputer pracuje, natomiast jest czarny ekran i dioda od monitora miga. Z racji tego, że mam listwę, wyłączyłem ją a wtedy komputer się wyłączył. Myślałem, że to tylko jednorazowy problem, to czasem się może zdarzyć. Włączyłem ponownie komputer. Chwilę na nim pracowałem, może z 5-7 minut i nagle stało się to samo co wcześniej. Komputer kupiłem od Wujasa, do tej pory wszystko działało bez zarzutu, a teraz nagle coś takiego. Mógłby jakiś fachowiec mi pomóc, proszę o rzeczowe odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 18:28, rafekx 12 napisał:

CZy ktoś wie,jak wyłączyć restarty komputera,w biosie albo gdziekolwiek się to robi??

To znaczy o co chodzi? Niebieski ekran błędu? A może o niestabilną pracę komputera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 20:01, DJ Danielus napisał:

> CZy ktoś wie,jak wyłączyć restarty komputera,w biosie albo gdziekolwiek się to robi??

To znaczy o co chodzi? Niebieski ekran błędu? A może o niestabilną pracę komputera?


Hm,chodzi mi o to że jak pogram w jakąś gre z godzinke,albo mniej i wychodze do Windy to mam restart,temp. podzespołów[karty,proca] są ok,więc chodzi mi o wyłączenie tego restartu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 22:31, DJ Danielus napisał:

To może być problem ze sprzętem, ew. z systemem. Od kiedy tak masz?



Od kiedy dostał kartę graficzną Radeon HD 4850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2009 o 22:07, rafekx 12 napisał:


Hm,chodzi mi o to że jak pogram w jakąś gre z godzinke,albo mniej i wychodze do Windy
to mam restart,temp. podzespołów[karty,proca] są ok,więc chodzi mi o wyłączenie tego
restartu...


Zmień stery,,, usuń stare zainstaluj nowe.... podaj jaki masz zasilacz w kompie... nie ma czegoś takiego jak wyłączenie restartowanie kompa.. jeżeli pc się restartuje samoczynnie to znaczy że jest coś nie tak i musi on przerwać pracę po to aby nie zniszczyć jakiś podzespołów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam pewien problem z komputerem: nie da się go włączyć. Wyłączyłem komputer i za pół godziny chciałem go ponownie włączyć, jednak nie chce ruszyć. Warto dodać, że podłączona do komputera myszka świeci się, co może oznaczać, że zasilacz nie padł. Jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Dlaczego jak chce ściągnąa jakiś obrazek z Google ( za3ączam foto ) wyświetla mi sie jedynie mo?liwośa zapisu jako url i Firefox document ??? ( Mam Windows XP Home )

20090130114805

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 09:20, Tomaszek92 napisał:

Witam!
Mam pewien problem z komputerem: nie da się go włączyć. Wyłączyłem komputer i za pół
godziny chciałem go ponownie włączyć, jednak nie chce ruszyć. Warto dodać, że podłączona
do komputera myszka świeci się, co może oznaczać, że zasilacz nie padł. Jakieś pomysły
na rozwiązanie tego problemu?
Pozdrawiam!

Mi kiedyś gdy zostawiłem kompa w stanie wstrzymania na około 45 minut, monitor nie chciał się włączyć a zauważyłem że diody na klawiaturze się świecą, a i jeszcze wiatraczki przestały chodzić w jednostce centralnej. Wtedy po prostu odłączyłem kompa od sieci elektrycznej i... po ponownym podłączeniu i odpaleniu kompa wszystko było OK. Może i ty spróbuj. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się