PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2009 o 20:44, kubos2006 napisał:

A jaka ta płyta z systemem bo ja kupowałem na części ?

Hmmm... To nie wiem. Wydaje mi się, że będziesz musiał zakupić Windowsa... A na pewno nie możesz wykonać formata ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 20:56, kubos2006 napisał:

A jeżeli kupie nowy dysk.

Ale, żeby odpalić komputer będziesz i tak musiał mieć Windowsa na tym dysku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam router Philips SNV6520 (ADSL, WIFI, LAN, VOIP, TV). Wszystko ładnie pięknie działa pod Netią, internet, voip, lan itd. Jest jeden problem - laptop łączy się bezprzewodowo, jest na nim Vista Basic 32. Ale gdy włączę w routerze zabezpieczenie WPA z hasłem, to Vista nie może nawiązać połączenia, mimo że podaję prawidłowe hasło. Gdy wyłączę WPA to łączy się bez problemów, z tym że sieć nie jest zabezpieczona. Jest jakieś rozwiązanie o którym nie wiem? Na Viscie jest tylko jedno konto, administratora, utworzone podczas instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dziwny problem, którego nie potrafię rozwiązać. Wczoraj wszystko było OK. Dzisiaj włączam PC, ale patrzę, że monitor, mimo tego, że działa (dioda mruga) nie łapie obrazu (poza tym, jak złapie obraz wtedy diodka tylko świeci, nie mruga). Rozwiązaniem tego problemu była zmiana końcówki którą dostałem od GIGABYTE (biała, podłącza się ją nieco niżej) na standardową, niebieską, którą podłącza się nieco nad USB dla myszki/klawiatury itd. Jednak problem pojawił się teraz. Włączam grę, wyskakuje błąd. Okazało się, że występuje on, gdy karta graficzna nie obsługuje Dx9 bądź d3d. Moja GeForce 8600GTS obsługuje obydwa, jednak po uruchomieniu DirectX''a zamiast modelu karty mam: n/d. Jak mogę "wykryć kartę"? Odinstalowałem stare sterowniki, ale nowych nie idzie zainstalować, bo NVIDIA nie wykrywa obsługiwanego urządzenia. Obrazu nie mam zniekształconego, jest taki sam jak przed, żadnych 16-bitowych kolorów, wszystko w porządku, no, ech, prawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

mam następujący problem

gram w Full Spectrum Warrior Ten Hammers zaliczyłem 2 misje a podczas filmiku przed rozpoczęciem 3 misji komputer się resetuje. nie resetuje się na innych grach ani pod systemem.

gra oryginalna

czy istnieje jakiś patch albo inny sposób aby naprawić ten problem?

z góry dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, kolejny problem. Otóż użyłem Windowsowskiego programu który wykrywa urządzenia. Kazał włożyć płytę od karty wideo. Włożyłem od karty, nic. Potem włożyłem od płyty głównej, a teraz dzięki temu jako kartę graficzną mam: Intel G965 Express Chipset Family? O co chodzi O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 17:16, Jaki Ganh1 napisał:

Ech, kolejny problem. Otóż użyłem Windowsowskiego programu który wykrywa urządzenia.
Kazał włożyć płytę od karty wideo. Włożyłem od karty, nic. Potem włożyłem od płyty głównej,
a teraz dzięki temu jako kartę graficzną mam: Intel G965 Express Chipset Family? O co
chodzi O_o


Mam wrażenie że masz zintegrowaną kartę graficzną na płycie głównej. Najlepiej ją dezaktywuj poprzez BIOS i zainstaluj wtedy GeForce''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej o procesie wykonywania dezaktywacji? I dlaczego nagle, po tym dziwnym problemie z monitorem i końcówką dodaną do karty graficznej wszystko się porypało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 17:43, Jaki Ganh1 napisał:

A coś więcej o procesie wykonywania dezaktywacji? I dlaczego nagle, po tym dziwnym problemie
z monitorem i końcówką dodaną do karty graficznej wszystko się porypało?


Niestety o procesie nic nie mogę powiedzieć bo nigdy nie posiadałem komputera z zintegrowaną kartą graficzną, a nawet jeślli takowy bym posiadał to dla różnych BIOSów może to różnie przebiegać, wszystko powinno być napisane w instrukcji do płyty głównej.
A stać to się mogło z wielu przyczyn: reset BIOSu, padł GeForce, karta poluzował się w gnieździe. Najlepiej otwórz obudowę i podociskaj kartę graficzną i wszystkie kable do niej, a potem weź instrukcję do płyty głównej i zobacz jak się wyłącza kartę graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. Mam kartę GeForce 7600 GS. I po zainstalowaniu najnowszych sterowników zmiany rozdzielczości trwają długo, gry się długo uruchamiają, w Firefoxie przy ładowaniu stron i przewijaniu ich następują zwisy i chwilowe monitora. Potrzebuję tych sterowników, żeby odpalić Burnouta: Paradise. Przy starszych nie ma takiego problemu. Ostatnie dobre działające to 163.xx. 169.xx już powodują takie same problemy, jak te najnowsze (181.22). Próbowałem instalacji na czysto, jednych na drugie, wszystkiego. Mam najnowszy DirectX. System to Windows XP SP2 (czy to może być przyczyną?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że odłączyłeś monitor od karty dodatkowej, i podpoiłeś do tej zintegrowanej (i stąd problemy). przepnij do właściwego gniazdka i faktycznie dociśnij kartę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak tak, to jest na pewno właściwy trop. Nie wiem, czy czytałeś poprzednie posty, ale właśnie chodzi o to, że zawsze miałem ją podpiętą pod kartę graficzną a dzisiaj nagle monitor nie chciał się uruchomić (coś jak no signal, bo działa ale dioda mruga). Tylko przełączenie pod zintegrowaną zadziałało. Ale co zrobić, żeby i pod normalną zaczął działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 12:27, Galadin napisał:

Mam router Philips SNV6520 (ADSL, WIFI, LAN, VOIP, TV). Wszystko ładnie pięknie działa
pod Netią, internet, voip, lan itd. Jest jeden problem - laptop łączy się bezprzewodowo,
jest na nim Vista Basic 32. Ale gdy włączę w routerze zabezpieczenie WPA z hasłem, to
Vista nie może nawiązać połączenia, mimo że podaję prawidłowe hasło. Gdy wyłączę WPA
to łączy się bez problemów, z tym że sieć nie jest zabezpieczona. Jest jakieś rozwiązanie
o którym nie wiem? Na Viscie jest tylko jedno konto, administratora, utworzone podczas
instalacji.


Nie każdy router tak ma (ale np. mój:)) jak wpisuje mu jakie ma być hasło, nie akceptuje znaków np.*,&. itd. w sensie że moge tak ustawić ruter ale vista mówi że błedne chasło wpisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i właśnie stąd to podejrzenie..... najprawdopodobniej coś się poluzowało, wiec podociskaj zarówno samą kartę jak i wszelkie możliwe kabelki..... być może styki się zakurzyły (napewno zdarza się to przy pamięciach ram być może przy karcie graficznej też) spróbuj ją wyciągnąć i dmuchnąć zarówno po złączu jak i do gniazdka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 23:45, Marekvader napisał:

Nie każdy router tak ma (ale np. mój:)) jak wpisuje mu jakie ma być hasło, nie akceptuje
znaków np.*,&. itd. w sensie że moge tak ustawić ruter ale vista mówi że błedne chasło
wpisuje.


Tylko że ja próbowałem czyste małe literki, same cyfry, małe literki i cyfry i guzik. Chrzanię tą Vistę normalnie koszmar nie system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sig., powiem Ci jedno - kochany jesteś ^^
Odkręciłem kartę, podmuchałem, porzucałem nią o ścianę (no dobra, bez tego) i działa ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu taki stary, biurowy komputer, służący praktycznie wyłącznie do pracy i internetu dla wszystkich domowników. Mimo moich starań utrzymania kompa w porządku (używam Odkurzacza, Ccleaner''a, defragmentuję dysk, kasuje wszystko, co zbędne) ostatnio coś strasznie muli. Z programów chroniących używam wyłącznie AVG 8.0 Free jeśli ma to jakieś znaczenie. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj specyfikacje kompa, przede wszystkim dysku twardego; byc moze dysk konczy swoj zywot. U mnie w domu ostatnio laptop tez coraz gorzej przymulal, tak przez pare miesiecy, az w koncu HDD umarl ;D. Mial z 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się