PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 17.04.2009 o 18:47, TetraGramaton napisał:

Nie mam zainstalowanego żadnego firewall''a na partycji.

1 firewala to ma się w systemie a nie na partyci
2) jak masz co najmniej xp to masz i firewala, a jak masz sp2 do xp to jest on włączony (no chyba że go wyłączyłeś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo denerwujący problem z komputerem. Po kilku minutach od włączenia albo mi się zawiesza, albo restartuje... I tak w kółko. Co robić? Usuwałem wirusy, ale raczej nie pomaga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się przegrzewa, zainstaluj jakiś program do monitorowania np everest, podaj jaki masz model karty graf. , proca i jakie osiągają temperatury przy obciążeniu. Do sprawdzania obciążenia karty polecam Furmark

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 11:18, igor8472 napisał:

Pewnie się przegrzewa, zainstaluj jakiś program do monitorowania np everest, podaj jaki
masz model karty graf. , proca i jakie osiągają temperatury przy obciążeniu. Do sprawdzania
obciążenia karty polecam Furmark


Procesor mam Pentium D 2,0Ghz E2180
Kartę GeForce 8800gs 384mb
Ten zestaw mam już ponad pół roku, wszystko było do tej pory w porządku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A radiatory i wentylatory oczyszczone z kurzu? przydało by się też sprawdzić napięcia pod obciążeniem, zwłaszcza jak tani zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam okropnie sporo problemów ostatnio z kompem, wliczając zawiechy przy czy czytaniu nagranych płyt i wieszanie się również bez żadnego powodu, nero odpalić się nie chce itp itd...
ale problem o rozwiązanie którego bardzo bym prosił jest nieco inny i stokroć bardziej irytujący. mianowicie komp nie ''czyta'' mi żadnego pen drive''a. czy to podłączonego bezpośrednio do kompa czy jakikolwiek hub. to samo z telefonem, nie widzi po podłączeniu mojej nokii 5310. również nie widzi pada od ps1. również w teorii prawidłowo działający adapter kart sd nie wykazuje, żebym mógł przeglądać zawartość którejkolwiek karty przez kompa. okropnie mnie to irytuje, jeszcze 2-3 dni temu nie miałem tego problemu. błagam, serio już błagam niech ktoś mi coś poradzi co poskutkuje bo oszaleć można...

z góry baaaaardzo dziękuję! ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 15:27, igor8472 napisał:

System by się aż tak parszywie nie zachowywał, może coś z płytą główną


no ok, ale coś czyli co ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś np zrobić backup system, zainstalować świeży i sprawdzić czy objawy się powtarzają, potem w razie czego można zawsze system w kilka minut przywrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pewien problem, a może i nie... Otóż gram w pewno grę mmorpg w tkróej przydałoby się coś więcej niż od 60 do 100fps... (wiem ludzie mają problemy z płynnością a ja z takimi pierdołami, ale jednak ;] ) Wszystkie detale mam na full ( chyba nie dziwnie przy takim kompie) zmuszony jestem grać w oknie (podczas testów ustawień okazało się nie mieć to wpływu na działanie gry) i teraz mając te ileś tam fps karta obciążona jest od 30% do 50% inne gry normalnie obciążyć grafikę potrafią w 100% jak tu zmusić grę i zespoły do wydajniejszej pracy.... (procek się nie przepracowuje utrzymuje się na poziomie 55% użycia)

Jednymi słowy:
- karta mimo że nie jest nieobciążona w 100% nie daje pełni fps

BTW 2 karta w CF w ogóle jest nie używana no ale to mogę jeszcze zrozumieć gra może nie obsługiwać CF....

PS nie mam ustawionego vsync

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 18:40, Konrad162 napisał:

mam pewien problem, a może i nie... Otóż gram w pewno grę mmorpg w tkróej przydałoby
się coś więcej niż od 60 do 100fps... (wiem ludzie mają problemy z płynnością a ja z
takimi pierdołami, ale jednak ;] ) Wszystkie detale mam na full ( chyba nie dziwnie przy
takim kompie) zmuszony jestem grać w oknie (podczas testów ustawień okazało się nie mieć
to wpływu na działanie gry) i teraz mając te ileś tam fps karta obciążona jest od 30%
do 50% inne gry normalnie obciążyć grafikę potrafią w 100% jak tu zmusić grę i zespoły
do wydajniejszej pracy.... (procek się nie przepracowuje utrzymuje się na poziomie 55%
użycia)

Jednymi słowy:
- karta mimo że nie jest nieobciążona w 100% nie daje pełni fps

BTW 2 karta w CF w ogóle jest nie używana no ale to mogę jeszcze zrozumieć gra może nie
obsługiwać CF....

PS nie mam ustawionego vsync


Mógłbyś podać jeszcze jaki masz procesor? Być może to on jest powodem tych problemów i nie pozwala rozwinąć skrzydeł grafice...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że jest to jakieś zabezpieczenie w kodzie gry i nie wyświetla on więcej jak te 100 fps (zdaje się kiedyś coś takiego miał CS i nie dało się wycisnąć z niego więcej jak 72fps)

[edit]
Jeśli gra nie potrafi obsłużyć dwóch rdzeni to obciążenie procka będzie na ok 50% (zazwyczaj trochę więcej bo system będzie używał drugiego rdzenia) i może to procesor Cię ogranicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecicie mi jakieś dobre kodeki inne niż K-lite? Z nimi jest o tyle dziwna sprawa, że nie mogę normalnie korzystać z WMM bo się wiesza i wywala do windy;/ Po odinstalowaniu kodeków K-lite mega jest normalnie o_O

EDIT

Nufiko
co do csa- tam wystarczyło wklepać fps_max 101 i już było full klatek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam dylemat. Zdaje sie ze dopiero teraz odkrylem czemu moj pentium 705 1,50 ghz tak dobrze radzil sobie z grami. wchodzac na strone www.canyourunit.com i wybierajac jakas gre wyswietlilo mi przy nazwie procesora takie cos: pentium 1,50 ghz perfomance rated at 2,24ghz, juz czytalem gdzies ze ten proc potrafi przegonic pentiuma 4 2,4 ghz, a teraz mam dowod, ale czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 18:45, blacklio2 napisał:

Tak Pentium M 705 jest równy z P4 2.4, wskaźnik różnicy ocenia się na 1.4 do 1.6 czyli
między 2.1 Ghz a 2.4 Ghz

o, no to bardzo mnie to cieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

procesor podawałem wyżej E8400 w każdym razie wiem czego może to być wina (bo kiedyś na innym serwie) ta gra chodziła świetnie 140 fps czy więcej... no ale w każdym razie jest więcej osób na serwie więc to może być powodem...

PS ciekaw jestem tylko dlaczego grafika dawkuje swoje możliwości....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam "mały" problem... Otóż mój procesor (Intel PDC E2180) nawet kiedy nie jest podkręcony nagrzewa się do astronomicznych temperatur (32-45 w "spoczynku", a podczas grania w takiego na przykład Crysisa to nawet ok 65 stopni!). I to przy otwartej obudowie! Sprawdzam radiator: chłodny... A więc wyciągnąłem płytę główną, a potem zacząłem się bawić w poprawianie i dociskanie ustawienia radiatora, a także jego dokładne czyszczenie. Jestem pewien że jest on ustawiony prawidłowo (kilka razy sprawdzałem...), jest krystalicznie czysty (;)) a proc i tak się grzeje jak szalony. Dodam, że po odłączeniu coolera, temperatury proca są praktycznie takie same, no może odrobinę wyższe. Zauważyłem jescze przy okazji pewien "defekt" pasty termoprzewodzącej. Raz, że jest jakaś dziwnie "stwardniała", a dwa że jakoś tak... odrobinę jakby mało jej jest... Podejrzewam, że to właśnie przez nią proc tak się grzeje... Czy moje przypuszczenia są słuszne?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się