PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2009 o 19:05, Misquamaqus napisał:

No tojak jestes pewny, ze coolerek na karcie jest juz zepsuty, to sciagnij chlodzenie
z karty i zdemontuj ten wentylatorek.
Rozbierz go, wyczysc i nasmaruj.
Uruchom go osobno, zeby zobaczyc czy jest juz OK. Jak jest do bani, to go wymien na nowy.

A jak sie wkurzysz, to mozna jeszcze zmienic cale chlodzenie na karcie :)).

Taki accelero bedzie gitara :).

http://forum.pclab.pl/t311450.html


Wolę przy nim nie grzebać, bo karta jest jeszcze na gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 16:22, T-Tronix napisał:

Jakby było napisane.. Nie ma przyklejonej kartki.

Brak nazwy = no-name = BUUUM! :D Nie no, ja w 1 kompie też nie miałem nazwy zasilacza ani nic na nim podanego, tylko to był sprzęt z 2000 roku. W dodatu awaryjny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 16:22, T-Tronix napisał:

> > i zasilacz 230.
> Konkretnie firma/model.

Jakby było napisane.. Nie ma przyklejonej kartki.


Nie ma kartki z strony otwartej obudowy.
Musialbys odkrecic zasilacz i wyciagnac z budy. Kartka moze byc mpo drugiej stronie zasilacza.
Ja tak mam w zalmanie, tylko ja wiedzialem co kupuje :))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.
Mam problem z zachowaniem niskiej temperatury w obudowie. Jednym słowem jest gorąco. Wiatrak od procesora bierze gorące powietrze z budy i próbuje nim ochłodzić procesor, a chipiset, z kartą grafiki strasznie się grzeją. Dłuższa praca kończy się zawiechą. Pomaga jedynie granie bez boczka. Ale na dłuższą mete nie jest to złe rozwiązanie ze względu na kurz, psa itp. Co mam zrobić, aby w obudowie było chłodniej? Dodam, że mam wolny wiatraczek chyba 8mm.
Które wyjście jest najleprze:?
1. Granie bez boczka.
2. Granie z boczkiem i z wentylatorem z tyłu (wydmuchuje ciepłe powietrze)
3. Założenie went. na chipiset.
4. Założenie went. na k. grafiki (teraz jest chłodzenie pasywne)
5. Założenie wiatraczka z boku obudowy (wdmuchuje zimne powietrze prosto na chłodzenie procesora)

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Zrób fotkę kompa od środka, to się zobaczy, jak by tu poprawić cyrkulację powietrza. Najprościej zapewne zrobić dziurę z przodu budy, drugą z tyłu i wsadzić w nie wentylatory - ten z przodu wdmuchuje, ten z tyłu wydmuchuje. Fakt, że dziurawienie obudowy zazwyczaj nie sprawia, że robi się ładniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możesz spróbować wyjąć którąś zaślepkę od kart rozszerzeń, ale skoro już masz dodatkowy wentylator to najlepsze miejsce dla niego będzie z przodu i na dole (jak wiadomo ciepłe powietrze jest lżejsze od zimnego, więc to zassane ogrzeje się "po drodze" i zostanie usunięte z obudowy przez wentylator w zasilaczu. Mógłbyś też wzwiąść kawałej giętkiej rury, i poprowadzić ją od tego wentylatora w pobliże jakiegoś "gorącego" elementu. Wybór rozwiązania zalezy od tego czy ten wentylator wdmuchuje powietrze do środka czy też usuwa je na zewnątrz (będzie na nim strzałka wskazująca kierunek powietrza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zła cyrkulacja powietrza w obudowie, wentylator wciągający świeże powietrze z przodu, went wyciągający ciepłe powietrze z tyłu, jeśli dalej brak rezultatów to wentyl na grafikę ( bo ona jest głównie winą za resety kompa ) najlepiej jakiś z regulacją obrotów ( względnie podłączając do płyty głównej jeśli można )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 17:02, Misquamaqus napisał:

Nie ma kartki z strony otwartej obudowy.
Musialbys odkrecic zasilacz i wyciagnac z budy. Kartka moze byc mpo drugiej stronie zasilacza.
Ja tak mam w zalmanie, tylko ja wiedzialem co kupuje :))).


Aż wstyd się przyznać ;) Zasilacz był 170W... Już wymieniłem na swoją 3-setkę i nic się nie pojawia odnośnie karty ;P Jak narazie problemu nie ma, zobaczę jak z grami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 16:22, T-Tronix napisał:

Jakby było napisane.. Nie ma przyklejonej kartki.

Odkręciłeś obie strony obudowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.tzok.fora.pl/hardware,2/atrybuty-smart,7.html

A tak na szybkiego, kolumna dane
01 najlepiej zero ( tak jak u ciebie ) czyli jest OK
05 świadczy to o bad sektorach na dysku ( w tym przypadku masz 140 sektorów zapasowych )
C2 temperatura 36 stopni, nie jest źle
C4,C5 i C6 również odpowiada za bad sectory dokładniej w linku
C7 masz 0, jeśli będą jakiś dane to problemy wyłącznie z taśmą przesyłania danych ( wtyczka może się wysunęła z gniazda lub kabel do wymiany na sprawny )

Edit
Mis w jakim celu, wszystko widać na załączonym screenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.
Moja płyta główna ma ograniczone FSB do 255MHz. W Biosie nie da się wpisać więcej. Mam prawie najnowszą wersje Biosa. Ktoś się kiedyś spotkał z podobnym ograniczeniem na płytce Gigabyte? Co zrobić, żeby dało wyżej kręcić?
Pytam się bo widziałem w necie, że na pewno płytka da radę pójść więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 20:44, MadDogg napisał:

Siema.
Moja płyta główna ma ograniczone FSB do 255MHz. W Biosie nie da się wpisać więcej. Mam
prawie najnowszą wersje Biosa. Ktoś się kiedyś spotkał z podobnym ograniczeniem na płytce
Gigabyte? Co zrobić, żeby dało wyżej kręcić?
Pytam się bo widziałem w necie, że na pewno płytka da radę pójść więcej...


Jedynie zmiana biosu moze cos zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, miałem 4 foldey zakładek w firefoxie, między innymi linki do muzyki z utube, i kilka śmieci luzem.
Teraz nei mam żadnego foleru, a w ogólnym to co było w muzyce, nie mam pojęcia co się stało, da się to jakoś przywrócić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten programik totalna beznadzieja, ubrany w graficzne GUI i nic więcej, kolorowe słupki nie pokarzą rzeczywistego stanu dysku, oprócz podawanej temperatury resztę parametrów trzeba szukać, ogólnie kicha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się