PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Do czego bys uzywal kolejno linuxa i windowsa? Bo moglbys postawic np. linuxa jako maszyne wirtualna (np. przez vmware workstation, albo jesli cos "mniejszego" i darmowego to vmware player, virtual pc, virtualbox), wtedy mozna by latwo przelaczac.
Mile widziana duza ilosc RAMu i szybki wielordzeniowy procesor przy kilku maszynach wirtualnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze sterownikami do grafiki, a konkretniej ich brakiem. Po ponad roku postanowiłem zainstalować nowsza wersję sterowników, ściągnąłem ze strony ATI najnowsze do mojej karty Radeon HD 3400, instaluje, pojawia się błąd o niezgodności z poprzednim sterownikiem, więc postanowiłem odinstalować stare. Instaluje te nowsze i przy 3/4 paska postępu wyskakuje inny komunikat o błędzie instalacji, a kiedy włączam raport to pisze, że wszytko poprawnie zainstalowane, a tak nie jest. Postanowiłem wrócić do starszych ale nie mogę znaleźć płytki która była w zestawie, więc zostają mi jednak sterowniki z internetu ale instalowałem już 6 różnych wersji, starszych czy nowszych i przy każdej mam to samo.

Wie ktoś może co się dzieje bo ja pojęcie nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na wskutek pewnych problemów z moim zasilaczem, zostałem zmuszony do powrotu do Rivy TNT2 32MB. Mianowicie jest to ASUS V3800M. Wspomóżcie proszę jakimiś sterownikami, błagam, bo już wysiadam w poszukiwaniu ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem z komunikacją między komputerami w mojej sieci domowej.

Mam 2 komputery, jeden XP, drugi Vista, które są w sieci. Komputer z Vistą łączy się używając wi-fi, natomiast XP po kabelku. Nad wszystkim piecze trzyma router Cerberus P 6331-4A. Internet śmiga, ale mam innym problem, nie mogę wymieniać się plikami pomiędzy komputerami.

Konfigurator sieci na XP był włączany, oba komputery są w jednej grupie roboczej DOM i tutaj:
-XP nie widzi w ogóle Visty
-Vista widzi XP, ale nie mogę dostać się do komputera, wyświetla się komunikat: "System windows nie może uzyskać dostępu do (tu nazwa kompa)". Po kliknięciu diagnozuj dowiaduje się, że: "(nazwa kompa) nie jest prawidłową nazwą sieci".

Dodam, że firewalli brak, tylko te windowsowe, na obu jest Eset, włączone jest udostępnianie plików i drukarek. Pomoże ktoś?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam problem z grami przez internet. Czy to ET, CS, WoW, nawet w Tibii mam takie lagi, że odechciewa
się grać. Komputer cały przeskanowany i 0 wirusów. Wyłączałem antywira i to samo, tak samo z firewall.
Od czasu do czasu w różnych programach i grach po chwili pokazuje się błąd: Aplikacja została źle zainicjowana czy coś takiego. Proszę o pomoc, bo to jest tak uciążliwe, że mnie powoli szlak trafia.

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam problem z netem, wolno chodzi. Jestem w UPC, jakieś pół roku temu był super transfer (łatka do gry około 500MB ściągała się kilka sekund) , dzisiaj chcę pobrać grę z Gog.com i mam jakieś 18KB/s. Pomocy, jak odmulić neta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 09:00, Nufiko napisał:

> Witam.Mam problem z wydajnością/pracą mojego sprzętu.Jestem posiadaczem Komputerka
Acer
> Aspire 5738 z oryginalnie wgranym systemem Windows Wista.Problem dotyczy nadmiernego

> nagrzewania i wyłączania komputera.
> Po zainstalowaniu jakiejkolwiek gry pochodzi ona kilka chwil po czym komputer się
wyłącza
> i jest gorący od spodu w miejscu baterii.O ile nie dziwiło by mnie to w nowszych
grach
> o tyle nawet starsze tytuły mają tą przypadłość(Tiberium Wars działa bez problemu
a już
> np.Guild Wars/Imperium Polskie wyłącza).Dodam ze niedługo po kupnie (jakież pół
roku)wszystko
> działało normalnie,problemy zaczęły się dopiero po upływie tego czasu?Czego to jest
wina?
> System?Sprzęt?Konieczny będzie serwis? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Powiem tak wyczyść chłodzenie. Ja to robię tak, że wyłączam komputer potem w wentylatorek
wkładam wykałaczkę tak aby się nie kręcił i wszystkie wloty wyloty powietrza traktuję
odkurzaczem. Można użyć ewentualnie sprężonego powietrza jak posiadasz. No i wszystkie
kłaczki kurzu które pojawią się na kratkach należy wyciągnąć coby ich znowu nie wkręciło.



Robie tak na PC swoim. Ale na laptopku?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 21:50, toxic3d napisał:

Robie tak na PC swoim. Ale na laptopku?:D


Jak tak ostatnio laptopa wyczyściłem siostrze to przestał się wyłączać przy obciążeniu 3DS MAXem, więc działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 21:49, Wahgaroth napisał:

Witam.
Mam problem z netem, wolno chodzi. Jestem w UPC, jakieś pół roku temu był super transfer
(łatka do gry około 500MB ściągała się kilka sekund) , dzisiaj chcę pobrać grę z Gog.com
i mam jakieś 18KB/s. Pomocy, jak odmulić neta?


1. Może to po prostu wina gog.com? Sprawdź tutaj jaką masz prędkość neta: http://www.speedtest.net/
2. Jeśli ta strona pokaże Ci, że masz tak słabego neta to poczekaj kilka dni i zobacz czy sytuacja się nie zmieni.
3. Jeśli nie, zadzwoń do UPC i zgłoś problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 21:49, Wahgaroth napisał:

Witam.
Mam problem z netem, wolno chodzi. Jestem w UPC, jakieś pół roku temu był super transfer
(łatka do gry około 500MB ściągała się kilka sekund) , dzisiaj chcę pobrać grę z Gog.com
i mam jakieś 18KB/s. Pomocy, jak odmulić neta?


Przyczyn może być kilka.
1. Możesz mieć jakiegoś wirusa, który ogranicza ci łącze.
2.Strona z której chciałeś pobrać dany plik w tym momencie była mocno obciążona przez co wystąpił tak słaby transfer.
Poza tym podaj jaką masz prędkość internetu.Także jestem w UPC i nie jestem zadowolony z ich usług.
Płacę za internet do 50Mbit/s a prędkość przeważnie w granicach 40-43 Mbit/s wiem, że prędkość internetu zależy od wielu czynników ale skoro mam możliwość zainstalowania w domu internetu o prędkości 120 Mbit/s to te 48-49 Mbit/s powinno być osiągalne ... zastanawiam się czy nie wnieść skargi do UKE.

Poza tym napisz czy korzystasz z WiFi ... chodzi mi o Modem z wbudowanym routerem ... jeśli tak to może będzie trzeba parę rzeczy wyłączyć.

Jeśli nie uda nam się Tobie pomóc interweniuj u nich i bądź stanowczy ... ostatnio stoczyłem z nimi batalię bo zamiast do 50Mbit/s miałem 8Mbit/s czyli gorzej niż przed przesiadką z 25Mbit/s.W internecie można też poczytać informacje na temat praktyk UPC dzięki, którym internet potrafi tak fatalnie chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.12.2010 o 23:16, Codipar napisał:

Przyczyn może być kilka.
1. Możesz mieć jakiegoś wirusa, który ogranicza ci łącze.
2.Strona z której chciałeś pobrać dany plik w tym momencie była mocno obciążona przez
co wystąpił tak słaby transfer.
Poza tym podaj jaką masz prędkość internetu.Także jestem w UPC i nie jestem zadowolony
z ich usług.
Płacę za internet do 50Mbit/s a prędkość przeważnie w granicach 40-43 Mbit/s wiem, że
prędkość internetu zależy od wielu czynników ale skoro mam możliwość zainstalowania w
domu internetu o prędkości 120 Mbit/s to te 48-49 Mbit/s powinno być osiągalne ... zastanawiam
się czy nie wnieść skargi do UKE.

Poza tym napisz czy korzystasz z WiFi ... chodzi mi o Modem z wbudowanym routerem ...
jeśli tak to może będzie trzeba parę rzeczy wyłączyć.

Jeśli nie uda nam się Tobie pomóc interweniuj u nich i bądź stanowczy ... ostatnio stoczyłem
z nimi batalię bo zamiast do 50Mbit/s miałem 8Mbit/s czyli gorzej niż przed przesiadką
z 25Mbit/s.W internecie można też poczytać informacje na temat praktyk UPC dzięki, którym
internet potrafi tak fatalnie chodzić.



Dostawca jest raczej ok, sprawdziłem przed chwilą i mam 10461 k/s downloadu, pobrałem inny plik z innej stronki i szło jak burza... Myślę, że problem tkwi w gog.com mają teraz kilka promocji, między innymi "50% off this weekend only"

Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam następujący problem, odkąd zainstalowałem W7 to komputer raz na jakiś czas mi się zwyczajnie zacina, czy to przy przeglądaniu internetu czy nawet w oknie logowania ... nic nie można z tym zrobić, później to sie powtarza, powtarza aż któregoś dnia komputer nieprzyjemnie irytująco pikaaaaaaa... przejechaniem odkurzaczem załatwia sprawa więc niby to byłby problem z temp. ale komputer jest zimny ... mogła to być też nisko ustawiona temp. max. czy jak to się tam zwie ale po kilku godzinach grania nic się nie dzieje, więc co to może być bot o pikanie naprawdę denerwuje ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 13:21, Michael1v5 napisał:

Hej, mam problem z komunikacją między komputerami w mojej sieci domowej.

Mam 2 komputery, jeden XP, drugi Vista, które są w sieci. Komputer z Vistą łączy się
używając wi-fi, natomiast XP po kabelku. Nad wszystkim piecze trzyma router Cerberus
P 6331-4A. Internet śmiga, ale mam innym problem, nie mogę wymieniać się plikami pomiędzy
komputerami.

Konfigurator sieci na XP był włączany, oba komputery są w jednej grupie roboczej DOM
i tutaj:
-XP nie widzi w ogóle Visty
-Vista widzi XP, ale nie mogę dostać się do komputera, wyświetla się komunikat: "System
windows nie może uzyskać dostępu do (tu nazwa kompa)". Po kliknięciu diagnozuj dowiaduje
się, że: "(nazwa kompa) nie jest prawidłową nazwą sieci".

Dodam, że firewalli brak, tylko te windowsowe, na obu jest Eset, włączone jest udostępnianie
plików i drukarek. Pomoże ktoś?:(


Myślę że musisz poszukać za sterownikiem do XP, to było coś z znajdywaniem topologi sieci. Podałbym konkretniej, ale już od 1,5 roku mam 7. Teoretycznie powinno też pomóc zainstalowanie SP3 na XP. Jak będę miał czas to ci poszukam za tym, chyba że będziesz pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej wam

potrzebowałbym albo sterowników/kodeków/programu który by odtworzył mi płynnie filmy x264
mam atoma330 2x 1.66 oraz iona :D i co tu dużo mówić... 720 i 1080 przycina
... ale... np 1080 księcia persji 2 miesiące temu oglądałem płynnie... nie wiem co się teraz stało...

pomoże ktoś ?

zróbcie to dla kevina samego w domu 1080p :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sobie sam na pytanie... ale robie to też dla tych co by mieli podobny problem...


po wkurzeniu się że to nie działa płyynie poświęciłem 30 minut na szukanie...
znalazłem na tej stronie w miare nowy kodek

http://www.programosy.pl/program,x264-video-codec.html

dzięki któremu płynnie odtwarzam w 1080 oraz 720 przy otwartych wszystkich oknach w win 7 !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega założył na konto zbyt długie hasło i nie może go wpisać, ponieważ brakuje mu miejsca w polu, zainstalowanego ma Windowsa XP eng. z nakładką niemiecką
Istnieje może jakiś sposób aby usunąć albo zmienić hasło bez wchodzenia na konto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kmać
jak włączyć PureVideo ?
podobno w wmp opcje wydajność ... i niby jest zakładka zaawansowane ale ja jej nie mam
zainstalowałem na nowo świerze drivery ale nic nadal nie widze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

p 19.54 chciałem sobie obejrzeć film w 1080p ... przez 2 godziny szukałem jakiegoś gówna aby się nie ciął jest już 21.53 i UJA !
a na końcu się dowiedziałem ze niby te gówno purevideo jest płatne
czy na ION z prockiem atom 330 nie odtworze płynnie 1080 ? ( wczoraj czy tam kiedy pisałem otworzyłem jedynie 720p -_- płynnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 21:56, Chester001 napisał:

p 19.54 chciałem sobie obejrzeć film w 1080p ... przez 2 godziny szukałem jakiegoś gówna
aby się nie ciął jest już 21.53 i UJA !
a na końcu się dowiedziałem ze niby te gówno purevideo jest płatne

Ano tak. Jedna z sytuacji gdzie ATI > Nvidia bo u niej jest to darmowe. To ta zła wiadomość. Ta mniej zła brzmi: nawet gdybyś zapłacił to nie miałbyś w ten wyższej wydajności. PureVideo HD jest wspierane tylko przez nieliczne kodeki, x.264 dla przykładu nie oferuje dla niego wsparcia. A to z kolei oznacza że odpada z 50% filmów HD na start.

Rozwiązanie? Bezpłatnego i pełnego (tzn. z obecnymi filmami FullHD sobie radzi ale jednak to jeszcze nie kres możliwości płyt bluray) brak. Ale wykorzystując CUDA możesz poradzić sobie z obecnymi filmami. Fakt że darmowe to to nie jest. Na szczęście bardzo drogie (te 3 dychy chyba idzie przeboleć) też nie:
http://corecodec.com/products/coreavc

Dnia 08.12.2010 o 21:56, Chester001 napisał:

czy na ION z prockiem atom 330 nie odtworze płynnie 1080 ? ( wczoraj czy tam kiedy pisałem
otworzyłem jedynie 720p -_- płynnie)


Warto było poczytać co nieco o tym co kupujesz...



Spoiler

Sytuacja jednak diametralnie zmienia się gdy zaczynamy
odtwarzanie filmów Blu-ray. Praktycznie wszystkie wydania w tym formacie
przekraczają miejscami bitrate 30 Mbps, który wydaje się być granicą dla tego co
potrafi znieść GeForce 9400M. W zasadzie w przypadku wszystkich sprawdzanych
przez nas filmów nie ma mowy o żadnym oglądaniu, obraz nie jest może tak zwanym
pokazem "slideshow" jednak do płynności bardzo mu daleko. Sytuacja nieco
poprawia się jeśli przełączymy się na ścieżkę dźwiękową niższej jakości (niższy
bitrate), jednak i to niewiele pomaga. W zasadzie przy zastosowaniu PowerDVD 8 w
miarę płynnie udało nam się odtworzyć tylko dosyć już stary film "Królestwo",
który zakodowany jest w MPEG-2 HD. Wszelkie próby uruchomienia nowych tytułów jak
"X-Men 3" czy "Mroczny Rycerz", gdzie bitrate w niektórych scenach sięga nawet
60 Mbps kończyły się brakiem płynności.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się