PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Płyta ;)

Ciach.

Mam problem z kamerą IBOX VS-4. Gdy podłączam pod USB wcale mi jej nie wykrywa. Raz jakoś mi się udało i wykryło, ale po resecie komputera nadal to samo. Niby mam jakieś sterowniki do tej kamery na płycie, ale żeby je zainstalować komputer musi ją wyszukać. Macie jakieś propozycje, jak rozwiązać ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2010 o 23:36, barth89 napisał:

Czy przy 4 GB RAM i normalnej pracy systemu (bez włączonych różnych programów) to normalne,
że zużycie RAMu wynosi 25 % ?


1 GB w spoczynku to trochę za dużo.
Na początek najlepiej jakbyś zrobił screena z Menedżera zadań i pokazał procesy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2010 o 23:36, barth89 napisał:

Czy przy 4 GB RAM i normalnej pracy systemu (bez włączonych różnych programów) to normalne,
że zużycie RAMu wynosi 25 % ?


To jest normalka przy 4 gb ramu i win 7 64 bit.
Mam podobnie.

20101224100001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2010 o 00:46, sirufok napisał:

> Czy przy 4 GB RAM i normalnej pracy systemu (bez włączonych różnych programów) to
normalne,
> że zużycie RAMu wynosi 25 % ?

1 GB w spoczynku to trochę za dużo.
Na początek najlepiej jakbyś zrobił screena z Menedżera zadań i pokazał procesy.


To jest screen z menadżera zadań. Myślisz, że są tam jakieś niepotrzebne procesy?

20101224101642

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak normalne, mój windows 7 Home Premium 64 bit, używa prawie tyle samo pamięci co twój, na swoje procesy. Dodam że mam 3 GB na jednym z moich komputerów, na drugim 4 GB i jest tak samo. On po prostu tyle pamięci używa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2010 o 10:17, barth89 napisał:

To jest screen z menadżera zadań. Myślisz, że są tam jakieś niepotrzebne procesy?


Na tym screenie wszystkie procesy są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Systemy windows 7 tyle pamięci używają i już. Można niektóre procesy wyłączyć, lecz trzeba jeszcze wiedzieć które można. Ale mi pamięci nie brakuje nawet na komputerze z 3 GB ram-u, więc nie powinno wam to robić kłopotów.

Wogule systemy windows 7, mają opinię pamięcio żernych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja to bym powiedział o Viście
Zresztą Windows Seven to zupełnie nowa technologia w przeciwieństwie do Xp także nic dziwnego, takie czasy to i takie wymogi na system operacyjny.
Mój Windows 7 Home Premium 64 bit na starcie zżera od 23-25 % pamięci z 4 GB


Mam taki problem
Jak odblokować porty dla gry ? Taki problem mam z cs 1.6 nie wyszukuje mi serwerów gry : / We wszystkich innych wszystko dobrze jest. Mój Router to TP-LINK TL-WR740N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem szpecem od komputerów, dlatego prosze Was o pomoc. Mianowicie posiadam takie urządzenie jakie jest widoczne na zamieszczonym obrazku. Chciałbym mieć łaczność Bluetooth pomiędy komputerem a moim telefonem. Co muszę zrobić aby to zadziałało ;) ?

20101224133501

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak wyżej wspomnieli jest ok. Sugerowałem się tym, że u siebie przy 2 GB RAM, zżera mi ok 400-500 MB (25%). A tu jak widać Win7 zawsze dla siebie zabiera ok. 1/4 pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2010 o 14:19, barth89 napisał:

No to dobrze :) Bo obawiałem się, że jakieś bezsensowne procesy działają w tle. Dzięki
wszystkim za odp :)


Nie chodzi o procesy, tylko rezerwacje pamieci dla urzadzen.
Tak czy siak, gdy jakas aplikacja bedzie potrzebowac wiecej pamieci ram niz jest obecnie dostepnej, to system odda z rezerwacji tyle ile moze dla danej aplikacji.
Przy 4 gb pamieci ram nie ma obaw, jezeli mowa o grach.
Co innego niektore programy graficzne/muzyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2010 o 07:55, Garmledor napisał:

Instalowałeś jakieś sterowniki do napędu, jak nie to zainstaluj. Oczywiście inne gry
się instalują.

w sumie to żadko go użwam ale ostatnio 2-3 tygodnie temu instalowałem np crysisa i ... było bez problemu.... to chyba jednak płyta kupiłem cda z re 4 i działa zainstalowało się...
mam teraz problemu ze ściągnięciem tekstur bo stoi na 94% a czas ściagania pokazuje jako "??"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczący obrazu..
Brat dostał dzisiaj nową obudowę, więc pomogłem mu przełożyć zawartoś komputera. Przekładałem już kilka razy tak komputery i raczej nie było większych komplikacji. Dzisiaj po podłączeniu komponentów w nowej obudowie, odpalam kompa, wszystko ładnie, wiatraczki się kręcą, ale nie ma żadnego obrazu na monitorze, czarny ekran... Grafika sprawna bo sprawdzałem na innym kompie. Resetowałem już BIOS bo kolega mi polecił. Sprawdzałem inną kartę na tej płycie ale również nie działa, pomimo że włożyłem do innego slotu. Czy miał ktoś już do czynienia z taki problemem? Z góry dziękuje za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam do Was ogromną prośbę.
Otóż.
Mam kartę dźwiękową Creative Soundblaster 5.1 VX.
Wykasowałem jej sterowniki (miałem na płytce) gdyż chciałem wgrać nowsze.
Przeszukałem internet,odwiedziłem stronę Creative i nie znalazłem żadnych
pasujących sterowników..
Dodam iż mam Windowsa XP Home 32bit.
Owszem są na oficjalnej stronie ale tylko do Visty i 7.
Znalazłem też jakieś zmodowane pod XP jakieś Daniela K czy kogoś które zmieniają kartę w Soundblaster X-Fi.
Moja karta była w liście działających i po opiniach innych ludzi z tą kartą działa.
Ściągnąłem więc te stery. Dziś i wczoraj.
Wczoraj inną wersję i dziś inną wersję. Ale pojawił się ten sam problem.
Tzn. wszystko poszło dobrze,wgrało się,podczas instalacji pokazało się że nie spełniło testów zgodności z XP no ale kontynuowałem.
No i instaluje się -wybieram żeby nie restartował.Na końcu wymagany restart więc restartuje...
No i to samo co wczoraj..komputer się nie uruchamia...
Tzn. uruchamia się do momentu z logiem Windowsa i paskiem ładowania.
I ten pasek idzie i idzie...może nie potrzebnie restartowałem? Szedł już 5 minut...
No i cóż zrobię znów to co wczoraj czyli przywracanie systemu gdyż tylko to mi pomoże i cofnie mnie do momentu gdy znów mam tamte z tej płytki...kurcze nie wiem co się dzieje...
Może powinienem je wgrać ręcznie a nie przez SETUP?
Nie wiem co jest...Bardzo prosiłbym o Waszą pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna z moich gier na windows 7, chciała wgrać jakieś biblioteki których nie ma w windows 7, żeby się uruchomić w tym systemie, a są te biblioteki w XP. System uruchamiał mi się tylko do paska ładowania, jednak sam wykrył że coś jest nie tak, i usuną te biblioteki. Ten twój sterownik chciał zainstalować dodatkowe biblioteki które są w Viście i 7. Dlatego walło system. Jeśli się automatycznie nie naprawia, będzie potrzebny reinstal systemu. Przynajmniej ja tak myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się