PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

>
Windowsa nie przeinstalując jak nie masz płyty. Co do głównego problemu to CleanGP ma możliwość usunięcia z rejestru dowolnego programu znajdującego się w dodaj usuń, potem tylko pliki będziesz musiał usunąć ręcznie wywalając cały folder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, udało mi się, ale uzyłem Revo Unistaller. A mogę tym programem usunąć "microsoft office suite activation assistant", bo mam zainstalowaną orginalną wersje office''a a wyżej wymieniony program to trial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Jak można uruchomić drugi dysk twardy który jest już podłączony do kompa, ale komputer sam go nie czyta? Jest to dysk wewnętrzny jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 19:09, necron1501 napisał:

Witam, mam pytanie. Jak można uruchomić drugi dysk twardy który jest już podłączony do
kompa, ale komputer sam go nie czyta? Jest to dysk wewnętrzny jakby co.


A czy BIOS go widzi? jak nie to raczej nie ma szans nic z niego odczytać domowymi sposobami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z drukarką. Podczas instalacji wyskakuje błąd, który mówi, że "usługa buforowania jest wyłączona. Czy chcę ją włączyć, aby kontynuować instalację" problem z tym, że po kliknięciu na "tak" nic się nie dzieje. Próbowałem włączyć tą usługę poprzez wpisanie komendy "services.msc" jednak, gdy próbuję ją włączyć w ten sposób wyskakuje "Błąd 1075: Usluga zalezności nie istnieje lub została oznaczona do usuniecia". Od tej usługi zależny jest faks, którego nie da się usunąć, bo już został usunięty, jednak mimo to figuruje w liście urządzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 19:18, Nufiko napisał:

> Witam, mam pytanie. Jak można uruchomić drugi dysk twardy który jest już podłączony
do
> kompa, ale komputer sam go nie czyta? Jest to dysk wewnętrzny jakby co.

A czy BIOS go widzi? jak nie to raczej nie ma szans nic z niego odczytać domowymi sposobami.


Tak, BIOS go widzi ( właśnie sprawdziłem ;)) Miło by było jakby obeszło się bez formatowania obu dysków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 20:09, necron1501 napisał:

Tak, BIOS go widzi ( właśnie sprawdziłem ;)) Miło by było jakby obeszło się bez formatowania
obu dysków ;)


Miałem podobny przypadek. Okazało się że windows źle wyłączył się i nie zdjął flagi użycia dysku (NTFS) i spowodowało to że windows nie chciał go podpiąć. Pomogło użycie Linuxa (zamontowanie z wymuszeniemi odmontowanie dysku).

BTW. To że widzi BIOS to połowa sukcesu, pytanie czy widzi go poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 21:24, Nufiko napisał:

> Tak, BIOS go widzi ( właśnie sprawdziłem ;)) Miło by było jakby obeszło się bez
formatowania
> obu dysków ;)

Miałem podobny przypadek. Okazało się że windows źle wyłączył się i nie zdjął flagi użycia
dysku (NTFS) i spowodowało to że windows nie chciał go podpiąć. Pomogło użycie Linuxa
(zamontowanie z wymuszeniemi odmontowanie dysku).

BTW. To że widzi BIOS to połowa sukcesu, pytanie czy widzi go poprawnie.


No niby pokazuje go poprawnie, w sensie tak samo jak ten działający. Czyli zalecasz użycie Linuxa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 21:27, necron1501 napisał:

No niby pokazuje go poprawnie, w sensie tak samo jak ten działający. Czyli zalecasz użycie
Linuxa?


Znaczy mi chodzi czy BIOS odczytuje dane dysku jak trzeba pojemność itp. I tak zalecam linuxa (może być wersja live) i komenda mount. Ewentualnie zapytaj googli jak się ja stosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 21:49, Nufiko napisał:

> No niby pokazuje go poprawnie, w sensie tak samo jak ten działający. Czyli zalecasz
użycie
> Linuxa?

Znaczy mi chodzi czy BIOS odczytuje dane dysku jak trzeba pojemność itp. I tak zalecam
linuxa (może być wersja live) i komenda mount. Ewentualnie zapytaj googli jak się ja
stosuje.


Dzięki wielkie, jutro się tym pobawię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kubuntu (dyszka) poddał się jak na razie( sprawdzę jeszcze na innym pendrive, własnym, który właśnie odzyskałem), na początku wszystko normalnie, wybieram Live CD, system się ładuje, zmienia się rozdzielczość, pojawia się kursor i komputer wyłącza się(chociaż zasilanie nadal jest dostarczane do płyty głównej, co symbolizuje dioda). Procek ten pobiera tyle samo prądu co poprzedni, kondensatory na płycie głównej wszystkie całe. Aktualizacja sterowników do chipsetu w systemie nie zmieniła nic, jeszcze zarzucę aktualizację automatyczną, bo jak na razie można stwierdzić, iż procesor kłóci się z systemem - to ma chyba coś wspólnego z Windows logon(nie powinienem być w stanie nawet tego odpalić, a normalnie działa na E2160). Co raz bardziej wina przechyla na CPU, co już na początku mnie martwił komunikat BIOS''u "CPU is unworkable...". : /

Martwi mnie to, że przy starcie procesor zarzuca sobie zawyżone FSB (272 dające 3.4GHz, a powinien 266 - domyślne 3.33GHz), co zaniżałem przy kilku razach(nawet poniżej domyślnych ), również FSB:DRAM do minimum nawet - bez zmian, ciągle niebieski ekran po początkowym ładowaniu się systemu z wcześniej wypisanym błędem(zamiast "Zapraszamy" i pulpitu). Na OCZ PC2-6400 2x1GB 800MHz zmieniałem również napięcie na rekomendowane oraz ustawiałem timingi. Nadal to samo. No to wsadziłem z powrotem poprzedni proc (znowu) i działa jakby nigdy nic (tylko w Wiedźminie 2 właśnie procesor stanowi wąskie gardło na wyższych ustawieniach jeśli chodzi o działanie, ale grać się da). Dziś jeszcze bądź jutro postawie system na innym dysku, jak nagram windowsa na płytkę. Potem z czystym sercem będę mógł orzec dla sklepu, że robiłem co się dało. Jeszcze szukam kogoś chętnego w mieście kto ma taką samą podstawkę co ja i jest skory pozwolić mi tylko sprawdzić, jednak nie sądzę aby to coś innego wykazało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z kompem, kiedy chcę skopiować jakieś pliki to wyskakuje mi błąd przedstawiony na obrazku poniżej. Wyskakuje on losowo, czasami plik uda się przekopiować, czasami nie, pojawia się zarówno jak chcę to skopiować coś do komputera, jak i na pen driva. Podejrzewam, że jest to wina dysku twardego lecz nie mam aż tak ogromnej wiedzy informatycznej by potwierdzić to w 100 procentach :D Mam zamiar wyczyścić kompa i zdefragmentować dysk, lecz może macie jakieś lepsze pomysły? A może dysk nadaje się tylko i wyłącznie do wymiany?
Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam

20110521120159

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dziwny problem w grudniu zakupiłem karte geforce 9600 GT 512 mb i karta wymagała dodatkowego złącza zasilania no i zakupiłem podłączenie no i podłączyłem i wszystko działa ale czasai pokazuje mi się komunikat jak na obrazku jak sprawdzałem podłączenie to wszystko w porządku co może być przyczyną?

20110521155800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niepamiętam nazwy ale to dobry zasilacz i ma jakieś 350-400W Pozatym gdzieś czytałem że tak naprawde nie ma znaczenia moc tylko napięcia w zasilaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 16:44, benq20 napisał:

Niepamiętam nazwy ale to dobry zasilacz i ma jakieś 350-400W Pozatym gdzieś czytałem
że tak naprawde nie ma znaczenia moc tylko napięcia w zasilaczu.


Moc ma znaczenie, napięcia muszą się utrzymywać w pewnym zakresie wartości ale jeśli jakiś element będzie potrzebował więcej mocy będzie chciał ciągnąć więcej prądu, a jeśli zasilacz tej mocy nie da rady dostarczyć to napięcia będą zaczynały siadać. Mi chodzi głównie o wydajność linii 12V bo z takiego napięcia korzysta karta graficzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 16:44, benq20 napisał:

Niepamiętam nazwy ale to dobry zasilacz i ma jakieś 350-400W Pozatym gdzieś czytałem
że tak naprawde nie ma znaczenia moc tylko napięcia w zasilaczu.


Otworz obudowe i przeczytaj, co pisze na tabliczce znamionowej na zasilaczu.

Prawo ohma: I=U/R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi ram w Dualu, tylko w single, gdy próbuję wystartować PC w DualChannel, monitor się nie włącza a wyświetlacz diagnostyczny na MOBO wywala 2 błędy pamieci i jeden procesora.

Pomysły ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 17:28, Mafioso_PL napisał:

Nie działa mi ram w Dualu, tylko w single, gdy próbuję wystartować PC w DualChannel,
monitor się nie włącza a wyświetlacz diagnostyczny na MOBO wywala 2 błędy pamieci i jeden
procesora.

Pomysły ? :P


Podniesc o 0.1 volta napieie na pamieciach.
Podnies o 0.1 volta napiecie na NB (mostek polnocny).
Uruchomic i napisac.

Fajny radiatorek :)

Aha.... kontroler pamieci jest w cpu, wiec dla proby, mozna tez odrobinke podniesc napiecie procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się