PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

witam

komputer mi sie nie uruchamia. Prawdopodobnie sam z siebie. Pewnego razu wciskam guzik i poprotu sie nie uruchamia.Wszystko jest podpięte, przy zasilaczu włączone bo w środku kompa pali sie diodka że jest zasilacz włączony. Co może być nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A: Zasilacz padł... ale wtedy powinieneś jednak usłyszeć wcześniej głośnie BUM.
B: Zepsuł się przycisk Power.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy gram w FIFE Online 2 to komputer co jakiś czas się zawiesza. W różnych momentach gry, podczas meczu czy jak jestem w menu. Reinstwalowałem już kilka razy i nic. Mam tylko z fifą taki problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 14:21, Geeko napisał:

A: Zasilacz padł... ale wtedy powinieneś jednak usłyszeć wcześniej głośnie BUM.
B: Zepsuł się przycisk Power.


Myśle że może to być opcja B. Jak to naprawić ? Nie znam sie na takich rzeczach ;p

dzięki za odp z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 15:05, POZDRO-Grizzly napisał:

> A: Zasilacz padł... ale wtedy powinieneś jednak usłyszeć wcześniej głośnie BUM.

> B: Zepsuł się przycisk Power.

Myśle że może to być opcja B. Jak to naprawić ? Nie znam sie na takich rzeczach ;p

dzięki za odp z góry


Zdejmij obudowę i zobacz czy żaden kabelek się nie odłączył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 15:05, POZDRO-Grizzly napisał:

Myśle że może to być opcja B. Jak to naprawić ? Nie znam sie na takich rzeczach ;p

dzięki za odp z góry

Możesz w sumie tylko sprawdzić czy nie poluzował się kabel od tego przycisku. Jeżeli nie to może być duży problem. Nie wiem czy jest sposób, żeby to naprawić. Ewentualnie wymiana obudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 15:05, POZDRO-Grizzly napisał:

Myśle że może to być opcja B. Jak to naprawić ? Nie znam sie na takich rzeczach ;p

dzięki za odp z góry


Znajdź w instrukcji do płyty głównej jakie piny służą do podłączenia przycisku power i je zewrzyj na chwilę czymś (drucik, śrubokręt, kawałek blaszki), komputer powinien wystartować. Jak nie ruszy znaczy że to nie jest wina przycisku. Wtedy sprawdzić trzeba zasilacz. Aby to zrobić wyciągnij go z obudowy połóż na biurku i podepnij do niego np napęd dvd. Potem podłączasz zasilacz do prądu, bierzesz kawałek druciku i we wtyczce, która siedzi w płycie głównej (taka największa) zwierasz kabelek zielony z czarnym jak zasilacz się uruchomi to znaczy że działa i winny jest jakiś inny element komputera (płyta główna?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle problem z kompem co z konkretnym programem. Od kilku dni nie może mi się załadować żaden film czy serial czy cokolwiek innego w programie IPLA. Włączam to co chcę i ciągle kółko ładowania jest a po paru minutach wyskakuje błąd. Co najciekawsze jak wziąłem lapciaka na uczelnie i podpiąłem się pod ich neta to mi się ładowało normalnie i działało. O co może chodzic? Coś z IP czy jak? Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może skrót klawiszowy, odwracający ekran? Przypadkowo coś wcisnąłem, a nie jestem na swoim laptopie. I muszę przyznać, że taki widok nieco utrudnia używanie komputera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 11:59, Heimdallr napisał:

Zna ktoś może skrót klawiszowy, odwracający ekran? Przypadkowo coś wcisnąłem, a nie jestem
na swoim laptopie. I muszę przyznać, że taki widok nieco utrudnia używanie komputera
:)


Ctrl + Alt + strzałka w dół - tak coś pamiętam , że jakoś obraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 12:05, miki00749 napisał:

Ctrl + Alt + strzałka w dół - tak coś pamiętam , że jakoś obraca


Dzięki - w moim przypadku był potrzebny kursor w górę, ale ten sam schemat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym można zrobić aby ulepszyc kompa, zwiększyć wydajność sprzętu. Na moim kompie jest tylko antywirus od niecałego roku ale coraz gorzej chodzi, wydaje mi się ze poprzez ciągle instalowanie i usuwanie wydajność spada co raz bardziej.

Nawet miałem komunikat jak uruchamiałem Dirt-ą ze wydajność jest niska i cy zachować kolory systemu.

A moze juz potrzebne jest przeinstalowanie systemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 18:13, karolekx23x napisał:

Czym można zrobić aby ulepszyc kompa, zwiększyć wydajność sprzętu. Na moim kompie jest
tylko antywirus od niecałego roku ale coraz gorzej chodzi, wydaje mi się ze poprzez ciągle
instalowanie i usuwanie wydajność spada co raz bardziej.

Nawet miałem komunikat jak uruchamiałem Dirt-ą ze wydajność jest niska i cy zachować
kolory systemu.

A moze juz potrzebne jest przeinstalowanie systemu ?

Możesz jeszcze spróbować zainstalować program czyszczący rejestr np. CelanGP.
CelanGP może przeszukać dysk w poszukiwaniu nieużywanych już plików (najwięcej tego w tempie siedzi) a także rejestr wyłapując wpisy po starych programach/grach które nie zostały usunięte wraz z aplikacją.
Niektórzy mówią, że to może rozwalić rejestr ale mi się jeszcze nigdy nic takiego nie przytrafiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak to nie pomoże to przeinstalowanie systemu ?

Niecały rok 7 i juz wymagane przeinstalowanie ?

Odinstalowałem Dirt-a i zainstalowałem ponownie i chodzi o wiele lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../ > Niecały rok 7 i juz wymagane przeinstalowanie ?

Dnia 15.05.2011 o 21:58, karolekx23x napisał:


Odinstalowałem Dirt-a i zainstalowałem ponownie i chodzi o wiele lepiej

Kup Nortona 360. Oprócz innych funkcji, czyści rejestr i go defragmentuje , chociaż ta opcja jest mało widoczna. Antywirus uaktualnia się co kilka, najwyżej kilkanascie minut, prawie nie obciąża systemu, zresztą wujek Google wszystko Ci powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób mogę zwiększyć wydajność kompa w grach ? Moze przez jakiś dobry program ?
I czy jest coś do sprawdzania wydajności mierzenia klatki an sekundę itd ?

Czemu w niektórych grach jak uruchamiam gre robi sie na chwile czarno i jak wychodzę z gry tez tak się robi ? Czym to jest spowodowane ?

Jak zrobić aby działało auto-odtwarzanie w Win 7 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> W jaki sposób mogę zwiększyć wydajność kompa w grach ? Moze przez jakiś dobry program
Oczywiście!
Ale wtedy, kiedy sprzęt na to pozwala. Płyta główna musi pozwalać na podwyższanie taktowania, procesor daje sie podkręcić, chłodzenie i zasilacz muszą wytrzymać zwiększone wydzielanie ciepła, karta grafiki, ta zwykle ma swój odrębny program.

Dnia 16.05.2011 o 14:28, karolekx23x napisał:

?
I czy jest coś do sprawdzania wydajności mierzenia klatki an sekundę itd ?

Np Fraps. Taki program, do sciągniecia z "dobreprogramy". Tam szukaj, a znajdziesz sporo przydatnych rzeczy.

Dnia 16.05.2011 o 14:28, karolekx23x napisał:

Czemu w niektórych grach jak uruchamiam gre robi sie na chwile czarno i jak wychodzę
z gry tez tak się robi ? Czym to jest spowodowane ?

Tego nawet wujek Google do końca nie wie, tylko sie domysla. Dla każdego przypadku oddzielnie

Dnia 16.05.2011 o 14:28, karolekx23x napisał:


Jak zrobić aby działało auto-odtwarzanie w Win 7 ?

Właczyć odpowiednią opcję, która domyślnie jest wyłaczona. Ale, chociaż mam Win7, nie powiem Ci jak, bo go... nie zainstalowałem i jadę na WinXP...

Dnia 16.05.2011 o 14:28, karolekx23x napisał:



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. A z tą wydajnością to raczej chodziło o programy które oczyszczą kompa z zbędnych plików, system płynniej chodził, nie mulił. Narazie sprzęt mam dobry i nie wiem czy to nie wina najnowszych sterów do HD5850

Tylko z tym auto-odtwarzaniem problem polega na tym ze mam ustawione a nie działa, wchodziłem w tematy pomocy, robiłem jak opisane było i żadnych rezultatów pozytywnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 16:55, karolekx23x napisał:

Dzieki za pomoc. A z tą wydajnością to raczej chodziło o programy które oczyszczą kompa
z zbędnych plików, system płynniej chodził, nie mulił. Narazie sprzęt mam dobry i nie
wiem czy to nie wina najnowszych sterów do HD5850

To jest możliwe. Jeszcze bardzo niedawno miałem Radeona 3870 i nowe sterowniki działały gorzej, niż starsze. Może tak być i w Twoim przypadku

Dnia 16.05.2011 o 16:55, karolekx23x napisał:

Tylko z tym auto-odtwarzaniem problem polega na tym ze mam ustawione a nie działa, wchodziłem
w tematy pomocy, robiłem jak opisane było i żadnych rezultatów pozytywnych.

Ech, na to już nie poradzę. Windows działa, jak chce i chyba sam Bill Gates nie panuje nad nim w pełni...
to znaczy, ze konkretny egzemplarz, na konkretnym komputerze zmusi do działania, ale te sposoby wcale nie muszą działać na innym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja spróbuje zainstalowac poprzednia wersje sterów jaka miałem i zobacze rezultat. Bo z tego co pamietam to po zainstalowaniu sterów, tak jak by wszystko gorzej chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się