PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam.
Właśnie na moim Radku 9800pro pada wiatraczek, na początku burczał jakby chaczył lopatkami o radiator ale teraz na chwilę prawie się zatrzymuje, a za moment rozkręca na maxa.
Czy dobrze myślę, że potrzeba tylko wymienić wiatraczek? Mam kartę na gwarancji, ale chciałbym wiedzieć.

Drugą sprawa: jeśli to będzie coś poważniejszego i zajdzie potrzeba wymiany karty to czy da się jakoś rozpoznać Radeona 9800se tak po prostu patrząc na niego? Pytam bo jeśli sklep już nie ma w cennikach wersji Pro, ma natomiast SE i jeśli będzie chciał wałka walnąć wiedziałbym co i jak.
Wiem, że można to sprawdzić Riva Tunerem, ale jeśli jest możliwość sprawdzenia bez instalacji w komputerze byłbym wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 15:37, maniekk napisał:

/.../
Czy dobrze myślę, że potrzeba tylko wymienić wiatraczek? Mam kartę na gwarancji, ale chciałbym
wiedzieć.

Można wymienić wiatraczek. Nie zawsze są, ale można. Ja wymieniłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie jakiś program, który rozpoznaje mój sprzęt jaki mam w kompie i pozwala obliczyć wg tego ile komp zużywa prądu na godzinę i ile to kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 17:19, Abi Dalzim napisał:

Czy znacie jakiś program, który rozpoznaje mój sprzęt jaki mam w kompie i pozwala obliczyć
wg tego ile komp zużywa prądu na godzinę i ile to kosztuje?

Zużycie pradu nie jest wartością stałą i zależy od tego, co robisz. Grasz -> więcej prądu, drukujesz -> więcej prądu, monitor zasilany zwykle oddzielnie, drukarka oddzielnie, skaner oddzielnie, głośniki oddzielnie, modem (Neostrada, SDI) oddzielnie... Od zużycia prądu jest licznik poboru mocy, musiałbyś mieć oddzielny licznik na gniazdo zasilania wszystkiego, co działa z komputerem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey mam problem mój sprzęt to...
AMD Athlon(tm) 64 Procesor 3000+
512 MB DDRAM
GeForce 6200 256/128
I nie wiem co się dzieje...ostatnio zainstalowałem Need For Speed Most Wanted i co stwierdziłem że gra się tnie i nie wiem od czego...sami widzicie że nie powinna...więc postanowiłem napisać ponieważ wydaje mi się dziwne że gra się tnie nawet na średnich ustawieniach ekranu...co może być problemem>>??<<
z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 19:56, Misiek0987 napisał:

Hey mam problem mój sprzęt to...
AMD Athlon(tm) 64 Procesor 3000+
512 MB DDRAM
GeForce 6200 256/128
I nie wiem co się dzieje...ostatnio zainstalowałem Need For Speed Most Wanted i co stwierdziłem
że gra się tnie i nie wiem od czego...sami widzicie że nie powinna...więc postanowiłem napisać
ponieważ wydaje mi się dziwne że gra się tnie nawet na średnich ustawieniach ekranu...co może
być problemem>>??<<
z góry dziękuje

Sprawdź jak gra chodzi na minimalnych detalach. Bo czasem wydaje sie ze gra nie powinna się ciąć a na moim sprzecie: Athlon 2500+ XP, 1GB RAM, GeForce 6800 a Call of Duty 2 chodzi mi wmire płynnie na 800x600 i na średnich detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 17:19, Abi Dalzim napisał:

Czy znacie jakiś program, który rozpoznaje mój sprzęt jaki mam w kompie i pozwala obliczyć
wg tego ile komp zużywa prądu na godzinę i ile to kosztuje?


software''owego rozwiazania nie znam, ale jest rozwiazanie hardware''owe :P
np tu --> http://allegro.pl/show_item.php?item=76111665

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 20:31, f5k napisał:

Sprawdź jak gra chodzi na minimalnych detalach. Bo czasem wydaje sie ze gra nie powinna się
ciąć a na moim sprzecie: Athlon 2500+ XP, 1GB RAM, GeForce 6800 a Call of Duty 2 chodzi mi
wmire płynnie na 800x600 i na średnich detalach.


Na minimalnych normalnie chodzi...ale pytałem się paru osób i powiedziały że przy takiej karcie graficznej nie powinno się ciąć na największych a mi się tnie na średnich...coś jest nie tak...zaraz zainstaluje jeszcze raz sterowniki i się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na tym sprzecie gra sie nie powinna ciac, sam kiedys taki mialem i zero tniecia na full z najwyzsza rodzialka i detalach + filterki... cos jest nie tak ze sterownikami chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm może ci sie za dużo ładuje programów razem z windowsem? nie zapomnij że procesor sie cały czas miedzy nimi przełacza, a to zajmuje czas (podczas którego można by wykonąc potrzebne grze oblicenia). wiec sprubój wyłaczyć komunikator internetowy, ftpa o ile dajesz coś do sciągania podczas grania (mi sie przez niego chwilami ciął baldur II na semrponie 2400+ jak bym nie sprawdził to bym nie uwieżył), ew przy wewnętrznym ip firewala i antywirusa. czyli ogólnie wszystko co nie jest niezbędne do zadziałania tej gry. ew sprawdz system programem antyspyware, może coś siedzi i kompa dociąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie to mam ochrone taką że wirus nie siądzie...sterowniki zmieniłem na najnowsze i dalej nic...nie kumam...podczas gry nic nie ściągam a wyłanczanie progsów nic nie daje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2005 o 14:09, Misiek0987 napisał:

w sumie to mam ochrone taką że wirus nie siądzie...sterowniki zmieniłem na najnowsze i dalej
nic...nie kumam...podczas gry nic nie ściągam a wyłanczanie progsów nic nie daje...


Wiesz co. Odpal sobie gre i weź ctrl+alt+del -> wyskoczy ci menażer zadań/procesy - policz sobie ile z grupsza ci komp zużywa pamięci podczas pracy gry (dodaj wszystkie procesy na oko ;P) i doqp pamięci tyle żeby ci komp nie używał pamięci wirtualnej + jak zostanie ci jeszcze spory zapas ramu to wyłącz pamięć wirtualną.
PS: Pomoże jeśli przyczyną jest mało ramu - co łatwo sprawdzić tak jak ci napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2005 o 14:09, Misiek0987 napisał:

w sumie to mam ochrone taką że wirus nie siądzie...sterowniki zmieniłem na najnowsze i dalej
nic...nie kumam...podczas gry nic nie ściągam a wyłanczanie progsów nic nie daje...


512MB ram to troche mało, nawet jeżeli masz czystego windowsa
a co do karty graficznej - demon szybkości to to nie jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zamontowaniu nagrywarki DVD przy uruchamianiu komputera wyskakuje "CPU is unworkable or has been change". Startuje dalej po wciśnięciu F1. Dalej wszystko działa jak trzeba. Co to moze być?
Wkładałam tę nagrywarkę sama, więc jako totalny amator (widziałam komputer w środku może po raz piąty ;D) mogłam cos pokręcić. Podpięłam wszystko dokładnie tak samo, jak wcześniej było podpięte do nagrywarki CD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, jak odpalam niektóre filmy to wyskakuje mi niebieski ekran i ze jakis blad krytyczny z plikiem smsens.sys ;( nie wiem co to moze byc, pojawia sie tylko przy odpalaniu niektorych filmow... Aha, uzywam k-lite codec pack''a... Blagam o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam (do tego, co dwa posty powyżej), że w BIOSie sprawdziłam, że dysk twardy mam ustawiony jako primary master, a nagrywarkę jako secondary master. Tak powinno być? Jeśli nie, jak to zmienić?
Tylko nie mówcie, że będę musiała dowiedzieć co są te legendarne zworki i jak się je przestawia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2005 o 23:11, Epiphany napisał:

Jeszcze dodam (do tego, co dwa posty powyżej), że w BIOSie sprawdziłam, że dysk twardy mam
ustawiony jako primary master, a nagrywarkę jako secondary master. Tak powinno być? Jeśli nie,
jak to zmienić?
Tylko nie mówcie, że będę musiała dowiedzieć co są te legendarne zworki i jak się je przestawia
;)

Tylko jeszcze powiedz, czy one (dysk i nagrywarka) są na jednej taśmie. Bo jak są na jednej, to nie mają prawa chodzić dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 17:19, Abi Dalzim napisał:

Czy znacie jakiś program, który rozpoznaje mój sprzęt jaki mam w kompie i pozwala obliczyć
wg tego ile komp zużywa prądu na godzinę i ile to kosztuje?

Obliczenie zużycia prądu przez program komputerowy w takich warunkach nie różniłoby się niczym od losowania. Najlepiej po prosu włączyć komputer, wyłączyć w domu wszystkie inne odbiorniki energii elektrycznej (lodówkę również:) i na podstawie szybkości kółka i z pomoca stopera (np. z komórki) łatwo sobie wyliczyć chwilowy pobór przez cały zestaw komputerowy (lub tylko komputer jeżeli wyłączymy monitor). Można w tym czasie zapętlić 3dmarka lub jakiś inny stresogenny dla komputera program lub test, albo zrobic dwa pomiary jeden w stresie i jeden w spoczynku.

Jeżeli masz standardowy miernik poboru prądu, to jest na nim oznaczenie takie jak
f = 375 obr. / KWh oznaczające zależność obrotu kółka od mocy zużywanej.
Żeby obliczyc sobie moc zużywaną należy stoperem zmierzyć ilość sekund potrzebną na jeden obrót kółka (kółko jest zwykle w jednym miejscu na krawędzi oznaczone, więc łatwo to zrobić): t = czas obrotu kółka.
Następnie podstawić do poniższego wzoru t i f, a otrzyma się pobieraną moc chwilową w watach.
P= 3 600 000 / (t * f)

Jeżeli Twój miernik ma f = 375 obr. / KWh, to poniżej masz wzór uproszczony:
Pobór w watach = 9600 / ilość sekund potrzebnych na 1 obrót kółka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Kiedy gram w Joint operations czasami zmieniają mi sięustawienia klawiatury tzn. z--->y i na odwrót nie ma polskich znaqw itd (wiecie pewnie o co chodzi). Jednak na pasq języka jest cały czas Polski :/ i jak mam JO uruchomione i już siętak stało i przejde nie wyłączając gry do np. notatnika to jest wszystko ok z=z y=y :/ nie rozumiem :C. Co gorsza teraz mi się tak zrobiło na forum :/. Więc problem nie dotyczy tylko gry. Po włączeniu i wyłączeniu forum jest znowu ok (podobnie musze robić z JO). Nic nie musiałem zmieniać - problem sam ustępuje po ponownym uruchomieniu tej samej aplikacji. Dlaczego tak się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 17:17, iro1979 napisał:

Mam taki problem. /.../. Dlaczego tak się dzieje?

Gry bardzo głęboko ingerują w system; mają bezpośrednie odwołanie do sprzętu i dlatego w niektórych grach, w czasie gry, funkcje klawiszy są zamienione, zgodnie z wartościami, przypisanymi klawiszom w tym języku, w którym została napisana gra. To normalne, nic nie zrobisz, tylko się nadenerwujesz niepotrzebnie. Po wyłączeniu gry wszystko wraca do normy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się