PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 10.12.2005 o 17:37, KrzysztofMarek napisał:

> Mam taki problem. /.../. Dlaczego tak się dzieje?
Gry bardzo głęboko ingerują w system; mają bezpośrednie odwołanie do sprzętu i dlatego w niektórych
grach, w czasie gry, funkcje klawiszy są zamienione, zgodnie z wartościami, przypisanymi klawiszom
w tym języku, w którym została napisana gra. To normalne, nic nie zrobisz, tylko się nadenerwujesz
niepotrzebnie. Po wyłączeniu gry wszystko wraca do normy ;)


Nie, nie tak jak mówisz było by ok. Ale ja gram i na początq mam z=z y=y po jakimś czasie np 30 min lub 5 godz lub nigdy ;) się przełączają samoistnie z=y y=z :/ i dlatego mnie ta tak wqża bo wstawanie mam na "z" koło qcania i leżenia :/ a tak mam wstawania daleko :/ i stało mi siętak raz też na forum :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 17:46, iro1979 napisał:

> >/.../
Nie, nie tak jak mówisz było by ok. Ale ja gram i na początq mam z=z y=y po jakimś czasie np
30 min lub 5 godz lub nigdy ;) się przełączają samoistnie z=y y=z :/ i dlatego mnie ta tak
wqża bo wstawanie mam na "z" koło qcania i leżenia :/ a tak mam wstawania daleko :/ i stało
mi siętak raz też na forum :C

Tak zamiana liter występuje przy ustawieniu na klawiaturę niemiecką lub graniu w Gothic''a. Jeśli w czasie gry wpisujesz coś w kodzie gry, to klawisze są zamienione. Jeśli przestawia ci się samoczynnie, to coś musi być skopane w którymś z plików odpowiedzialnych za taką zamianę - ja nie wiem, które to pliki. Ale na pewno do naprawienia, tylko ja nie wiem jak...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem (a dokładnie mój kolega:)): Kiedy włącza grę (niestety nie wiem jaką) oraz podczas gry pokazuje mu się komunkiat w windowsie, że brakuje pamięci wirtualnej. Co ma robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 21:05, Yasiu89 napisał:

Mam taki problem (a dokładnie mój kolega:)): Kiedy włącza grę (niestety nie wiem jaką) oraz
podczas gry pokazuje mu się komunkiat w windowsie, że brakuje pamięci wirtualnej. Co ma robić?


ustawic ilość pamięci wirtualnej na automat albo przydzielic duzo na sztywno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 21:21, gmx napisał:

ustawic ilość pamięci wirtualnej na automat albo przydzielic duzo na sztywno

A gdzie to się ustawia?? I jaką wartość ustawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

występuje też przy układzie polski maszynistki (standardowo w windows 9x, cieżko sie numer rejestracyjny wpisywało jak było z albo y bo tam też zamienienione były), wtedy dodatkowo klawisze na prawo od liter czyli [];''./ są podmienione na polskie ogonki (a co za tym idzie z altem ich nie wpisze) proponuje wywalić wszystkie klawiatury poza polski programisty (tu z i y nie są zamienione, a pl litery wpisuje sie z altem) dlatego też proponuje wywalić wszystkie klawiatury poza polski programisty (przełączało sie je jakąs kombinajcą, może ją przypadkiem wciska podczas gry). ps wydaje mi sie że w polsce ustawowo obowiązuje klawiatura maszynistki, tyle że nikt sie do tego nie stosuje,zamiast kupić klawiature robioną specialnie na nasz rynek (inne napisy zamienione napisy na oraz y, nawiasy kwadratowe itp uzyskiwane z kombinacji klawiszy bo je ogonki wyparły) taniej kupić taką na najwiekszy rynek czyli amerykańso-angielko-inne kraje anglojęzyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 21:29, Yasiu89 napisał:

> ustawic ilość pamięci wirtualnej na automat albo przydzielic duzo na sztywno
A gdzie to się ustawia?? I jaką wartość ustawić?


prawy przycisk na mój komputer
wlaściwości
zakładka zaawansowane
ustawienia wydajności
w nowym okienku też zakładka zaawansowane
tu na dole jest wartosc pamieci i przycisk zmien
po wcisnieciu albo ustawiasz rozmiar kontrolowany przez system albo niestandardowy (u mnie min. 1200, max 1200, dzięki temu plik pamieci ma stałą wielkość)

opis jest do windy xp, w innych windach może byc gdzieś indziej

osobiście po zainstalowaniu wyłączam virtualna, defragmentuje dysk, ustawiam niestandardowo na 1200 - zmniejsza machanie glowicy po dysku, ale jak masz mało ramu to mogą byc problemy

jak masz na automat to dobrze jest miec duzo miejsca wolnego tam gdzie jest wirtualna bo wyskakuja okienka jak twojemu kumplowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z FireFoxem. Miałem go już kiedyś, ale poradziłem sobie Spybotem i AdAwarem, ale teraz coś nie idzie. Chodzi o to, że ja korzystam zawsze z profilu DEFAULT i nigdy się mnie FF nie pyta jakiego profilu chciałbym użyć. Jak włączam FF to pyta się, a jak wybiorę DEFAULT to pisze, że "Ten profil w tym momencie jest wykorzystywany przez inny program" czy coś takiego. Jeżeli macie chwilkę i znacie się z HiJackTjisem to zajrzyjcie tu - http://rapidshare.de/files/8946386/hijackthis.log.htm :P Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 21:44, sig. napisał:

występuje też przy układzie polski maszynistki (/.../

Wiem, że takowa istnieje, ale w życiu jej nie widziałem., poza wirtualną.Widziałem francuską, ale oni wszystko mają po swojemu. Od razu ustawiam na polską programisty, pewnie jak 99,999 % ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 22:11, KrzysztofMarek napisał:

> występuje też przy układzie polski maszynistki (/.../
Wiem, że takowa istnieje, ale w życiu jej nie widziałem., poza wirtualną.Widziałem francuską,
ale oni wszystko mają po swojemu. Od razu ustawiam na polską programisty, pewnie jak 99,999
% ludzi...

nie przejmuj sie ja widziałem na tylko na zdjęciu w gaziecie (do testów taki wynalazek dostali) w sumie niewiem czy dzisiaj są jescze produkowane, a francuzi to faktycznie wszytko swoje mają, próbowali nawet własnej wersji internetu (zwało sie to bodajrze minitel). a tego co zza "wielkiej wody" nie lubią w szczególnośći.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 22:25, sig. napisał:

> > /.../, próbowali nawet własnej wersji internetu (zwało sie to bodajrze minitel). a tego co zza
"wielkiej wody" nie lubią w szczególnośći.

Minitel widziałem, i nawet próbowałem korzystać. Ale to nie było to co tygrysy lubią najbardziej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 17:17, iro1979 napisał:

po ponownym uruchomieniu tej samej aplikacji. Dlaczego tak się dzieje?


Heh nie mam pojecia, ale mialem podobne zgryzy w GG... problem usunalem wylaczajac skroty do przejsc miedzy jezykami, przy okazji usuwajac uklad klawiatury Polski (maszynistki).
Mam nadzieje ze Ci tez to pomoze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje ... nie wiem czemu ale sie uparli na ten swoj uklad (azerty bodajze sie nazywa) ... czesto wpadaja mi notebooki z takim wlasnie ukladem klawiszy ... masakra. Dobrze ze idzie klawisze poprzepinac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 01:13, buras napisał:

> po ponownym uruchomieniu tej samej aplikacji. Dlaczego tak się dzieje?

Heh nie mam pojecia, ale mialem podobne zgryzy w GG... problem usunalem wylaczajac skroty do
przejsc miedzy jezykami, przy okazji usuwajac uklad klawiatury Polski (maszynistki).
Mam nadzieje ze Ci tez to pomoze...


Pousuwałem wszystko. Teraz nie ma jak się przełączyć nawet jak by się chciało :). Dzięki. Narazie problem się nie pojawił. Jak coś się stanie to zajżę tu znowu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2005 o 23:30, KrzysztofMarek napisał:

Tylko jeszcze powiedz, czy one (dysk i nagrywarka) są na jednej taśmie. Bo jak są na jednej,
to nie mają prawa chodzić dobrze...


(Przepraszam, ze dopiero teraz odpowiadam, ale nie miałam dostępu do internetu)

W tym szkopuł, że nie są na jednej tasmie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2005 o 17:23, Epiphany napisał:

Po zamontowaniu nagrywarki DVD przy uruchamianiu komputera wyskakuje "CPU is unworkable or
has been change". Startuje dalej po wciśnięciu F1. Dalej wszystko działa jak trzeba. Co to
moze być?
Wkładałam tę nagrywarkę sama, więc jako totalny amator (widziałam komputer w środku może po
raz piąty ;D) mogłam cos pokręcić. Podpięłam wszystko dokładnie tak samo, jak wcześniej było
podpięte do nagrywarki CD.


Być może coś dotknęłaś i zmieniły się ustawienia BIOS. Powinnaś wejść do BIOSu do zakładki ustawień procka, zobaczyć czy wszystko jest OK, i wychodząc zapisać ustawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 13:09, RobeN napisał:

Być może coś dotknęłaś i zmieniły się ustawienia BIOS. Powinnaś wejść do BIOSu do zakładki
ustawień procka, zobaczyć czy wszystko jest OK, i wychodząc zapisać ustawienia.


Obawiam sie tylko, że nie poznam, czy wszystko jest ok ;)
Przypomniało mi się, ze za pierwszym razem komputer w ogóle się nie uruchomil, pokazał się komunikat w stylu "CMOS checksum error". Zrestartowałam i zaczęła się historia z wciskaniem F1.

A przy okazji: jakie powinny być przy niepodkręcanym procesorze Athlon 2500+ ustawienia CPU Clock Ratio i CPU HOST Frequency?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz będę strzelał więc nie bijcie jak źle powiem. Może bateria jest za słaba. lub coś ustawiłaś (jakąś zworkę na czyszczenie bios''u)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się