PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 01.11.2006 o 12:05, KrzysztofMarek napisał:

W Media Mark, albo supermarkecie bywa gorzej....


no otym to sie przekonalem jak kumpel kupil tam odtwarzacz popsul sie oddal na gwarancje trzymali go chyba z 3 miesiace i na koncu powiedzili ze nie da sie naprawic i ma sobie wybrac inny bo kasy mu nie oddadza, wiec ja tam juz nie kupuje, a wczesniej mialem jakies nonamowe ramy i kingstona i kingston padl bo mam czesto awarie zasilania a upsa nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Achtung ! Warning ! i ogólnie Uwaga !

Mam laptopa firmy Acer, pewnego razu nie chciał się włączyć, był cały czarny ekran.Bardzo się przeraziłem, komputer normalnie jakby funkcjonował ponieważ trafiłem padem "poomacku" na swój profil i włączyłem, nie zostało mi nic innego jak go wyłączyć (łatwo nie bylo). Mieszkam w Toruniu i dałem go do naprawy, po kilku dniach powiedzieli mi że nie potrafią nic zrobić i żeby najlepiej dać go do głównej firmy Acera w Warszawie. Czy mógłby mi ktoś coś doradzić bo nie wiem co mam robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 17:24, Grizzly. napisał:

/ciach/

Skoro, jak mówisz, system się odpala, a ekran jest czarny, to pownie coś z monitorem. Najlepiej jak pójdziesz za radą i oddasz laptopa do Acera, ale wcześniej spróbuj odświeżyć ekran [i nie chdzi mi tu o klawisz F5] (spróbuj: F4+przycisk ze znaczkiem firmowym, a jeśli takiego nie ma, to sprawdź w instrukcji jak się odświeża monitor).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 19:11, Ryan Kam napisał:

dobrze dzięki mam tylko małe jescze pytanie ile by tak kosztowało 512 mb ramu i te twoje głośniki
?? z góry dzięki :)

Do szukania korzystnych cen polecam stronę: www.skapiec.pl
RAM: http://skapiec.pl/cat/7-pamieci.html (możesz określić dokładne parametry)
Głośniki: http://skapiec.pl/site/szukaj/?sz=&szukaj=+Logitech+Z-530&dzial=-1&x=38&y=8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 01:33, Volvox napisał:

> Wie ktoś jak w płycie Asus A8N-E ustawić pamięci asynchronicznie do FSB?

Asynchronicznie znaczy, ze FSB dziala z inna szybkoscia niz pamieci. Jesli masz pamieci DDR333
to ich szybkosc fabryczna to 166Mhz wiec asynchronicznie bedzie na przyklad FSB pracujace z
szybkoscia 133Mhz albo 200Mhz.

PS. Pamieci dzialajace synchronicznie sa bardziej wydajne.


Volvox to akurat wiem ;) chodzi mi o to aby przykręcić mocniej procesor, a pamięci mi w tym przeszkadzają max. 480 na nich wycisnę. Dlatego się zastanawiam jakby tu je ustawić asynchronicznie.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 19:57, maniekk napisał:

przeszkadzają max. 480 na nich wycisnę. Dlatego się zastanawiam jakby tu je ustawić asynchronicznie.
Pozdrawiam.

asynchronicznie, to będzie musiał kontroler buforować czyli w efekcie komputer zwolni a nie przyśpieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 20:02, sig. napisał:

> przeszkadzają max. 480 na nich wycisnę. Dlatego się zastanawiam jakby tu je ustawić asynchronicznie.

> Pozdrawiam.
asynchronicznie, to będzie musiał kontroler buforować czyli w efekcie komputer zwolni a nie
przyśpieszy


Wiem, ale chcę się dowiedzieć ile mogę wycisnąć z procesora :P więc akurat zwolnienie ogólne mi nie przeszkadza.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie coś jest nie teges z moim kompem. Tak po prostu się od czasu do czasu się wyłącza. Mam podłączonego kompa przez listwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 13:25, fish13 napisał:

W ostatnim czasie coś jest nie teges z moim kompem. Tak po prostu się od czasu do czasu się
wyłącza. Mam podłączonego kompa przez listwę.

sprawdzałeś temperaturę procka? to może być zabezpieczenie (jak temperatura jest zbyt wysoka, to się wyłącza). Pozatym czy są wcześniej jakieś komunikaty? Np blaster wyłącza komputer minutę po uruchomieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka , a ja mam taki problemik oraz pytanko
Kupiłem sobie Przegrywarke DVD taką co też można na niej wypalać jakieś obrazki na płytach ....
Ja robię te obrazki w Nero Cover Designer i jak chce to docac zeby wypalilo , to pisze ze zly format ....
Jak mogę wypalić jakąś okładkę na płycie oraz jak można to gdzie można ściągnąć takie okladki na plyty ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 15:27, sig. napisał:

> W ostatnim czasie coś jest nie teges z moim kompem. Tak po prostu się od czasu do czasu
się
> wyłącza. Mam podłączonego kompa przez listwę.
sprawdzałeś temperaturę procka? to może być zabezpieczenie (jak temperatura jest zbyt wysoka,
to się wyłącza). Pozatym czy są wcześniej jakieś komunikaty? Np blaster wyłącza komputer minutę
po uruchomieniu


Żaden błąd nie wyskakuje. A co do temperatury procka to cały czas jest na odpowiednim poziomie.
A gdy komp mi się wyłączy to później dopiero po paru minutach można go włączyć. Jak chce od razu włączyć to się uruchamia i po paru sekundach się wyłącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto mi odpowie...
Jak to jest ze zworkami na dysku SATA? Musi być założona? Jeśli tak to na jakim ustawieniu? Pytam, bo mam takowy dysk, ale bez żadnych zworek. I niby działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 20:13, mrosi napisał:

Kto mi odpowie...
Jak to jest ze zworkami na dysku SATA? Musi być założona? Jeśli tak to na jakim ustawieniu?
Pytam, bo mam takowy dysk, ale bez żadnych zworek. I niby działa.

Sata to jeden napęd na kanał, więc zworki są niepotrzebne (bo nie ma czegoś takiego jak slave, każdy jest master). ps jesteś pewien że tam jest gdzie te zworki włożyć? bo jakoś zastosowania dla nich przy sata nie widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to by się zgadzało z podejrzeniem o przegrzanie, najpierw musi ostygnąć a dopiero potem pracuje. Gdzie sprawdzasz temperaturę? jak w biosie to nie jest miarodajna, żeby uzyskać prawdziwy wynik trzeba obciążyć procesor jakimiś obliczeniami (prime albo 3dmark w trybie soft) i sprawdzić wtedy programem. W sumie niewiem czy podobnych zabezpieczeń do zasilaczy nie montują.
ps przede wszystkim jaka marka procesora? Intele zwalniają na tyle że pracują nawet i bez wentylatora, całkiem wyłączają się natomiast AMD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 19:32, DC666 napisał:

Jak ustawic pamiec wirtualna jesli mam 1,5 gb ram? jaka ma byc min i max ja mam min 3k iles
tam i max 4k iles tam:D

przy takim ramie raczej jej nie potrzebujesz, a jeśli już chcesz mieć to ustaw min i max na tą samą wartość. Dzięki rezygnacji z sprawdzania ile jej w danej chwili potrzeba, system przyśpieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 512 MB Dual DDR SDRAM RAMu. Czy lepiej kupić taką samą kość pamięci, by działała w trybie DUAL CHANNEL, czy kupić 1 GB tego samego typu RAMu? Nie znam się dobrze na sprzęcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 22:01, e-pillot napisał:

Mam 512 MB Dual DDR SDRAM RAMu. Czy lepiej kupić taką samą kość pamięci, by działała w trybie
DUAL CHANNEL, czy kupić 1 GB tego samego typu RAMu? Nie znam się dobrze na sprzęcie...

o ile mnie pamięć nie myli to sdram był przodkiem ddr (a więc nie możesz takiej mieć ;) jeśli zaś chodzi o to czy lepiej mieć 2x 512 mb czy 1x 1gb, to lepiej 2 x 512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się