PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2006 o 11:22, morthi napisał:

uhm :D przy takim konfigu to chieftec bedzie najtanszy i najlepszy :) - ja polecam tagany z
serii easycon - moze sa troche drozsze :) ale na pewno sie na nich nie zawiedziesz :)

Może zatem coś takiego ?
http://www.allegro.pl/item139318583_chieftec_400aa_101a_actpfc_24_20pin_cichy_stabilny.html
Dobre to to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 13:01, Evil Khan napisał:


Odradzam - to FEEL a ta linia jest słaba.

Dnia 06.11.2006 o 13:01, Evil Khan napisał:



A tej firmy nie znam. Możliwe, że dobra, ale chyba wolałbym jakiegoś TopPowera albo Tagana niż ryzykować z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 14:43, de99ial napisał:

> Dla zaintersowanych , tu jest test zasilaczy:
>
> http://www.allegro.pl/item137251004_zasilacz_mode_com_feel_ii_500w_atx_pfc_gw_3l_fv.html
Odradzam - to FEEL a ta linia jest słaba.

Podobno FEEL II jest znacznie lepsze od ver.1 ?

Dnia 06.11.2006 o 14:43, de99ial napisał:

> i o tym:
> http://www.allegro.pl/item139895675_qtec_500w_big_fan_apfc_cichy_gwar_vat.html
A tej firmy nie znam. Możliwe, że dobra, ale chyba wolałbym jakiegoś TopPowera albo Tagana
niż ryzykować z tym.

Ja też nie znam - dlatego pytam. NIe chcę pakować 300 zł w zasiłkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No jeśli masz GF 7600 i szkoda Ci 300PLN na zasiłkę, to życzę powodzenia. Weź pod uwagę, że za rok, może będziesz zmieniał proca i grafę a zasiłka będzie dobra. A jak kupisz jakiegoś No Name za 100PLN to nie dość, że będziesz go co roku wymieniał to jeszcze ryzykujesz spaleniem kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 15:01, mrosi napisał:

/.../

No jeśli masz GF 7600 i szkoda Ci 300PLN na zasiłkę, to życzę powodzenia. Weź pod uwagę, że
za rok, może będziesz zmieniał proca i grafę a zasiłka będzie dobra. A jak kupisz jakiegoś
No Name za 100PLN to nie dość, że będziesz go co roku wymieniał to jeszcze ryzykujesz spaleniem
kompa

Weź pod uwagę że mam AGP (może i dobre ale AGP) i za 1-2 lata będę wymieniał całość na slot AM2 czy AM3... więc nie chcę inwestwoać za dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem :/
otóż... w niektórych grach (zazwyczaj w konkretnym momencie) mam takie problemy:

- na ekranie są paski (jakby obraz pocięło w poziomie) i komputer się wiesza (kompletnie)
- czasem znika obraz/bądź znowu są paski, ale system działa i po wyjściu z gry ctrl+alt+del mam po prostu pokaz slajdów, często pojawia się komunikat "VPU recovery", a jak chcę włączyć grę dostaję informację o braku akceleratora 3d.


Na jakimś innym forum dowiedziałem się, że to wina zasilacza (napięcie na linii 12v wynosi 12A)...
ale czy w takim wypadku takie problemy miałbym tylko w niektórych grach i w konkretnych miejscach?
np. w Gothic3 po zrobieniu zadania w Monterze ze najemnikiem przy wieży, czy w Syberii w trakcie dialogu z prof. na uniwersytecie. I ZAWSZE w tych samych miejscach mam zwis/błąd.
Miałem też takie problemy z DS2, ale to podobno wina gry :)

Mój sprzęt:
Gigabyte GA-K8NF-9 (bios ver. F2)
AMD Athlon 64 3200+
2 x 512mb PC3200 DDR SDRAM
Sapphire Radeon X600 256mb
HDD 160GB
Creative Sound Blaster X-fi Fatal1ty
DVD-ROM
DVD-RW
FDD
dodatkowe USB

Pod USB podpięte:
mysz, neostrada(sagem fast800), drukarka, tablet

Soft:
Windows XP Pro SP2
Najnowsze sterowniki do płyty głównej
Najnowsze sterowniki do karty graficznej
DirectX 9.0c (najnowszy)
ogólnie na bierząco uaktualniam sterowniki :)

Zaznaczam, że nic nie jest podkręcane, próbowałem z róznymi sterownikami do karty graficznej.
A przez ten problem nie ukończyłem już kilku gierek, nie chcę by było tak samo z G3!

Proszę, pomóżcie! Nie chcę kupić w ciemno nowego zasilacza bazując tylko na jednej opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hymm , mam taki smieszny problem , im bardziej krece grafe i proca tym mam coraz gorsze wyniki w "3d smarku"

Proc z 3000+ chodzi ladnie stabilnie na 3900+ w super pi osiagnal owiele lepsze wyniki niz nie podkrecony , natomiast w w 3d marku 05 z 6000 spadlo wsio na 5200 :/

Ma ktos jaki pomysl co zem zrobil nie tak ?

Temperatury wydaja sie w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam kompa AMD 64 3000+ 2x6600GT, 1024ddr i mam mały problem chodzi o to ze jak odpalam np day of deafet source to nie mam roznicy w fps-ach bezwzgledu na rozdzielczosc i detale :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 17:37, Szympek napisał:

Jak mogę sprawdzić jaką mam kartę muzyczną, jest ona zintegrowana jakby co (przez przypadek
usunąłem sterowniki ;/ )


Podaj producenta i symbol płyty, to pomogę znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 17:52, mrosi napisał:

Podaj producenta i symbol płyty, to pomogę znaleźć

Jedyne co dojrzałem na tym to
Pisze Via ( nie wiem czy to producent ale chyba tak)
I to napis co wygląda na model :P : k7s5a Pro ( Rev: 5,0)

Ps. Nie wiem czy dobrze, ale nie znam się na sprzecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Poniżej link. Znajdź zakładkę "Dźwięk" ściągnij zaznaczone (na fotce) i spróbuj dopasować któryś z plików (spróbuj instalować po kolei każdy). Ten niewłaściwy system odrzuci (Otrzymasz komunikat typu "niewłaściwy sterownik". Któryś z nich powinien być dobry

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Downloads/ProductsDetail_Download.aspx?CategoryID=1&Typeid=4&detailid=269&DetailName=Ster ownik&DetailDesc=K7S5A%20Pro(5.0)&MenuID=35&LanID=16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AGP nie AGP - za 100 zł można kupić dobrą zasiłkę. Fortron 350W w zupełności wystarczy a kosztuje ok 60 zł i jest to solidna zasiłka a nie jakiś shit.

Co do FEELa2 - nie wiem, za krótko jest na rynku. Ja bym nie ryzykował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3D Mark miewa gorsze wyniki jeżeli robisz kilka testów pod rząd bez restartu.

To może też być oznaka za wysokich temperatur - wyższa temperatura gorsza praca mimo, że wyższe traktowania. Zadbaj o dobre chłodzenie i dobrą zasiłkę - przy każdym OC ma to duże znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A może kolega podać przykład DOBREJ ZASIŁKI za 100PLN? Chciałbym się dowiedzieć dlaczego wydałem 340PLN na Tagana skoro mogłem mieć dobrą za 100

@ liber85
Z Feel daj sobie spokój. Jak większość zasiłek z tej półki (cenowej) ma nalepkę 350W a w rzeczywistości bezpieczne jakieś 150W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się