PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Może ktoś wie jak to rozwiązać:
Już od jakiegoś czasu miałem problemy z napędem(coś w systemie) ale za bardzo mi to nie przeszkadzało ale niestety mój współlokator postanowił to spróbować naprawic bo jego komputer jest zepsuty wiec chciał korzystać z mojego. Pogrzebał coś w sterownikach IDE(chyba odinstalował) i teraz napęd kompletnie nie działa. Płyte otwiera(widze pliki) ale już nie moge żadnego z nich uruchomić ,zrzucić na twardy i nic nagrać. Systemu nie moge sformatować bo mam tam dosć sporo plików potrzebnych do pracy wiec może macie pomysł jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z rozdzielczoscia w grach: po zainstalowaniu niektorych gier(lineage 2, rome total war czy demo europy uniwersalis 3) zmienia sie rozdzielczosc i tak jakby sie rozciagała , mam ten problem zarowno na laptopie jak i na stacjonarnm pc, pomozecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 11:27, Warrior Within napisał:

...


skoro coś pogrzebał w sterownikach... to Ty też pogrzeb ściągnij najnowsze jeśli to IDE to płyty głównej, a możesz też poszukać od napędu. Gorzej jak się bawił np. z biosem napędu :|

PS czy przy próbie kopiowanie plików wyskakuje jakiś błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem i po 12 godzinnej wojaczce stoję w miejscu :( Otóż każde włączenie komputera kończy się bluescreen`em. Wszystko zaczęło się po próbie usunięcia demo Partition Magic`a który nie chciał się uruchomić na Vistax64. Udało mi się przejść w środowisko windows za pomocą jednej płytki (coś ala liveCD linuxa). I sprawa wygląda następująco:

-Eksplorator Windows widzi dwie partycje z nienaruszonymi plikami.
-Programy typu Partition Magic, Partition Table Doctor widzą tylko cały dysk bez partycji.

Nie wiem co robić w tej sytuacji. Nie mogę zainstalować ponownie Visty gdyż próba zainstalowania systemu na partycji, na której była wcześniej kończy się alertem:

"nie można utworzyć nowej partycji w wybranym nieużywanym miejscu. [błąd: 0x8004240f].

Zależy mi na plikach znajdujących się na dysk, więc wolałbym uniknąć formatowania (co i tak by było ciężkie do zrealizowania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 12:01, Konrad162 napisał:

> ...

skoro coś pogrzebał w sterownikach... to Ty też pogrzeb ściągnij najnowsze jeśli to IDE
to płyty głównej, a możesz też poszukać od napędu. Gorzej jak się bawił np. z biosem
napędu :|

PS czy przy próbie kopiowanie plików wyskakuje jakiś błąd?

Nie wiem jak z biosem ale jak go sprawdzałem to są tam takie same ustawienia jak te ktore ostatnio miałem wiec tu chyba nie ma zmian. A z sterownikami to kombinowałem ale nic nie działa. No coś biore z płyty to nie ma błędu po prostu system się przywiesza do czasu kiedy nie wyjme płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sformatować partycje c:/ na ktorej był system ale spotkałem się z taką informacja:

All NTFS boot sectors are unreadable. Cannot continue.

opadam już z sił :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 14:56, 88Bonzo napisał:

Postanowiłem sformatować partycje c:/ na ktorej był system ale spotkałem się z taką informacja:

All NTFS boot sectors are unreadable. Cannot continue.

opadam już z sił :(


Wloz plytke instalacyjna z systemem i tam zrob format.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza ten błąd :

Error 2909. Could not unregister component
{DB196593-828A-4505-8C42-37216F6FE8FA}.

Przez niego nie mogę zainstalować żadnej gry!!!! pomocy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 15:43, Misquamaqus napisał:


Wloz plytke instalacyjna z systemem i tam zrob format.


Nie da rady, cokolwiek probuje zrobić z partycją C: kończy się tym errorem:

"nie można utworzyć nowej partycji w wybranym nieużywanym miejscu. [błąd: 0x8004240f].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę stworzyć nową partycję. Na C: mam xp, cały dysk ma ok. 300GB. I tu pojawia się problem: nie mogę utworzyć nowej partycji. Próbowałem przez dysk instalacyjny od XP, Windows 7, ale nic z tego. O co chodzi? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogles napisac co to znaczy ''nie mozesz'' i jak sie do tego zabierasz, ale... odpowiem w swoim stylu:

Nie mozesz uworzyc partycji bo caly dysk juz zostal podzielony na partycje. Dziwnym to w sumie nie jest. Dlatego tez najpierw musisz zmniejszyc wielkosc jednej partycji, a pozniej z tego miejsca zrobic nowa partycje. Wszystko do zrobienia w -> Control Panel -> Administrative Tools -> Computer Management -> Storage/Disk Management

Opisane to jest w punkcie ''PARTYCJONOWANIE: WARIANT TRZECI'':
http://www.vista.pl/porady/159_partycje_na_dysku_twardym_w_windows_vista.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, trochę za dużo pośpiechu, mój błąd. I dzięki za pomoc. Co prawda ten sposób chyba nie działa na XP, ale to akurat jest mniej istotne.

Chciałem zrobić wszystko programem GParted, ale nie mogę na nim robić praktycznie żadnych operacji na dysku, pokazuje mi tylko "unallocated", i to by było na tyle. Zainstalowałem PartitionMagic, tam wszystko normalnie mi wyświetla, lecz w wersji darmowej nie da się wprowadzać zmian. O co może chodzić? Bo nie jestem w tym jakoś strasznie obeznany. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 18:50, filip1-1 napisał:

Jak sięrobi tą naprawę przez płytke??


Wkladasz plytke z systemem do napedu, ustawiasz w biosie plyty bootowanie z cd. Odpalasz kompa i po pojawieniu sie pierwszej mozliwosci naprawy systemu, ignorujesz to i dajesz dalej. Teraz pojawi Ci sie druga mozliwosc naprawy i ja zaznaczasz. Postepujesz wedlug opisow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 19:44, capral napisał:

Czy do laptopa można dokupićpamięci ram???


Oczywiście. Tak samo jak w przypadku komputera stacjonarnego. Ważne aby miała takie samo taktowanie i o ile to możliwe tego samego producenta (choć to nie jest konieczne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie z jakim numerem łączą się modemy Neo TP bo mam problem z instalacją aplikacji TP (wyskakuje błąd przy otwieraniu installera, próbowałem wszystkiego i ciągle nie chce się włączyć) i nie chcę formatować dysku i reinstallować Windy, tylko bym skonfigurował połączenie z modemem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się