PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

żadnym, więc możesz tam wpisać cokolwiek. dane są nadawane na częstotliwościach których ludzie nie słyszą, wiec centralka bez problemu oddzieli je od rozmowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Otóż kilka lat temu korzystałem z 15 calowego monitora do starszego komputera. Teraz, kiedy podpiąłem ten monitor do nowszego kompa, on nie działa. Nie byłoby by w tym nic dziwnego, gdy nie fakt, iż od tego monitora wychodzą dwie wtyczki, jedna do karty graficznej druga jakby podobna do tego do zasilania kompa. Sądzę, że jest to monitor CRT przystosowany do starych komputerów, bo jak sobie przypominam, do starego kompa, podłączałem obie wtyczki, teraz podłączyłem tylko jedną, ponieważ drugiej zwyczajnie nie ma gdzie podpiąć i monitor po prostu nie działa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 21:59, heaton 1992 bdg napisał:

Mam pewien problem. Otóż kilka lat temu korzystałem z 15 calowego monitora do starszego
komputera. Teraz, kiedy podpiąłem ten monitor do nowszego kompa, on nie działa. Nie byłoby
by w tym nic dziwnego, gdy nie fakt, iż od tego monitora wychodzą dwie wtyczki, jedna
do karty graficznej druga jakby podobna do tego do zasilania kompa. Sądzę, że jest to
monitor CRT przystosowany do starych komputerów, bo jak sobie przypominam, do starego
kompa, podłączałem obie wtyczki, teraz podłączyłem tylko jedną, ponieważ drugiej zwyczajnie
nie ma gdzie podpiąć i monitor po prostu nie działa ...


Jeden przewod ma isc do gniazdka sieciowego a drugi przewod do komputera do karty graficznej. Mozliwe, ze bedziesz musial zmienic przewod sieciowy w monitorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 21:59, heaton 1992 bdg napisał:

Mam pewien problem. Otóż kilka lat temu korzystałem z 15 calowego monitora do starszego
komputera. Teraz, kiedy podpiąłem ten monitor do nowszego kompa, on nie działa. Nie byłoby
by w tym nic dziwnego, gdy nie fakt, iż od tego monitora wychodzą dwie wtyczki, jedna
do karty graficznej druga jakby podobna do tego do zasilania kompa. Sądzę, że jest to
monitor CRT przystosowany do starych komputerów, bo jak sobie przypominam, do starego
kompa, podłączałem obie wtyczki, teraz podłączyłem tylko jedną, ponieważ drugiej zwyczajnie
nie ma gdzie podpiąć i monitor po prostu nie działa ...


Tak to jest podpięcie pod zasilacz komputera, którego zazwyczaj w nowych zasilaczach już nie ma bo teraz monitory mają osobne zasilanie. Jeśli masz drugi zbędny kabel zasilający komputer (ten co idzie od wtyczki do zasilacza) to spróbuj go podłączyć do tego kabla od monitora i podłączyć do kontaktu. Jeśli nie działa - radziłbym kupno nowego monitora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 19:13, Marcinos07 napisał:

Co prawda ten sposób chyba nie działa na XP, ale to akurat jest mniej istotne.

Hmm... powinno dzialac. Z tego co pamietam XP tez ma te narzedzia dostepne. Choc mozliwe, ze tylko w wersji od ''Proffesional'' w gore...

Dnia 17.01.2009 o 19:13, Marcinos07 napisał:

Chciałem zrobić wszystko programem GParted, ale nie mogę na nim robić praktycznie żadnych
operacji na dysku, pokazuje mi tylko "unallocated", i to by było na tyle.

A probujesz najpierw ZMNIEJSZYC jedna z partycji? Niestety, z GParted nie jestem obeznany, wiec tutaj nie pomoge...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z restartowaniem się nagminnie komputerem. Problem pojawił się już na samym początku, kiedy kupiłem kompa.
Szczególnie się to uwidacznia podczas gry w GTA IV. Gram sobie gram i nagle na chwilke pojawia się niebieski ekran i komp sie resetuje. Podczas gry w GTA wkurza to najbardziej, bo pojawia się co jakies 20-30 min.
Jest jakas rada na to? Formatowałem komputer i za każdym razem problem powracał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak "ni z gruchy ni z pietruchy", ale czy tego typu porady (podany link) nie lepiej jest podpiąć do tego wątku - myślę, że polepszyłoby to jego funkcjonalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kompem. Otóż włączam komputer, loguję się do Windows, potem pokazuje się pulpit. Po załadowaniu pulpitu komputer w ogóle nie reaguje na polecenia (nie da się ruszyć myszką, itd.) Co parę sekund miga ekran i dalej nic się nie da zrobić. Po zresetowaniu komputera wszystko jest normalnie. HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy forumowicze, mam problem, który muszę szybko naprawić, a że jest tu trochę osób znających się na rzeczy to mam nadzieję, że się uda.

Otóż tak: zostałem poproszony o zrobienie formata, bo dysk zawirusowany i tak dalej, a znajomy wiedział, że się trochę znam. No to sformatowałem i instaluję sterowniki i tradycyjnie przy karcie Realteka AC''97 problemy (już kiedyś miałem, ale inne). Przy instalowaniu się sterowników podczas kopiowania ostatnich plików wyskakuje bluescreen i restart komputera, urządzenie niby jest zainstalowane, ale ma wykrzyknik w menadżerze urządzeń i nie działa. Ściągnąłem nowsze stery, specjalnie dla tej płyty głównej (Gigabyte 8VM800M) i dokładnie to samo (oczywiście odinstalowałem urządzenie). Ma ktoś jakieś pomysły? Znajomy trochę wytrzyma bez dźwięku, ale tak ogólnie to często z niego korzysta. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 13:27, Pioter525 napisał:

Mam problem z kompem. Otóż włączam komputer, loguję się do Windows, potem pokazuje się
pulpit. Po załadowaniu pulpitu komputer w ogóle nie reaguje na polecenia (nie da się
ruszyć myszką, itd.) Co parę sekund miga ekran i dalej nic się nie da zrobić. Po zresetowaniu
komputera wszystko jest normalnie. HELP


hmm czyli jak pierwszy raz włączasz i wszystko stoi prócz ekranu który miga? później resetujesz i jest dobrze? spróbuj zainstalować inne sterowniki do karty graficznej... chociaż powodów tego problemu może być multum...

Od kiedy Ci się zaczeło tak dziać? Może zainstalowałeś coś ostatnio? (może sterownik monitora)

..::leŚniak::..

Parę postów wyżej sig. już zadał to pytanie co mówi niebieski ekran?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z dyskiem :) wojaczka trwała ponad dobę. To była moja najdłuższa i najbardziej zacięta walka z komputerem :) Jednakże to w końcu człowiek góruje nad maszyną :D Gdyby ktoś miał podobne problemy z dyskiem, niezawodnym sposobem okazuje się Linux :) Wystarczy LiveCD np. Ubuntu i działanie w TestDisk`u. Jeżeli ktoś miałby podobne problemy chętnie służę pomocą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy jest szansa zainstalowania visty (która dostałem z laptopem) na moim pc . Na płycie pisze ze jest tylko do odczytu z nowymi laptopami samsung czy ma to jakieś znaczenie ?
z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 15:20, wiedx1 napisał:

czy jest szansa zainstalowania visty (która dostałem z laptopem) na moim pc . Na płycie
pisze ze jest tylko do odczytu z nowymi laptopami samsung czy ma to jakieś znaczenie
?
z góry dzięki za odpowiedź


jeśli nie z laptopem to skąd masz te płytę? Oraz jaki masz komputer (procek ram karta grafiki itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MOWIE ZE DOSTAŁEM JA Z LAPTOPEM ! a ja mam samsunga laptop . wszystko pisze w podpisie :)
a na laptopie nie mam zainstalowanej visty bo ponoć wszystko wolniej chodzi (tzn stary tak uważa :D) a gdzieś czytałem ze gry to cod miód i malina i DX10
edit jeżeli coś nie pasi mogę zrobić fote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 15:22, NouSia napisał:

czemu jak wlaczam kompa to dlugo sie bardzo laduje windows a mam anti virusa nod 32 i
nie mam zadnych wirusow robie formata jest ok a na drugi/trzeci dzien to samo ?


Odinstaluj antywira i zobacz czy system szybciej sie laduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się