PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam problem z moim Firefoxem. Po użyciu programu Ad-Aware SE Per. zniknęły mi wszystkie wyszukiwarki z okienka w prawym górnym rogu. I za nic nie chcą dać się zainstalować z powrotem. Czy da się to jakoś naprawić, nie usuwając przy tym wtyczek. Próbowałem. już instalować Firefoxa na aktualną instalację, ale nic to nie dało. Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj późno w nocuy odkryłem pewną rzecz, może teraz się wyjaśni.
Otóż to już jest druga mysz w moim życiu, z którą się tak robi i obydwie dziwnym zbiegiem okoliczności były pod USB, a reszta pod PS2 działała normalnie. CO teraz doradzisz ? ;) Kumpel mówił aby kupić przelotke na PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne logiczne wydaje sie zmajstrowanie czegos pod PS/2. Jesli to mysz A4Tech przelotki, te zielone powinny w miare dzialac. Chociaz mam do nich negatywne nastawienie. Jesli redukcja bedzie leciala sobie e kulki, bo czasem nie wiadomo dlaczego, komp nie widzi myszy przez nie podlaczonej, albo nagle podczas grania znika, pozostaje kupno myszy rasowej na PS/2 ... W razie czego proponuje przed zakupem pozyczyc taka redukcje od kogos ... po co placic, jak moze nie dzialac jak trzeba ...
Hmm no i jeszcze jedno wyjscie, ale wydaje mi sie kombinowaniem na sile. Upgrade BIOS-u w MB ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2006 o 00:28, Vaxinar napisał:

Pomyliłem się, sądziłem na samym początku podłączenia, że jest OK, ale jednak nie jest.
Co radzisz ?
Kumpel mi doradził aby kupić sobie przelotkę z USB na PS2 i sprawdzić jak będzie się w PS2
sprawować.

Myślę, że można spróbować pożyczyć od kogoś jakąkolwiek myszkę na USB i sprawdzić jak się sprawuje. To może wykluczyć wszystkie błędy ze strony kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zgadłeś to jest mysz A4 tech.
Niestety przelotki nie mam od kogo pożyczyć, a podobno kosztuje 5 złotych, więc nie jest to aż taki wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2006 o 14:46, buras napisał:

Strzelalem. Objawy pasowaly do A4Tech-a, lub Gembirda :D Ale Gembirdy nie maja redukcji ...


Zaobserwowałem kolejną dziwną rzecz.
Sprzątałem dziś i myszkę wytarłem mokrą szmatką, następnie dokładnie odkurzyłem tą końcówką z "włosami" i działa zupelnie normalnie. Już na kompie siedze z 10 minut i klikam ciągle i normalnie chodzi. Dodam jeszcze, że wyczyściłem też kompa - odkurzyłem, ale tą przelotkę i tak sobie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ... no to czegos sie nauczylem ... he he ... na tym forum to nawet serwisant z 7 letnim stazem cos znajdzie dla siebie nowego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2006 o 16:27, buras napisał:

O ... no to czegos sie nauczylem ... he he ... na tym forum to nawet serwisant z 7 letnim stazem
cos znajdzie dla siebie nowego :D


Heheh no problemo. :D
Jednak wg Ciebie co mogło być przyczyną, jakieś brudy na myszce czy coś przy USB ? Kurz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem przypadki, ze kurz na czesciach wewnatrz kompa, powodowal resety i ogolna niestabilnosc maszyny. Wiec jest niewykluczone, ze na stykach zlacza usb tez cos mogl namieszac. Chociaz jest to styk mechaniczny, za kazdym wlaczeniem powinien sie "przeczyszczac" na wzajem stykami ... Ale coz, komp to wybitnie nieprzewidywalne stworzenie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - ja już pytań nie mam. :/
Działa normalnie 2 godziny, ale teraz znowu to samo, co prawda żadziej, ale jednak.
Zrobię tak - kupuję przelotkę, jak nie zadziała to chyba nowa mysz.
Możesz doradzić jaką kupić ? Firmę ? Tak do 80 złotych bym prosił.
I czym się różnią optyczne od laserowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firme ... hmmm. Ja mam Logitecha. Taki tani zestaw z klawiaturka LX300. Ale u ciebie to raczej odpada, klaiwszy nie potrzebujesz. Jesli nie chcesz wydawac kupy kasy, to jakas myszka z serii S9x tanie i skuteczne. Nieco lepsze sa R9x. A jak chcesz juz wypas to MX. Z tym, ze MX-y juz powyzej setki generalnie. I tu dopiero zaczynaja sie lasery. Najtanszy to chyba MX610, najwypasniejsze to seria MX1000 ok 220 zeta ...
Laser od optycznej rozni sie glownie (oprocz rodzaju czujnika optycznego) wieksza czuloscia i czestotliwoscia skanowania. Jak masz checi na progamerowanie bez takiej ani rusz... Taka mysz to prawie przedluzenie mysli. Ale bez odpowiednich podkladek nie uzyjesz jej odpowiednio. Za takiego np Steelpada, tez slono trzeba zaplacic o odpowiednich slizgaczach juz nie wspominam. Dopiero taki zestaw da optymalny efekt.
Dobre tez sa myszy Creative, albo Geniusa, ale nie spotykam ich na tyle czesto zeby miec jakies wyrobione zdanie. No i Razor ... tez wysoka polka, ale mysz naprawde pozadna ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2006 o 15:07, Treant napisał:

Czy po wciśnięciu tego przycisku obok pustej listy wyszukiwarek lub samej tej listy powoduje
jakąś reakcję?

Wyświetla się menu z jedną tylko opcją "Dodaj wyszukiwarkę". Ale żadnej nowej nie da się zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Z wyglądy optyczna to z takim małym oczkiem, a laserówka z całym laserem widocznym, tak ?
I te serie tych myszek, które mi podałeś to są wszystko modele Logitecha jak rozumiem ?
Jutro jade do sklepu i podkładkę też chce sobie jakąś sprawić dobrą, a nie za 5 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli codzi o wyglad ogniwa to mniej wiecej wlasnie tak to wyglada. Te serie to tak jak piszesz logitechy. Polecam je glownie dla tego ze mam z nimi najwiecej stycznowci, i jesli chodzi o serwisy to nie wyslalem do tej pory zadnego logitecha, na ponad setke sprzedanych. Gembirdow idzie miesieczne ok 5-6, A4Techow 1-2. geniusy i creative za zadko sie sprzedaja, zeby miec jakas reprezentatywna probke ... Sa o nich ogolnie jednak bardzo dobre opinie.
Niestety dobra podkladka nieco Cie skrobnie po kieszeni. Steelpad albo Icemat to podkladki full wypas, jak to mowia, pelna opcja. Ale niestety kosztowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2006 o 21:43, lampak napisał:

Wyświetla się menu z jedną tylko opcją "Dodaj wyszukiwarkę". Ale żadnej nowej nie da się zainstalować.

U mnie otwiera się strona https://addons.mozilla.org/search-engines.php z której można wybrać wyszukiwarki (potrzebny jest JavaScript - sprawdź, czy jest włączony oraz czy nie masz pluginu NoScript - jeśli masz, to zezwól nie blokuj skryptów z witryny https://addons.mozilla.org).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hallo!
Strony internetowe otwierają mi się baaardzo wolno - chce coś ściągnąć... Prędkość góra 1 kb/s :/. Przeskanowałem komputer:

Lavasoft Ad-Aware SE
Kaspersky Anti-Virus
Jakiś darmowy program do "sprawdzania" rejestru.

Komp czysty jak łza. Jednak widzę, że chodzi wolniej.
Czy zna ktoś jakieś rozwiązanie? A może jakiś program który skanuje "dokładniej"? ;p. Próbowałem zassać NOD32 ale ta prędkość...
Jeżeli nie będzie rozwiązania będę musiał pobawić się w format ;d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o to, że tylko strony wolno się otwieraja czy ogólnie cały komp chodzi wolniej? Bo jeśli tak to polecam co jakiś robić defragmentację i raz na jakiś czas czyszczenie dysku. Harmegidon mi to radził kilka stron temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się