PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dobra niewiem gdzie to walnąć więc tu.
Jak zrealizować sieć 1+1+ printer za pomocą USB
szczególnie chodzi mi o 1+printer+1. Ale za pomocą USB
Na inne metody osoba zainteresowana niezgadza się twierdząc że tak też można.

Osobiście to bym to oparł o print router ale to trochę drogi biznes i nie dla tego osobnika.
Oto co mam
USB HUB i Kable USB z odpowiednimi zakończeniami
Wiem że USB=max 5m
ale tu kompy bedą stać przez ściane więc z tym kłopotu niema.
Jeno jak to zrealizowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2006 o 20:16, S.V.P.A.M napisał:

Jeno jak to zrealizowac



I czy to wogle się da zrobic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest to jak najbardziej możliwe, ale jest pewnien problem zwany kosztami. Do łączenia komputerów przez usb potrzebny jest specialny kabelek udający 2 karty sieciowe (bez pośrednictwa huba) ,a ten chyba w okolicach 100 zł (podczas gdy karty sieciowe są od paru lat standardowo na płycie głównej montowane, a jak niema to ok 15 zł sztuka + kilka za kabel). No chyba że jeden albo oba kompy to laptop(y) bez portu sieciowego wtedy kabelek może (ale nie koniecznie musi, niemam laptopa wiec sie w cenach sieciówke pcmcia nie orientuje) wyjsc taniej. można też łaczyć przez firewire ale niestety to dosc żadko spotykany port (a szkoda jest lepszy niż konkurent czyli usb)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



No dobra dobra ale ja też jakiś czas temu widziałem sięc wewnętrzną zbudowaną w formie gwiazdy kompy na końcach a po środku drukarka.(tylko moja głupota niespytałem jak to zbudowane ) tak to wyglądało ....rys.1 i działało. A że było to na USB to z tąd wiem że wypinałem z tego układu jeden komp na rzecz innego

Więc mam prośbę napisz co tak naprawde potrzeba bo jak ja to przekazuje to mi nikt nigdy niewierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 23:01, sig. napisał:

hmmmmm 1 raz coś takiego na oczy widze. może jakiś przebajerowany hub?


cokolwiek to było miało tylko gniazda usb i gniazdko dodatkowe zasilacza. to wszystko co miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 00:37, S.V.P.A.M napisał:

> hmmmmm 1 raz coś takiego na oczy widze. może jakiś przebajerowany hub?

cokolwiek to było miało tylko gniazda usb i gniazdko dodatkowe zasilacza. to wszystko co miał...

hm a to wogle ma przysylać pliki miedzy kompami? bo jak tylko drukować to chyba bez problemu zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Jizzz no przecież pisze to ma tylko mieć łączność z drukarką....Ja przecież nigdzie nie pisałem że chce tym pliki słać.
To ma tylko drukować i nic więcej. :)
Aż się zdenerwowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 10:46, S.V.P.A.M napisał:



Jizzz no przecież pisze to ma tylko mieć łączność z drukarką....Ja przecież nigdzie nie pisałem
że chce tym pliki słać.
To ma tylko drukować i nic więcej. :)
Aż się zdenerwowałem


A co do HUB-a to to jest taki tyle że kolorek inny :)
http://www.pixmania.com/pl/pl/237248/art/pixmania/hub-4-porty-usb-2-0-lxzh2.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem (pisałem już kiedyś o tym, ale nie doczekałem się odpowiedzi :)):
Karta VooDoo 2 jest wykrywana przez BIOS (Multimedia Device), Widows ją widzi i prosi o sterowniki (które się ładnie instalują), po zainstalowaniu sterowników w Menadżerze urządzeń jest wszystko OK, ale ani Direct3D ani gry karty nie widzą - nie ma zakładki w właściwościach pulpitu, nie ma odpowiedniej też w dxdiag, po prostu jakby karty nie było. Sprawdzałem ją na dwóch komputerach, pod W98 i 2000, w obu przypadkach to samo. Czy to jakieś dziwne uszkodzenie karty czy też może VooDoo nie lubi się z komputerami z dużą ilością RAMu lub czymś innym (Win2000 - Celeron 900 MHz @ 100, 416 MB RAM, GF2MX400 32 MB, Win98 - Duron, chyba 800 @ 133, 128 MB RAM, jakiś SIS zintegrowany z płytą). Jak ktoś zna rozwiązanie tego problemu, to proszę o pomoc (pożyczyłem od znajomego inne VooDoo 2 i z nim to samo się dzieje :().

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym jak widzę, że nie masz maxymalnej wydajności karty(Voodo2). Powodem tego może być, złe współdzielenie portów PCI(bo Voodo2 wymaga PCI). Jeżeli nie potrafisz dobrze wywspółdzielić portów PCI to daj do innego. Jednak istnieje możliwość że jest uszkodzona;( to już inna bajka jak to naprawić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 12:55, Blackhand napisał:

Mam taki problem (pisałem już kiedyś o tym, ale nie doczekałem się odpowiedzi :)):
Karta VooDoo 2 jest wykrywana przez BIOS (Multimedia Device), Widows ją widzi i prosi o sterowniki
(które się ładnie instalują), po zainstalowaniu sterowników w Menadżerze urządzeń jest wszystko
OK, ale ani Direct3D ani gry karty nie widzą - nie ma zakładki w właściwościach pulpitu, nie
ma odpowiedniej też w dxdiag, po prostu jakby karty nie było. Sprawdzałem ją na dwóch komputerach,
pod W98 i 2000, w obu przypadkach to samo. Czy to jakieś dziwne uszkodzenie karty czy też może
VooDoo nie lubi się z komputerami z dużą ilością RAMu lub czymś innym (Win2000 - Celeron 900
MHz @ 100, 416 MB RAM, GF2MX400 32 MB, Win98 - Duron, chyba 800 @ 133, 128 MB RAM, jakiś SIS
zintegrowany z płytą). Jak ktoś zna rozwiązanie tego problemu, to proszę o pomoc (pożyczyłem
od znajomego inne VooDoo 2 i z nim to samo się dzieje :().


A po jaką #@$#3 ty to VOODOO2 podpinasz do GF2 na wydajności to wiele niezzyskasz (chyba nic)i to jeszcze MX.??
Zainwestuj lepiej w jakieś GF3 lub GF4

Zdobądź jakąć kartę graficzną na PCI i do niej podłącz VooDoo wtedy to ma sens.
Ale nie do AGP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

voodoo jest zgodna tylko i wyłacznie z glide (interfejs oparty o opengl ale nie zgodny z nim) dlatego też direcx jej nie widzi (żęby z niej skorzystać gra musi wykorzystywać gide. powstawały nawet 2 wersje dem jedna dla voodoo a dróga dla nvidi ati i innych kart.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pisałeś wyrażnie sieć........ jesli ma tylko drukować to powinno działać bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 14:17, sig. napisał:

dlatego też direcx jej nie widzi (żęby z niej skorzystać gra musi wykorzystywać gide. powstawały

Oj wpadłeś :P - widzi i to idealnie, tylko oczywiście sprawną.
Robi testy DirectDraw i Direct3D ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już wsadzać kartę do slotu, który nie współdzieli zasobów (przynajmniej wg instrukcji - płyta ABIT BX 133 RAID) z żadnym urządzeniem, wyciągałem wszystkie karty PCI, wkładałem ją do slotów, w których były te karty i zawsze to samo, więc chyba współdzielenie zasobów nie jest problemem (zwłaszcza, że wcześniej działała :().

>Arclight
Jak najbardziej, wszystko prawidłowo podłączone :).

>S.V.P.A.M
To Voodoo mam od czasu starego kompa (po prostu mi zostało) i kiedyś, jak przekładałem karty (zdaje się, że sprawdzałem sieciówkę) po włożeniu spowrotem przestało działać. Zakup GF3 lub nowszego jest bezsensowny - raz, że mam AGP 2x, więc wzrostu wydajności wielkiego bym nie miał, dwa - karty te wciąż trzymają dość wysokie ceny (200-300 zł za używaną to gruba przesada), a nie interesuje mnie zakup jakiegoś okaleczonego syfu typu GF4MX440 (uznaję tylko "pełne" karty, wiem, że w kontekście tego MX-a brzmi to śmiesznie, ale mam go już parę lat, kupiłem go jeszcze zanim zaczęły się przekręty z oznakowywaniem modeli).
Poza tym, Voodoo przydaje się do starszych gier - taki np. Incubation daje wybór: albo sprzętowe 3D przez Glide albo tryb software.

>sig.
Harmegidon ma rację. Voodoo ma obsługę D3D - może kierownictwo 3dfx składało się z nieudolnych managerów, którzy doprowadzili firmę do upadku, ale inżynierowie nie mogli sobie pozwolić na olanie D3D, choćby ze względu na gry korzystające tylko i wyłącznie z ww. (nie wspominając o konkurencji, która obsługę D3D miała). Voodoo nie mają obsługi DirectX pod Windows 2000/XP - po prostu nie ma oficjalnych sterowników do tych systemów, a te stworzone przez fanów dają tylko obsługę Glide (w sumie więcej nie potrzeba, w końcu 3dfx przydaje się tylko do starszych gier).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hermegidon ma rację. Do Dzisiaj mam Diamond Monster 2 i bez problemu jest wykrywana jako karta 3D (tylko). Zakładki w DX są, testy robi, karty widzą ja jako urzadzenie wyjściowe dla grafiki zarówno w DX jak i bezpośrednio w Glide.

Poza odp.
Moim zdaniem to jakiś problem ze sterami lub przerwaniem. Niektóre płyty główne mają taką głupią cechę, że na każde USB pakuja pod inne wolne przerwanie (są zwykle 4), co powoduje, ze na każdym slocie PCI konieczne jest współdzielenie przerwań sprzętowych. Stare karty takie jak Voo Doo 2 nie zbyt dobrze pracują na współdzieleniu.

Wtedy należy w biosie 2 lub 3 przerwania ustawić na ta samą wartość (5, 10 lub 11 - najlepiej 3 po całkowitym wyłączeniu COM2 lub 7 po wyłączeniu LPT1). Dzięki temu mnóstwo urządzeń dobrze pracujących ze współdzieleniem będzie miało jedno współdzielone przerwanie, a pozostałe będa wolne i do użycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 15:16, Olamagato napisał:

...
Poza odp.
Moim zdaniem to jakiś problem ze sterami lub przerwaniem. Niektóre płyty główne mają taką głupią
cechę, że na każde USB pakuja pod inne wolne przerwanie (są zwykle 4), co powoduje, ze na każdym
slocie PCI konieczne jest współdzielenie przerwań sprzętowych. Stare karty takie jak Voo Doo
2 nie zbyt dobrze pracują na współdzieleniu.

Wtedy należy w biosie 2 lub 3 przerwania ustawić na ta samą wartość (5, 10 lub 11 - najlepiej
3 po całkowitym wyłączeniu COM2 lub 7 po wyłączeniu LPT1). Dzięki temu mnóstwo urządzeń dobrze
pracujących ze współdzieleniem będzie miało jedno współdzielone przerwanie, a pozostałe będa
wolne i do użycia.


Po wyciągnięciu wszystkich kart poza Voodoo i grafiką jest to samo (a wg Windowsa, wolne są co najmniej dwa przerwania - USB, karta grafiki i parę innych urządzeń zintegrowanych z płytą współdzielą 7-demkę). W dodatku wg Menadżera urządzeń Voodoo nie wykorzystuje żadnych przerwań. Chyba po prostu to voodoo jest jakoś dziwnie upalone :/.
PS A może byłbyś skłonny odsprzedać tego Monsterka ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam dziwny problem: moja nagrywarka DVD (NEC ND-3540A) od wczoraj nie chce czytac plyt CD (ani czystych, ani nagranych CDR, ani plyt AUDIO ani plyt z gazet, ani nawet samostartujacych). Nie czyta zarowno w windowsie XP jak i podczas uruchamiania systemu. Po wlozeniu plyty zapala sie lampka odczytu i nie gasnie, a plyta nie zaczyna "wirowac" w napedzie. Co najdziwniejsze z czytaniem i nagrywaniem plyt DVD nie ma najmniejszych problemow :/ No i jeszcze kilka dni temu bylo wszytko dobrze? Czy ktos ma moze pomysl co to moze byc (??wina sterownikow??, ??uszkodzenie jakiego ukladu w nagrywarce??) i najwazniejsze: czy ktos wie jak mozna to naprawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się